Keresés

Részletes keresés

Frajti Creative Commons License 2008.03.09 0 0 3030
Kitobi kevés ahhoz, amire kell. Pusztán ezért kell másban gondolkodnom. :( :)
Előzmény: Soká (3029)
Soká Creative Commons License 2008.03.09 0 0 3029
A kitobikkal a normális használat legtöbbjét meg lehet oldani korrekt módon. Drága obit az vesz aki: vagy profin fotóz, vagy nem is annyira a fotográfia érdekli mint inkább a technikai részletek. Jobb egy tartalmas fotográfia kitobival, mint a pengeéles unalom.
Magánvélemény hangzott el.
:)
Előzmény: Frajti (3028)
Frajti Creative Commons License 2008.03.08 0 0 3028

Ezzel egyetértek, és nem is tudok dönteni, mert obiban nem vagyok elég jó :)

igazából "csak" hétköznapokra kell a gép, de közben meg bizonyos szitukra, ami miatt el kell gondolkozni rendesen, mi is volna az ideális... :( :)

nyárig van idő :)

Előzmény: Soká (3027)
Soká Creative Commons License 2008.03.08 0 0 3027
Az obi kérdése jelentősebb mint a váz... és az a sok pénz.
Előzmény: Frajti (3026)
Frajti Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3026

hát nagy a vacilláció. :)

 

még csak nyáron volna a vásár, de ugye minden attól függ, mennyi jön össze rá, ezért is fontos minden fillér.

 

400D, 450D, 30D a közül kerül ki vsz. a győztes. Valószínű a pénztárca dönt. Obi terén még nincs döntés. :)

 

Grat a gépnek. Enyém csak áprilisban lesz öt. :)

Előzmény: Soká (3025)
Soká Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3025
És milyen lenne az új?
(merő kíváncsiság)
Egyébként mostanság ünnepli a G2-m a hatodik szülinapját.
Előzmény: Frajti (3024)
Frajti Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3024
Ennyiért még lehet el is adnám. :) jobb mint a bátyámnak adni, akinek túl sok a gomb rajta, illetve az újba ennyi pénz is jól jönne. :)
Előzmény: handras (3023)
handras Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3023
Jól látod, én pl. 35-nél többet nem adnék érte.
Előzmény: Frajti (3022)
Frajti Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3022
Ha esetleg azon gondolkoznék, hogy eladom a G3-am, öt éves, teljesen jó állapotú, vigyáztam rá :), akkor mennyit kérhetnék érte?  Gondolom nem éri meg már eladni, jól látom?
Jani_bátyó Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3021

Örülök, hogy sikerült megoldani a problémát.

 

Jó hétvégét Mindenkinek!

Jani

Előzmény: bajnokoklibaja (3019)
handras Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3020
Szívesen!
Előzmény: bajnokoklibaja (3019)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3019

Rájöttem, hogy működik. :) Ez jobb, mint a PS tényleg. Köszönöm szépen az ötletet.

Már csak egy távirányítót kell szereznem. :)

Előzmény: Jani_bátyó (3016)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3018

Perszepersze, hát azért teljesen nem bolondultam meg. :) Az eredetit meghagyom, csak kell egy ilyen dátumos változat belőlük. Letöltöttem ezt a programot, de még nem jöttem rá, mit kell vele csinálni. Kell hozzá egy angol szótár is nekem.

Addig eljutottam, hogy megnyitottam vele egy mappányi fotót, és sikeresen átneveztem az összes képet valamivé, de egyáltalán nem ezt akartam csinálni. :))) (Csak egy próbamappa volt szerencsére.)

Előzmény: Jani_bátyó (3016)
víztorony Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3017

én sosem írnám rá a dátumot a képeimre.

brrrr. valahogy olyan érzés lenne, mint rajtahagyni az árcédulát a pulóveren és így menni vendégségbe...

 

teljesen szükségtelen, az exifben benne van a dátum.

(persze nem tudom, mi a célod vele)

 

esetleg át lehet nevezni az összes képet a készítés dátuma és ideje alapján, akkor nem rondítasz bele magába a képbe.

Total commanderrel nem több mint 2 perc az egész.

(maximum le kell tölteni egy plugint hozzá)

 

 

 

 

Előzmény: bajnokoklibaja (3015)
Jani_bátyó Creative Commons License 2008.02.21 0 0 3016

Kedves bajnokoklibaja!

