Keresés

Részletes keresés

IG-GI Creative Commons License 2005.10.19 0 0 61

 

 

  Megerősítem létezik, bár azUSA-ban kicsit más a szabályozás mint itthon !

 

  Úgy tudom - bár nem vagyok biztos benne - hogy minimum öt évnek kell eltelnie, hogy ha egy gépet leselejteznek vagy megsemmisül és ugyanazt a lajstromot újra ki lehessen osztani.

 

  Az USA-ban - gondolom ha ragaszkodsz egy lajstromhoz - akkor ha gépet cserélsz át viheted a lajstromod.

Előzmény: Törölt nick (37)
téglaci Creative Commons License 2005.10.08 0 0 60

Sziasztok!

Volt nekem egy  ,az Egyetemi TK. sorozatban megjelent könyvem Repülőgépek gyártása és javítása címmel.

Valaki "véletlenül" elvitte a DKI vit.műhelyből 2-3 évvel ezelött.

Nem azt várom hogy a homlokára csapjon és visszahozza, hanem szeretnék egy ugyanolyan könyvet magamnak mégegyszer,ha valaki tud esetleg ebben segíteni.

Sajnos ebben az időben két költözés között a repülőtéren tartottam a könyveimet is a bútorokkal együtt és érdekes módon csak a repülős könyvek vándoroltak ki a dobozokból.

Hát ennyit a mai világról, a repülőtér sem a régi!

üdv.

kistégla

Bátori László Creative Commons License 2005.09.23 0 0 59

Nos az a helyzet, hogy egyik köztiszteletben álló topictárs jó ütemben lecsapott az archívumra. A jövőhéten megkapja, néhány napig nyilván dúskál benne és később vélhetően felfedi kilétét és a fölös könyveket továbbadja.

 

De ezt csak én gondolom, mert egyébként meg azt csinál amit akar :-))

Előzmény: Törölt nick (58)
Miocsó Creative Commons License 2005.09.21 0 0 57

 

 

 

  Üdvözletem

 

 

  Érdekelne a Szabó:Polgári rep.balesetek c. könyv.

 

  Ha egy emilben elküldenéd az árát és, hogy azt milyen címre küldhetem + postaköltség akkor össze is jöhetne a biznisz.

 

  Előre is köszönöm.

Előzmény: Bátori László (50)
zizikém Creative Commons License 2005.09.20 0 0 56

Helló!

 

Én erősen érdeklődnék a Jereb-féle magyar vitorlázógépek c. könyv iránt! Szóval akárki viszi el a könyveket, ha erre nem tart igényt, én átvenném! Sajnos nem pesti vagyok, de azért meg tudnám oldani. Ezen felül a gyűjteményből az új tulajdonost a számára haszontalan, bármelyik könyvtől is szívesen megszabadítom!

 

Előzmény: Bátori László (50)
Gregor83 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 55
köszönöm! Akkor is, ha még nincs mit. :-)
Előzmény: zöldbanán (54)
zöldbanán Creative Commons License 2005.09.20 0 0 54
ha duplán lenne, akkor megkapod. De ez azért még nem biztos...
Előzmény: Gregor83 (52)
Bátori László Creative Commons License 2005.09.20 0 0 53

Szia banán,

 

Én mindig mindent leadok amit kell. :-) Ezek műszaki típustanfolyam könyvei, amik az enyémek. És nem adom neked, mert csak összezavarna :-)

 

Ölellek

Előzmény: zöldbanán (51)
Gregor83 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 52
Banán Úr! A classic könyveket én átvenném tőled, ha esetleg nem akarod, hogy duplán legyen meg! :-))
Előzmény: zöldbanán (51)
zöldbanán Creative Commons License 2005.09.20 0 0 51

Szia Laci,

 

nekem adod?

 

Vannak ugyan átfedések, mert pl én sem adtam le a classic könyveket...:)

 

csá

 

zb

Előzmény: Bátori László (50)
Bátori László Creative Commons License 2005.09.20 0 0 50
Figyelem!

 

Házikönyvtáram kinőtte a rendelkezésre álló teret, így nehéz szívvel de megválok egyebek mellett szakmai könyveim egy részétől is.

A teljesség igénye nélkül:

 

-         BME repülőmérnöki oktatás jegyzetei (Pásztor, Gausz stb.)

