Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 2016.09.07 0 1 11049

ez az égei-tenger igazából. ami ugyan a földközi beltengere, de nagyon más, mint mondjuk az adria, vagy a földközi úgy általában. rendre szeles az égei-tenger, máshogy és más fúj télen és nyáron, de az közös, hogy bizony igencsak kiszámíthatatlanul. nyáron ez kevésbé gond, mert rendre csak a meleget teszi szárazabbá és teljesen elviselhetővé (persze nem akkor, ha hetes szél van :) ), télen viszont bármi lehet. ezért is írtam már neked, hogy bár simán ki lehet fogni olyan időszakokat a déli görög szigeteken, hogy 20+ fokok legyenek, de egy nyirkos, szeles, barátságtalant is. télen igen nehezen tervezhetőek. 

 

a legjobb időpont az, mint általában: május-június, szept-okt. de mint írtam az előbb, a görög szigetvilágban általában s nyár sem sokkoló, ködzönhetően a meltemi nevű szélnek, ami mozgatja és szárítja a levegőt, az alacsonyabb páratartalom miatt pedig a 33 fok se olyyn, mint mondjuk itthon.

 

a kopárságot viszont nem értem. mármint, hogy ha nem tetszik, miért nézegeted? vagy a kedvesed nagyon kívánkozna ide? :) mert vannak egyébként sokkal zöldebb, akár nagyon komolyan zöld görög szigetek is, némelyiknek a hangulata is sokkal jobb, mint santorininek, legalábbis szerintem.

Előzmény: attamatta (11042)
attamatta Creative Commons License 2016.09.07 0 0 11048

A megközelítés során módosították a leszállási irányt, eredetileg a sziget mellett elrepülve egy jobbos-süllyedős kanyar után szálltatok volna le, de mivel közben változtattak, amihez még magasan volt a gép, ezért tettetek 1 kört. Nem volt az jobbra-balra, csak egy balos-süllyedős 360fokos konfiguráció..:))

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11047)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.07 0 0 11047

Így érkeztünk. Otthon rosszul lettek, amikor a gép elkezdett távolodni a szigettől. Nem nagyon tudtuk mi történik, csak dőltünk jobbra-balra. 
A parkolással jól átvágtak. A 86-ból 95 lett. 
Itt egyébként mindenki nagyon kedves, igazi vendéglátósok a görögök. Majd el olvadnak, amikor elsütöm azt a három görög szót, amit tudok. A szél enyhén, de állandóan fúj. A nap a parton nem tűnik veszélyesnek, de valójában éget.
Még jelentkezem.

Előzmény: Gergőke_1988 (11033)
'szti Creative Commons License 2016.09.07 0 0 11046

hát nem a dús vegetációjáról híres, ez biztos :-)

tavasszal azért több növény van, de ha nem vonz, akkor ne menj.

attól függetlenül, hogy növénymániás vagyok, bennem nem hagyott kopár érzetet a sziget. gondolom a kalderára épült mesevárosok ellensúlyozták

Előzmény: attamatta (11045)
attamatta Creative Commons License 2016.09.07 0 0 11045

Köszi az info-t és a képeket.

A növények szinte teljes hiánya nagyon zavar, évek óta nem tudok megbarátkozni a szigettel...:((

Előzmény: 'szti (11044)
'szti Creative Commons License 2016.09.07 0 1 11044

Előzmény: 'szti (11043)
'szti Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11043

így van, nincsenek számottevő különbségek, max. annyi, hogy lehet szelesebb pont, vagy oldal vagy épp egy helyi felhőből esik

akartam mutatni képet, de erről a gépről nem tudok :-(

 

Előzmény: attamatta (11041)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11042

Gondolnám, hogy a Földközi-n nincsen akkora anomália, mint az Atlantin, de persze sejtem, hogy tutit itt sem lehet mondani. Mindössze a "szokványos" időjárást próbálnám belőni, ami nekünk ideális.

Előzmény: suzi_mou (11039)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11041

Gondolom a sziget egészére ugyanolyan időjárás jellemző, nincs "vízválasztó" mint az összehasonlított szigetnél?