 

"Nem erőszak a disznótor"

Én csak a felvetett problémára javasoltam egy - véleményem szerint - egyszerű és hatékony megoldást, de Neked kell eldöntened, melyik utat választod.

 

Azt kérlek még vedd figyelembe, hogy egy ilyen feliratot utólag nem igazán lehet szépen eltávolítani a képről - ez a "vízjel"-nek egyéként a lényege ;-) - én tehát mindenképp javaslom egy biztonsági másolat készítését a módosítás előtt, bármilyen programmal is állsz neki.

 

Üdv,

Jani

Előzmény: bajnokoklibaja (3015)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.20 0 0 3015

Nem gondoltam át, mert nem tudom, mi az a Zoombrowser. Azt sem értem, mit jelent, hogy "átkerülnek a gépbe". (Nő vagyok, ezt vedd figyelembe, kérlek. :)) Nekem CF-kártyáról egy olvasóval kerülnek át, aztán Win kép- és faxmegjelenítővel nézegetem őket, ahol a képek címe a fotó száma: IMG_7602.jpg például. Da ha a képikon fölé viszem az egeret, akkor kiírja a készítés dátumát.

És ezt a programot sem ismerem, tehát fogalmam sincs, hogy lehet egy óra alatt felcimkézni vele a képeket, de azért majd megpróbálom, ha más választásom nincs. Nem értek hozzá, na. Hát ez van. :( Egyébként 1 nagy mappában lesz az összes fotó valószínűleg, szóval ez nem fog gondot jelenteni.

Előzmény: Soká (3014)
Soká Creative Commons License 2008.02.19 0 0 3014
Csak hangosan gondolkodom:
nálam a képek Zoombrowserrel (de már nem azzal, amit a G2-höz mellékeltek, mert az nagyon gáz volt) szóval Zoombrowserrel kerülnek át a gépbe és ott dátum szerint "mappázódik". Vagyis nagyon nem kell keresgélni a készítés dátumát. Engem személy szerint nagyon zavarna, ha magán a képen ott éktelenkedne a készítés időpontja.
De mint már említettem, a fájl nevét a készítés időpontjából is lehet generálni.
Nyilván ezeket végiggondoltad és nem megfelelő megoldás számodra. (nálam kb. 60.000 kép tárolódik így...
Előzmény: bajnokoklibaja (3012)
Jani_bátyó Creative Commons License 2008.02.19 0 0 3013

Exiferrel szerintem max. 1 órás meló lehet a feliratozás 1-2 ezer képnél, egy mai átlagos teljesítményű géppel és ha nincsenek nagyon szerteágazó könyvtárstruktúrában tárolva  a képeid, ugyanis egyszerre sajnos csak egy könyvtár képeit lehet kijelölni, az alkönyvtárakban levőket nem.

A program szvsz könnyen kezelhető, mérete kb. 3.6 MB.

Egy próbát szerintem megér, mielőtt a PS-el elkezdesz bíbelődni.

Előzmény: bajnokoklibaja (3012)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3012
Hát lehet, hogy ez lesz. Vagy a Photoshop, mert azt legalább már ismerem, de azért 1-2ezer képnél ezt megcsinálni egy hetes munka lesz. :)))
Előzmény: Jani_bátyó (3010)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3011

Nem, nem a papírképre gondoltam!!!! De nem is a fényképezőgép kijelzőjére. Egyszerűen csak magán a digitális képen legyen rajta a dátum, amikor a számítógépen nézegetem, és ne nekem kelljen egyesével rápingálni. :) Pont az lenne a lényeg, hogy magától kerüljenek a képre. Nincs sajnos fotónyomtatóm.

 

Amúgy most más bajom is lett hirtelen: nem találom a távirányítót. :((( Tudok vajon venni valahol hozzá egy újat? Sürgősen kellene, már 2 hét sincs, hogy szükségem lesz rá. Lehet kapni ilyen régi gépekhez alkatrészt? Vagy csak álmodozzak tovább... :(

Előzmény: Soká (3009)
Jani_bátyó Creative Commons License 2008.02.18 0 0 3010

Szia!

 

A handras által is említett EXIFER-rel viszonylag könnyen megoldható a probléma.

