Nemzetközi összevont haderő... Anglia és az USA. Jól értem: tehát ha (legalább) ketten vernek egyet, akkor mennünk kell nekünk is? Már, persze, ha eléggé igazságtalan és eléggé diktátor, akit az igazságos és demokrata csapat ütlegel...
Már megintt csúsztatsz mint oly sokszor!
Talán nem volt NEMZETKÖZI haderő Irak ellen?
Miről beszélsz ezek után? Az tény, hogy nem volt ENSZ felhatalmazás, de nemzetközi összevont haderő volt. S ha ezt Te internacionalista segítségnek nevezed,semmi más nem mozdít, mint a régi reflexeid!
Most akkor mi is a hadbabocsátkozásunk kritériuma? Az "igazságtalan diktatúra" elleni harc vagy az, hogy a nagy testvér hívjon bennünket? (Irakra nem volt nemzetközi felhatalmazás, a megtámadása a nemzetközi jog megsértésével történt.)
Nem maradtál te le egy brossúrával? Tudod, a "kötelező internacinalista segítségnyújtás"...
1. Ez kemény. Annyi katonánk azért nincs... (BTW: Kína ellen mintha momentán nem nagyon fenekednénk, és nagy léptékű észak-koreai térképekre sem írt ki még közbeszerzést a Honvédség...)
Hadd válaszoljak kedvesanek nem mondható de naiv naiv:
1.Szerintem minden olyan igazságos háborúban részt kell vennünk, amelyik egy igazságtalan elnyomó diktatúta felszámolást célozza.
2. Mint NATO tagok értelemszerűen terroista célpontok lehetünk, ezért veszünk részt a terrorizmus elleni háboruban, többek között.
3.Magyarországnak alapvető érdeke fűződik ahhoz, hogy ne legyen a terrorizmus célpontja, ezért nem beszarva lapít, hanem akár háborúban is harcol a nemzetközi terrorizmus ellen.
4.Sajnos minden háború követelhet
halottakat,bízunk benne,hogy nem lesznek veszteségeink, de ez természetesen nem kizárható.
5.Nem minden magyar várja, hogy a világ országai helyettük vigyenek véghez közös ügyeket.
Magyarországon a hadviselés nem kötelező, de az önkéntesek feladatvállalását bízzuk rájuk.
6, Légy kedves ne állítítsd be a teljes magyarságot siránkozó, kéztördelő, szerencsétlen, aggodalmaskodó, gyáva társaságnak, még akkor sem, ha Te ezek közé sorolod magad!
1. Azért, mert jó pénzért találhatóak önkéntesek, nem kell résztvenni egy olyan háborúban, melyet a magyar népesség jelentős része elvet
2. Az iraki magyar katonák "impotálják" Magyarországra a terrorizmust, a háborúban egyébként nem résztvenni akaró többség számára.
3. Magyarországnak nem fűződik semilyen érdeke az iraki háborúhoz
4. Nem biztos, hogy meg kell várni az első magyar hullákat
(A vénasszonyos kijelentésed már majdnem megütötte az ovis nagycsoportos szintet - alúlról, gyakorolj szorgalmasan, még fejlődhetsz)
Persze. Ha reggel nincs kedvük felkelni, azt sem muszáj nekik; ha nehéznek találják a menetfelszerelést, fakultatíve a körletben hagyhatnak belőle ezt-azt; ha lelkiismereti okokból nem hajlandóak fegyvert fogni, akkor kapnak maguk mellé két lengyel testőrt, de a géppisztolyt nem kell használniuk. Hiszen önkéntesek... (Hogy hivatásos katonák, akiket köt a szolgálati szabályzat? Á, az nem számít...)
U.i.: Megkérhetlek arra is, hogy vita helyett ne minősítgesd a tájékozottságomat? (Különösen "jónéhány egyéb dologban" ne, mert hogy jön az ide?)
