Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102337

Tudom, hogy miért más a telefonnal készült kép, de az azon nem változtat, hogy aki csak kattintgatni akar, és nem érdekli a technika, de van pénze egy drága szettre, az akár csalódhat is egy ilyen drága szettben ha az ilyen banális hibákra képes. És ez létező hiba van rá bőven példa ha rá guglizol.

Előzmény: -Minarik- (102334)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102336

Ne részleteket ragadj ki, mert ez így erős csúsztatás amit írsz. Azt meg tartom, annak ellenére, hogy nem telefonnal hanem Canonnal küzdök, hogy ennyiért ilyen hibák felháborítóak. Erre reagálj (hisz ez volt a lényege a zsörtőlôdésemnek)érdemben, ne a telefonos példán sértődősködj. Arra, hogy ennyi pénzért ilyen hibákat megenged magának egy cég(de bárki is) arra nem érkezik érdemi hsz.....  ;)

Előzmény: OPi (102335)
OPi Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 102335

"mert ennyit (sőt jobbat) tud a hatvanezres telefonom is"

- izé, szóval hát, megtennéd hogy utánaolvasol legalább egy picit, mielött még tovább égeted magad? csak baráti jótanács, ld. elöttem lévő hozászóló :)

Előzmény: Kimiki (102330)
-Minarik- Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102334

Az autos hasonlatod csak akkor lenne jo, ha tizbol csak nyolcszor ernel el a celodhoz.

A telefonnak nem kunszt elessegi sikot talalni. A beepitett "kamera" fizikai parametereibol konnyen levezetheto hogy a melysegelesseg nagyobb turest enged a hibaknak. 

Előzmény: Kimiki (102330)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102333

A gyártó sem hülye, "mindent" nem ad oda....csak úgy. ☺ Alapjában véve egy-egy gyártónál egy rendszerről beszélünk, itt történetesen az EF rendszerről (és annak vadhajtásairól).

 

Mivel egy rendszert futtat a cég, "kénytelen" pozicionálni a cuccait árban ezért "minőségben" is...

 

A technikai válasz nagyrészt benne van Cicala írásaiban.

Előzmény: Kimiki (102330)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102332

Olyan rettentő nagy árkülönbség egyik gyártó közt sincs. A Nikonnál meg létezik ugyanez a probléma. 

Nincs azzal baj, ha technikailag valamit valaki nem tud megoldani, de egyrészt ne hirdesse prémiumként, másrészt ne adja vagyonokért. Én sem tudoma szakmámban mindent megoldani, de amit elvállalok, az igyekszem maradéktalanul megoldani, úgy ahogy elvállaltam.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (102331)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 102331

...nahát, Aki Canonra annyit költ, meg is érdemli :)

Több, mint 40 éve Pentaxokkal kattintgatok; eddig egyetlen gépen egyetlen lencsét kellett kalibrálnom, a többi mind azonnal hibátlanul dógozott. És mennyivel ócsóbb, mint a CaNikon...

(boccsss:)

Előzmény: Kimiki (102330)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102330

Ó, köszi, köszi! :)  De az igazság az, hogy egyrészt ennyit nem tudok végigolvasni, mert a felét nem értem, meg talán ennyire nem is érdekel...  Másrészt meg tegyük fel, hogy én egy vásárló vagyok aki bemegy a Canon boltba, szeretne egy jófajta fényképezőt, egy jófajta obival, és ezért ott hagy a boltban 800.000,- forintot (80D+70-200 2.8L USM) cash-be. Ezekután lefényképezi a gyereket, kutyát, macskát, de még a Balatont is, és láss csodát 10-ből hat kép életlen.  Ha egy nagy kopasz szekrényajtó lennék, visszamennék a bótba, és kifordítanám az üzletet dolgozóstul együtt, aztán behinteném sóval, mert ennyit (sőt jobbat) tud a hatvanezres telefonom is. Persze értem én, hogy miről van szó, meg meg is oldom, meg szeretem is, (mert ha sikerül egy kép az nem vetekszik a telefonossal), de ha nem egy érdeklődő szemléletű ember lennék, hanem egy "egyszerű" felhasználó aki egy megbízható, minden körülmények közt működő jó minőségű terméket szeretne, akkor nagy csalódás lehetne egy-egy ilyen baki. És ez az amit szerintem nem szabadna megengednie egy ilyen gyártónak. Kicsit olyan ez, mintha vennék egy tízmilliós autót, és ha néha nem gyorsulna rendesen, nekem kéne állítanom a porlasztócsúcsokon, hogy normálisan működjön. Sőt, még ekkor is csak tízből nyolc előzéskor fog rendesen, és megbízhatóan húzni. Annak ellenére, hogy szeretem a gépem, és ki is tartok mellette, szerintem érthető ez az álláspont is. :(

Előzmény: kttomi (102328)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102329
Előzmény: Kimiki (102327)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102328
Előzmény: Kimiki (102327)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.26 0 0 102327

Először is köszönöm a jókívánságot, és a segítséget is.

