Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

htibor Creative Commons License 2023.02.04 0 1 14725

"- 16 év után most először hallottam erről a motor tetején történő vízfelszaporodásról és beázásról. Van aki használ ilyet mi a tapasztalata?
Rögzítéshez milyen csavarok kellenek?"

+

"- Indításkor olykor nem indul. Mintha valami elektromos gikszer lenne, mert el se jut a motor pörgetéséig. Azután pár másodperc múlva már indul gond nélkül.
Akksi terén voltak gondjaim. Egy szerelő 12V 44Ah 440A akksit rakott bele. Én nem értek hozzá, de hétfőn nem indult az autó és gondoltam meghalt

ezért vettem egy 12V 61Ah 600A akksit. Az indítási hiba most is felbukkan."

 

Szerintem egy google keresés először nem árthat:

https://cartarsblog.hu/erre-figyelj-ha-ford-focus-2-t-vasarolsz/

 

1. A víz a motortérbe az ablakmosó fúvókánál folyik be mivel - szemből nézve - a bal oldali pont a gyertyafészek felett van. Ott összegyűlik a víz, ami pont a gyújtásnak ad jónéhány pofot, mivel a négy gyertya van ott.

1/a Elsőként 2-3 évente érdemes a fúvókát kicserélni így alatta a szigetelés nem fog nagyon öregedni.

1/b Másrészt nagyobb esőzésekkor gyakori ellenőrzéssel kell ott a vizet felitatni, hogy száraz legyen.

(1/c Van régi Volvo S40 motorburkolat, aminek a csavarhelyei megegyeznek a benzin Forcus motor csavarhelyeivel, azzal a probléma "úgy oldódik meg" hogy a víz továbbra is be fog folyni, csak szétfolyik rajta és a motor egyéb dolgain.) Én ilyet nem használtam meg kell nézni melyik 1.6-os motorhoz jó.

 

Ezután átnézni gyertyákat/gyertyakábeleket, gyertyáknak 3 év / 60 ezer km a javallott csereperiódus, gyertyakábelek nem sérültek-e, nem repedezettek-e véletlenül. Ha igen csere.

 

Akksi simán elég neki a 43Ah, nekem 14 évig csak az volt a 2006-os Ti-VcT 115 LE-s benzinesembe. Az első kettő 6-6 évig bírta, nem volt baj velük. De mindenki olyat tesz bele amit akar. A nehéz indítás oka akksin kívül más is lehet.

 

"- a klíma hol működik hol nem. Ősszel kezdte el csinálni, hogy egyszer csak meleg levegő jött a rostélyok közül. Aztán ki is kapcsoltam

a klímát, mert fűteni nem akartam 35 fokban. Később pár hétre rá próbáltam újra és akkor működött a hűtés, de egy-két nap múlva ismét elment.

Azóta nem volt alkalmam próbálni mert nem volt olyan meleg, inkább kikapcsoltuk. Ilyen hiba esetén mi lehet a gond?"

Klímaszerelőhöz elvinni, feltölti, kiderül hol szivárog, mennyi nafta van benne, kell-e cserélni klímakompresszort vagy bármit, kivezető cső nincs-e eldugulva. Nekem az a furcsa, hogy ez 16 év után úgy jön elő, hogy nem tudjátok, hogy ezt időszakosan érdemes megcsinálni plusz egy ózonos fertőtlenítést is. 

Előzmény: Random- (14724)
Random- Creative Commons License 2023.02.03 0 0 14724

Sziasztok!

Van egy 2007-es 1,6-os 115 lóerős Focusom és szegény kocsi már sok sebből vérzik érdekelne tanács vagy tapasztalat.

- 16 év után most először hallottam erről a motor tetején történő vízfelszaporodásról és beázásról. Van aki használ ilyet mi a tapasztalata?
Rögzítéshez milyen csavarok kellenek?