Mint jónéhány egyéb dologban, ebben sem vagy jól tájékozott, mert BÁRMIKOR hazajöhet mindegyikük, egy aláírt nyilatkoazt alapján!
Utóíratodat, sértődött hangodat nem értem, illetve de....
Önként mehetett ki. De haza nem jöhet saját elhatározásból és bármikor.
A vázolt adatok alapján neked ezt tudnod kell. Miért akartad az ellenkező látszatot kelteni?
U.i.: Ha megkérhetlek, nekem válaszolva ne vitatkozz olyasmivel, amit én nem mondtam; olyan kérdésről, amelyben nem foglaltam állást.
A családomban van olyan aki kinn van, nyugi, ÖNKÉNT mehetett ki, és jó a lóvé, nomeg a kalandvágy, nem akar hazajönni, még ha a anpi politika szertné is......Ja voltam jelentem, 27 hónap, tartalékos őrmi......
Kedves naív!
Önkéntesek vannak irakban, nem kell őket hazarendelni, ha nagyon meleg lesz a helyzet, hazajönnek maguktól!Felesleges, és átlátszó a hisztid, kiképzett magyarok vannak kinn, és nem beszari siratóaszonyok, mint Te!
A Fideszben már másodszor adtak a vezetésnek rossz tanácsot:
"Miután Izrael elgondolkodott, volt e értelme az iraki háborúba beugratni az USA-t és GBR-t, megtörtént az első célzott támadás magyar egységek ellen.
Sajnos a Fidesz megint rosszul kapcsol.Ahelyett, hogy teljes gőzzel forszírozná a magyar katonák hazarendelését Irakból, Simicskó zavaros nyilatkozatokat tesz a helyzetről...
Látható, nem azt modja amit gondol.
A múltkor a Munkáspárt, most az MDF jött rá mi a helyes út." (iraki epilógus topic)
Mikor 10-20-30 halott után hazarendelik a magyar csapatot Irakból, már késő lesz. Egyrészt értelmetlen és szomorú a magyar katonák halála Irakban, másrészt a Fidesz és MSZP közé egyenlőségjel fog kerülni, ami az EU parlamenti választások előtt igen veszélyes!
Ideje lenne, ha felébredne a Fidesz és teljes nyilvánossággal követelné a magyar katonák hazarendelését Irakból.
Az eltelt másfél év alatt D-209-ék balkanizálták az országot a Horn alatt már megszokott irányba:
- A külügyminiszter minősíti a bíróságot, nyilvánosan
- Az irakban amerikaiak által megölt magyar állampolgár kezelése a külüg részéről a legsötétebb szovjetseggnyaló pártállami időket idézi
- a korrupció szépen burjánzik, és erkölcsi táémogatást kap a miniszterelnöktől, akinek szintén maga vagy barátai felé hajlik a keze:
1. Először lemondatja szóvivőjét "mindig a legszigorúbb, az erkölcs" mércéje alapján, összeférhetetlenség miatt
2. Magyar Bálint luxusvilla botránya... sulinet tender stb. Magyar marad
3. Kóródi a miniszteri kasszát pártkasszává alakítja, de nem ezért megy
4. Elkezdődnek a Gyurcsány botrányok, kiderül, Gyurcsány egész vagyonát rafináltan "lopta", pártkapcsolatai felhasználásával. Nem számít, a "mindig a legszigorúbb, az erkölcs mércéje" el egy kicsit hátra szorúl, sőt Gyurcsány nyugodtan büszke lehet lopott vagyonára, hiszen Megyótól sem idegen egy kis Grashamkedés...
