Keresés

Részletes keresés

alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9172
:-))))
Előzmény: lia15 (9161)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 9171
Ezt inkább attól kellene megkérdezned, aki a titkosítást kérte, illetve aki a kérésnek helyt adott :-))))
Előzmény: naiv (9167)
johnny01 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9170
Windom! Abszolút helytálló amit leírtál, és én magam soha nem állítottam hogy a móri mészárlás fegyvereit találtam volna meg. Fogalmam sincs azóta sem, hogy azokat a fegyvereket használta-e és ha igen hol? Vagy csupán használni akarta...
Amikor már én nem kellettem oda, a rendőrök végre felásták azt a területet, és tudtommal találtak ők is még fegyvert, ha jól emlékszem valami pisztolyt. De úgy tudom, pl. az a titokzatos "kopott" pisztoly amit Veszprémben használt, soha nem került elő...
Persze a szenzációs történetekben gyakran a tények kissé elhomályosulnak, és helyüket átveszik kitalált, vagy hozzáadott momentumok.
Lényegében az én szerepem azért vált fontossá, mert nem hagytam magam lerázni, illetve a megtalált lőszerek, lőszerhüvelyek kötötték egyértelműen össze a két ügyet, így a korábban megszakadt logikai láncolat végre újra a helyére kerülhetett, és később ennek hatására "beesett" a bejelentő is.
A bíróság egészen pontosan azért ítélt nekem, mert nélkülem az a bizonyos tanú sem jelentkezett volna soha, mint ahogy előtte hat évig sem jutott eszébe egyszer sem jelentkezni.
Hogy a fegyvereket miért tartotta otthon Nagy, vagy azok hogyan kerültek oda, ez gondolom sohasem fog kiderülni. Miért tartotta meg a cipőt? Nem fog kiderülni? Valójában hány embert ölt meg? Sohasem fog kiderülni. Mire készült még? Hiszen a megtalált AK, és temérdek páncéltörő és egyéb lőszer egy háborúra is elegendő lett volna. Sohasem fog kiderülni.
Ketten, vagy hárman követték el? Sohasem fog kiderülni. Miért vannak még mindig titkosítva bizonyos ezzel kapcsolatos akták? Sohasem fog kiderülni.
A félresiklott nyomozásban valaki adott-e, és ha igen, miért adott Kiglicsnek utasítást arra mit kell mondania a bíróság előtt? Sohasem fog kiderülni...
És még számos megválaszolatlan kérdés maradt nyitva Nagy halálával.
Előzmény: windom earle-ke (9169)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9169
Én nem hinném hogy valaki is vitatja Sz István érdemeit a nyomravezetésben.....de ha a bíróság azért itéli oda, mert ő találta meg a fegyvereket amelyeket N Veszprémben és Móron használt akkor egy hibás döntést hoz. Mert háááááááát nem Szebenyi István találta meg azokat a fegyvereket...talált meg fegyvereket de nem a móriakat és nem a veszprémi illetve győri fegyvert (amely ugyanaz volt) Fontos folyamatot indított meg...ahogy előtte korábban azok a vadászok is akik 2004-ben, decemberben szintén érdekes csomagokat találtak meg a közeli erdőkben...
Ha Szebenyi nincs akkor nincs az a személy sem aki összefüggést találva a megtalálási helyszín és egy régebbi esemény között...lényegében megadta a lehetőséget hogy a nyomingerek magtalálják azt a telefonszámot amelyet Nagy akkoriban használt, illetve megtudták akkori gépkocsija tipusát meg gyártmányát és rendszámtöredékét....Ezek ellenőrzése illetve nyomozása...közel kb. visszamenülegesen 5 évre 2-300 gk akkori tulajdonosának ellenőrzése és egy más néven levő telefonszám forgalmának ellenőrzése vezetett el Nagyig....
Tehát ha a bíróság azért itéli meg Sz-nek a nyomravezetői díjat mert ő találta ,eg a fegyvereket, akkor nyugidtan odaülhet Varga bíró mellé....( jó, jó azért nem olyan szorosan),
Iétlje oda azért, mert fontos volt Sz tevékenysége....és potolhatatlan ahogy a másik személyé is.... (aki nem Kiglics)
Az más kérdés hogy Kiglicstől vissza lehet-e szerezni a pénhzt....akár jogulag akár gyakorlatilag...ezen a jogászok gondolkodjanak el....vannak elegen ebben az országban.
Persze ahogy elolvastam a linket ,a Magyar Nemzettől származik....bár akár származhatna felőlem a Népszabadságtól is, vagy a Dunántúli Naplőtól., de a HOT magazintól is.....mindegy...Gözöm nincs hogy megy ez, de a felelős szerkesztő, vagy rovetvezető helyében visszadobtam volna a cikket az irójának...hogy biztos hogy a bíróság így itélte és így indokolta ? Ha már tudosítunk.......


