Keresés

Részletes keresés

képbíró Creative Commons License 2015.09.18 0 0 14930

A miénk is befogadott cica, és az állatorvos 5-10 évben határozta meg a korát. A Tiéd, nem tünik a kép alapján öreg cicának.

Előzmény: MuzX (14922)
képbíró Creative Commons License 2015.09.18 0 0 14929

Köszönöm  :-) Épp a farkát kergeti a szobában  :-) A bundája is visszanött, nagyon jól sikerült minden.

Előzmény: emp (14919)
mental asylum Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14928

Antisystem, Szipolykaa!

Mindkettőtöknek köszi szépen.

Üdv!

Antisystem Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14927

Szia!

 

Szerintem az egyoldalú táplálkozás az MINDIG káros, akkor is, ha az egyoldalúság abból áll, hogy "minden nap csirkemáj magában"...  és hát ja, extrém esetben okozhat akár A/D hipervitaminózist is, de komolyabb problémának gondolom, hogy a máj ugye a méregtelenítés szerve, amiből egyenesen következik, hogy minden toxin, méreganyag is ott dúsul, és ha az a macsek csak csirkemájat eszik, akkor meg az övébe fog dúsulni 10-20-50-akárhány csirke által felvett toxin... (a darában lévő növényvédőszer-maradéktól a penészek vagy bacik által termelt toxinig mindenféle)

Szóval én is azt gondolom, hogy vagy önmagában heti 1-2 alkalommal, vagy mással, szénhidráttal, rostanyagokkal keverve (pl főtt rizzsel) működik a dolog, amikor ezek ürülni vagy/és higulni, megkötődni tudnak, mind a fölös mennyiségű zsíroldékony vitaminok, mind az esetleges toxinok.

 

ÜdV

 

ps: a mi macskunk semmit se eszik meg egymás után két napnál hosszabban, kiköveteli a változatosságot:)

Előzmény: mental asylum (14925)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14926

Bar nem engem kerdeztel :-o, de en elegge beleastam magam a macskaetetesbe, mivel nem szeretek felmunkat vegezni, ugyhogy ha nem baj, en (is) valaszolnek.

Nem szabad tul sok belsoseget (maj, vese, tudo) adni, max hetente egyszer. Az osszes bevitt  taplalek 10 (egyes forrasok szerint 30 - sokallom) szazaleka lehet belsoseg.

Előzmény: mental asylum (14925)
mental asylum Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14925

Szia!

Látom, most "itt vagy", tőled kérdezném a csirkemájról a véleményed.

Köszi.

Üdv!

Előzmény: Antisystem (14924)
Antisystem Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14924

Éppenséggel lehet, bár az inkább a korosabb kandúrok betegsége, és inkább a fokozott ivás-vizeletürítés a feltűnőbb tünet.

http://www.diabetes.hu/cikkek/diabetes/0806/mennyi-garfield-vercukorszintje

 

ÜdV

Előzmény: sickamic (14921)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14923

Hosszaban vagy szelteben? :-D

Előzmény: MuzX (14922)
MuzX Creative Commons License 2015.09.14 0 0 14922

Nem tudom.

Meg as is lehet, hogy rosszul határozták meg a korát és még fejlődésben van, mintha nőtt volna...

Előzmény: sickamic (14921)
sickamic Creative Commons License 2015.09.13 0 0 14921

Nem lehet a csillapíthatatlan éhség a cukorbetegség jele?

 

Előzmény: MuzX (14916)
mental asylum Creative Commons License 2015.09.09 0 0 14920

Macska és a csirkemáj.

Állandó vitában állok valakivel, hogy mennyire jó a sok csirkemáj a macseknak. Ő azt mondja, hogy olcsó, meg szeretik, ezért az jó. Én meg úgy tudom, hogy a sok máj hasmenést, illetve csont kinövéseket okoz. Ha havonta egyszer, esetleg kétszer kapnak, az még nem okoz problémát.

Ti mit tudtok erről, mi lehet az igazság?

Köszi.

emp Creative Commons License 2015.09.08 0 0 14919

sok sikert a cicádnak, remélem gyorsan rendbe jön!

a mienk már kezesbárány :)

akartam képet is tenni, de túl nagyok.

majd átméretezem.

 

Előzmény: képbíró (14910)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.09.08 0 0 14918

Esetleg egy kis barát neki vagy barátnő?

Előzmény: MuzX (14917)
MuzX Creative Commons License 2015.09.07 0 0 14917

Dormi

 

Ő Dormi.