-         Lycoming, Continental, McCauley leírások

-         Boeing 737-3/4/500 (CFM 56 hajtómű) műszaki leírás (típustanfolyam anyaga)

-         TU134 különféle műszaki leírásai (típustanfolyam anyagok)

-         Repülőgépek légi és műszaki üzemeltetési utasításai (Cessna, Zlin, Wilga, AN2, L410)

-         Általában szakmai könyvek: Füzy:Áramlástani gépek és rendszerek, Fülöp: Belsőégésű motorok, Jereb: Magyar vitorlázórepülőgépek, Faith: Black box, Szabó: Polgári repülőbalesetek és katasztrófák, FAA:Acceptable methods for aircraft inspection and repair,

-         Különféle JAA tanfolyamok jegyzetei

-         Különféle ICAO dokumentumok és manual-ok

-         Tökéletes összevisszaságban az Airliner World, az AOPA Flight Training és egyéb szakmai újságok számai

-         Némi szórakoztató irodalom: Szokol/kovács: Repüljünk, Szentiványi: Gépünk motorja lángol, Brown: Éjszakai bevetés, Háy: Repülők, műszerek, emberek

-         Prospektusok, stb.

 

És most jön a lényeg!

Mindezt a dokumetum orgiát teljesen ingyen adom át a reménybeli (és bizonyára boldog) tulajdonosnak – akár szakembernek akár lelkes érdeklődőnek – néhány fontos kikötéssel. Az egyik az, hogy az összeset az utolsó papírfecniig el kell vinnie, magyarán nincs lehetőség válogatni a könyvek között (ennek számos oka van, az egyik az, hogy már össze vannak zsinegezve, dobozolva és senki kedvéért nem bontom szét). A másik az, hogy ebből fakadóan a könyvek előzetes megtekintésére sincs lehetőség. A harmadik az, hogy egy előzetesen egyeztetett időpontban az új tulajdonosnak egyszerre el kell szállítania (egy közepes méretű személygépkocsi csomagtartóját megtölti).

 

Természetesen semmi akadálya, hogy a különféle érdeklődésű olvtársak szindikátusba tömörüljenek a zsákmány későbbi elosztására, de az elszállítást akkor is a fenti módon kell megoldaniuk.

 

Az érdeklődő emaileket az erre a célra létesített avibooks kukac vipmail.hu címen várom hétfőig.

 

Amennyiben egynél többen lesznek az érdeklődők, a demokratikus játékszabályok teljes mellőzésével döntöm el, hogy ki kapja meg. :-)

Miocsó Creative Commons License 2005.09.14 0 0 49

  

 

 

   Üdv

 

  Végre egy jó könyv!

 

  Megkerítettem a Szentes és a Repülés 1909-1959 című könyvet.

  Pusztai János, egy öreg szentesi repülő írta, és egészen jónak tartom a munkáját.

   Szépen leírja a repülés és a reptér történetét,aki arra járt vagy érintett a dologban

 annak  biztosan sok  emlék jut majd eszébe ha elolvassa.

 

  De szerintem jó annak is akit érdekel a magyar repülés története úgy általában is.

 

  De azért az etgyki kép alá rosszul írták a típust Me-109 B helyett a képen egy

  Me-109G6os vagy G10-es van(Erla dekkes)

 

   Ha valakit érdekel megadhatom a címet ahol megrendelhető.

 

Miocsó Creative Commons License 2005.09.01 0 0 48

 

 

    Üdv!

 

  Megkerítettem én is a "Gépmadarak a Szabolcsi Ége"-t Tényleg jó!

 

   Érdekes a reptér építésének története, igen Magyarosam mentek akkoriban is a dolgok az biztos!

 

  Az RNA/RSZ időszeka is  remek. Nagyon sok régi élményem elevenedett fel.

 

Megjelent  Budai György:Felhők fölött Ébren Álmodva c. könyve

  A szerző helikoterpilóta volt a jugoszláv légierőben és a 89-92 közötti élményeit írja le főleg. Gazellán repült. Egy magyar a szerb/horvát/bosnyák zűrzavarban.

  A szokásos K európai konfliktus "a belgák hova álljanak?)

 

  Jó könyv.

zizikém Creative Commons License 2005.08.22 0 0 47

Jereb-féle magyar vitorlázórepülőgépes könyvet vennék! Nem tud vki eladó, jó állapotban lévő példányt?

 

 

(A "Gépmadarak a szabolcsi égen" igen jó. Mind a három kötet.)

ppgman Creative Commons License 2005.08.18 0 0 46

Dale Brown: A bombazo  (regeny)

Mar vagy 5-szor olvastam, de meg mindig izgalmas es olvasmanyos. Kar, hogy a magyar forditonak lathatoan fogalma sem volt olyan "mellekes" dolgokrol, mint a repules, repulogepek, USA legiereje, stb. 

