Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2018.09.29 0 0 770

  Köszönöm megkaptam  és engedelmeddel  közkincsé teszem.

Előzmény: mind_the_gap (762)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.29 0 0 769

Annyi azért nincs. Ha csak az építész munkarészt nézed, BP már tavaly is 4500-5000 Ft/m2 között mozgott.

Ehhez a statika, gépészet, stbstb még másik 250-300e.

Persze vannak egyéb tényezők is ...

 

Előzmény: sylvanus67 (758)
Vernichter Creative Commons License 2018.09.29 0 0 768

 Látom a salak probléma.

 Na de melyik ? 

 

 Sokféle van.

 

  Van egyszerű kazán salak, van kohósalak, van  S .-Martin salak.

 

 Probléma   sugárzásos probléma  egyedül az Ózd környéki  kohósalakokkal volt. De ott is inkább valami duzzadássos  jelenség lépet fel.

 Amúgy a  salak  … így egyszerűen  évtizedekig  bevett   födém feltöltő anyag volt.    Minden probléma nélkül. A szigetelő képessége igaz nem csúcs, de a semminél jobb.

     Kohósalakot használnak még  a cement gyártásnál  és  salakot  bizonyos  sportlétesítményeknél.  Futó és teniszpályák.

Előzmény: mind_the_gap (764)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.29 0 0 767

Akkor tényleg a 60-as években épült. :-)

Előzmény: mind_the_gap (751)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.29 0 0 766

Ha téglát nem találtál, akkor simán lehet FF gerenda BH tálcával. A gerendák tengelytávja ilyenkor 100 cm - ez egybevág az általad mért 90 centivel.

A nem egyforma szélesség érdekes, de nem lehetetlen, berakták azt ami éppen volt. Ha jól emlékszem a G és az FF gerenda egyformán 26 cm magas és egyik sem előfeszített.

A házikó ez alapján a 60-as évek elején épülhetett, ezek akkor voltak jellemzők.

Előzmény: mind_the_gap (755)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.29 0 0 765

És mindezt 1 milláért? Nem semmi...Azt gondolom megtaláltad a legdrágább tervezőt. (azt nem mondanám, hogy a legrosszabbat is, mert nem ismerem, de így elsőre vannak fenntartásaim)

Az a salak, az honnan és miféle cucc?

És az a szomszéddal közös fal? Elég furán hangzik így vakon is...

Előzmény: mind_the_gap (764)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.29 0 0 764

Ahogy egyre több emberrel beszélek, úgy lesz egyre zavarosabb a dolog a fejemben. Amit az egyik sarkalatos dolognak tart, azt a másik meg sem említi. Aztán a kivitelező megjegyzi, hogy ő sok mindent máshogy csinálna, mint a tervező.. 

Most éppen a salakkal és az ikerszomszéddal közös fal kapcsán szomorítottak el.

A salak állítólag veszélyes hulladék, lehet, hogy sugároz is.. Mindenképp ki kell termelni és elvitetni spec. szállítóval (jó drágán gondolom).

A szomszéddal közös fal meg vékony (2x12-es), áthallatszik majd minden, és a tetőtérben vékony is lesz az a fal, szóval semmi szigetelése nem lesz..

 

 

 

 

Előzmény: -carcass- (763)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.29 0 0 763

Jesszus, nagyon durván fog a kolléga ceruzája...:-O

Előzmény: mind_the_gap (756)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.29 0 0 762

elküldtem emilben

 

Előzmény: Zoltanuss (761)
Zoltanuss Creative Commons License 2018.09.24 0 0 761

 Esetleg ha felsorolnád,  megköszönném.

 Hasonló helyzetben vagyok.

 Lenne egy jövőbeni tetőtér beépítés.

 Első lépés a tetőbe  3 db. ablak.  Egy ferde a tető síkjába és kettő álló un. kutyaól.

 Erre kell  un. bejelentési terv. Ami a tető alatt van,  az magán ügy. pl.  úgy jelölném meg , hogy hobbi helyiség.

 

 

 De ez  még csak elképzelés. Egyenlőre nincs szükség a projektre.

Előzmény: mind_the_gap (759)
Zoltanuss Creative Commons License 2018.09.24 0 0 760

 Az egyszerűsített  építési eljárásnál ugyanúgy kell terv akár az engedélyezésinél. A két terv nagyjából azonos. Van azért egy különbség.

 Az engedélyezett tervnél utólag  nem szólhatnak, a bejelentésnél viszont akármibe bele köthetnek.

 Tehát még rosszabb a helyzet bizonyos szemszögből egy  egyszerű bejelentés alapján történő építkezésnél.

Előzmény: mind_the_gap (759)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.23 0 0 759

Én nem akarnék, csak olyan tervet ami mindenképp muszáj. De eddig mindegyik építész olyanokat sorolt fel, ami kötelezően benne kell lennie a tervben, hogy csak ámulok. Ha ez az egyszerűsített, akkor milyen lehetett a régi? 

Előzmény: SolnesN (757)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 758

Na de akkor mennyi lehet egy üres telekre építendő  pl. 100 nm -es ház terve ??