- a klíma hol működik hol nem. Ősszel kezdte el csinálni, hogy egyszer csak meleg levegő jött a rostélyok közül. Aztán ki is kapcsoltam

a klímát, mert fűteni nem akartam 35 fokban. Később pár hétre rá próbáltam újra és akkor működött a hűtés, de egy-két nap múlva ismét elment.

Azóta nem volt alkalmam próbálni mert nem volt olyan meleg, inkább kikapcsoltuk. Ilyen hiba esetén mi lehet a gond?

- Indításkor olykor nem indul. Mintha valami elektromos gikszer lenne, mert el se jut a motor pörgetéséig. Azután pár másodperc múlva már indul gond nélkül.
Akksi terén voltak gondjaim. Egy szerelő 12V 44Ah 440A akksit rakott bele. Én nem értek hozzá, de hétfőn nem indult az autó és gondoltam meghalt

ezért vettem egy 12V 61Ah 600A akksit. Az indítási hiba most is felbukkan.

 

- Van gyárilag a hátsó ablakba épített árnyékoló roló. Ennek a kis füle letört és nem tudom hogy milyen módon lehet erre hivatkozni és hogy található meg

hazánkban. Ebay-en találtam, de nem feltétlen vásárolnék ilyet külföldről, ha itthon is van.
https://www.ebay.co.uk/itm/264949363711

Bocs a sok kérdésért, de az autón most mintha minden megadná magát. Jövő héten viszem szerelőhöz általános átnézésre és ott is felvetem a gondjaim, csak nem feltétlen

szeretnék hülyének tűnni és kicsit kiművelném magam a problémák terén.

Ata61 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14723

Szia! Küld el ide a próblémádat, ott talán kapsz rá értékelhető választ. Kocsi adatai legyen feltüntetve! 

 

AUTÓSZERELŐ MŰHELY - Index Fórum30 bejegyzés ˇ 11 szerzőforum.index.hu. Magyarország első és legnagyobb fórum szolgáltatása. A web kettő pre-bétája, amit 1997 óta töltenek meg tartalommal a fórumlakók. Fórumok ...Felkereste már ezt az oldalt, ekkor: 20.22.01.31.

 

Előzmény: FoZso2 (14722)
FoZso2 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 14722

Focus III. (2017, 1.6. szívó, benzines, 5 seb. manuális váltó) külföldre mentünk hosszú autópályázással. Odaérve a városba, észleltem, hogy váltáskor a fokozatokban történő váltás nehezen/nehezebben megy, akadozik. A kocsi újraindítása után ez a probléma nem jelentkezett városi használat mellett. Hazafelé, megint hosszú autópályázás után, az első megálláskor egy kereszteződésben semmelyik fokozatot nem akarta bevenni. Ekkor autó leállít, kicsit vár, fokozatok kipróbálása, majd hoppá, megint működik minden. Azóta ezt többször is produkálta, ha megyek valahova, akár pár percig is pályán, ötödikben. Valamilyen gondolattol vezérelve a legutolsó alkalommal, amikor vissza akartam váltani lassításkor, tehát pályáról történő lejövetelkor, és ismételten éreztem, hogy akadna, ha vissza akarnám tenni négyesbe, párszor megpumpáltam a kuplungot és ezután simán bevette a negyediket, majd a többit is. Normális, városi használat során nem észlelem ezt a hibát. Az még észrevettem, hogy amikor felemeltem a váltószoknyát, láttam, hogy a váltókar alsó végén, ott ahol egy fehér gömbszerű vég van, a körülötte levő fehér, szintén műanyagnak látszó gyűrű, vagy ház több helyen el van repedve. Nem értek a váltóhoz (sem), de van bármiféle hidraulikus rásegítés a kuplungra, vagy a váltásra amely esetleg tönkre mehetett, és ha jól észleltem, akkor emiatt kellene rápumpálnom a kuplungra? De ez csak érzet, lehet, hogy "félreéreztem". Mi/mik lehetnek a gondok a fenti leírás alapján?

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 14721

Tud segíteni abban valaki, hogy a 2007-es focus vezetőülés felőli első ajtaja belülről, miért csak a harmadszori fogantyú meghúzása után nyitja ki az ajtót?

