Keresés

Részletes keresés

ZombieDOG Creative Commons License 2006.04.11 0 0 1312
na az tokjo h jon nemsokara:D
aprilus 26:D

megprobalok eljutni oda, soooot az is tetszik, h indit ilyen csoportterapiat:D
vegreeeeeeeeeee:D
magyarorszagon is vegre:D
orulok neki
kicsit draga az 27e ft, de meglatjuk lehet h el kene menni:D
reen Creative Commons License 2006.04.11 0 0 1311
Pl. (vagy legfőképp) a Soteria honlapján fenn van.
Előzmény: psiloidus (1310)
psiloidus Creative Commons License 2006.04.10 0 0 1310
Hmm, honnan vetted az infót? Amit a gugli nem talál, az nincs...
Előzmény: jucsa (1309)
jucsa Creative Commons License 2006.04.06 0 0 1309

hello.

 

tudtátok, hogy megint jön Feldmár Budapestre?

és tart előadást is "munka és szeretet" címmel.

április 26-án lesz 18:30-tól az Általános Vállalkozási Főiskola épületében, a Villányi út 11-13. szám alatt (a Móricztól fél perc gyalog).

fura a cím, de a múltkor is hatása alatt maradtam..

 

hátennyi.

csók.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.04 0 0 1308
Hát ez most lehet, h hosszú hét lesz, de igyekszem...
Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 1307

Hali! Vettem az adást :-)

És türelem, mert nem vagyok folyamatosan gépnél, meg vissza is kell most már olvasnom, h mivel kapcsolatban is akartam írni, de sztem egy héten belül jelentkezem :-)

Előzmény: tisa (1306)
tisa Creative Commons License 2006.02.20 0 0 1306

Szia 1001 ismet :-)

 

most kaptam egy emilt az internetes szolgaltatotol, hogy holnap (febr. 21-en, kedden) hálózatbővítési munkálatok miatt nem uzemel ez az emilcim, de szerdatol ujra igen...vicces...szia, Tisa

 

Előzmény: Törölt nick (1304)
tisa Creative Commons License 2006.02.20 0 0 1305

Szia 1001!

Teljesen veletlenul vettem eszre, hgoy irtal...en nem nagyon jarok mar erre.... emilem: tisa@inext.hu mit szeretnel? :-)

Előzmény: Törölt nick (1304)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.04 0 0 1304

Tisa! Írni akartam Neked egy mélt, de nem nyilvános. Az enyém az, ha írsz...

Előzmény: tisa (1229)
homokmandala Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1303

A jegy 1500ft.

Most rendeltem meg egy kedves bácsitól, azt mondta, hogy még van hely. (én csak a vasárnapit kérdeztem).

Remélem kaptok még rá ti is jegyet!

 

Előzmény: reen (1301)
homokmandala Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1302

ÓÓÓÓ, az tökéletes házassági évfordulós program! :)

Spinoza házban lesz, ami a VII. ker.-i Dob utca 15. alatt található meg. 19:00-kor kezdődnek az előadások, de sajnos az árát nem tudom. Voltam már eme helyen és nem túl sok emberke fér be a terembe, ezért szerintem telefonfoglalásosat kell játszani. Ha ezt megtettem, megírom, hogy mennyi a jegy.

spinozahaz@spinozahaz.hu   vagy   4137488/7489   ezeken lehet ezt megtenni

Régebben olvastam a könyvet és igencsak várom az előadást...

 

Előzmény: reen (1301)
reen Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1301
Köszi az infót. Első házassági évfordulónk napját úgy néz ki, hogy ezzel az előadással ünnepeljük majd!:) Még egy hol, mennyiért kérdésem lenne.
Előzmény: homokmandala (1300)
homokmandala Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1300

Egy kis ajánló a Spinoza házból, ha Feldmárt szeretitek!