5. Juhász is szeret villában lakni (100 miláért), megoldja - közben a katonákat tömegesen szerelik le a honvédéség anyagi gondjai miatt, az ország fegyverállományának egy jó részét hegesztőpisztoly alá küldik, eszetlenül
- K&H botrány, ennek a töredékébe belebukott volna minden normális kormány, nem gond, a titokállamtitkár fedezi Kulcsárt ausztriai jegelését (a határon órákat áll, mig eldöntik: jobb ha kinn marad, azóta szerintem az ötlegy kiaagyalója több pártkitüntetést vesz át)
1. Megverik fényes nappal a PSZAF elnökét, Slampos Móni és Salgó ügynök pártrendőrsége azóta sem találja a tetteseket
2. Kiderül apézügyminisztérium tette csak lehetővé az egész panamát, nem gond Megyó meg van munkájukkal elégedve
3. Pénzmosás is van a buliban, csak 4-6 milliárd, Megyó volt az IEB bankelnök, állítólag ő már erről nem tehet, lemondása után csinálták a rossz beoók, akik még fönökük távozását sem adminisztrálták rendesen (szép kis rendet tarthatott Megyó bankjában)
- Privatizáció megy tovább a horni úton, az féezi egy kicsit a folyamatot, hogy nem igen van mit privatizálni....
Nem gond, jöhet a Nemzeti Tankönyvkiadó, Postabank, néhány tízmilliárdos veszteséggel, a kórházak...
- Kórházak: ez külön mese, regényt lehetne róla írni, Kökény Misi, Szamuely unokája egyszer már megbukott mint egészségügy miniszter, nem baj, vastagabb bőr van a képén mint Cseháknak, akinek mindent már nem vett be a gyomra
- KözTV, a Verebes-Gyárfás-Monár(Friderikusz) trió súlyos százmilliókért elvállalta, hogy magán-pártTV-ként működteti az intézményt, ahol időnként Ragáts úr is megpróbál valamit szakítani: Úgyse mertek leváltani felkiálltással
Hát mindez csak egy-két csepp volt a tengerből, itt tartunk most.
A Fidesz küzd keményen a reblóbanda ellen, de néha a fától nem látja az erdőt, mint láható, most, hogy helyettük a Munkáspárt indított népszavazási kezdeményezést a kórházprivatizáció ellen....
Orbán Viktor elűzné a gondok madarát
2003. október 16. 21:25
Dombi Margit
Nem akadályozhatjuk meg, hogy a gondok madarai elszálljanak a fejünk fölött, de azt igen, hogy fészket rakjanak a hajunkban - fogalmazott Orbán Viktor demecseri beszédében. A volt kormányfő hangsúlyozta: a jelen kormányzás alatt még négy évet biztosan nem bírna ki az ország, de még az is félő, hogy a mostani négyet kibirja.
A választások előtt Magyarország nem volt hibátlan és a kormánya sem volt az, ám olyan politikát folytattunk, amely testreszabott volt az ország számára, vagyis arra törekedtünk, hogy a gazdaság élénkítésével szolgáljuk a polgárok jólétét - jelentette ki Orbán Viktor ma este Demecserben, az időközi polgármesterválasztást megelőző nagygyűlésen.
- Most, mikor a kasszában lévő tartalékot elosztogatták anélkül, hogy az a gazdaság szekerét előrelendítette volna, nyilvánvaló, hogy alapvetően nem jó irányba mennek a dolgok, az irányt alkotmányos eszközökkel meg kell változtatni; erre először július 13-án, az Európa parlamenti választások alkalmával nyílik lehetőség - hangsúlyozta a volt kormányfő.
A Fidesz elnöke beszédében egy kínai mondást idézett: nem akadályozhatjuk meg, hogy a gondok madarai elszálljanak a fejünk fölött, de azt igen, hogy fészket rakjanak a hajunkban. Mint mondta: a jelen kormányzás alatt még négy évet biztosan nem bírna ki az ország, de még az is félő, hogy a mostani négyet kibirja. - Ennek a választásnak nyilvánvalóan belpolitikai következményei is lesznek - fűzte hozzá Orbán Viktor.
