Keresés

Részletes keresés

grika Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3271

Nem vagyok szakember, sajnos nem voltam tisztában a rendszer leírásokkal. Azóta persze megnéztem  a Mész műszaki irányelveit. Gondoltam ha megbízok egy 10 éve működő céget, nem kis munkadíjért akkor normális munkát kapok. Ragasztást néztem, azt jól csinálták. Ezentúl résen leszek, figyelek nehogy elspórolják a csiszolást. Csiszolni csak a hálózás előtt kell vagy utána is? Aki ma felújít jobb ha minden szakmából kiképzi magát. Villanyszerelőm már a második van, pedig még csak a külső világítás lett elkészítve, azt sem volt képes normálisan megcsinálni.

Előzmény: lala1961 (3270)
lala1961 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 3270

Üdv!  Talán nem, csak az érthetetlen hogy miért utólag követed csak az eseményeket?: )  A ragasztás milyen módszerrel készült? Mond valamit a pont perem  módszer valamint neked ?:  -) A hálozás, csiszolásra, és nem utolsó sorba a színezésre amit évtizedekig nézel/látod jobban oda kéne figyelj, ha már a temérdek pénzt kiadod ! 

Előzmény: grika (3267)
Lacikák870 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 3269

Ezt a munkát kifizeted?

ramon94 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 3268

Sziasztok!

Álmennyezetet szeretnénk szigetelni, 7-8cm hely van ahova az üveggyapot szigetelés kerülne, gipszkarton kerülne rá. Milyen vastag szigetelést vegyünk?

grika Creative Commons License 2018.09.22 0 0 3267

Sziasztok! Régi kisméretű téglából épült családi házamat hőszigetelik 14 cm-es grafit reflexel. A vakolat nagy része le lett verve, mélyalapozva és utána kezdték feltenni a szigetelést. Látom, hogy a dübel kiosztással nem vacakoltak, nekem úgy tűnik ott tettek ahol éppen eszükbe jutott. Ebből lesz később problémám? Mit csináljak, dübeleztessek még, vagy most már így is jó lesz? Majdnem két fal kész van. Mellékelek képet, hogy milyen dübellel dolgoznak.

Előre is köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat.

Picasso3 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3266

Sziasztok!

Laikusként hasonló témában kérnék Tőletek tanácsot, mint az előző kérdező 3265 számon. 

Most vásároltam egy 2 szintes 100 m2 alapterületű (2 szint + padlás) házat. A ház 1986-ban épült. 

Padlófűtés van. 

Ablakok ki vannak cserélve (14 éve). Lehet, hogy ablakokat is kellene újból cserélni.

A homlokzaton csak hőszigetelő vakolat (úgy tudom 3 cm-es) van.

Arra gondoltam ezt még kiegészítenénk legalább 10 cm-es grafitos szigeteléssel. 

A tető rendben van a házon, 4-5 éve cserélték le. A tetőn a szarufák között viszont nincsen szigetelés.

Azt nem tudom, hogy magában a beton födémben van-e. 

A padlást nem használnánk, esetleg minimális tárolásra.

A beton padlásfödémet szigetelni kellene. 

Kérdésem nekem is az lenne, hogy kell-e fólia a betonra; pára áteresztő, vagy pára fékező. Szigetelés vastagsága?

Padlap szigetelés nem jön szóba, nincs rá keret - ettől olcsóbb megoldást szeretnék találni. 

Nagyon nem szeretném az utcát fűteni. Az energetikai tanúsítvány szerint H besorolás.

Segítő tanácsot, ötletet kérnék szépen. 

Köszönöm szépen!

Csubcsi Creative Commons License 2018.09.17 0 0 3265

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem födémszigeteléssel kapcsolatban. Nemrégiben vásároltunk egy kb 10 éves házat, de a padlás felőli hőszigetelése gyakorlatilag semmi. A gondjaimat szaporítja, hogy a nappali és az étkező rész látszó fagerendás felül deszkázott födémmel van építve, a többi rész betonfödémes.

Nyilván, minél vastagabb a szigetelés, annál hatékonyabb, de azért minden ilyennél megvan az optimum. Én kb. 20-25 centi vastag szigetelésvastagságban gondolkodom. Ez még talán kifizethető, de sokat javít a fűtési hatékonyságon...

Lenne azonban pár kérdésem.