Előzmény: kábelbúvár (9138)
lia15 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9168

"Nem olvastam még Kovács Lajos könyvét...nem tudom elemzi -e azt a tényt hogy N megmutatta előadta a fegyvereket....és hogy miért ? "

 

Nem elemzi, csak megemlíti ezeket a bizonyítékokat. Ő főleg az első nyomozásról ír részletesen, Nagyékról csak keveset. Azt írja, hogy nem lepte meg a fordulat, szinte várta, de nem érzett elégtételt.

De úgy hallotta, hogy Zsombok elfehéredett, majd betyárosan berúgott a hír hallatán, és később felajánlotta a lemondását. Bolcsik ezt nem fogadta el, mert akkor a sajátját is fel kellett volna ajánlania. Pedig régebben ő mondta azt közel 200 hallgató előtt, hogy leteszi a rendőrigazolványát, ha nem Kaiser és Hajdú a két móri gyilkos.

Előzmény: windom earle-ke (9157)
naiv Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9167
Miért államtitok a móri ügy?
Előzmény: alfaomega73 (9155)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9166
Bocvs Lp most értettem csak meg...szvsz N és védője..csak az előzetes tárgyalás magasságában tudták meg, hogy W is elfogásra került...az pedig szvsz hétfőn lehetett ? !
Előzmény: lopikula (9159)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9165
Kovács Lajos sokáig azon a véleményen volt hogy min 3 tettes van....az még 2002-ben lehetett....
Aki megvizsgálja a "látótanúk" vallomásait....talán abban is ahhez hasonló vélemény alakul ki....sőt a személyleírások alapján talán még négy is....
Persze a tanuk fizikai és biologiai történéseket figyelnek meg...illetve inkább azt mondanám hogy emlékeznek vissza azért a véleményük szubjektív....és igazából akkor kerekedhet ki a kép, amikor meg van a gyanúsítotti vallomás is.
Mert W maga sem tudja hogy amikor bezárja az ajtót, vagy be akarja zárni...az ajtót...akkor belülről nem sikerül neki , lehet kilép és kivülről is megpróbálja...aztán visszamegy...majd mikor a végén elmennek...ő lemarad és zár...ki kell lépnie, hogy utolérje N-t..aki sántikál néha (milyen érdekes volt egy tanóvallomás még az elején vki azt mondta egyik elkövető sántított aztán ez esikkadt) pedig igen....N csipőjét nyomta a skorpió ezért sántított, bár ez a szó erős rá... W siet,hogy utolérje N-t közben egyik tanú aki látja hogy zár utána megy és szóra is bírja...igaz ez csak egy váll felett hátravetett szó W résézéről.....
Szerintem igen nehéz lehetett a tanúk vallomását időrendiségben és a történesekben felépíteni...összerakni a mozaikkockákat, hog kialakuljon egy történeti kép.... de persze ez senkit nem ment fel a felelőség alól....

I
Előzmény: lia15 (9163)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9164
LP !