A progiban van egy "Insert Watermark" nevű menüpont, amivel tetszőleges szöveget, ill. az EXIF-ből kiszedett bármely adatot is fel tudsz tenni a kép tetszőleges helyére. A felirat színe, betűstílusa stb. beállítható.

A beállítások elmenthetőek és a művelet egyszerre több képen is végrehajtható.

 

Letölthető pl. innen: 

http://www.exifer.friedemann.info/

Előzmény: bajnokoklibaja (3006)
Soká Creative Commons License 2008.02.17 0 0 3009
"hogy a fotón látszódjon"

most gondolom a papírképre gondolsz... mert a fényképezőgép kijelzőjén természetesen meg tudod jeleníteni a megfelelő adatokat.

Én egyébként úgy szoktam a papírképeket készíteni, hogy eleve fehér szegélyt csinálok körbe és kis betűkkel jelzem a fontos tarlamakat (Photoshop) Persze ez egyenkénti macerát jelent (igaz előre gyártott "action"-ökkel, tehát gyorsan megy).

Van még egy lehetőség (ha minden igaz) Nem tudom milyen progival olvasod be a CFkártyát, de ha minden igaz, az újabb Canonos Zoombrowsernél beállítható az, hogy a fájl neve a készítés időpontja legyen. És akkor, ha nem is a papírképen, de a hátoldalán látható a fájl neve, legalábbis ott ahol a laborban ezt rányomják. (a jobb helyeken igen, a fájl nevének első nyolc karakterét)
Előzmény: bajnokoklibaja (3006)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3008

Óóóó... Hát ez szomorú. :( Igen, azt tudom, hogy meg lehet nézni így is a kép adatait, de nekem rajta kellett volna. De azért köszönöm a választ, akkor nem keresgetem tovább. :))

BL

Előzmény: handras (3007)
handras Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3007
Sehol. Ellenben a gép automatikusan bele menti a képbe az un. EXIF adatok közé.
Innen kiolvashatod pl. Exifer, AcdSee, IrfanView programmal. Vannak olyan nyomtatók is amik képesek rányomtatni a képre az exif adatokat.
Előzmény: bajnokoklibaja (3006)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3006

Sziasztok! Tudom, ebben a topikban égés ilyen kérdést feltenni, de nem találom, hol lehet beállítani a gépen azt, hogy a fotón látszódjon a készítés dátuma. Már végignyálaztam a menüt, de nem jöttem rá, tudna valaki segíteni? A dátum formátumát be tudtam állítani, de a fotókon még mindig nincs rajta.

BL

Soká Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3005
Na, most csináltam egy tesztet, és vissza kell vonnom korábbi megállapításomat: teljesen rendben van a dolog. (Valamit elszúrhattam legutóbb, de akkor tényleg nagyon határozottan vacak volt az eredmény. Kár, hogy már nem emlékszem a részletekre...)

((Viszont csináltam egy próbát a 350D RAWjával is és azt kellett megállapítanom, hogy a Canon saját szoftvere egy hajszálnyival jobb eredményt produkál mint a RAWshotter. De a különbség tényleg hajszálnyi, 400%-on látszik jól :))
Előzmény: handras (3003)
ötfelezős Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3004

Mintha szubjektíve tetszett volna a Scott Professional.

A 15 nap után is jó egy képre, csak batch nem megy.

Előzmény: Soká (3002)
handras Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3003
Paszz, ha előkerül egy-egy régebbi G2 RAW akkor én is azzal adok neki.
Nem lehet, hogy tényleg zajosabbak, hiszen nem DSLR-től valók?
Előzmény: Soká (3002)
Soká Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3002
Apropo, ha használja valaki G2-nél a RAW formátumot, akkor mivel konvertál??
Ugyebár kezdetben nem volt más csak a saját szoftver, ami nagyon fapados volt, aztán a DSLR-rel áttértem a RawShotterre, de éppen a napokban vettem észre, hogy a G2 RAWjait mintha ez a progi kissé zajosra, forszírozottra konvertálná.
(De most ezt ellenőriznem kellene.)
Soká Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3001
Hát igen, nálam a taktika a pótaksi beszerzése volt. Aki nem tudja kezelni a gépet az fizet :))
Egyébiránt én is takarékoskodtam az LCD-vel, olyankor azt a kis pöcköt nyomkodtam (tartottam lenyomva), ami az LCD ki-behajtogatását érzékeli.
Előzmény: ötfelezős (3000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!