Másodsorban meg azért maximálisan egyet értek a korábban általam belinkelt blogíróval!

Hogy a csudába képzelik gyártók azt, hogy majd milliós termékek pontatlanok (egy adott pillanat megörökítésére hivatott termék pont az adott pillanatot nem örökíti meg, illetve szarul). Nagyon találó a blogíró hasonlata is, miszerint  mi történne, ha egy szögbelövő 3-4cm-t mellé lőne, vagy egy vízmérték csalna pár centit! Szerintem már rég rájuk borította volna valaki az asztalt! Pedig ezek csak pár ezres tételek, nem milliós, de alsó hangon is jó pár százezres termékek. 

Egyszóval szerintem is felháborító, és semmiben sem különbözik erkölcsileg és minőségileg attól, mint amikor mondjuk megcsinálnak  egy díszburkolatot, és két hónap múlva feljön, vagy felújítanak vagyonokért egy metrószerelvényt, és az az első nap lerohad. Úgy gondolom ennyi pénzért ekkora gyártótól nem ez lenne az elvárhato! :(

Előzmény: Homo mirabundus (102326)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.03.26 0 0 102326

  Laci tapasztalatait csak megerősíteni tudom! Talán annyi eltéréssel, hogy nekem a 7D nem teljesített rosszabbul, mint az 1D4, de ez vsz annak köszönhető, hogy "szerencsém" van az adott példánnyal.

  A f/2.8 vs f/4 pontosan ugyanazt csinálja az 50D-men, mint amiről kimiki beszámol (egyébként gratula, legyen sok örömed benne!), de én már régen abban vagyok, amit Jani is ír, sőt, kitapasztaltam, hogy az adott vázon legalább a középre kijelzett fókuszpont valóban hová esik (nálam jobbra fel É-ÉK irányban:D, fél kocekányival a sarkától - ez ugye durvának hangzik... Mivel nem velük tapasztaltam meg először a jelenséget, így nem is tekintettem obi-specifikusnak. Meggyőződésem, hogy a gyártó ilyesmik miatt sumákol a spot fókuszterülek ismertetésével (ill. elhallgatásával) a műszaki adatlapon, miközben a fénymérésre legalább megad egy százalékos arányt (de hogy az pontosan hol is van? Igaz, az jobban tűri az elcsúszást). 

  No és ez már f/4-nél is számít...

faki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102325

Más elven működik, gyakorlatilag független egymástól a kettő, kontraszt-, ill. fázisérzékelés:

https://prohardver.hu/teszt/a_fotozas_alapjai_masodik_resz/az_autofokusz_mukodese_i.html

Előzmény: Kimiki (102324)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102324

Akkor most már ezt is tudom.:)  De ez még nem ok arra, hogy ha Live View-ba jó az AF, akkor nézőkén át tévesszen, nem? Illetve mi lehet az oka? Más a két rendszer?

Előzmény: faki (102321)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102323

Kíváncsi lennék én is rá. A váz gyakorlatilag új, talán ha 3000 expo lehet benne. Négy másik obimmal teljesen pontos, a 18-135-öt kellett állítani, meg most a 70-200-at. Mindkettő tele állásban volt pontatlan. 

Előzmény: nemethla (102322)
nemethla Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102322

Hm, megnézném az obidat egy 1-es szériás vázon... a vázgyártás szórása elég érdekes, sajnos Canonnál, Nikonnál egyaránt, szóval a drágább vázakra más okok miatt is a pontosság jobban jellemző. Pl egy olimpián, ahol sok nagyértékű obit visz a canon ki, nem fogja mindegyiket a használó vázára hangolni, de nem is nagyon kell))

Kedvenc esetem volt egy 7d és egy 22 éves 2,8/300L, ami -20 microadjustmentet igényelt, és még úgy se volt tökéletes. Srác elhozta az obit, a 2 kül 1D-men hibátlan volt, állítás nélkül, majd az övén az én bármelyik pontos obim szintén erős korrekciót igényelt.

Ezek után váz be Camerakftbe, szenzor csavarok meghúz, váz tisztít, exposzám kiolvas: 700 ezer felet. Elállítódott szegény szenzor, nem csoda, hogy elmászott az AF is

 

 

Előzmény: Kimiki (102316)
faki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102321

Ez így "természetes", ilyenkor azt látod, amit a szenzor, tulajdonképpen azon történik az éleségálítás. Ezért nincsenek front- és backfókusz jellegű problémák a tükörnélküli gépeknél.

