Keresés

Részletes keresés

kormos* Creative Commons License 2020.10.06 0 0 2714

Hány wattosak?

Előzmény: Poc2 (2712)
kormos* Creative Commons License 2020.10.06 0 0 2713

Adott egy 14 négyzetméteres szoba. Kiegészítő fűtésnek a plafonra gondoltam 1 db 800 w-os infrát. Most ebből talán jobb lenne a 2x400 watt?

Poc2 Creative Commons License 2020.10.05 -1 0 2712

Nekem vörös sugárzó van a wc-ben,meg a fürdőben is.Bekapcsolás után 2mp-en belül tolja a meleget teljes teljesítménnyel.

Előzmény: LanyUss (2711)
LanyUss Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2711

Jól összefoglaltad a lényeget! Vettem egy 1800w-os sötétsugárzót. Pár perc után már érezhető a hatása, de 5-10 perc között éri el a maximumot. Nyitott térben 50-100 cm-ről érezhető a hatása ( többet vártam tőle ) -> nem ajánlom sehová. Inkább a vörös fényű felé mozdulok legközelebb.

Előzmény: Poc2 (2710)
Poc2 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2710

Mi a helyiség?Van bármilyen egyéb fűtés?Milyen gyakorisággal és mennyi ideig kell fűteni?

A javasolt fekete/sötét sugárzó akkor jó, ha van elég idő felmelegednie, és sokáig működik. Rövid/azonnali hőérzethez vörös sugárzó kell, a fűtendő területre irányítva.

Előzmény: coffein2 (2705)
BéDéKá Creative Commons License 2020.10.05 0 0 2709

Amellett, hogy az infrapnelek rendkívül magas infrasugárzási hatékonysággal fűtenek, az is számít, hogyan illeszkednek a belső miliőbe. Szinte észrevehetetlenek álmennyezetbe süllyesztve. Falra szerelve a felületek képpel kiegészíthetőek, dekoratív elemmé változtathatók festéssel, de vannak tükör-, illetve üveg fűtőfelülettel rendelkezők is. Az infrapanelek felületi hőmérséklete 90-110°C, alkalmazhatóak akár egy-egy helyiség kiegészítő fűtéseként, de kiváló megoldás irodák autonóm fűtésére is. A nagyobb teljesítményű feketesugárzók kültéri fűtésre (pl. teraszok) is alkalmasak. A kínálat nagy, érdemes minőségi kerámia infrapaneleket választani.

norbertos Creative Commons License 2020.09.22 0 0 2708

nalam padlo van a furdoszobaban (is), a zuhany reszen is, nagyon jo a hoerzet.

Előzmény: coffein2 (2705)
coffein2 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 2707

Innen indultam ki én is.

Előzmény: peterch (2706)
peterch Creative Commons License 2020.09.20 0 0 2706

Szia !

 

Nem értek hozzá , de én a padlóra szavazok !  Ha a lábad nem fázik , akkor Te sem fázol .

Előzmény: coffein2 (2705)
coffein2 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 2705

Sziasztok!

 

Munkaterület fűtését, temperálását szeretném megoldani infra fűtőfilm segítségével.

Kb. 1,5- 2 m2 területről lenne szó. maga a helyiség nagyobb.

Megoldható, hogy megfelelő közérzet legyen?

Padlóra gondoltam, ott van lehetőség.

Padlólap burkolat jelenleg.

Ideiglenes megoldásnak szánom.

Vagy ahogy egy másik topikban javasolták,.. mennyezetre tegyek fel?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Marcix Creative Commons License 2020.09.11 0 0 2704

Végül vettünk egy 1500W-os infrapanelt, szerelni sem kell, mert talpas, a földön áll.