Előzmény: MuzX (14916)
MuzX Creative Commons License 2015.09.07 0 0 14916

Sziasztok,
Van egy májusban befogadott, utcán talált cicánk. Az állatorvos szerint 5-6 éves, lány, ivartalanított.
Dorminak neveztük el, mert kezdetektől fogva nagyon dorombolós.
Alapjában hihetetlen cuki, nagyon bújós, nagyon dögönyözhető cicus, csak éppen...

 

Másfél hónap után kimutatta a foga fehérjét, ugyanis iszonyú hisztis tud lenni. Volt már három macskám és volt dolgom sok másikkal, de Dormi mindegyiken túltesz.

Van olyan nap, amikor - nem túlzok - ha ébren van, folyamatosan, kifejezetten idegesítően, szinte szirénaszerűen nyávog, amit csak addig hagy abba, amíg eszik, vagy ha felvesszük és simogatjuk. De ezt nem lehet bírni... Iszonyú zabagép, etetjük rendesen, száraztápot és konzervkaját is kap.

De semmi nem elég neki, lop. Mindent. Fél percre az asztalon hagyok egy kiflit zacskóban, mire visszaérek, már a földön van, félig megcsócsálva. Az elrejtett csokikat megtalálja és fóliástól megzabálja. A hátizsákomban bennhagyott tízórai maradékért kibányássza és széttépi a zacskót, amiben van. 
Múltkor olyan beteg volt, mivel összeevett valamit, hogy napokig hányt és nem evett, infúziózni kellett. Rendszeresen felmászik az asztalra, a konyhapultra, a tűzhelyre, de még a mosogatóba is bemegy és ott is kutat.
Nem lehet tőle se főzni, se enni normálisan, mert folyamatosan ott nyolcasozik a lábunk körül, folyton rálépünk szegényre főzés közben, ha eszünk, az ölünkbe ugrik és onnan nyúlkál az asztalra. Tényleg néha a kétségbeesésbe kerget... szellőztetni nem merünk, mert a bukóra nyitott ablakon pár perc alatt kiszökik. 

Ha bezárjuk a fürdőszobába, ahol az alomtálcája van, akkor egyfolytában szirénázik és közben felugrál az ajtóra, már teljesen lekaparta a szélét. Ja, és időnként belevizel a virágcserépbe meg pár másik helyre, ritkán, de előfordul, amúgy az első perctől kezdve szobatiszta.
Szóval bár imádjuk, mert nagyon aranyos, de ugyanakkor kezd minket az őrületbe kergetni.

 

Nem tudnátok javasolni valamit, hogyan lehetne rávenni, hogy kicsit kevésbé legyen hisztis és elviselhetőbb legyen? Azt hiszem, kezdjük érteni, miért rakhatták ki... :(
Pedig nagyon szeretjük.

képbíró Creative Commons License 2015.08.23 0 0 14915

Mint hal a vizben  :-)   Köszöni szépen. Teljesen felépült. NEm tud cicahátat csinálni, és kissé bátortalanabbul ugrik. A varratot benötte már a bundája. egy ideig matróz volt, hogy ne nyalja ki a varratot, utálta  :-)  Kis blézere volt, ami sokkal jobb a lokátornál, de már szabadon van. 

Előzmény: Szipolykaa (14914)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.08.23 0 1 14914

Jesszasz!

Hogy van a cica?

 

Előzmény: képbíró (14910)
CBNora Creative Commons License 2015.08.23 0 0 14913

Nekünk volt kétszer, mindig altatásban.

Előzmény: oroshazicsaj (14912)
oroshazicsaj Creative Commons License 2015.08.23 0 0 14912

 Itt a kép újra... remélem sikerül feltölteni.. :)

Előzmény: oroshazicsaj (14911)
oroshazicsaj Creative Commons License 2015.08.23 0 0 14911

Sziasztok!

 

Rég nem voltam... :D

Dehát most itt vagyok... fogkő ügyben érdeklődnék..

Van e valakinek, volt e már? Az altatásos leszedésen kívül mit lehet még tenni??

 

Itt a páciens a képen...

képbíró Creative Commons License 2015.07.17 0 0 14910

Ő pontosan ugyanolyan, mint a mi Dorombink. Befogadott cicus, és lett egy nagyon nagy daganata. Doktornéni nem tudta múteni, mert nem tudta volna összevarrni. 2 hétig kapott gyógyszert, annyira összehúzodott, hogy meg tudta műteni. Borzalmasan nézett ki.... mint akit kettévágtak. De hétfön már varratot szednek, és igen idegesiti a "lokátora" :-) 

Előzmény: emp (14881)
Bonifác Creative Commons License 2015.06.28 0 1 14909

A talppárna ügyek rendeződni látszanak.  Mivel a javulás után újra romlani kezdett a helyzet, ellátogattunk a Mancsokba.