Ennek köze lehet a távirányító programozásához? Nagyon zavaró tud lenni és szeretném ezt a funkciót kiiktatni már, ha ez egy funkció és nem a zár mechanikai hibája. Előre is köszönöm a válaszokat. 2007 Focus 1,4 kombi

vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.18 0 0 14720

ha én lennék a tervező, oda raknám a szintjelzőt/riasztót, mikor az átlag szinthez képest 1 liter víz már hiányzik, ez gyakorlatilag ott van mikor a tartályba már alig lötyög valami, de a motor fontos részei még mindig tele van vízzel

fontosabb lenne, mint pl, hogy állítható legyen az utastér dizájn fény színe, ereje (most nem emlékszem ez focus vagy golf, de hasonló kategória), vagy hogy pl a legújabb focusos járó appal ki tudom nyitni/zárni távolról az ajtókat 

Előzmény: htibor (14718)
cinyoka Creative Commons License 2023.01.18 0 0 14719

mondjuk ha már szintjelző, akkor inkább a hűtővíz, mint az ablakmosó....pl a KIA Ceed (még a 2007-es) és még sok másik tipus is kijelzi ha kevés ablakmosód van, de azt nem ha kevés a hűtőfolyadék ;)

Előzmény: htibor (14718)
htibor Creative Commons License 2023.01.18 0 0 14718

"egy 6 éves modern autó, hogy a francba nem jelzi ki, hogy nagyon kevés benne már a víz, a mai világban ezt már annyira alapnak érezném "

Kijelezte, csak nem a műszerfalra,hanem azzal, hogy a kiegyenlítő tartályban egy deka víz nem volt már gondolom.

Érzékelő beépítése? Milyen szintre állítsák be, amikor a kiegyenlítő MAX és MIN jelzése között kb. fél liter szokott lenni.

Ha meg érzékelő beépítése/nem beépítés, az meg a gyártónak pénzébe kerül, és azzal is tud spórolni. Mint ahogy anyagvastagságokon, festékvastagságon, szigetelés vastagságokon, anyaghasználaton, extrákon, mindenen.

Időnként fel kell nyitni a motorháztetőt és a kötelező dolgokat hetente/két hetente érdemes átnézni, hogy okés, rendben van-e minden. Ilyen ez a popszakma :)

Előzmény: vakrepulo2 (14717)
vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.18 0 0 14717

ha már kérdeztem, mesélem is a végét

úgy néz ki (kopp-kopp) hogy megúszta a hengerfej az alacsony vízszintet (3 liter, kb fele elment mire észre lett véve)

egy tömítés adta meg magát a vízrendszerben, pontosan nem tudom melyik részén, szmben állva a motor jobb oldalán

 

szóval meg lehet ezt úszni, de nagy szerencsém lehetett, hogy 1) télen történt 2) pont városban volt ebben az időszakban használva viszonylag rövid utakon

 

amit nem értek

egy 6 éves modern autó, hogy a francba nem jelzi ki, hogy nagyon kevés benne már a víz, a mai világban ezt már annyira alapnak érezném 

vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14716

köszi a tippeket, megcsináltam, de nem azt ami a lenti leírásban volt és megint van start/ stop

én ezt csináltam:

- tompitott bekapcsol

- nyomogomb gyújtás

- 5ször reflektro villantás

- 3szor féklámpa villantás

- kb 5 mp múva jött is az akksi visszajelző 3szori villogása

 

más

 

mentem vele próbautat és azt vettem észre, hogy csak áll helyzetben nem enged 4000 fölé, menetközben ki lehet jobban húzatni

 

azért természetesen szerelőhöz megy, hogy kiderüljön, hogy a viz miért fogyott ki, mert lelazult egy bilincs/elöregedett egy cső vagy - ne adj isten - hengerfej, mondjuk szerencsére az olaj fekete és gázfröccsöknél nincs fehér pamacs, de azért természetesen cidrizek

uati Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14715

Akkucserénél úgy kezded (ha te csinálod), hogy a frissen vásárolt akkut feltöltöd, beszereled és nullázod a rendszert. 