Előzmény: 'szti (11040)
'szti Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11040

nem, nem. teljesen más jellegű az időjárás. kevesebbet esik az eső, sokkal melegebb van és kicsi a sziget.

viszont ha kifogsz egy esős hetet, erős széllel, az vacak.

engem tavaly nem zavart, mert nem először jártam ott, de volt olyan, hogy fél napig ki se tudtam dugni az orrom a szállásról.

október elején még abszolút nyár volt, én a legvégén mentem, pont akkor volt 4 esős nap.

Előzmény: attamatta (11038)
suzi_mou Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11039

Oktober elso fele idealis idojaras es arak szempontjabol.

Az idei tel egyaltalan nem volt tul esos es szeles sem. Februar olyan volt mint majus. Szerencse kerdese is.

Előzmény: attamatta (11036)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11038

Kopár, száraznak tűnő sziget, és többet esik az eső, mint Madeira-n?

Előzmény: 'szti (11037)
'szti Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11037

nekem tavaly október végén a szakadó esőben május javasolták a helyiek :-)

Előzmény: attamatta (11036)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11036

Akkor mikor érdemes menni, hogy ne legyen túl meleg és nedves sem?

Előzmény: 'szti (11035)
'szti Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11035

nedves és szeles

Előzmény: attamatta (11034)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11034

Általában véve milyen az időjárás január vége-február környékén?

Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 11033

Ha Neckermannal mész, akkor kedvezményes a Mazur (41euro), de akkor ezt már te nem olvasod, de másnak még jó lehet.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11030)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11032

Hát akkor eljött az idő, lecsukom a lapitopit.
Majd jelentkezem, sziasztok!

attamatta Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11031

Persze, szépen ki van táblázva, csupán egy gyalogátkelőhely választja el egymástól a két épületet.

Amúgy Tenerife-ről hazafelé itt éjszakáztunk, azokon a kényelmes, műbőr padokon...:))

Előzmény: Gergőke_1988 (11029)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11030

Na ezzel jól összekavartál.
A 4. parkolóházban 86 euróért hagyhatom, a Mazurnál ez 78- ra jön ki. Igaz, hogy ez olcsóbb, de a másik egész közel van az induláshoz, és még fedett is.

Előzmény: Gergőke_1988 (11029)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11029

Igen így van ahogy te leírtad, a Neckermann is ugyanezt mondta.

Remélem könnyen megtalálható ez az épület.

(Az autót pedig  a Mazur parkolóban hagyjuk..)

Előzmény: attamatta (11028)
attamatta Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11028

A check-in és a csomagfeladás egy másik épületben van az AB és Niki járatoknak, onnan vissza kell menni a főépületbe a secuhoz és utasfelvételhez, majd a kijelölt gate-hez.

 

Előzmény: Gergőke_1988 (11027)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 11027

Szia

 

A csomagot nektek is egy másik helyen kell leadni? AirBerlin épületben?

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11026)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.01 0 1 11026

Köszönöm a jókívánságokat, igyekszem meghálálni. Nem vagyok fotós, de azért próbálkozom...

Előzmény: 'szti (11025)
'szti Creative Commons License 2016.09.01 0 0 11025

majd hozzál egy kis beszámolót meg pár képet, annyira halódik ez a topik...

jó utat, lássatok szépeket, érezzétek jól magatokat!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11024)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.31 0 0 11024

Köszönöm, de ez az én helyzetemben inkább optikai zaklatás, mint előzetes.

Azért tényleg kösz!  :-)

Előzmény: 'szti (11023)
'szti Creative Commons License 2016.08.27 0 1 11023

egy kis előzetes:

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11022)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.27 0 0 11022

Tizet kell még aludni. De várom már...

white_horse Creative Commons License 2016.08.25 0 0 11021

Na igen. Tényleg pont az a lényeg, hogy mindent lássak, ne pedig elsuhanjak mellette kocsival...

Köszönet a segítséget.

Nagyjából találtam árakat, 15 eurotól, naponta a scooter, 12 eurotól a mountain bike.

 

Nagy dilemma lesz a választás. :)

 

JÓ UTAT MINDENKINEK!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.25 0 0 11020

Lassan már a busznál tartunk, pedig ő a biciklitől indult el.
Az egész sziget egynapi járóföld.
fehér ló! Azt ígérem Neked, ha látok egy fotós cuccokkal megpakolt embert, (és éppen aznap béreltem autót) felveszlek, elviszlek bárhová.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!