Keresés

Részletes keresés

privateer Creative Commons License 2009.03.09 0 0 983
Hajjaj, belenéztem, nálam is beledumálnak a végén. Maga a dalszöveg viszont hallható végig az epizódok elején is. Szóval bocsi, rosszul emlékeztem.
Előzmény: doboslikor (982)
doboslikor Creative Commons License 2009.03.07 0 0 982

Ha meg tudod csinálni, akkor kíváncsian várom. Egyszer (és utána többször) jó lenne meghallgatni a tiszta végefőcím zenét. Köszi a segítségedet!

 

Ami a részeket illeti, tehát volt negy keverés, a lényeg, hogy az 1. és a 26. a helyén van, a többi meg bárhogy lehet. A lényegen nem változtat.

 

Honnan tudjátok, hogy 2010-re jön a 2. évad dvd-n? Nagyon érdekelne? Ezt általában a kiadó szinkronizáltatja le vagy hogyan működik ez?

 

Nem voltam soha nagy sci-fi rajongó, sőt valamikor kimondottan rémisztőnek tartom az ilyen filmekben szereplő teremtményeket, de ez a sorozat valahogy kivétel. Talán azért, mert pont akkor voltam kicsi, és napjainkban jó érzés visszagondolni, milyen volt akkor... 20 éve. és most érdekel a folytatás!

 

Üdv. Jani (doboslikor)

 

Előzmény: privateer (981)
privateer Creative Commons License 2009.03.07 0 0 981
Te jóég! DVD-s verzióban beleszövegelnek az epizód végén található dalba? Hű de tudtam mindig is ezt utálni a szinkronos filmeknél.

Amúgy előbányászhatom a Klei féle DVD rippes verziót és csak azt kivágva felteszem valahova. Megfelel ez a megoldás?
Előzmény: doboslikor (979)
R0CC0 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 980
a sorrend egy izgalmas téma, párszor már kiveséztük.
volt egy eredeti (francia) sorrend, aztán volt egy MTV sorrend, volt egy minimaxos sorrend, ráadásul a francia dvd-n is más a sorrend :-))) (és még ki tudja hány)
a bakikra sosem figyeltek oda.

ha jól tudom, ez volt az eredeti sorrend:

01 - Árkádia városa
02 - Az élő kristály
03 - A démon cölöpfalui
04 - Thot
05 - Nyaraló kalózok
06 - A mogokok törvénye
07 - Árkádia ezeregy órája
08 - Démoszthenész, avagy D.D.
09 - Tada és a szent jelvények
10 - Jégvilág
11 - A kalóz egyezmény
12 - Shagshag megbolondul
13 - Gyerekek és egerek
14 - Bárkár játékosai
15 - Qin császár és a 8. birodalom
16 - Árkána szive
17 - A doboló ember
18 - Rebeka, a tó kalóza
19 - A csillagok gyógyitója
20 - Az eltűnt idő rabjai
21 - Az eszkimók szent jelvénye
22 - A csodák udvara
23 - A nagy háború
24 - Góg és Magóg
25 - Doktor Teszt
26 - A sárgaréz titka
Előzmény: doboslikor (979)
doboslikor Creative Commons License 2009.03.04 0 0 979

Sziasztok!

Örültem, amikor megláttam, hogy kapható dvd-n is az EV, meg is vettem az eddigi 4 dvd-t belőle. Minden szép és jó, hogy közel 20 év után ismét láthattam a szereplőket, de azért nem minden tökéletes...

 

A borító hátsó részén az összes rész fel van sorolva. A 11. rész: Doktor teszt. - melyben visszaküldi egy tudós a csapatot az időben, olyan helyszínekre, ahol már jártak korábban. Így Qin császárral is találkoztak. A borító szerint Qin szászár és a 8. birodalom majd csak a 20. rész lesz. Így felvetődik a kérdés: Hogyan mehetnek vissza a múltba, ha azt a részt csak jóval később láthatjuk dvd-szerint?? tehát a 11. részben utalnak olyanra, ami majd csak a 20. részben lesz. Érdekes...

 

Más, amit őszintén megmondva hiányolok, az a végefőcím (tehát a hosszabb) tiszta zenéje, melyen nem sorolják fel a magyar hangokat. Ilyen tiszta végefőcím létezik egyáltalán, vagy csak az melyet a rajzfilm végéről ismerünk - melyen a szinkronhangokat is hallhatjuk? Ha van tiszta verziója a végefőcímnek, honnan tudnám megszerezni?