Előzmény: Kimiki (102318)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102320

"Egyébként nem véletlen, hogy a hétköznapibb objektívekkel fotózva kevés a selejt, mert az F4-5,6-8 tartományba ezen jelenségek nagy része belefér."

 

Igen, én is erre gyanakszom azért írtam, hogy ez normális-e, vagy sem.  Oly kicsi  mélységélességről beszélünk, ahol valóban a középső fókuszpont kereten belüli szórásokból is adódhat a "hiba". 

Előzmény: ötfelezős (102319)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.25 0 1 102319

Néha eszembe jut egy indexes fotósfórumos kinyilatkozás, kb 13 éve volt, hogy aszongya márpedig én olyan autofókuszt tudok csak elfogadni, amelyik szó szerint az életben egyetlen egyszer sem téveszt. 

Persze, amit János írt, az sem tévesztés, egyszerűen csak a Canon gyári mérnök és a fotós közti véleményeltérés. :)

Egyébként nem véletlen, hogy a hétköznapibb objektívekkel fotózva kevés a selejt, mert az F4-5,6-8 tartományba ezen jelenségek nagy része belefér.

Én újabban, ha tehetem, elviszem a fókuszpontot egy közeli kontrasztos élre, például profilképnél kijjebb viszem, hogy belelógjon az orr élébe. Így persze a fénymérést teszi sakkba, de nem annyira.

Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102318

És még egy kis adalék, hogy bonyolítsam a dolgot, Live View-ban viszont mindig tökéletes !

Előzmény: Kimiki (102316)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102317

Azért kicsit keresgélve nem egyedi a probléma. :(

Mégha nem is konkrétan ennél az obinál, de a jelenség azonos, és az ok is valószínű az lesz amit Ruzsa Úr fejteget a második link alatt.

 

 

"A fókuszszenzor soha nem pontosan oda esik, ahol a keresőben azt a kis gravírozott pontot látjuk

  • A fókuszszenzor nem egy pont, hanem egy szakasz. Lehet, hogy a processzor a szakasz jobb oldalán ítéli meg, hogy ott van a legbiztosabb jelet adó, legkontrasztosabb jel – mi meg a közepét gondoltuk, hogy a témára állítjuk.
  • Az élességállítás során az egyes szenzorok (a valóságban folyamatosan) szállítják a tökéletes fókusztól való eltérés mértékét
  • A vázban külön processzor értékeli ki ezeket a jeleket
  • A processzor dönti el, melyiket vegye figyelembe"

 

 

http://blog.fotosarok.hu/2013/12/megorjit-az-501-4-em-is/#disqus_thread

 

http://camerarepair.hu/higgynk-vagy-sem-a-teszteknek/

Előzmény: Kimiki (102316)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.24 0 0 102316

Nos sikerült szert tennem a néhány napja szóbanforgó objektív egy példányára.

Hogy ne érezzem későbbiekben hiányát a plusz fényerőnek, a 70-200 2.8 L USM mellett döntöttem. Gyönyörű, makulátlan példányt sikerült fognom. Ezzel a veresegyházi medve parkba is be mernék menni....komoly károkat lehetne az obival bennük tenni ha gondba lennék. :)

De a lényeg: Három nap teszt, és pár száz kép után viszont van egy érdekes jelenség, ami nem tudom normális-e. Teljesen nyitva, mondjuk 200mm-en nem mindig pontos az AF. Először is 10 méteres tárgy távnál következetesen a tárgy elé élesített rendszeresen, ezt korrigáltam a váz beállításaiban, érdemben javult is, de mondjuk 3 méteres tárgytávnál, nyitva, 200mm-en főleg ha ferde, és nem merőleges a fotózandó felület, hol jól élesít, hol nem. Ráadásul következetlen, mert össze-vissza téveszt. Nem nagyot, és nem mindig, ez fontos lehet, mert nem tűnik rossznak, beállítás hibának. Inkább tűnik nekem úgy, hogy az adott körülmények közt ez könnyen létrejöhet. Ez a gyanúm helyes, vagy helytelen? Vagy ennek az obinak  minden körülmények közt, mondjuk 45 fokban álló betűk (pl. nyitott könyv) esetén is pontosan oda kéne fókuszálnia, ahol a középpont van, vagy egy ilyen megzavarhatja? Azt hallani, hogy dolgozik, néha küzd az élességállítással, és hol egy hangyaf@sznyit előre, hol hátra élesít. Persze a nyagyja jó, de nem mind. Teszteket középső fókuszponttal, és állvánnyal csináltam, időzítős kioldással, tehát nem bemozdul. Viszont az tény, hogy az adott esetben a legkisebb oldalirányú tévesztés miatt a ferde síkból adódóan centiket  fog elmenni az élesség. Csupán ennyi lehet az ok, vagy valami nem stimmel. Nem tom érthető-e, szóval nagyon szép, nagyon jó, pontos, tű éles, de bizonyos körülmények közt kicsit mellé lő.  