Majd beszámolok róla, mennyire vált be.

köszönöm

Előzmény: Sz. G. Á. (2703)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.09.09 0 0 2703

ha jól értem, ez egy régi, hőszigeteletlen, elég ergya energetikájú ház. Hosszú távon és koncepcionálisan leginkább érdemes volna leszigetelni az egészet. (És határozottan ajánlatos egyben, egy nekibuzdulásra, rendszerben gondolkozva az egészet...) akkor mindjárt fele lenne a hőszükségleted, aminek mintegy kellemes mellékhozadéka lenne, hogy a eredetileg huszonévvel ezelőtt elszúrt nappali padlófűtési kör is bizonyára ki bírná fűteni a nappalit.

Előzmény: Marcix (2698)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.16 0 0 2702

Pontosan mitol enetgiatakarekos futes az infrapanel  cop1 ertekkel? 

Előzmény: BéDéKá (2699)
Lacivill Creative Commons License 2020.08.16 0 0 2701

HA megszünik a szaldó mennyire éri meg??

Előzmény: BéDéKá (2699)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.08.16 0 0 2700

 Sötétzöld   hirdetések is akadnak !!

BéDéKá Creative Commons License 2020.08.16 -1 0 2699

Napelemes infrafűtés családi háznál

 

Mint tudjátok, az elektromos fűtés önmagában is jobban kíméli a környezetet, mint a gázfűtés, vagy pláne a fa- és széntüzelésű kazánok, kályhák, de a villanyfűtéses technológia környezetbarát jellege tovább növelhető, ha energiatakarékos infrapaneleket  használtok, de a csúcs az, ha az infrasugárzók táplálására zöld energiát használtok olyan módon, hogy napelemeket telepítetek a terasz tetőzetére. A nappal akkumulátorokban elraktározott elektromos energiával esténként a nyílt teraszt is fűthetitek sötétsugárzó infrapanelek bekapcsolásával: Teraszfűtés napelemes infrasugárzókkal.

Marcix Creative Commons License 2020.08.04 0 0 2698

köszönöm a tippeket!

2 szintes családi ház, felette egy tetőteres szoba van, ott nincs (sincs) ilyen hideg.

Ma már biztos más a hőszigetelős technológia, annak idején üveggyapotot tettünk a cserepek alá. Legalábbis az nagyon rémlik, hogy mikor rosszul értem hozzá (kiszakadt?), nagyon szúrta a kezemet az anyag. Talán napokig is. De talán nem itt van a gond, ha a fenti szobában kellemes a hőmérséklet.

peterch Creative Commons License 2020.08.04 0 0 2697

Akkor bocsánatot kérek !

 

Egy kérdés . Padlástér van a szoba felett ? Ha igen , akkor höszigeteltétek ?  Ha már villany , akkor fütöfilm ? Tudod a padlófütéshez lehet , hogy ez volna a megoldás , ha csendes üzem a lényeg .

Előzmény: Marcix (2695)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.04 0 0 2696

 Akkor az a padlófűtés bizony eléggé el van cseszve, és valószínűleg rossz a ház energetikája is.

 

Ha a többi szoba melegebb mint ez, akkor ezt az osztó gyűjtőn nagyon szépen össze lehet nőni a szelepekkel,. Mivel a legmesszebb van - ezt írtad - ezért ennek a körnek a legnagyobb a hidraulikus ellenállása, ebbe forog meg a legnehezebben a víz. Ezt az osztógyűjtőnél korrigálhatod, hogy azonos térfogatáram legyen minden körben, így a hőleadás is azonos lesz.

 

A  másik, ha nagy a differencia a szobán belül lent és fent, az azt jelzi energetikailag van még ott tennivaló (és ezt nem az infrafűtés fogja jól megoldani jó drágán fenntarthatóan). Vagy nem szigetelték alá rendesen az aljzatot és fűtőd a földet lefelé mint állat, vagy nagyon hideg a födémed mert nincs felette elég szigetelés, és nagyon visszahűl, vagy.... vagy... vagy....

 

Szóval mielőtt bármit telepítesz vagy veszel a fentieket vizsgáld felül, és első körben biztosíts azonos tömegáramot - vagy itt kicsit nagyobbat a nagyobb visszahűlés miatt - mint a többi helyiségben.