 

Itt olvastam, hogy a 2. évad is jön dvd-n. Ez az info mennyire biztos? És majd a Canta Brava fogja leszinkronizálni?

 

Kíváncsian várom a véleményeteket, infókat a dvd-ről!

Köszönöm

Joker-007 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 978
Szia!

www.fo.hu
(Fokusz online könyvesbolt)
...ill. személyesen a Rákóczi úti boltjukban (A nagy Libri és a Bookline között)

Ha személyesen mész, mind a négy lemezből van (még). [Online-ban már nem biztos].

Nekem már megvan! ;-)
Üdv:
Béla
Előzmény: parmalet (974)
parmalet Creative Commons License 2009.02.26 0 0 977
Köszi, átadtam.
Előzmény: Davlev (976)
Davlev Creative Commons License 2009.02.25 0 0 976
Vagy ha tudod, nézd meg Media Markt-ban, én egyedül ott láttam (és ott is vettem).
Előzmény: parmalet (974)
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 975
www.xpress.hu

990/db, azonnal szállítható, de személyesen is átveheted a Szövetség utcában.
Előzmény: parmalet (974)
parmalet Creative Commons License 2009.02.25 0 0 974
Most mondja az egyik kollégám, hogy a Bookline-on már elfogyott az első két rész. A Tescoban sincs, az Electro World-ben sem látttunk, hol lehet még kapni, tudjátok?
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 973
hát az mekkora lenne már... de szerintem ekkora csodák nincsenek :)
Előzmény: Davlev (972)
Davlev Creative Commons License 2009.02.21 0 0 972

Vajon miért reménykedem titokban abban, hogy esetleg a második évad mégis le van szinkronizálva, de sosem került adásba??????

 

Egyébként ha már lefordítják a második évadot, az lenne a legjobb, hogy amennyire lehet, össze kéne hozni az eredeti szinkronstábot. Ők talán jól ki tudnák választani a hiányzók helyére a legmegfelelőbbeket.

R0CC0 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 971
második évad dvd-n???????? wow wow wow
a minőségi szinkronért való gyűjtésbe én is beszállok :-))))
Előzmény: parmalet (967)
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 970
április
Előzmény: parmalet (968)
Davlev Creative Commons License 2009.02.18 0 0 969

Tényleg jönni fog a második évad????? Honann tudod???

Mert ha jön, én gyűjtésbe kezdek a minőségi szinkronért :):)

Előzmény: parmalet (967)
parmalet Creative Commons License 2009.02.18 0 0 968
Rocco mikor van a szülinapod?
Előzmény: R0CC0 (966)
parmalet Creative Commons License 2009.02.18 0 0 967
Tudomásom szerint még nyár előtt kiadják az első évad végét (5,6,7,8. lemezt) és a második évadot (amit ugye szinkronizálni kell majd) 2010-re hozzák ki.
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 966
én csak várok, hogy majd a szülinapomra megkapom őket valakitől... :-)))
ha nem, akkor beruházok :)
Előzmény: Davlev (965)
Davlev Creative Commons License 2009.02.16 0 0 965

Közben láttam, hogy már újabb 2 DVD kapható.

Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy ki hol látta már? Én ŰSzegeden csak Media Markt-ban, Tescoban és Coraban nem. Az Xpress.hu szerint meg február 20-án jelenik meg. Érdekes helyzet, ugye.

 

Azoknak meg, akik nem látták volna, itt van a második sorozat végefőcíme:

http://www.youtube.com/watch?v=osQYuIuhOGo&feature=related

R0CC0 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 964
Akkor azt az Álom Records adja majd ki? :-))
Előzmény: Davlev (963)
Davlev Creative Commons License 2009.02.05 0 0 963

Szerintem:

 

1. Pár hónapba beletelhet, de biztos nem tart 2 évig. Ezt a Canta Brava adja ki (ami az Egyszer volt.. sorozat több darabját is teljesen kiadta), a Nils Holgersson-t meg az Interdomino.