Egyébként ez már a második obi a 80D-n, amit a vázon össze kell hangolni, mert pontatlan.... :( Ez nem tudom természetes-e, ráadásul mindkét obi Canon.

Róka69 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 102315

van AF...f/8-on...jahh és nem olyan lassú mint gondoltam.

Előzmény: Róka69 (102314)
Róka69 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 102314

Canon 2x II..es van nekem, nem igen voltam még sehol, de f/8..on van fókusz és egész elfogadható képet ad, persze jobb lenne 2.8..al.

 

Az a baj mostanság nem igen van időm sajnos, de remélem lesz és akkor mondom valóban jó e.

Előzmény: ötfelezős (102313)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.23 0 0 102313

Majd beszámolnál a tapasztalataidról? 

De akkor még lécci pontosítsd is, hogy melyiket vetted, mert csak Canonból van három féle.

Előzmény: Róka69 (102310)
rönofan02 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 102312

Sziasztok,

Bocsánat, hogy csak most reagálok, kissé sűrű lett körülöttem az Élet...

Nagyon köszönöm a felajánlásokat, alkalomadtán élni fogok vele!

Barátsággal

Tóni

Sasi82 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 102311

Szia! Rákospalotán egy 1,4X II-essel tudok neked szolgálni, hogy kipróbálhasd.

Előzmény: rönofan02 (102306)
Róka69 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 102310

Ha még ki szeretnéd próbálni a 2x..t, ma vettem egyet szólj és találkozunk.

Előzmény: rönofan02 (102305)
rönofan02 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 102309

Lájk!!!

:o)

Előzmény: Homo mirabundus (102308)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.03.19 0 2 102308

  Azzal együtt, hogy az én "kényszerpályám" szerencsésnek volt mondható, mert abban az eszköztárt inkább a kínálat határozta meg (=nem nekem kellett megvennem), a saját kedvtelésre szántaknál végigjártam én is a stációkat. Ez részint kínos volt, mert láthattam a különbséget a lehetőségeim és a professzionális cuccok között, másrészt jó is, mert az összehasonlítási alap minden szempontból kéznél volt. A fórumozás sajnos nem egy kisepikai műfaj, de oldalakat tudnék (szerintem sokan mások is!) anekdotázni saját "kimiki-állapotaimról":). Ezért is próbálkozom segíteni, hátha egybeesnek az ideáink, vagy legalább gondolatébresztő lehet, amit írok. A döntés terhe és ódiuma így is, úgy is rámarad, azt meg nem ússza - de ennél nagyobb baja sose legyen!

 

  Amúgy az "iparosság" az esetemben kevesebb, viszont rigorózusan betartandó kívánalom elé állított, mint általában a rendes embereket -értsd: hivatásosként, műteremben vagy saját maguk által uralt körülmények között alkotókat, de akár az eskifotósokat is-; van helye benne a kreativitásnak, de csak ha a dokumentálást, mint abszolút alapcélt szolgálja, netán magasabb szintre emeli. A digit világban ez már nem kihívás, azonnal korrigálhatsz, de filmmel biztosra kellett menni... Nem egy glamour, helyette kell hozzá némi tökölésre való hajlammal vegyített kalandvágy:D.

  Emiatt is vesszőparipám a "mire kellene?" kérdés, mert megtanultam: az eszementtől a reménytelenig mindenből ki lehet hozni valamit, de kép csak akkor lesz, ha az eszköz adekvát, minden ellenkező híresztelés ellenére. Az egész "hobbifotós" társaság (beleértve magamat is) ekörül táncol, hogy mégis mi lenne az optimum a pénztárca és az elvárásai viszonyában. Hát most szólok: ilyen még annak sem nagyon létezik, akinél bőven lenne rá lé, hanem valahol megállunk, lenyugszunk, meg is magyarázzuk magunknak...

  Nem voltam/vagyok kütyübolond, a birtokolhatnék sem űz, mégis máig úgy érzem, hogy mind az f/4 az IS-sel, mind az f/2.8 -akár IS nélkül- jó lett volna, lehetőleg együtt... Meg még ez, meg az, meg amaz is, és legyen mind és mindig kéznél:D, mert hogy adja az ki magát, hogy folyton azon morogsz magadban: ehhez most pont a másik obi illenék... Pedig de szép is egy ilyen pillanat, ha ennek ellenére kép születik:).

  Már nem nő be a fejem lágya, ez biztos.

Előzmény: ötfelezős (102307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!