1. a padlás azon részein, ahol közlekedni kellene lépésálló EPS-t raknék járda szerűen (kéményajtókhoz, TV, villany bekötéshez), a többi helyre pedig több rétegben kőzetgyapot paplant terítenék. Nem okoz ez gondot a szigetelés folytonosságában?
  2. A fa szerkezet és a hőszigetelés közé nyilván kell fólia. De milyen? Párazáró, vagy pára áteresztő? Valahol ezt mondják, valahol azt. Nem szeretném, hogy a rossz fóliakiválasztás miatt tönkremenjen a deszkázás és a födém szerkezete... :S
  3. A betonfödémes részre ugyanolyan vastagságú szigetelőréteg kell, mint a fa szerkezetre?
  4. A szigetelést tudom, hogy lehetőség szerint össze kell kötni a falon lévő EPS-sel, mert akkor nem lesz hőhíd. És ahol a tető összeér a hőszigeteléssel ott mekkora nyílást célszerű hagyni? Elegendő a szellőzéshez a fólia és a cserép közti rés, vagy nagyobb kell?

Azt hiszem most ezek a kérdések járnak a fejemben. Ha valaki hozzáértő megválaszolná őket azt nagyon megköszönném.

További szép napot mindenkinek!

zsigusz83 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 3264

Ebben a témában ajánlom figyelmébe az érdeklődőknek a válaszokat a másik fórumban:

(HŐ)Szigetelések

Előzmény: Lajko Nicolas (3263)
Lajko Nicolas Creative Commons License 2018.08.28 -1 0 3263

Szia ! 

Egy innovatív nanotechnológias hőszigeteléssel foglalkzom, ami multevben kaptam meg a TÜV SÜV Oktagon minősítést. Ár/értek arányban kedvezőbb mint a ma ismert szigetelés fajták 

Szívesen meselek róla többet, ha erdekel! 

Elerhetosegem: 

Lajko Nicolas +36304163093

Terneszértsen referencia munkákat is tudok felmutatni ! 

Előzmény: diósmetélt (3262)
diósmetélt Creative Commons License 2018.08.22 0 1 3262

Kedves Fórumozók!

Nem ismerem ezt a fórumot, nem is igazából tudom, hogy mit hol kéne, hogy keressek. Segítséget szeretnék kérni, avagy választ a kérdésemre.

Egy 12 lakásos, 3 szintes társasházban lakom a magasföldszinten. Telente rendkívül hidegek a falak, alig van 20 fok, a radiátorok forrók.. ismerős probléma. A felettem lakóknak természetesen nincs gondjuk a hőmérséklettel. Kértem ajánlatokat homlokzati hőszigetelésre, ám a többi lakó nem óhajtja és nem is tudja kifizetni a lakásonként 800e forintos kiadást. A többi földszinti lakóval arra az elhatározásra jutottunk, hogy a fsz. hőszigetelését házilag megoldjuk (bérlünk állványzatot, a többit mi oldjuk meg (van felújítós tapasztalat és egy mesterember is beszáll). A fentiek aggódnak, hogy a szigetelt és a szigeteletlen szintek között hőhíd/ázás stb. alakulhat ki, ezzel pedig későbbi gondokat idéznénk elő. Mik a tapasztalatok? A szomszéd épületnél pont ezt csinálták múlt télen, a végeredmény igényes lett (kívülről). Bele merjünk állni, vagy tényleg vannak aggályok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lacikák870 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 3261

És csak a márkanév miatt jobb a baumit a többitől, vagy miben más a bachl-tól?

feri812 Creative Commons License 2018.08.20 -1 0 3260

Austrotherm,Baumit.

Előzmény: Lacikák870 (3259)
Lacikák870 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 3259

Sziasztok! Melyik a legjobb márkájú eps?? Baumit, caparol, bachl vagy esetleg más?

Fremen72 Creative Commons License 2018.08.16 0 1 3258
Előzmény: Norbbika (3255)
Fremen72 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 3257

Kedves fórumozók!

Szigetelés előtt állok, tűzfalas hidegpadlásos házról van szó. A hideg padlás előtti homlokzatot nem szigetelném le, mert elég nagy felület, és nem érek el vele semmit (nem fűtött, nem szigetelt belül sem). Hogyan oldható meg esztétikusan a tervezett 10 cm-es EPS és a tűzfal "találkozása"? És persze tartósan, hiszen víz, kosz szb minden megállhat rajta... 

Előre is köszi ha van ötletetek

groover- Creative Commons License 2018.08.13 0 0 3256

Sziasztok!