 

 

 

 

Minimum 1,2 millió

Előzmény: SolnesN (757)
SolnesN Creative Commons License 2018.09.22 0 0 757

 Valószínűleg  egy drága sztárépítésszel akadtál össze.

 

 Mondjuk tetőt megemelni nem lehet,  csak bontani és egy újat építeni helyette. Olyant aminek beépíthető a padlástere.

 

 Kérjél egy bejelentési tervet, annak ki kell jönnie  max, 200 eft ból.

 

  De ha részletes kiviteli terveket kérsz kidolgozott csomóponttokkal anyag kiírással stb, lehet hogy közelít a  millához.

 Na de akkor mennyi lehet egy üres telekre építendő  pl. 100 nm -es ház terve ??

 

 

 Csak nem 5 millió ? na ne !!

Előzmény: mind_the_gap (756)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.21 0 0 756

Beszéltem, leveleztem pár építésszel az elmúlt napokban. Én abban a hitben voltam, hogy az egyszerűsített bejelentéssel megúszom a tervezést 100...200e Ft-ból. De ez nagyon nincs így... Most ott tartunk, hogy 800e...1M Ft az, hogy le legyen papírozva az, hogy egy picit megemelném a tetőt a mostanihoz képest... Normális ez vagy én találtam drága építészeket? 

mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.15 0 0 755

Megbontottam a födémet. Szerencsére a ráhúzott betonszerűség elég könnyen feljön. Két gerenda között 90cm van. Az nem derült ki, hogy betontálca vagy horcsik. Kikapartam a salakot, de nem találtam téglát. Ami még furcsa volt, hogy a két gerenda, amit feltártam, nem egyforma szélességű. Létezhet ez? A neten keresgélve, alakra az FF gerendára hasonlít az alakja.

Előzmény: Varek1 (754)
Varek1 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 754

 A padlás felől minimális bontással  meg lehet állapítani a gerenda távolságot.

 Ez egy egész építkezéshez képest semmiség !!

Előzmény: mind_the_gap (753)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.07 0 0 753

Az egész tetején van egy pár centi vastag beton vagy betonszerű anyag. Egy helyen volt kissé hiányos, ott bekukkolva mondta a statikus a tálcát. De persze ő is hangsúlyozta, hogy bontani kellene. A mennyezeten egyébként sehol sincs repedés, amiből látszana a gerenda távolság.

Előzmény: zöldeskékek (752)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.09.06 0 0 752

 Az 1 m  az valószínűtlen.

 Általában  60 vagy 80 cm a gerenda kiosztás.

 De hát a mustra során meg kell nézni. Csak megmutatja az eladó !!

Előzmény: mind_the_gap (751)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.09.06 0 0 751

Sziasztok. Tetőtér beépítés előtt állok (ha a megvásárolandó ingatlan műszaki paraméterei megengedik). 60as évek közepén épült, iker kádárkocka.

Az alap még nem tudjuk milyen mély, valamikor a közeljövőben tervezzük feltárni.

A kérdésem viszont most az lenne, hogy úgy néz ki, hogy a gerendák között betontálca van. A statikus szerint az lenne a jó, ha a gerendák 60cm-re lennének egymástól, de valahol azt olvastam, hogy a tálcák 1m szélesek vagy nagyobbak. Valaki találkozott már ilyen projekttel?

Zsolti102 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 750

Ha jól emlékszem 10x15-ös új gerendák, 60 cm-es osztással. 

Előzmény: zöldeskékek (749)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.08.22 0 0 749

 Minimum kellene ismerni a gerendák szelvény méretét.

 Apropó, nálam is be lesz építve tetőtér.

 Fagerendás födém, alura kap egy  mestergerendát.  Acélból.

Felül mi lesz  még nem tudom.

Előzmény: Zsolt102 (748)
Zsolt102 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 748

Üdv!

Tetőtér beépítésen gondolkodom. A jelen állapot: 30-as tégla fal, új fa gerendák koszorúra ültetve. A gerendák 6 méteresek, osztásuk 60 cm, duplázva a széleknél, feljárónál.

Jelenleg 2,4-es OSB-vel van borítva, úgy hogy a gerendák közénél toldottak. Alulról gipszkarton borítást szeretnék, az OSB és a gipszkarton között teljes vastagságban üveggyapot szigetelés lenne.

A tetőtérben lévő kialakítás gipszkarton lenne. És itt akadtam el a dologban. Nem tudom mit tegyek az OSB-re. Egyik szaki szerint megoldható a felső borítás könnyített betonréteggel, kb 5-8cm, ami teljes felületén egybevasalást kapna, körbe a 30-as falat 8-10 centi mélyen körbe vésnék, a vasalást bevinnék a vésett falba, így a terhelés egy részét átadná a falakra. Az épület 6x15m, tehát nagy a felület.

Működhet így a könnyített beton? Nem láttam még ilyet, és nem ismerem a lehetőségeket. Ha a beton nem mehet, milyen más megoldás jöhet szóba milyen rétegrenddel, hogy lakható legyen a felső szint? Előre is köszönöm!