Előzmény: Marcix (2695)
Marcix Creative Commons License 2020.08.04 0 0 2695

Nem haragszom, de tévúton jársz. Még csak kapcsolatom, ismerősöm sincs akinek vállalkozása lenne a témában.

 

A padlófűtés a házzal együtt 91-ben épült, mikor még kisiskolás voltam. Ez a szoba van legtávolabb a kazántól, és valószínű picit spóroltak a csövekkel, ezért valóban sokkal hűvösebb az az egy szoba, mint a többi. Nem kellenek ehhez kemény fagyok.

Ebben a helyiségben lassan már minden volt a 8e Ft-os tv-shopos, hangos ventis, csoda hősugárzótól, a hangtalan, 1500W-os, obi-s hősugárzón át a gáz konvektoron keresztül a komolyabb elektromos radiátorig. Mind azzal a céllal, hogy pár fokot emelve a többi szoba szintjére hozza ezt az egyet is. Egyik sem vált be.

Full hangtalan megoldást szeretnénk, kapcsolgatáskor se legyen hangja, ami nem kavar port, nincs gázveszély, stb.

köszi

Előzmény: peterch (2694)
peterch Creative Commons License 2020.08.04 0 0 2694

    Szia !

 

    Ne haragudj meg rám , de az elsö hozzászólásodban kissé reklámszagot érzek .:-(

 

    Hogy miért ? Mert a padlófütésedet ha rosszul is méretezték , akkor egy kicsit emeld az elöremenö höfokát ! A 18°C gondolom tartósabb kinti fagyok idején van , ha van . Ha valóban igaz a gond és valóban azt a problémát kell megoldani , akkor vegyél egy normál ventillátoros elektromos fütötestet termosztátos vezérléssel .

 

"" "A hagyományos fűtési módoknál a padlószint és a mennyezet közti hő különbség akár 8-10 °C is lehet, míg az infrapaneles fűtés esetében ez maximum 2-4 °C" ""

Ez meg kamu szöveg . Télen , ha kedved van ugorj be hozzám és mérd meg a padlónál , 1,5m magasságban , majd a mennyezetnél a hömérsékletet . Nyugodt lehetsz , hogy 2,5°C-nál nagyobb eltérést nem fogsz mérni , akár radiátoros , akár klímás fütés esetében  nálam . A csúsztatás ott van , hogy a szövegben nem írják , hogy milyen szigeteltségü házról van szó . Az enyém jól szigetelt .

 

Előzmény: Marcix (2693)
Marcix Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2693

Értem, köszönöm a tájékoztatást.

 

Akkor mi mást? :) És az alábbi csak féligazság, marketing, amit az egyik cég oldalán olvasok?

"Az infrafűtés esetében, minden, ami az adott helyiségben található, kezdve a falaktól, a bútorok, a berendezési tárgyak, a padlóig egyszóval minden fűtőtestként működik! Az infrasugarak a sugárzó felületén található kerámiaszemcséknek köszönhetően (félgömb alakban) minden irányban sugározva melegítik fel a környező tárgyakat és a falakat."

 

"A hagyományos fűtési módoknál a padlószint és a mennyezet közti hő különbség akár 8-10 °C is lehet, míg az infrapaneles fűtés esetében ez maximum 2-4 °C"

"Kiválthatjuk vele a régi rossz hatásfokkal működő központi fűtésrendszerünket, konvektorokat"

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2692

Ez is benne volt a hozzászólásban, csak nem direktbe így.

 

Bár ennél kicsit összetettebb, hogy a hősugárzó test mikor válik infrasugárzóvá, és mikor marad inkább csak konvektív.

 

(Minden testnek van infrasugárzása, még a hideg fagyinak is, de ugyanakkor mégsem nevezzük infra(hő)sugárzónak. )

Előzmény: W_B (2691)
W_B Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2691

Plusz a mennyezeti infra melegíti a padlót is, ami aztán konvektív hőáramlással melegíti a levegőt.

