Keresés

Részletes keresés

subigalamb Creative Commons License 2016.10.03 -1 0 136595

Átlagban 8-9 hónapos korában!Én már 2 hónaposan,de ugy négy hónaposn,fél évesen biztosan meg tudod te is állapitani!

Előzmény: kinga277 (136587)
fecocos7 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 136594

Sziasztok!

Selymeket-jó minőségben-tenyésztőket keresek!

Vennék minden színben.

Tel:06304328707

japipapi Creative Commons License 2016.09.27 -4 2 136593

Mert sajnos vannak olyan fanok, akik jó pofiznak és állandóan küldözgetik az offokat, -rettentően sok oldaldalt koszolnak-, megtörik a láncokat! Rá kell kattintani a negatívra és akkor talán kidobják őket!

 

Előzmény: Törölt nick (136581)
ez-Ben Creative Commons License 2016.09.26 -2 2 136592

 

 :)))                   "Itt van az ősz, itt van ujra

                           S szép, mint mindig énnekem"

                           S.Anikót, hogy mi okból

                          " Szeretem ? de szeretem "

 

                                                                  ( A költő szavaival ;)

 

Előzmény: silkymuter (136591)
silkymuter Creative Commons License 2016.09.26 0 0 136591

Igazad van ebben, ez-Ben. :)

Előzmény: ez-Ben (136582)
samy76 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 136590

Nekem a törpe cochin a kedvencem. Kicsi, de rengeteg pehelytolla van, így a méretéhez képest sok tojást be tud takarni (kb. 13 normál tyúktojás aláfér). A probléma ott van, hogy a keltetőgépek megjelenésével a kotlás sokszor inkább már hátrányos - az alatt ugye nem tojik a tyúk. Ezért ma sok eredetileg jól kotlónak mondott fajta nem, vagy rosszul kotlik. Nálam volt olyan orpington is, aki egy idióta idegbeteg volt kotlás alatt, a tojásait összetörte és megette....

Előzmény: Törölt nick (136588)
Omosimama Creative Commons License 2016.09.25 0 0 136589

Asszem a selyem, csak mivel kicsi, kevés tojás fér alá. De ha a "Tollas a hátam" topicra átnézel és ott is megkérdezed, ennél biztosan jobb ötleteket kapsz. A pulyka meg tényleg tuti.

Előzmény: Törölt nick (136588)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 -1 0 136588

 

Üdvözlök mindenkit! Szeretném megtudni melyik tyúk költ a legjobban a pulykát kivéve?

kinga277 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 136587

Sziasztok!

Óriás Jerseyben jártas emberkéktől kérdezném: Mennyi idősen várhatóak az első tojások?

mennyi idősen válik láthatóvá,hogy kakas/tyúk?

 

TóthLászlóBence Creative Commons License 2016.09.10 0 0 136586

Üdv. Mennyibe kerülnek? Szállítani tud?

Előzmény: Törölt nick (136578)
bull terrier Creative Commons License 2016.09.10 -1 0 136585

Valakinek van eladó japàn futokacsa egy pàr érdekelne és holnap megyek Monori börzére esetleg ott àtvenném.

Kaszó József Creative Commons License 2016.09.09 -1 0 136584

Üdv. Nem tudom hogy aktuális e még a törpe  fríz tyúk keresése, most van fölösleges citrom kakasom és egy jérce, meg két arany kakas meg egy vagy kettő arany jérce.

Előzmény: suppistine (136539)
Kaszó József Creative Commons License 2016.09.09 -1 0 136583

Sziasztok :). Törpe Főnix, növendék kakast  keresek, narancs vagy citrom nyakú színben, jó lenne ha Borsodból jelentkezne valaki, vagy a hétvégi Monori vásár is tökéletes lenne.

ez-Ben Creative Commons License 2016.09.07 -2 1 136582

 

 :) " Így múlik el a világ dicsősége" (... ahogy, ezt S.Anikó is mondaná !:)

 

Előzmény: Törölt nick (136581)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 0 136581

Kedves Olvtársak! Miért halt el ez a hajdan kiváló fórum? Régen nagyon sok jó segítséget, tanácsot kaptunk innen.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 136580

4 hónaposak, most kezd nőni a tarajuk. Kifejezetten nagy lesz, itt egy kép az egyik idősebb tyúkról.

Előzmény: col197 (136579)
col197 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 136579

Milyen idős a család? A tyúkok pici taraja miatt kérdem.