- Másfél évvel ezelőtt, egy bizakodó, tenniakaró és összefogni akaró közösség volt Magyarország. A gazdaság még elég jól működött az utolsó három hónapban, 100 millió forintot kapkodtak szét a családi mezőgazdasági választások, mert fejleszteni akartak. A magyar vállalkozók megtanulták, hogy nemcsak alvállalkozók, hanem fővállalkozók is lehetnek a saját hazájukban. Kézben tartottuk az árakat és a multinacionális cégek nyomása ellenére sem engedtünk meg az infláció mértékét meghaladó áremelést - hangsúlyozta a volt miniszterelnök.
- Becsben volt a közvagyon, szó sem volt az állami tulajdon dobraveréséről sőt ellenkezőleg, hiszen Magyarországon régen elérte az EU-átlagot az állami és a magántulajdon aránya. Ma viszont azt kell látni, hogy a kormányzat diadalként állítja be az utolsó magyar bank 101 milliárd forintért történt eladását, és közben elegánsan megfeledkezik arról, hogy az állampolgárok kontójára ugyanezen bank konszolidálására 150 milliárd forintot kellett fordítani - jegyezte meg Orbán Viktor, hozzátéve: a kormány nincs figyelemmel arra sem, hogy a termőföld magyar kézben tartásához is szükség lenne honi tulajdonú bankra abban az esetben, ha a föld hitelfedezetül szolgálhat. - A mezőgazdaságban korántsem szokatlan eladósodás kiviheti a gazdák lába alól a földet, és akkor szükség lenne egy olyan bankra, amely arról gondoskodik, hogy a föld visszajusson azokhoz, akiket megillet - mondta a politikus.
Orbán Viktor beszédében szóvá tette azt is, hogy az előző kormányzat idején, ha lassan is, de eredményeket tudott felmutatni az ország a határokon túl élő magyarokkal való együttműködésben és a státustörvény megvalósításában. Most viszont azzal kell szembenézni, hogy november elsejétől azért lesz kénytelen vízumot váltani a délvidéki magyar, ha az anyaországba kíván utazni, mert minden érintett szereplő közül egyedül maga a magyar kormányzat az, amely ódzkodik a kettős állampolgárság megadásától.
A Fidesz elnöke beszédében rávilágított arra is, hogy a megszorító gazdaságpolitikának a következményei egyaránt sújtják a jobb- és baloldali szavazókat. Ugyanúgy meg kell szenvedniük a gyógyszeráremelést, a munkanélküliséget, a gázáremelést mind a két oldal szavazóinak. Éppen ezért Orbán Viktor úgy látja, az a fal, ami a választások idején elválasztotta a jobb és baloldalt, vékonyodik, és ha átnyúlni még nem is lehet fölötte, de már át lehet kiabálni rajta - fogalmazott.
A magyar költségvetési politika és az Európában körvonalazódó gazdasági elképzelések összefüggéseiről szólva Orbán Viktor újságírónknak nyilatkozva kifejtette: célszerű lenne a kormányzatnak elgondolkodnia azon, hogy miközben nálunk az elviselhetetlenségig menő mértékű megszorításokat terveznek 2004-re, az európai Unióban éppen ellenkezőleg, növekedést serkentő, grandiózus fejlesztési programokkal szeretnék meglódítani a gazdaság szekerét. A Szövetség elnöke szerint legfinomabban fogalmazva is elgondolkodtató, hogy praktikus-e az európai csatlakozás küszöbén szembe menetelni az ott körvonalazódó gazdasági irányvonallal.
"
Ezt követően arról elmélkedik Gyurcsány, hogy az MSZP nem szabadulhat meg a nomenklatúrától, mert ezek a személyek jelentik a párt eredettörténetét. Valójában a „nomenklatúrának” egészen más a szerepe a szocialistáknál, hiszen az MSZP politikai gyakorlatát tekintve nem baloldali párt, hanem olyan, neoliberális gazdaságpolitikát folytató szervezet, amely elsődlegesen a volt MSZMP-tagokból lett milliomosok érdekvédelmét látja el. Az MSZMP régi harcosainak legfőbb feladata, hogy hitelesítsék a szocialisták döntően idős választóinak szemében a párt állítólagos baloldaliságát, s mozgósítják őket a választások idején.