Nem értem, lehet én voltam félreérthető....akkor bocs.

szóval Pénteki nap. valamikor du....Nagy elfogása----vele közel egyidőben....W elfogása és S. elfogására kisérlet.... külön csoportok csinálhatták....
W-t azonnal Pestre vitték....faggatták, majd beleegyezése mellett "belökték" a poligráfba...
Naggyal még elbibelődtek T-bányán....házkutatás stb...aztán vitték fel....
W közben elkezdett törödni....nyitni....lépesenként....minden egyes mondata, amely akár beismerőnek is értékelhető kínszenvedés lehetett...nem azért mert nagy koponya lett volna hanem azért mert képtelen volt szembenéznie azzal mit tett, amiben részt vett....minden egyes mozdulatot ameyet elmesélt, mindegyikben kereste és kutatta a lehetőséget hogí ő csak áldozat volt...

Nagy ezzel szemben "egyenesebb" ellenfél lehetett....minden mozdulatában szeme villanásában benne volt- lehetett ahogy a nyomingerekre nézett....én már megöltem több mint 8 embert....te mit tettél....? ...és talán egyszer ki is mondta volna....soha nem tudjuk meg...de szerintem igen
Ügyvédje-i alatt értettem, hogy úgy tudom ki lett neki fremndelve egy védő akit nem fogadott el, mivel meg se jelent a kihallgatásán, azt követően lett kirendelve F.G és lényegében a fia aki mint bojtár eljárt szinte mindeig....(megjegyzem állítólag igen korrekt és tisztességes védő és messzemenően a ganúsíttt érdekeit nézte) ja és állítólag jelen volt a fegyverek megtalálásáná, is...illetve jelen akkor mikor N. kijelentette jkv-ben hogy megmutatja hol vannak ahogy evidens N-is....
Tehát visszatérve a kérdésre amit nem értek....N részére akkor lehetett kirendelve védő amikor az eljárás jog alapján egyértelművé vált, hogy az eljárásban a minősége gyanúsított és a törvény a kötelező védelem kategoriájába helyezte a cselekmény stb végett....Amíg szabadlábon volt...nem folyt ellene eljárás...így védőre sem volt szüksége...
Előzmény: lopikula (9159)
lia15 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9163

Kovács szerintem is arra céloz, hogy Nagy halála miatt nem tudhatjuk meg a teljes igazságot. Mivel a bankban is mindenki meghalt, ezért Robi az egyetlen, aki tudja az igazságot. De ő most már azt mond amit akar, mert nincs senki, aki megcáfolhatná.

 

Leírja a felmerült aggályokat is.

"Vajon valóban egy távozó tettest látott a babakocsit toló Klein házaspár? És kettőt a vejére és lányára várakozó öreg, aki követte is őket hosszan? És miért volt a szerb tábornok annyira biztos abban, hogy volt katonája a móri gyilkos? Vajon a traffipaxos járőr egyik tagja miért három férfira emlékszik halványan a megállított gyorshajtó Skodában?"

 

A szerb vonal már az első nyomozás legelején is felvetődött. Egy titkosszolga találkozót szervezett Kovácsnak, egy szerb tábornokkal. A tábornok egy nem részletezett információ alapján úgy gondolta, hogy az ő régi katonái között vannak a móri tettesek. Adott Kovácsnak 2 töltényhüvelyt és egy ép lőszert, hogy vizsgáltassa meg fegyverszakértővel. Ha egyezik a lőszer gyártmánya, típusa, kalibere a Móron kilőtt lőszerekkel és a lőpor is ugyanolyan összetételű, akkor átadja őket névvel, adatokkal, ujjlenyomatokkal, mintákkal. Mivel ők speciális, egyedi gyártású lőszert használtak.

 

Mivel ennek a vonalnak nem lett folytatása, ezért gondolom, hogy negatív lett a fegyverszakértői eredmény.