 

Plasma cell pododermatitis a dolog neve, okozhatja allergia, immunprobléma, de főleg macska-AIDS. Lett is azonnal teszt, de AIDS-re is, FELV-re is negatív. Kapott szteroidot, kap Omega-3 és Omega-6 zsírsavakat kívülről és belülről, de minden adag lenyelendő Omega-3-tól megbokrosodik, világgá szalad, ha bezárom, tör-zúz.

 

Viszont javul, már csak egy seb van a hátsó lábán, amit kezelni, tisztítanai kéne, de nem tűri. Ugyanakkor időnként feltartja az első mancsát, mintha fájna, majd lecsapja, és miszlikbe tépi a padlószőnyeget. Macska.

Szipolykaa Creative Commons License 2015.06.26 0 0 14908

Azt hiszem, mindenki nevében írhatom, hogy kérünk szépen képet! Sőt KépeKET!

Előzmény: emp (14907)
emp Creative Commons License 2015.06.26 0 1 14907

örülök annak, amit írsz.

úgy érzem, már napról-napra szelídül.

öt perce is olyat csinált, amit tegnap még nem tett volna meg :)

Előzmény: szévike (14906)
szévike Creative Commons License 2015.06.26 0 0 14906

Azt az ivartalanitást meg ne halogasd. Ha jól gondolom fiúcska. S ott észnél kell lenni, nehogy jelölni kezdjen, mert aztán rászokik és nem tudod róla lenevelni. 

/csak az orrom alatt morogva: nem is tudom, hogy adhatták ki ivartalanitás nélkül. Ma már pár hónapos  korban is elvégzik ezt jobb helyeken/

Előzmény: emp (14903)
szévike Creative Commons License 2015.06.26 0 0 14905

Sok örömet, vidámságot, szeretetet kivánok nektek Sütivel.

 

Az első hetek viselkedéséből pedig nagy következtetést nem lehet levonni. Van olyan cica, akinek nagyon sok idő kell, mire rájön magától, hogy itt már nem kell semmitől félnie, mindig van/lesz kaja és a kéz is azért közelit felé, hogy simogassa.

 

Nálunk Piciló kb fél évig csinálta az éjszakai életet, a menekülést. Ő egy minigarzonból jött, ahol két cica és egy kutya volt a társa, s ő volt a legkisebb, mind őt kergette. Aztán szépen lassan Piciló Ördögfajzatból Fajzikává lett.

Előzmény: emp (14903)
emp Creative Commons License 2015.06.25 0 0 14904

ezen a linken már nincs ott Süti, mert nálunk van :)

fekete kandúr, négy tenne ki belőle egy olyat, mint az előző volt, olyan vékony.

teszünk róla, de túletetve nem lesz.

Előzmény: emp (14888)
emp Creative Commons License 2015.06.25 0 0 14903

elhoztam a menhelyről a Sütit :)

még május 25-én, ünnepnap is nyitva voltak.

 

otthon 1 mp alatt volt fönt a mennyezet alatt futó vízcsövön, székre kellett állnom, hogy leszedjem.

aztán 3 hétig szinte nem is láttuk, csak éjjel jött elő enni meg tombolni.

akkor megtört a jég, egyre többet van közöttünk, nagyon hálás minden szeretetért, kap rengeteget, de még nagyon fél.

most arról szól az életünk, hogy óvatosan mozogni, nem megijeszteni.

 

persze, soha nem fogom összekeverni az előző cicával.

így a 60-hoz közel is gyakran jut eszembe az első kutyusunk, amelyik akkor került hozzánk, mikor még iskolába sem jártam.

 

jut eszembe, ha majd a cicával igazán jóban leszek, viszem ivartalanítani, félek, az újabb törés lesz a lelkének.

ezt a macsekot nagyon bánthatták valahol, az első fél évéről nem tudunk semmit.

 

Előzmény: szévike (14892)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14902

Igen, ez sajnos benne van a pakliban, azért írtam, hogy mindenképp figyelni kell, hogy belázasodik-e, illetve, hogy begyullad-e a seb....

 

ÜdV

Előzmény: manya1 (14901)
manya1 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14901

Volt tályogos cicám, a kifakadás nem oldott meg semmit, újabb és újabb tályogok jöttek.

Előzmény: Antisystem (14900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!