Nyilvánvalóan ezért támogatják például végig az országon Horn Gyulát, mert hihetőbben alakítja a dolgozó nép egyszerű fia szerepét, mint a sokszoros milliomos ifjúsági és sportminiszter. Ami pedig a párt történetének vállalása című, gyakran elismételt műsorszámot illeti, azt már Gregor Gysi, a Német Szocialista Egységpárt /NSZEP/ utódpártjának, a Demokratikus Szocializmus Pártjának egykori vezetője is elismerte, hogy a múltjukból elsődlegesen az átmentett vagyonhoz ragaszkodnak. S a múlt általuk végzett „feltárásának” is mindvégig a pártvagyon megtartása maradt a sarkköve. ..."
- A SZADESZ már készül az időközi választásokra, próbál olyanokat lépdelni, amely biztosítja a parlamenti küszöböt számukra. Persze Csillag ehhez túl nagy tehertétel.
Az MSZP érdekcsoportokra szakadóban:
- Horn -Medgyessy vonal (Kovács nem tudja, hova álljon, a párttagok egy része már kinyírná, de tudja, a kormány bukás őt is elsodorja + VIP-es barátnő!), + Gál, László Cs, Gyurcsány, Szekeres, Kökény - Hiller most sodródik, Szanyi mint afféle karrierista át fogja menteni magát, Juhásszal együtt (mindketten csendben vannak)
- Jánossi, korán, merészen (és sértetten) nyitott, nem tudni ki van mögötte (Tán Szili és társai?)
- hivatalos frakció - Lendvaiék (Juhász G.), a vezér meglehetősen butácska, hangos
- Bankcsoport: Erős és társai, elsodorhatóak
- A nagyvállalkozók egy része kihátrálóban a kormány mögűl (Wallis)
- Vannak a most scsendesek (pl. Nagy Sándor, aki épp hogy túlélte a Hattyúház botrányt)
A FIDESZ/MDF érzi a lehetőséget, de nem biztos, hogy meri válalni. Egy előrehozott választás + EU csatlakozás + EU képviselő választás nagyon bonyolult képlet. Pedig nincs más út.
A polgári erők erkölcsi kötelessége átvenni a kormányzást, míg nagyobb baj nem lesz.
sokadszorra nyíltan fenyegeti a legfőbb ügyészt, PSZAF elnököt, mondjanak le, vagy eltávolítja őket, akár úgy, hogy átírja a törvényeket(vajjon asszisztál hozzá az SZDSZ? )
Rossz lehet neki érezni, ahogy lassan a torkát folytogatja a botrány, mely a pénzmosó Inter Európa Bankon keresztűl kúszik felé...
Sz@r ügy, se AVH, se munkásőrség, se KGB nem áll a rendelkezésére (bár ez utóbbi nem biztos), ilyenkor az ember olyan tehetetlennek érzi magát...
A K&H botrány,
a rohamosan romló gazdasági helyzet,
a kapkodó, koncepciótlan intézkedések,
(atomerőmű, egészségügyi törvény, botrányzuhatag)
az oktatás szétverése, agrártámogatás)
a külpolitikai kudarcok
(Eu, státus törvény, iraki hintapalinta)
mind azt mondják el jött az ideje a kormányváltásnak. Az ellenzéknek minden erejével egy időközi választást kellene kikényszeríteni, addig, mig ez a csapat nem okoz jóvátehetetlen károkat!
***
Felesleges volt a Magyar Nemzetnek belekötni Juhász Ferenc azon kijelentésébe, hogy ha kell (nagy a veszély) haza rendelei a magyar Katonákat (más kérdés, ki Juhász kormányfő és parlament együtt? Nem tudtam, hogy D-209 lemondott és új alkotmányt szavaztunk meg. Úgy ltszik nem csak Gyurcsók tör Megyó helyére...). Ez volt az egyetlen józan szó, melyet a koalától az elmúlt 15 hónap alatt halottam.