Ha nem túl rég csináltad, ezt még most is megteheted.

BMS ullázási lehetőségek :

 - szerelő és diag program

 - van OBDII csatlakozód + FORScan + tudod mit csinálsz

 - vagy csináld ezt : 

   BMS visszaállítása:

   1. Kapcsolja be a gyújtást (ne indítsa be a motort)

   2. Kapcsolja be a tompított fényt

   3. Nyomja meg 5-ször a hátsó ködlámpa kapcsolóját, majd

   4. Nyomja meg 3x a vészvillogó kapcsolót.

   majd a töltésvezérlő (az akkumulátor szimbólum) 3x felvillan és a BMS visszaáll.

   Megjegyzés:

   A hátsó ködlámpa 5-szöri megnyomása után bekapcsol (ez helyes) és

   A vészvillogó kapcsoló 3x megnyomása után bekapcsol (ez is helyes).

   Ne hagyja, hogy ez irritálja Önt, de figyelje az elem szimbólumot.

   Amikor az akkumulátor szimbólum villogni kezd, mindent (hátsó ködlámpa és vészvillogó) újra le lehet kapcsolni.

Előzmény: vakrepulo2 (14714)
vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14714

igen, már megvan az időpont a szerelőhöz

akkufigyelő rendszert nem nulláztam, mert nem tudom hogy kell, hogy kell?

Előzmény: uati (14713)
uati Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14713

Szia!

Szerintem is nézesd meg egy olyan szerelővel aki ért hozzá, mert ha 3 liter hűtővizet töltöttél rá akkor a fele hiányzott és az nagy probléma.

Akkucserénél nullázva lett a akkufigyelő rendszer (BMS)?

Előzmény: vakrepulo2 (14709)
cinyoka Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14712

ecoboost? akkor minél hamarabb vidd el szerelőhöz!!!

Előzmény: vakrepulo2 (14710)
vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14711

illetve még egy kérdés, kb 1 éve egyszer csak megállt a start/stop rendszere, gondoltam gyengül az akksi, úgy is volt nem sokára megadta magát. kapott új akksit, de a start/stop nem jött vissza.

van valami spec dolog amivel újra be kell kapcsolni a szart/stop rendszert?

vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14710

boccs, ezt elfelejtettem: 2018-as aston martin hűtőrácsos focus, 1 literes benzin motorral, 92kw

Előzmény: vakrepulo2 (14709)
vakrepulo2 Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14709

sziasztok

 

csalad masodik autóját a feleségem használja, tegnap szólt, hogy:

- most már az utas oldalon sem fűt

- leállítás után hangos

- az elmúlt hetekben égett a sárga motor lámpa, de egy ideje már nem

 

körbenéztem a kocsit, kellett bele 3 liter hűtővíz, olajszint rendben, visszajött a fűtés, szépen jár a motor, de!

4000-es fordulatnál letilt

kérdések:

- ez azért van, mert volt egy sárga hibakódom és nem lett még törölve, ezért a kocsi valami biztonsági üzemmódba maradt, vagy ilyesmi?

- meg tudom nézni diag műszer nélkü a képernyőjén a hibakódokat?

- tudom törölni digi műszer nélkül a hibakódokat?

 

köszi

vakrep

heyszabber Creative Commons License 2023.01.13 0 0 14708

Sziasztok!

 

2008-as Focusomba keresek Blaupunkt FX navigációs fejegységet. Valakinek esetleg eladó?

htibor Creative Commons License 2023.01.11 0 0 14707

Ti-VcT megfelelő karbantartással kimegy a világból. Nem erőgép - 116 LE - de teszi a dolgát, pályázva a 130 már ötödikben 3800 1/min fordulaton pörög. 8 évig volt Mk2-es Focusom ami Ti-VcT motoros volt, szerettem.

Az utolsó szériákban már 125 LE volt a teljesítményük. Érdemes őket nézni, még ha magasabb is az áruk.