 

R.D. Lainig: Tényleg szeretsz?
– antipszichiátrai színház –
verses kabaré
Szereplők: Kováts Kriszta és Lázár Balázs
Közreműködik Szirtes Edina Mókus (hegedű)
Rendező: Kováts Kriszta

Hát igen, ez az egyik legnagyobb kérdés: Tényleg szeretsz? De mi az, hogy szeretni? És mi az, hogy tényleg? A híres író-pszichiáter verses kabaréjában keresi erre keresi a két szereplő a választ. Amig ezt megtudjuk – vagy mégse tudjuk meg? – egyebet sem kell tennünk, mint szórakoznunk és hamar rájövünk, hogy mi is ezeket a szerepeket játsszuk naponta.

Bemutató: 2006. február 9, majd február 12.

amateuse Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1299
igen, érdekes a könyv, az egyetemen volt még ajánlott olvasmány.
Előzmény: reen (1298)
reen Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1298
Figyuzzatok, van egy közismert könyv Aronsontól, a Társas lény, én csak most olvastam teljes egészében. (lentebb említettem egy kísérletet, most döbbentem rá, hogy az is éppen ebben a könyvben van leírva) Csak azért hívtam fel rá a figyelmet, mert baromira érdekes laboratóriumi kísérletet (és életből vett események, pédákat is) ír le, ami az "emberi működést" elemzik. Többek közt az elfogultság, előítéletek, befolyásolhatóság, énvédés kérdéskörével (is) foglakozik.
amateuse Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1297
Az elfogulatlanság tartalmi tényezői lényegesek(ezket említettem volt), de szerintem sokat mond a hangnem is, mert aki elfogult, általában harcias is(persze nem mindig, ez igaz).
Az irónia jó, de itt nem annyira jött össze, mert tényleg nem tudjuk sok "ketyeréről", hogy azok károsak-e vagy sem.
Előzmény: e_dora (1296)
e_dora Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1296
Az elfogulatlanság szerintem tartalmi jellemzőkön múlik, nem modor kérdése, bár az is. A mobiltelefontémával csak ironizáltam, lehetett volna mikrosütő is.
Előzmény: amateuse (1295)
amateuse Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1295
Az elfogulatlanságra következtettem: nyugodt hangnem, tényszerű beszédmód, pontos említése a hivatkozott konferenciáknak, írásoknak, stb(utána lehet tehát nézni).
Amúgy fogalmam sincs, a mobiltelefon okoz rákot, vagy sem, mint hogy - felteszem - neked sincs, gondolom, hogy sem pro sem kontra nem olvastál te se (mint hogy én se)erről meggyőző tudományos bizonyítékot. ha igen, bocs!
Előzmény: e_dora (1293)
reen Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1294
Senkisem tud tökéletesen elfogulatlan lenni, mindannyiunknak meg vannak a magunk szűrői. Csak valaki ezt tudja önmagáról, valaki meg nem.
Előzmény: e_dora (1293)
e_dora Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1293

hát az elfogulatlanságot az írásod alapján mondjuk kétlem.. csak másik irányú

azt nem mondták, hogy a mobiltelefon rákot okoz? :)))