 

2 Nem tudom. Én reménykedem. Talán az utoldó DVD-n megkapjuk rá a választ. Viszont álomomban már le volt szinkronizálva :):)

Előzmény: R0CC0 (961)
Davlev Creative Commons License 2009.02.04 0 0 962

Tapasztalat

 

Kép/hang: Ebben eléggé laikus vagyok.  Számomra a rossz adásból eredő VHS felvétel miatt egész szép a képminőség. Szinte olyan mint a franciaé. Bár itt is vannak néha hibák (koszok, karcok), és az "eredeti hibák" (pl. a Jégvilágnál a pármásodperces sötétség, "Az eszkimók szent jelvénye" elötti képleesés) benne vannak. A hang meg olyan, mintha egy jól megőrzött régi kazettáról néznénk. De szerintem ettől van igazi nosztalgikus hangulata :):)

 

DVD: a menü nem vette át az eredt franciát, de szerencsére nem állóképes. A Főmenűben mozgó képek vannak a főcímből, alatta zene a "indulj el és utazz velünk"-től. Alul a 3 lehetőség (Epizódok/Lejátszás/Extrák) egy vonallal elválasztva a képektől, közepén egy nappal (a Lejátszás a nap közepén van).

 

Extra: A franciához hasonlóan főcím és kalózdal klipp, valamint 30 másodperces részletek a következő DVD epizódjaiból

 

A borító hátsó részén rajta van a bevezető szöveg felül, majd alatta az epizódok leírási 1-1 képpel. Jobbszélen meg fel van sorolva, melyik DVD-n melyik epizód látható. A védő fólia nálam meg kicsit lelóg a borítóról. Nem tudom, hogy eredetileg ilyen, vagy csak a tömött táskában eltöltött pár óra ártott neki, de szerintem az első eset valószínűbb.

Előzmény: Freehill (959)
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 961
azért 2 dologra még kíváncsi leszek:
1: mennyi ideig fog tartani a teljes évad kiadása (A Nils Holgersson-t 2 éve kezdték kiadni, azóta sikerült eljutni a 6. lemezig a kb. 17-ből)
2: vajon kiadják-e a 2. évadot is (magyar felirattal persze)
Előzmény: R0CC0 (960)
R0CC0 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 960
nahát nahát :-) van új a Nap alatt :-)))
azért ez annyira jellemző a magyar piacra - nem elég, hogy kicsi a piac, még drágábban is adják (mármint 7 lemezt venni többe kerül, mint 5-öt).

OFF
sosem bocsájtom meg, hogy a Tom és Jerry összes (6db kétoldalas dvd) nálunk 12 lemez volt, hogy dupla annyiért lehessen adni. ráadásul 1 lemez ára külföldön majdnem fele annyi volt, mint nálunk. bekaphatják: letöltöttem :-P
Előzmény: Davlev (956)
Freehill Creative Commons License 2009.02.04 0 0 959

"Te láttál már olyat, hogy egy sorozat teljes évadja felfért egy DVD-re?"

Igazad van, bár végül is elég rövidek a részek, és attól függ, hogy mennyire tömörítik :). De ezek szerint ezzel nem lesz probléma. Azért ha belenéztél, megírhatnád a tapasztalataidat (pl. milyen a kép/hang-minőség stb.), előre is köszönet érte!

Előzmény: Davlev (958)
Davlev Creative Commons License 2009.02.04 0 0 958

Közben már meg is vettem a két DVD-t És sajnos nem úgy van, mint a franciáknál, hogy 5 DVD, hanem 7 DVd lesz a teljes sorozat lemezenként 3 résszel, kivéve az utolsó 2-t, amin 4 lesz. Még nem néztem bele, de biztos eredeti szinkronnal van.

Te láttál már olyat, hogy egy sorozat teljes évadja felfért egy DVD-re?

Előzmény: Freehill (957)
Freehill Creative Commons License 2009.02.02 0 0 957
De jó hír :). A sztereó hangsáv ugye nem azt jelenti, hogy újraszinkronizálták volna? Az 1. és 2. kiadvány gondolom, nem a két sorozatot jelenti, hanem csak technikai szétbontása az első sorozatnak, ugye?
Előzmény: Davlev (956)
Davlev Creative Commons License 2009.02.02 0 0 956

Nem hittük régen, de 4 éve már újra láthattuk a mesét a Minimaxon. És lám, újabb csoda történt! Nemsokára megjelenik DVD-n!!!

 

http://bookline.hu/product/home!execute.action?type=82&_v=Elsullyedt_vilagok_1_&id=6871

 

http://bookline.hu/product/home!execute.action?type=82&_v=Elsullyedt_vilagok_2_&id=6872

Kletta Creative Commons License 2008.12.17 0 0 955
b33fmong3r a neki angolul meglévő epizódok közül az utolsót is föltöltötte a YouTube-ra: ez a második évadnak az a része, amiben főleg az első évad egyes részeit idézik föl.
privateer Creative Commons License 2008.10.18 0 0 954
Előzmény: privateer (953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!