Előzmény: fede941 (14706)
fede941 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 14706

köszi, láttam. klassz.

Ti VCT 1,6 benzin nél nem találtam hasonlót. remélem az jó. C maxban keresek továbbra is 2012 után

Előzmény: htibor (14705)
htibor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 14705
Előzmény: fede941 (14704)
fede941 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 14704

Sziasztok, 2013-2014 körüli Focus vagy CMax 1,0 Ecoboost motorral kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Ata61 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 14703

Az enyém legalább is, ígaz az 2013-as.Addig szól, amig  gyújtáson a rendszer le nem kapcsól mindent. Ez alol a fejegység se kivétel. Nálam ez mint írtam kb 20 perc. 

Előzmény: Ata61 (14702)
Ata61 Creative Commons License 2023.01.07 0 0 14702

Szia!

Csak úgy megy,hogy gyújtást ráadod rádiot bekapcsol,és igy kb 20 percet szól.

Előzmény: Saka26 (14701)
Saka26 Creative Commons License 2023.01.07 0 0 14701

Sziasztok. Tudja valaki,hogy egy 2012-es Sony fejegységet,hogy lehet úgy bekapcsolva hagyni,hogy közben az autó ne legyen bekapcsolva? Ha leallitom az autót, pár perc és kikapcsol a fejegység, utána már nem lehet visszakapcsolni. Köszi!

Gabi Debrecen Creative Commons License 2022.12.31 0 0 14700

Helló.

Nekem a 2007-es focusomban négyágú múltikormány van, de úgylátom az újabbakban már háromágút raktak, tehát elvileg szerelték négyágúval a fokuszokat is.

Előzmény: korzsolt (14699)
korzsolt Creative Commons License 2022.12.30 0 0 14699

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy Focus C-max 4 ágú kormánya berakható Focus Mk2-be, vagy van valami eltérés?

Előre is köszi a válaszokat.

Gabi Debrecen Creative Commons License 2022.12.23 0 0 14698

Köszi a gyors választ megnéztem a linket amit küldtél jó lenne itt a közelbe egy ilyen hozzáértő szakműhely, mert ugye én meg debreceni vagyok.

Végűl neked felújítás lett, vagy csere?

Előzmény: htibor (14697)
htibor Creative Commons License 2022.12.23 0 0 14697

Lehet hogy ennyi az egész...lehet hogy nem ennyi.

 

Én a 11 éves Focusomat kormányműnél kis holtjátékkal és kitámszató cserével vittem be egy erre szakosodott budapesti szervizbe. (ja én fehérvári vagyok, tehát nem helyben kerestem szervizt).

 

Rákérdeztem, hogy mennyi az annyi, hogy csak ezt csinálják meg és mennyi az, hogy a 11 éves kormányművet még kiszedik, átnézik, szétkapják, bezsírozzák és visszarakják. Előző volt x összeg a másik 2x összeg.

(A helyi márkaszeviz bontottnak a cseréjét tudta ajánlani 4x összeg+munkadíjért)

 

Amilyen frankó magyar utak vannak inkább előbb ráköltök egy nagyobbat, hogy tudjam más baja nincs és nyugodtan használhatom, mint hogy 1-2 múlva valami másik hiba miatt esetleg cserélni kelljen drágán. Kormányművel meg azért nem foglalkozik minden szerviz olyan részletességgel max 1:1 cserével.

 

Egyébkét ide vittem anno és nagyon elégedetten távoztam:

https://totalcar.hu/magazin/technika/2013/03/30/kormanymu-hibak_es_-felujitasuk/

Előzmény: Gabi Debrecen (14696)
Gabi Debrecen Creative Commons License 2022.12.23 0 0 14696

Egy kormánymű kopás megállapítása vagy után állíthatóság ennyi technikát igényel?

Arra gondoltam hogy van egy csavar ami a fogaslécbe beljebb nyomja a kupot.

Bocs ha hülyeséget írok de nem tudom miből ál ebben a tipusban a kormánymű.

Előzmény: htibor (14695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!