Előzmény: Törölt nick (2690)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2690

A hőátadás többféle módon történhet:

 

- hősugárzás: elektromágneses sugárzás, pl infrahullámhossz  tartományban, ezt hívjuk klasszikusan infrasugárzásnak, infrasugárzónak

- hővezetés: anyagban terjed anyagáramlás nélkül, amikor két test összeér, és fizikailag megvalósul a hővezetés - pl amikor egy meleg vasplatnira ráteszel egy hideg lábost, vagy ahogy a cirkuláló melegviz a radiátort felmelegíti.

- hőáramlás: konvekció, amikor egy hordozó közeg által kerül el egyik helyről a hó a másikra. Pl ilyen a fűtőventillátor, ahol a levegő a közvetítő közeg.

 

Az infra fűtőpaneleknél az első van jelen jelentős mértékben, sugárzó jellegű fűtés. HA eléeállsz, a hasad meleg,a  hátad hideg lesz. Annyit viszont megjegyeznék, az infra felmelegít egy testet, és ez a test ha átmelegszik konvektiv vagy konduktív módon átadja utána a környezetének is a hőt. De nem direktbe így dolgozik, mint pl egy radiátor, (a radiátornak is van természetesen infrasugárzása, csak a hőáramlás által leadott hőteljesítmény sokkal nagyobb abban a tartományban ahol dolgozik))

Előzmény: Marcix (2687)
Marcix Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2689

Akkor mi más ajánlható, ami a lenti feltételeknek megfelelne?

Előzmény: ötfelezős (2688)
ötfelezős Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2688

Mit kell ezen megerősíteni? :) Még sosem érezted a Nap melegét az arcodon? És ha az arcodon érezted, akkor ugyanakkor érezted a tarkódon is?

Előzmény: Marcix (2687)
Marcix Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2687

De az fő-fűtés volt vagy kiegészítés? Nem mindegy.

Ez nekem új, hogy csak előtte érzed a meleget, távolabb vagy oldalt már nem. Más is meg tudja erősíteni, jellemző mindegyik termékre?

 

Mi az a Vannallni?

köszi

Előzmény: egypasi68 (2686)
egypasi68 Creative Commons License 2020.08.01 0 0 2686

Hali.

Én voltam olyan helyen ahol infra fűtés volt. Elötte mindig melegem volt, de ha távolabb vagy nem szembe  mentem tőle akkor nem. Nem tudom milyen az élettani hatása. Én kicsit grill csirkének éreztem magam. Ez a levegőt nem melegíti fel. Max azt a valamit ami elötte van. Én olyan helyre ahol állandóan tartozkodunk nem tenném. Vannallni villany fűtésre és keresem a megoldásokat.

Előzmény: Marcix (2685)
Marcix Creative Commons License 2020.07.27 0 0 2685

üdv,

fűtésrásegítésre keresünk megoldást. Meglévő, vizes padlófűtésünk, csak 17-18 fokra melegíti fel télen a nappalit, +3-4 fokot szeretnénk ezen emelni.

Gáz van, volt is konvektor, de már nem szeretnénk. Kb. 50 m3-es a szoba, képbe jött az infrapanel. Tetszik, hogy nem kell szakemberrel szereltetni, teljesen hangtalan, nem keveri fel a port, tartja a beállított hőmérsékletet (estére akár hidegebbet) és az elmondások alapján napsütés érzés hatása van. Kinek mennyire vált be ez a falra szerelhető vagy talpas technológia? Azt mondják 1000-1500W-tal megoldható lenne ez a plusz 3-4 fok. Ami nyilván nem jelent folyamatos 1500W-os fogyasztást, mondjuk ha átlagban a felét számolom, akkor havi 20-22e Ft villanyszámla ami kibírható.

Vagy létezik egyéb megoldás, ami a fenti kedvező paraméterekkel rendelkezne?

köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!