Előzmény: Törölt nick (136578)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 -1 0 136578

Üdv, Debrecenből elvihetők. Érd.:30/2238777 Majoros Imre

Előzmény: col197 (136577)
col197 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 136577

Tisztelt Fórumozók!  Narancs Itáliai tyúkokat keresek megvételre. Aki tud ,kérem segítsen! Köszönöm! Üdv.

anycaeva Creative Commons License 2016.07.31 0 0 136576

Kedves Fórumozók!

Szeretnék 2-3 búbos kendermagos jércikét, kb.50-60 dekásakat , mert ilyen kendermagosaim vannak  csak kopasznyakúak. Kérem akinek van és felajánlaná jelentkezzen. Vagy Kp. vagy fehér,fekete törpe selyemet adnék cserébe, esetleg wajandotten növendék kakast.   Pestlőrinc. Kérem E-mailben értesítést decuska@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.31 0 0 136575

:-)

 

Omosimama Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136574

Nem nevetlek ki, ne félj, a boszorkánysággal meg amúgy is szoros barátságban vagyok. És tényleg érdekel, mert az ivartalanítás valóban nem a legjobb megoldás, de jelen tudásom szerint itt nincs jobb.

Előzmény: marcony (136572)
marcony Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136573

Veled alapjában egyetértek.

 

Van pár valami amiben nem, de ez a lényegen nem sokat változtat.

Vadgazdálkodás pl. de ebbe itt kár lenne belemászni.

 

Üdv:

M

 

 

Előzmény: Törölt nick (136570)
marcony Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136572

T. Mama!

 

Azért kérdésedre még válaszolok.

 

Egyszerű és logikus.

Nálatok ivartalanítva vannak a macskák, mert nem akartok szaporulatot, itt pedig nincsenek és nem is lesznek ivartalanítva, és a mi házunk macskáink nem szaporodnak túl.

 

Nem írom meg miért és hogyan, mert csak kinevetnél, vagy legyintenél, de nem gyógyszer.

Annyit megmondok: boszorkányság.

Ugye, hogy most azt gondold hülye vagyok, pedig működik.

 

Üdv:

M

 

 

 

Előzmény: Omosimama (136565)
Omosimama Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136571

Köszi a dícséretet, híztam is vagy 5 kilót. (Most már tényleg szép "gömbölyű" vagyok.

Előzmény: Törölt nick (136570)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136570

Köszönöm mama hogy nem vetted magadra, mert nem meked szántam, hanem csak úgy általában.

Téged többre tartalak annál, hogy megbántsalak.

No de tudtam is hogy nem veszed magadra, mert te ennél intelligensebb vagy.

Előzmény: Omosimama (136569)
Omosimama Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136569

Mivel ez baromfis fórum, részemről a macskázást befejeztem. Nem azért, mert felszívtam magam, hanem mert valahol mindegyikőnknek igaza van. Láttam már macskát a harmadik fialásba belepusztulni, mert a "gondos" gazdi az első kettőt elirtotta. Most is hordok egy kis koldusnak kaját, ha a lányomékhoz megyek, aki minden éven fial, gazdája nincs, ahova befészkelt, onnan a jóember elzavarta. Most a harmadik szomszédban tűrik meg és amikor lerakom neki a parizert, azzal a nyávogással szalad a kölykeihez, amit a zsákmányt ejtő macska ad ki. A szomszédban az anyamacskát elütötte egy autó, a két gyönyörű kölyök közül az egyik van még a háznál, de az is folyton éhes. Ezek ugye nem olyan édi történetek. Ez sajnos város, mert ha erdő-mező lenne körülöttünk, kialakulhatna az ökológiai egyensúly.

Bocs, ez még bennem volt. Az életnek vannak ronda oldalai, mióta az ember úrrá akar lenni a természeten.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.30 0 0 136568

Ui: no persze a macskanyivákolásokat, amikor a kaondúrok verekedtek az udvarunkon éjszaka

a lány macskánk párzási jogáért, és szegényke már felmenekült a diófára mer már nem bírta a nyüstölést....

szóval azt én sem szerettem sohasem...pár cipő az udvaron is végezte...

De mindamellett ez is az élet része.

Egyszer volt egy kandúr amit el akartam kergetni, hát ez (a többivel ellentétben) nekem jött,

és a combon karmolt. Micsoda érzelmi felindulásban lehetett..

Mondjuk a szuka macskák is érdekesek, amikor tüzelnek.

kínlódnak, cergődenek, és valóban keresik a kandúr társaságát (persze nem 10 -et, hanem csak egyet-kettőt.)

No ez az elemi életösztön és szenvedély hiányzik már teljesen a mai "nyugati"  emberből.

