Keresés

Részletes keresés

eraserboi Creative Commons License 2006.08.13 0 0 509
Én is erre próbáltam utalni. Ha a szemlélő által feldolgozott, nyilvánvalóan szubjektív képzetek nem egyeznek (nyilván a valósággal, plusz majdnem biztosan egymással sem, bár ennek ellenkezőjét Dicknél nem lehet kizárni - ld. Apáink hite, Figyel az ég, Ubik, satöbbi), akkor teljesen nyilvánvaló, hogy hogy az objektív valóságtól eltérő "kvázi valóságként" megélt szubjektív valóság-észlelés NEM a valóság maga. Tény, hogy mindenki a saját szűrőjén keresztül szemléli a világot, Dickben azonban pont az a nagyszerű, hogy ezeket az információhiánnyal küszködő, nem harcos típusú, hanem inkább nem cselekvő, szemlélődő főszereplő(k) szemszögéből láttatja előszeretettel... ha meg nem, akkor kollektív tudatzavarral operál...

Én legalábbis így látom, a "nincs valóság" szerű, állítólagosan kényelmes, és még állítólagosabban elterjed nézetet nem osztom, csak nem akartam korábban okoskodni, remélem, ez sem annak sikerült.
Előzmény: Törölt nick (507)
bivisz Creative Commons License 2006.08.12 0 0 508
"Egyik regénye, novellája se szól ilyenről."

DE IGEN: The Man In The High Castle, például. Meg van más is ebben a témában.
Előzmény: Törölt nick (507)
eraserboi Creative Commons License 2006.08.12 0 0 506
Mármint hogy számtalan, szubjektív valóság fut egyszerre.
Előzmény: Törölt nick (505)
kukonya Creative Commons License 2006.08.09 0 0 503
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/dick0809/
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.08.04 0 0 502
Túl vagyok a Flow, my tears-en. Nem rossz, kitűnő alapötlet, van benne néhány megdöbbentő fordulat. Vannak erősen üresjárat-szerű részei, amin nehéz átrágnia magát az embernek. Végig benne van az emberben a Dicknél megszokott " mi a fene lesz ebből" érzése az olvasónak. A vége - bocs, spoiler lesz - pedig valóban nem 100 %-os. A drog hatására a rendőrök is és Taverner is bekerülnek a nő értékelési rendszerébe, ezért ők is "átkerültek" az alternatív világba, háát, kissé illogikus. Hogyn hathat egy drog az én elmémre, amit más vett be ? Összességében valóban négyes.
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.07.06 0 0 501
Ezek után nem tudom kihagyni, azt hiszem ! A novelláskötet, a Kizökkent idő, Halál útvesztője tetszett, a Palmer kevésbé.
tsikorgo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 500
Megértem, a vége tényleg überrossz... Az az érdekes, hogy az életrajzban (mármint a könyvben lévőben) kiemelten szerepel, hogy ezért a könyvéért díjat kapott. Pedig amit szintén említenek, Kamera által homályosant, meg a Palmer Eldritchet abszolút értem. (Mármint, hogy elég jók, és még a végét sem baxta el. Sztem.) (Ja igen, a kiadó a hátsó belső borítón lévő életrajzot ábgrédelhetné, mivel ma már mindegyik kötet megjelent magyarul:)
Előzmény: Dohi (499)
Dohi Creative Commons License 2006.07.04 0 0 499
az en haverom meg ugy dontott a konyv utan, hogy dicktol egy darabig nem vesz mast. pedig a novellaskotet tetszett neki.
Előzmény: tillA (498)
tillA Creative Commons License 2006.07.04 0 0 498
Egy barátom tegnap jött azzal, hogy teljesen odavan tőle, annyira tetszik neki, pedig még nem is ért a végére.
Előzmény: Daily Telegraph (496)
eraserboi Creative Commons License 2006.07.04 0 0 497

Tulajdonképpen egyáltalán nem rossz. A legolvashatóbb könyveinek egyike. A befejezés nem teljesen tiszta, de ugyan melyik PKD könyv esetében az? :)

 

Én minden erénye ellenére inkább az Időugrás a Marsont, vagy a karácsonyi két kiadvány egyikét ajánlom helyette.

Előzmény: Daily Telegraph (496)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.07.04 0 0 496
Van is már valakinek véleménye a Flow my tears-ről ? A Magyar Narancs négyest adott rá, és "kezdőknek nem ajánlott" felkiáltással írt róla kritkát.
Előzmény: tillA (495)
tillA Creative Commons License 2006.06.28 0 0 495

Igen, már egy-két hete kapható, egész jól cseng a magyarított címe.

Amúgy azAgave kiadó honlapján ígérik (ha jól vettem ki), még idén lesz egy regény (?) meg egy újabb novelláskötet.