Előzmény: alfaomega73 (9156)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9162
Időrendben.... péntek du...elfogás..estig házkutatás T-bányán több helyen....(mármint Nagy anyjánál, akkor a saját bejelentett akhelyén...) Minenhol jelen vannak a szenvedő felek...anyuka...testvér...feleség stb....három-négy zsák cucc, de elsőránézésre nincs közte átütő bizonyítékot hozó eredmény.... papírmunka...kihallgatások....N tépelődik....első kifrendelt védőt nem fogadja el (jogosan, hisz meg sem jelenik az első kihallgatáson)aztán jön F. Gizella és fia...ők megjelennek....N előadja verziójt, illetve nem azt csak hogy van egy verziója....nagyon nagy ügyre.... győzködéselk.......és vasárnap este védője J.C. jelenlétében úgy dönt a "verzió alátámasztása végett "virít" előad fegyvereket és más tárgyakat....és előadja onnan....a nyomozók arcán tán látni...hogy valahol szégyellik magukat....nem szedték szét a szekrények alját....
Hogy előtte hol voltak a fegyv erek és azok a más tárgyak nem tudom....N tudta...minden egyes fegyver és alkatrész tiszára volt maratva sósavval...amúgy sav is előkerült még az első házkutatáson....egy kis kannában....

A kérdés olyan mintha egy védőügyvéd tenné fel egy tárgyaláson... a fegyverek minden bizonnyal a házkutatás előtt másutt is voltak....pl. Móron.... az alkatrészek a szétfürészelt hangtompítók....az egybezuhant lövedékek a hangtompítóból (győri postásbalhé) minden bizonnyal másutt is voltal....pl Győrött....ahogy az alkatrészek is pl Veszprémben....
...és hogy miért voltak végül is ott ahonnan alőkerültek...ez az érdekes kérdés...
mert nem azért...mert esetleg a szabadköművesek, vagy a templomos lovagrend megmaradt tagjai odatették....nem...hanem azért amiért Nagy elfogásra került....amiért el kellett fogni, úgy hogy lényegében nagyon kevés bizonyíték volt ellene....
Előzmény: alfaomega73 (9158)
lia15 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9161

Nem, természetesen nem állíthatjuk.

 

"Az én tudomásom szerint ugyanis másutt voltak."

Ha ezek államtitkok, akkor te honnan tudod?

Előzmény: alfaomega73 (9158)
lia15 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9160

Ha "csak" fegyvermester és sofőr lett volna, ahogy állította, és nem tervezték a vérengzést, "csak" a bankrablást, akkor nem társtettes, hanem bűnsegéd. A fegyvert szolgáltató volt rendőr 7 évet kapott, ebből gondolom, hogy ezért nem adtak volna neki életfogytot.

 

Nem tudom, hogy olvastad-e Nagy naplóját, és benne azt, ahogy az animációs filmet elemezte? Kovács is írta, hogy ebben olyan tettesi részletek vannak, szubjektív személyes élmények, benyomások a vérengzésről, amit annak idején hiányolt Hajdú "nyolc birkás" fogdalehallgatási anyagából. Persze Radóra ruházta saját tetteit. Radó létezését viszont semmi sem igazolja. A fegyverboltban sem emlékeztek rá, ahol állítólag törzsvásárló lett volna. Nagy kapcsolataként sincs róla adat. Szerbiából sincs.

 

"A kérdés szerintem nem az, hogy ki, hanem hogy mikor és honnan tette oda."

Igen, de ha Nagy tudta nélkül valaki betette a szekrényébe, akkor továbbra is áll az a kérdés, hogy ezt Nagy vallotta be az első kihallgatásán.

Ha Nagy tette be vagy az ő tudtával tették be, akkor ott a korábbi felvetésed, hogy egy intelligens ember miért vállalta el, hogy nála találják meg a bizonyítékokat saját maga ellen?

Tehát a mikor és honnan mellett fontos az a kérdés is, hogy miért? Miért tették vagy tette be Nagy a szekrényébe a fegyvereket, és ő ezt miért vállalta be?

Valamint Robi, ha tud még valamit, akkor miért hallgat és vállalja be az életfogytot?