Le kell bontanom a már felrakott hőszigetelést és sehol nem találok infót arról, miképpen lehet a dübeleket eltávolítani.

Ilyenekről lenne szó:

Köszönöm

Norbbika Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3255

Sziasztok!

Dryvitozzuk a házunkat. A probléma az vele, hogy nem sima "kockakaház", hanem egy csomó kiugró van rajta. Értem ezen, hogy az étkező is meg a konyha is kiugrik a homlokzatból, és olyan 45 fokos szögek vannak rajta. Na most ezt leélvédőzni az én elképzelésem szerint úgy tudnám, hogy a sima hálós élvédőt ami derékszög hosszában elvágnám, két oldalról az élnek neki raknám, majd még egy hálóval telibe húzom. Tudomásom szerint csak derékszögű élvédő van. Szerintetek? Valami más ötlet?

Havilaci Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3254

Sziasztok

Baumit open rendszerrel szigetelek, 1.5mm kapart vakolat lesz, elég az Open top vakolat vagy a Nanopor megéri a felárat dupla annyi, öntisztuló Valakinek esetleg tapasztalata van vele?

köszönöm

kisp113 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3253

Üdvözlet,

Tetőteres házunknál körbeszaladtam infrás hőmérővel és azt tapasztaltam, hogy a ferde tető sarokélei illetve a ferdetető és a vízszintes padlás találkozásánál a belső felület ilyen meleg napsütéses időben 30+ fokig melegszik. (lejjebb a ferde tető közepe táján ugyanekkor csak 27 fok körüli, kivéve két foltot ahol az is 30+, az mitől lehet?)

A rétegrendről ennyit tudok: https://photos.app.goo.gl/gdLcrESmY6d2fVs87

A padlástérben körülnézve azt látom, hogy a talpszelemen "kívül van" a szigetelésen, két szarufa között lekukucskálva jó fél méterre lent látom kezdődni a gyapotot ami a szarufaközt kitölti a külső fóliáig. Képek itt: https://photos.app.goo.gl/pta3aQMsXBKMQ6QR8

Ez így normális? A tetőt nem szeretném még levenni pár évig, addig érdemes ezeket pl valamelyik fújható technológiával foltozni? Plusz a vízszintes részre is dobnék még 10-15 centit de azt én is meg tudom csinálni akár.

Köszönöm!

zöldeskékek Creative Commons License 2018.08.08 0 0 3252

Szépen kirajzolódnál a vasbeton vázszerkeze  kontúrjai.

Valószínűleg túlvékony a vakolat , előfordulhat hogy a vb. szerkezeten nincs semmi hőszigetelése, sőt az egészfalon megspórolták.  A különféle hőmérsékletek miatt lecsapódás  és az arra való porlerakódás jelei mutatkoznak.

Semmi probléma. Többet kell fűteni, bent is lehetnek a hőhidak miatt penészsávok.

Ha lesz majd pénz kaphat a ház egy  plusz  bundát, azaz hőszigetelést.

Vagy megszokni a helyzetet.

Mennyi lehet ?

Kb. 10  -15 eft /nm

Előzmény: Zsofkat (3251)
Zsofkat Creative Commons License 2018.08.06 0 0 3251

Üdvözlök Mindenkit!

Szakértők véleményét kérném ki az alábbi társasházzal kapcsolatban. A 2000 után épült háznál a csatolt képen látható nyomok találhatóak, melyek kialakulására pontos választ még nem kaptunk, illetve arra se, hogy ennek milyen következményei lehetnek rövid és hosszú távon. Továbbá érdekelne, hogy erre milyen megoldási lehetőségek vannak és milyen árazásban.

Válaszukat előre is köszönöm!

Csaby27 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 3250

Sziasztok!

Új házról lenne szó, érdekelne, hogy milyen külső hőszigetelést ajánlotok.

Belül van kb. 2 cm sima (normális) vakolat.

A téglát szerintem nem ismeritek, mert Erdélyben vásároltam, inkább leírom:

Hővezetés: 0,234 W/m*K 10 fokon.

Hőellenállás 1,24 m2 * K/W.

Belinkelem az adatlapját is:

http://siceram.ro/wp/wp-content/uploads/2017/05/Catalog-Termobloc-X3-nou.pdf

A T30-as típusról van szó, 29 cm vastag.

Köszi!

Ali-bá Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3249
Előzmény: nagycet (3248)
nagycet Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3248

Üdvözlök Mindenkit!

Padló szigeteléssel kapcsolatban kérnék tanácsot!