Gábor_5 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 747

Mi is sokat gondolkodunk, hogy be kellene építeni a tetőteret, de sajnos nálunk is hasonló a födém, vasalt felbeton nélkül, és attól tartok, hogy így nem bírná el a plusz súlyt, így is megvan repedve a mennyezet a beton gerendák mentén, neked a tervező nem mondta, hogy meg kellene erősíteni a födémet beépítés előtt?

Előzmény: Ric83 (739)
Kisteerdik01 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 746

Üdv!

Tetőtér beépítése előtt állok. Olvasgattam a topikot így a szigetelést már tudom. Az lenne a kérdésem, hogy nekünk cementes fűrészpor van azt szedjem e fel, vagy mehet rá valami? Ha mehet rá valami akkor mit ajánlanátok ? A hangaszigeteléshez mit ajánlottok ( nagyon dübög így minden lépés hallatszik)? A fater úgy gondolja hogy egy vékony réteg betont kellene rá és abba kerítés drót a teher miatt ( dupla gerenda van mindenhol). Én arra gondoltam hogy nikecelt raknék rá és arra menne a laminált padló. Ez jó ötlet lenne ? A padlót muszáj szigetelni (én feleslegesnek tartom mivel alul fűtés van és valamennyire az is fűtené)? A válaszokat előre is köszönöm.

MedveTető Creative Commons License 2018.06.01 0 0 745

Szia !

 

Tetőtér szigetelésen gondolkodom szintén és felmerült benne, hogy

Ez a légrés: "így maradt a szigetelés és a fólia között 5 cm légrés" mire jó, ez is része az átszellőztetésnek? 

 

Sajnos nekem a 15-ös szarufán(30 fokos dőlésszögű)

colos deszka van,

majd páraáteresztő fólia

azon kb.3 cm-es léc - ennyi csak a légrés

utána tetőléc

és betoncserép.

Ha 15 cm  szigetelővel töltöm ki a szarufákat akkor marad a fólia és szigetelő között kb 3 cm, de ezt nem tudom hova kivezetni, mert a tető alsó síkján a lambéria és a homlokzati szigetelő összezár.

Szerintetek lenne értelme "megnyitni" az alsó részen tetőt ?

A tető tetején hova tudnám elvezetni a beáramló levegőt?

 

A párazáró fólián fennakadó pára( "kondenz víz") hova kerül ? lefolyik az aljzatba ? - nekem fából lesz (5 cm padló és OSB) az aljzat, a vb és kefnik tetején a száraz helységekben. 

köszönöm

 

 

 

Előzmény: gelsystem (725)
Ric83 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 744

Köszönöm Neked is, a padlófűtés jó ötlet, mennyi lett a beton az eps-en?

Mondjuk én inkabb a száraz megoldásnál maradnék...

Előzmény: kiggyo (742)
murray Creative Commons License 2018.05.20 0 0 743

Üdv nekem is egy rétegrendes kérdésem lenne. 

adott a fafödémes ház. jelenleg alulról felfelé vakolat, deszka, tetőgerenda, üveggyapot, deszka és OSB lapot + padlószőnyeg tervezek. 

 

lehordtam a régi por és sárréteget a padlás deszkákról és kijavítottam a rossz deszkákat.  mióta lehordtam a sárráteget azóta lent sokkal jobban hallatszik a fenti járkálás.  logikus. 

mi tegyek be hangszigetelésnek?  pár cm vastag lépésálló hungarocell? attól félek hogy megfogja a párát (nincs sok) és berohadnak a gerendák. 

tipp? köszi 

kiggyo Creative Commons License 2018.05.18 0 0 742

nekem hasonló volt az eredeti födémem, ott PK födémpalló volt.

A székállások alatt ugyanilyen gerenda volt keresztben.

 

Tettem a födémre fóliát, 15cm EPS-t (ez a gerendák magasságáig ért) és kapott egy vékony vasalt betont. Annyit bántam csak meg utólag hogy nem raktam bele padlófűtés csövet is.

 

Hang lenn nem hallatszik, és betonból van ami értelmesen terhelhető, nem rágja meg semmi és nem nyiszeg-nyoszog mint ahogyan az OSB-s szárazpadló fog majd pár év múlva. Nem hinném hogy drágább lenne  a beton+EPS mint az általad leírt verzió.

Előzmény: Ric83 (739)
Ric83 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 741

Először is köszönöm a válaszod Mariusi!

Megfontolandó amit írsz, természetesen az alsó szint és a leendő tetőtér közötti födémre gondolok, ahogy te is gondoltad! 

Amiért bonyolítottam, bonyolítottunk a tervezővel (kértem segítséget nem bántam meg...) álló székek alátámasztó gerendáit el kell a padlóba sűlyeszteni!

Illetve plussz szigetelés sem árthat a későbbiekben.

Ezekkel az infokkal is tartod a véleményed, hogy ne bonyolítsam túl! 

Szeretném jól megcsinálni, de túlzásokba ne essek! 

Ezért is köszönök minden véleményt...

Előzmény: Mariusi (740)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!