Előzmény: alfaomega73 (9155)
lopikula Creative Commons License 2009.11.29 0 0 9159
"Nagy és védője-i sem tudták, hogy W-t is elfogták...."
???
Most ezt nagyon nem értem.
Mit értesz védőjei alatt, mert aki szabadlábon volt annak 1értelmű volt?
Előzmény: windom earle-ke (9157)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 9158
Csak egyetlen kérdést tennék fel a fegyverekkel kapcsolatban. Állíthatjuk-e 100 százalékos biztonsággal, bizonyítékkal, hogy a móri fegyverek nem lehettek másutt a házkutatást megelőzően? Az én tudomásom szerint ugyanis másutt voltak.
windom earle-ke Creative Commons License 2009.11.28 0 0 9157
Szia Alfa !
Bocs hogy nem reagáltam a multkorira...de szvsz már szinte majdnem minden megjelent N vallomásáról a forumban....

fegyverek : hm ...Nagytól került elő...Hétfőre virradó éjszaka,
két videó készült...az egyik felvette Zsombok arcát is....ahogy döbbenten nézi az ágyra kiterített fegyvereket és tartozékokat....Nagy önelégült arcát ahogy magyarázza találmányait...a skorpió hevedert....a hangtompítókat stb...

Nem olvastam még Kovács Lajos könyvét...nem tudom elemzi -e azt a tényt hogy N megmutatta előadta a fegyvereket....és hogy miért ? Mert igazából akkor abban az időpontban...bünügyi helyzetben N ellen igen kevés bizonyíték volt...W vallomása, amely azért hézagos volt...( a cipőnyom, Nagyé még nem volt összehasonlítva) Nagy által használt telefon (SIM kártya) mozgása önmagában nem elegendő...
Lényegtelen, Nagyot csőbehúzták...elhitették vele hogy elhiszik a fegyvermesteri verziót...de támassza alá valahogy....ő meg alátámasztotta....(Nagy és védője-i sem tudták, hogy W-t is elfogták....ő azt hitte...S dobta fel....valamiért...
Előzmény: alfaomega73 (9147)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 9156
"Hiszen egyedüli túlélő." - Hát, igen. Ez ennek az ügynek a jellegzetessége. Egyetlen szemtanú sem élte túl... Nem lehetetlen, hogy Kovács is erre célzott.
Előzmény: lia15 (9153)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 9155
"Hol voltak a fegyverek? " - erre a kérdésre pacekból nem válaszolhatok, mert a móri ügy kb. 80 százaléka államtitok, így aztán a nyílt eljárás(ok)nak nem sok köze van a titkos nyomozások eredményeihez...

"Először nekem is gyanús volt, hogy miért tartotta a lakásában 5 éven át a fegyvereket, cipőt és még sok más dolgot?" - bátran állíthatom, ekkora marha sem a kezdő, sem a profi bűnözők között nincs! Mindketten azonnal megszabadulnak a bűnjeltől (=bizonyítéktól).

"A kezdeti gyanúm ellenére most már úgy gondolom, hogy Nagy tette oda." - A kérdés szerintem nem az, hogy ki, hanem hogy mikor és honnan tette oda.

És még egyszer a bűnjelekről: Nagy László rendkívüli intelligenciával bírt, neki tudnia kellett, hogy a zsaruknak nincs konkrét bizonyítékuk nincs ellene. A bankban nem volt tőle nyom, a szemtanúk felismertetésének eredményességéről pedig éppen eleget hallhattunk az utóbbi időben... (lásd: Kaiser).

"Nagy ezt látta a tévében és úgy gondolta, ha már úgyis hozzá köthető a csomag, akkor ezt a fegyvermesteri pozíciót bevállalja. Ezért még nem jár életfogyt." - Már elnézést, de itt nem csak fegyvermesterségről van szó. Tegyük fel, hogy minden úgy igaz, ahogy a rendőrök állították: a Scorpio Nagynál volt, aki tudta, hogy azt a fegyvert Móron használták, ő tárolta, ő adta elő, stb. Ebben az esetben ő minimum társtettes egy különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölésben, amit súlyosít az a tény, hogy mindenről, amit tudott, tett, 5 évig úgy hallgatott, mint a sír... Ez pedig kőkemény életfogyt egy normális országban. Dehát Nagy már nem tud védekezni, és nekünk be kell érnünk Robi vallomásaival.
Előzmény: lia15 (9150)
lia15 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9154
Ezek szerint csak én nem értem ezt a fegyver dolgot? Megmagyaráznátok?
Előzmény: johnny01 (9152)
lia15 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9153

Részlet Kovács könyvéből:

 

"Lehet ezt is hinni igazságként.