Ház felújítás kellős közepén az étkező és konyha területen fel lett verve a járólap és a kb. 3cm vastag misung.

Kérdésem az lenne hogy lehet-e csemperagasztóba beültetni 1cm vastag lépésálló nikecellt, azt műanyag hálóval és csemperagasztóval eldolgozni és után aljzatkiegyenlítővel felönteni majd legvégül a járólapot rátenni?

Kivitelezhető-e ez így vagy sem?

Köszönettel Németh Gábor.

Jennon Creative Commons License 2018.06.29 0 0 3247

Üdvözletem mindenkinek!

Ablakszigeteléssel kapcsolatban lenne szükségem hozzáértők tanácsára. 

A házam egy 20 év körüli ház, régi termo üvegezésű SOFA jellegű faablakokkal. Rendesen elvannak vetemedve, többségében 150x150-es ablakokról van szó, amik említésre méltók. Felül, oldalt zárnak szerencsére, alul viszont igencsak nagy a hézag, szinte befér az ujjam, kintről látszik a szigetelő gumi, annyira nem záródik rá az alsó részük. Megfigyeltem, hogy alul egyik ablaknál sincs vasalatrendszer, nincs mi rázárja az ablak alsó részét a tokra, ez gondolom probléma. Hallottam, hogy más sziloplaszttal, vagy akrillal körbenyomta a tokot, nejlont rátett, s becsukta az ablakot, a hézag formáját felvette az ablak, másnap lehúzta a nejlont. Ám. sokak szerint ez a megoldás nem jó, mert tovább ronthat a helyzeten a dolog, mivel a sziloplaszt megkeményedik, s még jobban elvetemedik az ablak.

groover- Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3246

groover- Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3245

Sziasztok fórumtársak!

Édesanyám házánál a hálózás+színezés kezdi elhagyni magát, ahogyan az a képeken is látszik.

Kb 20 éve volt dryvitozva az épület.

A kérdésem az volna, hogy milyen módon érdemes hozzányúlni a szigeteléshez?

tanca1 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 3244

Véleményeteket szeretném kérni.

Bazalt falazatot szeretnék EPS-es szigetelni, 5cm (igazából csak felületképző szerepe lesz.).

Hogyan rögzítsem fel? Ragasztás ok, de dübelezni tudok bazaltot vagy elég a ragasztás.

A baj, hogy belülről több előtét falat is kell csinálnom (gk. lapokkal), ott meg mindenképpen kell dübelezni. Tehát, tudtok javasolni valamit?

Üdv, Gábor

Tomi1982111111111 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 3243

Sziasztok! 

Az lenne a kérdésem hogy milyen márkájú grafitos homlokzati hőszigetelést kerüljek. 

Van valakinek valamelyikkel rossz tapasztalata? 

Austrotherm, kingstone, hiracj amikre essig árajánlatokat kaptam. .

Előre is köszönöm.. 

Sos a dolog

tipego Creative Commons License 2018.05.18 0 0 3242

Tisztelt fórumtársak!

Az alábbi aljzatszigetelési móddal kapcsolatosan szeretnék szakemberektől véleményt kérni. Van egy a hetvenes években épített hagyományos kockaházam. Beton lábazat, talajszinten és a lábazat tetején bitumenes vízszigetelés, és téglafal. Az aljzat a szokáson beton, mindenféle vízszigetelés nélkül. A víz persze szép lassan megeszi az akkor lerakott keményfa parkettát. Szeretnék egy olcsó, egyszerű vízszigetelési módot találni. Egy pár házzal arrébb lakó szomszédnak említettem ezt. Neki ugyanilyen háza van. Azt mesélte, hogy ő úgy oldotta meg a problémát, hogy felszedte a parkettát, aljzat kiegyenlítővel szépen rendbe tette az betont, és arra nehézlemez szigetelést fektetett le. Mondta, hogy ha egy szintbe lett volna a lábazati szigeteléssel, akkor még össze is lehetett volna olvasztani, de neki erre nem volt lehetősége. Aztán erre a nehézlemezre rögtön rátette a laminált padló alá való vékony puha szivacsot, és már ment rá a laminált padló. Azt mondja kiválóan működik a dolog, és a falra sem kúszik fel a víz. Ez nagyon megtetszett nekem is, pláne, hogy olcsó, gyors, és egyszerű. Nos ezzel kapcsolatosan érdekelne a véleményetek.

Köszönöm szépen.

Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!