Hála istennek még nem mindenkiből

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 0 0 136567

Mi most kutyások vagyunk,aminek tartása a környék miatt elengedhetetlen.

De többször is volt macskánk, de lévén a kutya állandó szabad tartásban van a kb. 1000 nm-es udvaron,

a macsek tartása így nem olyan könnyű.

De emlékezem még gyerekkoromban leány macskánk minden évben lefialt 5-5-6 kismacskát is.

Már az is nagyon izgalmasvolt, hogy ha a nagyhasú macska eltünt párnapra, megtalálni a fészkelő-fialó helyét.

Rendszeresen rossz helyre fialt, úgyhogy áttelepítettük, ami szintén nagyon kedves élmény volt.

Egy-két napra be is kellet oda zárni, amíg elfogadja az új helyet.

különben láthatunk a kiscicát a szájában vivő anyukát, vissza az eredeti helyre, ami egyébként lélekmelegítő.

Gyerekként nagyon szerettük, simogattuk az újszülött kiscsicákat, etettük őket.

Anyu tejet adott nekik, olyan jó nézni, ahogy a kiscica nyalogatja a tejet.

Etettük őket serdülő korig, amikor is már önfentartóvá tudtak vállni, vadászattal, stb.

Aztán amikor serdülők lettek, már nem volt szabad etetni csak a nagy macskát (Nyinát).

Így a többiek bár sokára de idővel odébb áltak, új gazdához édesgették be magukat.

Néha volt 1-1 kiskedvencünk (a gyerekeknek) akit lopva megetettünk, no ő az istennek nem akart elmenni soha.

Anyu külön csak a nagy macskát engedte be, és ilyenkor már csak neki adott enni.

Ma már persze értem,miért is volt olyan fontos az elidegenítésük, nem akart egy hadsereg macskát.

És ez szinte minden évben, volt hogy évi kétszer is.

De nem is volt egerünk sosem, patkányról meg csak később felnőtt koromban hallottam szinte először.

Hát ma már kevés gyerek élhet át rendszeresen ilyet, és magykák tartása helyett patkányméreggel szórjuk tele

a placcot, amit már meg se esznek a rágcsálók....

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 0 0 136566

Hát, a macska is őshonos Magyarországon. Így nehéz elképzelnem hogy más őshonos fajokat kiírthat.

Legföljebb a rágcsálókar írthatja ki, ami nem lehet akkora baj,sőt.

Gyík, rovar giliszta igen, de a nyúl nem függ a macskapopulációtól.

Ettől még lehetséges, csak más aspektusban: ha felszaporodnak a macskák, az

sokszor az egér és rágcsálópopuláció növekedésének is a következménye.

De rágcsálókon él 90%-ban a róka is, ezért biztosan a róka egyedszáma is megnő,

ami viszont már hatással lehet a nyulakra.

 

Nézd, őszintén, minden mellébeszélés nélkül csak a nyugati életszemlélet része a fogamzásgátlás és az ivartalanítás. Annyira, hogy ma már ki lehet számolni (nem is sokára!) mikor tűnik el a földről

a kaukázusi típusú ember.

Az elmúlt 30 - 40 évben a születésszámaz 1/10-ére csökkent, és hamar óriási demográfiai szakadékba zuhan

az egész nyugati világ. Ez nem butaság, elég sok adat és előrejelzés van fent pld. a neten is.

(Nem hiába akarják pótolni sok helyen a hiányzó gyerekeket keletről érkezőkkel, mert tudják hogy

15-20 év múlva már szinte nem is lesznek gyerekek.)

A döntés szabadságának elismerése mellett abszurdnak tartom mégis, hogy sok közvetlen ismerősöm akár

4-5 milliós kocsikat vásárol, de gyermeket egyáltalán nem vállal anyagi okora hivatkozva...

A jó lét fontosabb lett a jövőnél, és az életnél.

Ez abszurd, téves mellékút, ez az adott társadalmi csoport kihalásához vezet, egyértelműen.

Öngyilkos gondolkozás, elmebetegség.

Normális élőlény soha nem törekedne ilyenre, sőt az ellenkezőjét teszi.

Az élet törvényei, parancsai mást diktálnak.

A nyugati típusú civilizáció kasztrálta saját magát, kb ennyi a nem túl finom véleményem. 

 

Az elmebaj része az is, hogy ezt a gondolkodásmódot már kiterjesztjük az állatvilágra is körülöttünl.

kasztráljunk minden állatot, mert ha szaporodik sok lesz belőle, és ott fog sírni a kiscica egyedül az árokparton,

meg egyébb h*lyeségek, a félresiklott logika termékei.