Ahogy nagy eséllyel valóban ez is az igazság. A megközelítő igazság. Ketten voltak, Nagy László mészárosként és Weiszdorn Róbert mint ajtónálló. A napló pedig a vérengzés öncélú és önkényes prezentációja egy militáns lelkületű ember részéről, az igazság eltorzított, de igaz elemeket hordozó változata. Hajlamos vagyok elhinni én is ezt. Bár vannak ügyek, amelyek tisztázhatatlanok. Amelyek fehér foltok maradnak az objektív igazság toldott-foldott pelerinjén, a felfuvalkodott szakma maliciózus szófordulatával élve. Nagy László öngyilkos lett Venyige utcai cellájában. Rejtély, hogyan történhetett. Annak idején Magda Marinkót állandó villanyfénynél, napi 24 órában kamerán keresztül figyeltettük, képtelen lett volna megölni magát észrevétlenül. Hasonlóképpen meg lehetett volna akadályozni Nagy László öngyilkosságát is, legalább a jogerős ítéletig. A feltáró beismerő vallomás érdekében. Úgy tűnik, most már Weiszdorn az egyetlen, aki tudhatja, konkrétan mi történt Móron 2002. május 9-én délben, az Erste bankfiók helyiségeiben. Így ő azt mond, amit akar.

Ami neki jó.

Hiszen egyedüli túlélő."

johnny01 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9152
Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést részetekről!
Hát, a helyzet nem egyszerű, de mi az a mai átkozott világban?
Azt hiszem nem én vagyok sajnos az egyetlen ebben a nyomorult országban, aki nagyjából így járt. Sajnos bizonyára sok-száz, vagy ezer család él kétségek között ma. De nem esek magam alá, másnap ugyanúgy felkel majd a nap...
Talán kicsit másképp.
Kovács könyvét még nem olvastam, de állítólag szereznek nekem egy grátisz példányt. Remélem rövidesen lesz alkalmam belelapozni.
Hétfőn reggel hivatalos vagyok a MOKKA c. műsorba, ott majd bővebben elmondom mi a helyzet most velem?

Addig is Sziasztok!

Alfa!

Írj ha van időd! Tudod az e-mailem.
A fegyvereknél tudom mire gondoltál... :-)


Sz.István
lia15 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9151

Sajnos én is pontosan így gondolom.

 

Kovács legalább leírja a könyvében, hogy szerinte miben hibázott a rendőrség, és ő saját maga. Az ő hozzáállása nekem szimpatikusabb, mint a többieké.

Előzmény: RontóPál (9146)
lia15 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 9150

Hol voltak a fegyverek?

Az tény, hogy végül Nagy szekrényéből kerültek elő. A kérdés csak az, hogy Nagy tette oda, vagy valaki más az első házkutatás után.

 

Először nekem is gyanús volt, hogy miért tartotta a lakásában 5 éven át a fegyvereket, cipőt és még sok más dolgot? Ha pedig ott tartotta, akkor miért árulta el azok után, hogy a rendőrök a házkutatás során nem találták meg, ezzel szolgáltatva maga ellen bizonyítékokat?

 

Az első kérdésre a válasz Nagy személyiségében keresendő. A másodikra Wek írta már régebben, hogy Zsombok, István megtalálása után azt kommunikálta a médiában, hogy a fegyvermester áshatta el a csomagot. Nagy ezt látta a tévében és úgy gondolta, ha már úgyis hozzá köthető a csomag, akkor ezt a fegyvermesteri pozíciót bevállalja. Ezért még nem jár életfogyt.

 

Ha nem Nagy szekrényében voltak, hanem az első házkutatás után tették oda, akkor a következőt nem értem. Nagy maga vallotta be a fegyverek hollétét az első kihallgatáson, ahol nemcsak rendőrök, hanem az ügyvédje is részt vett és megerősítette ezt. Nagy honnan tudta, hogy valaki vagy valakik betették a szekrényébe?