Előzmény: bivisz (494)
bivisz Creative Commons License 2006.06.27 0 0 494
Új PKD a piacon! A Flow My Tears-t fordították le.
haruspex Creative Commons License 2006.05.29 0 0 493
Kamera által homályosan trailer: http://www.ld50.hu/article/ld50/kultcorner/scannerdarklytrl
orcinus-orca Creative Commons License 2006.05.01 0 0 492

Mit értesz azon, hogy gyengécske?

 

Mint regény: Szerintem elég jó kis hatvanasévek-beli SF. A végére valóban ellaposodik, eléggé össze van csapva.

 

Mint PKD: valóban gyengébb - különösen a fentebb említett összecsapott vége.

malócz Creative Commons License 2006.04.30 0 0 491
megolvastam az időugrás a marsont. sajnos elég gyengécske.
Fafara Creative Commons License 2006.03.05 0 0 490
nekem döbbenetes élmény volt elolvasni a könyvet.
Előzmény: DuDoR (488)
cienfuegos Creative Commons License 2006.03.05 0 0 489

Érdekes, nekem pedig pont a Valis a kedvencem, bár a sci-fihez talán annak van a legkevesebb köze...

Azóta meg akarom nézni azt a David Bowie filmet, de nem tudom megszerezni...

DuDoR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 488
hm hm.

Bővebb vélemény nincs? :-o
Előzmény: Fafara (487)
Fafara Creative Commons License 2006.03.05 0 0 487
hm hm.
DuDoR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 486
(Valis)

oszinten szolva jonehany dolgot nem ertettem benne, de ez valoszinuleg muveletlensegemnek tudhato be. meg nagyon atment filozofalasba. szoval nem az en konyvem, de sebaj, irt meg csomo mast, es azok tobbnyire tetszettek.

+ 1 szavazat a fenti véleményhez...
Előzmény: Dohi (485)
Dohi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 485
oszinten szolva jonehany dolgot nem ertettem benne, de ez valoszinuleg muveletlensegemnek tudhato be. meg nagyon atment filozofalasba. szoval nem az en konyvem, de sebaj, irt meg csomo mast, es azok tobbnyire tetszettek.
Előzmény: Fafara (484)
Fafara Creative Commons License 2006.03.05 0 0 484
miért?
Előzmény: Dohi (483)
Dohi Creative Commons License 2006.03.05 0 0 483
nekem nem tetszett.
Előzmény: Fafara (482)
Fafara Creative Commons License 2006.03.05 0 0 482
sziasztok,

a valis-t olvasta valaki? vélemények?
Dohi Creative Commons License 2006.01.19 0 0 481
truman show a film cime es en is igy voltam vele, bar en asszem 'forditva', mivel a filmet a konyv elolvasasa utan lattam.
Előzmény: satellite five (480)
satellite five Creative Commons License 2006.01.19 0 0 480

Olvasta valaki a kizökkent idő c. regényét ? Nekem egyfolytában az a Jim Carey-s film járt az eszemben, amikor a főhős egy szappanopera szereplője és a kisváros minden lakója statiszta. A film címe most nem ugrik be. Egyébként nekem bejött a könyv.

kukonya Creative Commons License 2005.12.26 0 0 479
A "Father Thing" pedig az utolso 4-5 novellatol eltekintve ugyanaz, mint a "Philip K Dick Reader". Na, megyek olvasni a "Clans of the Alphane Moon"-t. Hozott valakinek PKD konyvet a Miku, vagy az a masik, aki karacsonykor jon?
Előzmény: kukonya (478)
kukonya Creative Commons License 2005.12.23 0 0 478
Egy kis segitseg azoknak, akik esetleg - hozzam hasonloan - szeretnek osszegyujteni PKD novellaskoteteit. Ot kotet van osszesen:
-The Short Happy Life of Brown Oxford (Beyond Lies the Wub cimen is megjelent ugyanez)
-The Second Variety (egyik sorozatban ez a masodik, a masikban a 3. kotet)
-The Father Thing (egyik sorozatban ez a harmadik, igy a 2. kotet)
-The Minority Report (korabban The Days of Perky Pat cimen is megjelent, es nem azonos a film utan megjelent Minority Report kotettel, amiben a megfilmesitett novellak, plusz 1-2 van csak)
-We Can Remember it for You Wholesale (korabban The Eye of the Sibyl cimen is megjelent, abban nem volt benne a We Can Remember... de a tobbi ugyanaz)
kukonya Creative Commons License 2005.12.14 0 0 477

igen, de mintha az lett volna a konkluzio, hogy a kabitoszer miatt volt igy. Szerintem legalabb ennyire a 2-3 regeny/ev tempo miatt.

Azt eszrevettetek, hogy a Kozmosz ba'bjai hatso boritojan osszekevertek a szereploket? Peter Trilling visszater szulovarosaba, vagy mit irtak. Pedig nem is.

Előzmény: Daily Telegraph (476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!