Előzmény: amateuse (1292)
amateuse Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1292
Végre egy (szerintem) Feldmár-szellemiségű műsor, méghozzá az m1-en!
A közbeszéd című műsorban csupa fontos dologról volt szó, ami itt, Magyarországon agyonhallgatott tabutéma.
Például, hogy a betegséget érdemesebb megelőzni, mint aztán kikúrálni, hogy a természetes gyógyszerek, gyógynövények hatásosabbak (és mellékhatás nélkül), mint a kemikáliák, hogy a gyógyszerek mellékhatásai számosak, súlyosak, soxor maga az alapbetegség is szerepel köztük( köhögéls elleni szer pl köhögést okoz...), hogy a szimpla almaecet számos betegségmegelőző hatással bír, hogy a hiperaktivitás nem bizonythatóan betegég, hanem a gyógyszergyárak találmánya, hogy a nehezen kezelhető gyerekeket droggal(kvázi kokainnal) állítsák félre( gyógyszergyár jól jár, szülő is jól jár: nem kell azzal szembesülnie, hogy "rossz szülő").
Tudtátok, hogy ma hazánkban a negyedik vezető halálok a gyógyszerek mellékhatásaként bekövetkezett szövődmények?! Értelmes riporter-műsorvezető, két értelmes, elfogulatlan orvos volt a műsorban...alig hittem a szememnek.
reen Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1291
Azért egy öcsi se lehet rossz (mondjuk aki issza a nővére bölcs szavait...:)
A DVD-nél szerintem kár volt, hogy a kérdés-válaszokat kivágták, meg a Valóság, képzelet... vége szerintem értelmetlenné lett vágva, mintha csak azért mondaná F., hogy "sz@r", hogy legyen benne valami trágár, és nem azért, mert egy gondolatmenetbe beletartozik. (holott az egészből nem lógott ki ennyire)
Az elixires cikk nekem is tetszett F. oldaláról, de a cikkeknél is attól félek, hogy a "vágások" sokat rontanak azon a különleges Feldmár-esszencián.
Előzmény: amateuse (1290)
amateuse Creative Commons License 2005.12.28 0 0 1290
jó neked...bezzeg nekem csak egy öccs jutott
olvastam az elixír-beli interjút, az öreg jókat mond, a kérdező kritikán aluli, mimtha egy szappanoperában élne...
Előzmény: reen (1289)
reen Creative Commons License 2005.12.26 0 0 1289
Bátyám meglepett karácsonyra a DVD-vel!:)))
e_dora Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1288
ez nagyon remek, most már csak az lenne szép, ha a róla szóló film is megjelenne..
Előzmény: Soteria (1287)
Soteria Creative Commons License 2005.12.14 0 0 1287
Sziasztok,

A Soteria Alapítvány kiadásában december 15-től kapható lesz a "Feldmár: A valóság" című DVD, ami a két szeptemberi előadást tartalmazza. Azaz a "Szeretet, vágy, akarat és szex" illetve a "Valóság, képzelet, nyelv és emberi kapcsolat" című előadások összesen másfél órás, vágott változatát vásárolhatod meg 2200 forintért. A nyomott ár a korlátozott technikai lehetőségek miatti hangrögzítésnek köszönhető. A DVD megvásárlásával a Soteria Alapítvány közösségi pszichiátriai szolgáltatásait támogatod, amelyeket Feldmár András szellemisége inspirált.

A "Feldmár: A valóság" az alábbi könyvesboltokban lesz kapható:

Édesvíz Kuckó: 1053 Budapest, Városház utca 6-10. (hétköznap 10-18-ig)
Művész Mozi könyvesbolt: 1066 Budapest, Teréz krt. 30. (minden nap 14-22-ig)
amateuse Creative Commons License 2005.11.30 0 0 1286
A legújabb Elixír magazinban interjú Feldmárral (még nem láttam, tv-ben hirdették)
reen Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1285
Köszönöm a bíztatásokat, de nem a megkeseredettség beszélt belőlem. Hanem mintha egy kirakós játék hiányzó felét kaptam volna meg az anyaság tapasztalatával, ami saját anyám felöli néha előforduló értetlenségemet tette helyre, amolyan AHA élményként.
Megtanultam rettentően hálásnak lenni azért a "mindent megadtam neked" című gondolatért, amit mi lelkisebb "gyerekek" hajlamosak vagyunk lenézni, bagatellizálni. Ellenben megtanultam nem evidensnek, jogos elvárásunknak venni az "önzetlenül, elfogadóan, okosan szerető stb. anyát", amit mi lelkisebb "gyerekek" hajlamosak vagyunk hiányolni, nagyra értékelni.

amateuse Creative Commons License 2005.11.13 0 0 1284
ha magaddal jóban vagy, és magaddal tisztában vagy, de legalábbis törekszel rá: a legtöbb, amit az ember megtehet, akár szülőként, akár "szingliként":)
Előzmény: reen (1282)
tölgy Creative Commons License 2005.11.12 0 0 1283
/a legnehezebb feladathalmazt tartalmazó puttony! ha már teso is lesz akkor hatványozottan, mert a testvérféltékenység kivédése szvsz lehetetlen feladat! ama vádpont h. a másikat jobban szeretted időskorban is visszacseng, tehát jóanya teljesíthetetlen létállapot szvsz. és sajnos/

törekedni mindig érdemes rá!sikertelenségek esetén depihullámnak nem engedni!:-)
Előzmény: reen (1282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!