 

A kezdeti gyanúm ellenére most már úgy gondolom, hogy Nagy tette oda.

De szerinted honnan kerültek elő a fegyverek?

 

 

Előzmény: alfaomega73 (9147)
lopikula Creative Commons License 2009.11.26 0 0 9149
Szia Alfa!
De jó hallani Téged.
Hát igen, nem minden úgy van ahogy látszik. Egy dolog biztos (remélem), hogy Nagy poratka-mentesített szekrénylábazatából kerültek felszínre.
Előzmény: alfaomega73 (9147)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 9148
Mostanság nekem úgy tűnik, mintha a magyar jogszolgáltatás erőteljesen kétirányú lenne. Sajnos ahhoz, hogy melyik oldal az erősebb, István példáján látszik, kétség sem férhet. Hogy mire gondolok? Még mindig nem a korrektség a nyerő :-(((((( De azért én tovább reménykedem, hátha egyszer...
Előzmény: kábelbúvár (9144)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 9147
"Nem igaz, hogy István a móri mészárlásnál használt fegyvereket találta meg, mert az Nagy lakásában volt a szekrény lábazatában." - Nem szabad mindenkinek mindent elhinni!!! A móri fegyverek igazából nem Nagytól kerültek elő.
Előzmény: lia15 (9140)
RontóPál Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9146
A testület átnézi az egész móri ügyet, és - mint Borbély fogalmazott - ez „megnyugtató eredményt” fog hozni.

Jól szembe köpik magukat? Alig hinném...
Előzmény: lia15 (9145)
lia15 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9145

A sérelem jogos, mert februárban lesz 3 éve, hogy elfogták Weiszdornékat, tehát valóban lassú a bíróság. Nem tudom, hogy jogilag rendben van-e az, hogy valakinek a téli időszakban árverezik el a házát. Ha esetleg nincs hova mennie, akkor 2 gyerekkel kiteszik az utcára? Úgy tudom, hogy nem lehet télen kilakoltatni senkit.

Mindenesetre egyáltalán nem méltányos, amit vele tesznek. Megvárhatnák, amíg a nyomravezetői díjból kifizeti a tartozását.

 

Az ATV "Civil a pályán" c. műsorában folytatták a móri ügy boncolgatását. Most Borbély Zoltán, Kovács Lajos, Tarjányi Péter és egy egyetemi tanár közreműködésével. Borbély azt mondta, hogy "amint a folyamatban levő perek jogerősen lezárulnak, a Legfőbb Ügyészségen belül egy szakmai grémium fog felállni az ügy - vádhatósággal kapcsolatos - szakmai konzekvenciáit levonandó. A testület átnézi az egész móri ügyet, és - mint Borbély fogalmazott - ez „megnyugtató eredményt” fog hozni. jogerős ítéletek után." Hát ezt kiváncsian várom, bár elég pesszimista vagyok a megnyugtató eredményt illetően. 

Előzmény: kábelbúvár (9144)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9144

Szebenyi az atv.hu-nak elmondta, azt sérelmezi, hogy a hatóság abban az ügyben, ahol ő kaphatna pénzjutalmat, meglehetősen lassú, soha nem tagadott tartozása - melyet önhibáján kívül eddig nem tudott kiegyenlíteni – ügyében viszont rendkívül hamar eljutottak háza árverésre bocsátásáig. Az időpont december 15. Ezzel kapcsolatban Szebenyi lapunknak keserűen csak annyit mondott: „szép kis karácsony lesz”.

 

:(

Előzmény: lia15 (9142)
sensei47 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 9143
A mai Magyar Nemzetben a 4. oldalon olvasható az a riport, amelyet Vona Adrienn készített Kovács Lajossal, a móri mészárlás egyik nyomozójával új könyvének (A Mór megtette...) megjelenése apropóján.
Nagyjából (általában) 10 nap múlva teszik föl a cikkek internetes változatait...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!