 

Hát az állatok biztosan nem ezt akarják!

Nem tudok kandúrról, aki önként jelentkezett volna ivartalanításra, sem szukáról.

Ragaszkodna hozzá az élete árán is.

Szerintem nincs jogunk megcsonkítani a háziállatainkat, a barátainkat.

Az meg  óriási képmutatás, hogy minezt megmagyarázzuk, hogy az ő érdekeikben tesszük.

Hát neki biztos nem ez az érdeke, nem ez a szándéka.

Mintha valaki szándékosanmegnyomorítana minket, és aztán mosolyogva és boldogan akarna velünk élni, elvárva hogy még szeressük is őt.

Nincs jogunk elvenni tőlük a szaporodás jogát, az anyai örömök átélését.

Ez az ő joguk, nem a miénk, és csak az elferdült élet szempontjából, tiszteletéből deviáns gondolkodás

tanított rendszere hihettetiel velünk, hogy ez egy jó cselkedet.

Más országokban nem vagy ritkán tesznek ilyet, pld. Egyiptomban szt állat volt a macska

de ma is igemn tisztelik és szeretik. Ha felszaporodik, annak ma is örülnek, mert akkor eltünnek a rágcsálók.

Mi meg megöljük a macskáinkar, ivartalanítjuk, aztán meg hihetetlen összegeket költünk egér és patkányírtásra,

és sokszor hiába, mert nálunk már az úton is látni sokszor autó által elgázolt patkányt.

Amik terjesztenek jó sok betegséget, sokszor nem is tudjuk mitöl van mi bajunk.

De legalább nem sírnak az árván hagyott kismacskák az árokparton.

Hát szerintem ez a élettől elidegenedett gondolkodásért túl nagy ár.

 

Szóval, én annak vagyok a híve, hogy hagyni kell hogy az élet utat törjön magának, és fejlődjön.

Ha túlszaporodik, majd az evolúció vagy a rátermedtség szelektál, és hullámzásokkal az élettérnek megfelelő

egyedszámú populáció alakul ki a macskáknál is. És ezzel kordában lenne tartva a rágcsálók egyedszáma is.

 

Szegény kiscica, ha nem ehet egész életében  Royal Canin minőségű macskakaját, akkor inkább már ne is éljen...

Abszurd...beteges...életellenes....nem normális gondolkodás.

 

Emberi vonatkozásban, mintha kitalálná az ország elitje, hogy akik szegények azokat ivartalaníttatni kell.

Ha nem ehet egész életébe szalámit, nem vezethet autót és nem lakhat lukszusházban, akkor inkább ne is éljen.

Minden szegényebb sorsú férfit és nőt kényszer-ivatralaníttatni kell.Persze a saját érdekük miatt....

Nem tudom ehez mit szólnának.

 

Hát ez a véleményem. Nem volt szándékom megbántani senkit, akinek van esze nem is teszi.

De egyszerűen nem tudom másképp kifejezni, mekkora hülyeségnek tartom az állatvédők zsolmáit.

Sőt, élet- és állatellenesnek is.

És képmutatónak, mert saját kényelmüket az állatok jólétével magyarázzák. Pedig az állatok mást akarnak.

Saját kényelmüket, hogy ne kelljen nekik a nemkívánbt szaporulattal bajlódni, állatjóléti jelmezbe bújtatják.

Csakhogy ez hazugság, és ez akkor is az állatok megcsonkítása,és barbár tett, az érvelés pedig nem őszinte.

Néha nehéz az uralkodó széljárás ellenében felszólalni, de nem látok rá okot, miért ne írhatnám le a véleményemet. Remélem talán valaki ennek hatására megérti az én álláspontomat.

De ha nem, azt már megszoktam (ezért sem fejtem ki sokszor a véleményem bizonyos témákban)

Fanatikus állatvédők ne írjanak győzködő hozzászólásokat.

Harminckilenc, csaknem negyven éves felnőtt férfi vagyok, kiforrot életszemlélettel,

határozott meggyőződésekkel, és sziklaszilárd véleménnyel sok dologban.

Butaság azt gondolni, hogy valamiféle győzködő vagy szemrehányó válaszra megváltoztatnám a meggyőződésemet.

Mert volt pár éve olyan fórum, ahol páran nem tudták elfogadni hogy másképp is lehet látni a világot mint ők,

és egyfolytában győzködtek, amíg meg nem untam, és le nem íratkoztam.

Előzmény: marcony (136561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!