Az "Air Force One"-t peldaul kovetkezetesen "Egyes Szamu Legieronek" forditja, es a szovegkornyezetbol kiderul, hogy fogalma sincs, mi lehet az.

 

Ja, es mivel egy B-52-es bevetesrol szol a konyv, termeszetesen egy masik gepet (ugy emlekszem, B-1-est) raktak a boritora :-)

Brazsik Creative Commons License 2005.08.18 0 0 45
Épp a Hailey: Repülőteret olvasom, épp nincs meló :)

Airbus a380 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 44
Nekem ez van meg.


Szerintem jó könyv.


"A repülők és a repülés történetének legizgalmasabb mozzanatait, korabeli fényképek, múltidéző ábrázolások örökítik meg - a légi közlekedés fejlődésének nagy korszakait a leghíresebb repülőgépeket és pilótáikat.Bepillantás a bátor úttörők és feltalálók életébe, akik forradalmasították a közlekedést s egyben történelmet is formáltak. Nagyszerű úmutató a repülés régi szerelmeseinek és új rajongóinak."
AirTake Creative Commons License 2005.08.18 0 0 43
Nálam van egy a polcon:-))
Előzmény: vsop14 (42)
vsop14 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 42
sziasztok!
én Kositzky Attila könyvének fellelhetösége iránt érdeklödnék! tudna valaki segíteni,???
SZIGMAB Creative Commons License 2004.06.11 0 0 41
Zéro4,engem érdekel a 2.3. könyv beszerezhetősége
Előzmény: Zero4 (29)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.01 0 0 40
Tegnap találtam egyet a szomszédom polcán:

Frantisek Fajtl : Oroszlán az égen
Kossuth kiadó, 1982

Második világháborús Csehszlovák vadászrepülőkről szól, képek is vannak benne.

Belelapozva egyes szám első személyben írt visszaemlékezésnek tűnik, pilóta-szemszögből. Érdekes lehet, talán el is olvasom a nyáron valamikor.

hellcat43 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 39
Álmatlanságban szenvedőknek: ma (azaz holnap hajnalban)éjféltől repülés és irodalom téma a Kossuth Rádióban. Én sajnos korán kelek, ezért kihagyom, pedig biztosan érdekes lesz.
zizikém Creative Commons License 2004.04.23 0 0 38
Carlson Paul: A gépmadár. Német a szerző, hihetetlen könyv, még a háború előtt írták, azt hiszem 1938-ban, sokat írnak benne többek között Lilienthal-ról meg Wrightékól. Na meg tele van horogkeresztes Junkers meg Dornier fotókkal. :-)
Richard Bach a másik kedvencem. A Sirály valamint "A földön idegen" c. könyve, fő téma az F-84F.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 37
igen, létezik ( ha nem is azonos időben) , van rá példa itthonról is - HA-LIA
Előzmény: TescoGazdasagos (30)
Gundark Creative Commons License 2004.04.14 0 0 36
Szinte csak egy hónap telt el :) Persze várom magánban a gundark11@mailbox.hu ra :)
Előzmény: Zero4 (35)
Zero4 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 35
Gundark!

A Fehér sas... ügyben van egy javaslatom.
Megírjam magánban?

Zero4 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 34
Előzetes Haditechnika folyóirat április elején megjelenő számának tartalmából:

JAS-39 Gripen

Nyegyelin katasztrófa

A Magyar Honvédség jugoszláv gyártmányú, MS-25 típusjelzésű aknamentesítő hajója

kínai gyártású harckocsitípusok

Zero4 Creative Commons License 2004.03.14 0 0 33
Hello Atrox!

Vázsonyi Miklós könyvét a szerzőtől, a 06-76-491-620-as számon tudod megrendelni. Kb. 2300 Ft lesz, postaköltséggel együtt.

Szabó Ferencnek írni kell pár sort. Levélcíme: 6000 Kecskemét, Botond u. 40.
A könyv ára kb. 1800 Ft a postaköltséggel együtt.

Előzmény: Atrox (31)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.12 0 0 32
van egy könyvem, a 80-as években adták ki, a címe: Ki fog repülni? , szerzője Cserhalmi Imre, a Malév ügyes-bajos dolgairól szól, állítólag feketelistán is volt..

Megjelent a Miskolci sportrepülés története, 1. kötet (1911-1950), a 2. kötet összeállítása úgy tudom folyamatban van. Kiadó: Borsod Megyei Repülő Klub.

Atrox Creative Commons License 2004.03.01 0 0 31
Hello. Igen engem érdekelne.
Előzmény: Zero4 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!