Orbán V. összefoglalása figyelemre méltó (bálványosi szabadegyetem):
1. Az USA már nem a NATO-ban gondolkodik
2. Az egyes tagállamok átértékelik a NATO-ban vállalt szerepüket
3. Ha nem figyelünk oda, többet fieztünk az EU-ba, mint veszünk ki, az EU nem alkalmas válságmenedzselésre, M.ország csődközeli helyzetben van.
4. Az EU-tagországok mindegyike a nemzeti érdekek érvényesítését tartja legfontosabbnak
5. A hajbókolás moszkovita attitüd...
***
A K&H botrány tovább gyűrűzik, ez a kormány megérett a lecserélésre...
Az SZDSZ érzi pozíciójának változását, hallatja hangját adó ügyekben. Kilépni a kormányból nem mer, túlzott az összefonodás a kádári-aczélgyörgyi örökösök között, a bukás őket is el fogja sodorni...
Házi bankjuk a K&H botránya (Pannonplast + 13 milliárd) rávetül mindenkire, aki él és és mozog a "felső tízezerben" és holdudvarában:
- D-209/Madura páros
- László Csaba (ha mással nem alkalmatlanságával)-MNO
/A Figyelő információja szerint a K&H Bank 821 ezer eurós, azaz mai árfolyamon 213 millió forintos jelzálog-követeléssel terhelte meg László Csaba pénzügyminiszter és felesége közös 91 négyzetméteres, másfél szobás perbáli társasházi lakását. - milyen kupi lehet ebben a bankban ?/
- Kovács László barátnőjével
/MN
Kovács László MSZP-s pártelnök közeli ismerőse – egyesek szerint élettársa – a K&H Equities VIP-listájának meghatárzó szereplője. Endrényi Éva magánszemélyként, valamint két cégével szerepel a kedvezményezett ügyfelek között, de a névsorban megtalálható édesanyja is –/
- Frei Tomi, a média kontaktusoból... /CD jogtár, céginfo + Kulcsár személyes kapcsolat/
- és atöbbiek Lampert férjével kezdve és hosszan folytatva ....
/Pikáns szocialista kapcsolat a K&H botrányban
2003. július 11. 12:46
MNO
A Pest Megyei Közgyűlés MSZP-frakciójának tagja, Gáldi György, a K&H Bank strukturált finanszírozási főosztályának vezetője igazgatósági tagként vesz részt az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. munkájában is. Gáldi nem a bank képviselőjeként szerepel az igazgatóságban.
A Pest Megyei Közgyűlés MSZP-frakciójának tagja Gáldi György, a K&H Bank strukturált finanszírozási főosztályának vezetője, aki igazgatósági tagként vesz részt az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. munkájában is. Az állami társaságról korábban kiderült, felesleges pénzét a K&H Equities brókercégénél helyezte el és így pénzügyi hátteret nyújtott a Pannonplast-részvények szabálytalan felvásárlásához. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének a Britton és a Pevdi Kft.-t megbírságoló június 16-i határozatában még névtelenül szerepelő cég vezérigazgatóját Bitvai Miklóst – akinek fia szintén a K&H Bank alkalmazásában áll – éppen amiatt menesztette a társaság felügyeletét ellátó gazdasági minisztérium, mert nem a tőle elvárható gondossággal bánt a rá bízott cég pénzével. ../
stb.
Hogy fog ebből D-209 kimászni, az üvegzseb program keretében?
- Szász Károly ügy
- PEVDI ügy(melyben lehet D-209 is érintett)
- Kórházprivatizáció
- gazdasági csőd, kesze-kusza gazdaság, nemlétező gazdaságpolitika
- emelkedő munkanélküliség
- kezdődnek újra a maffia leszámolások
- ismét kezdjük felvenni a hiteleket (Medgyessy Kádár alatt is csak erre volt képes)
Németországban, az USA-ban, Svájcban, Belgiumban stb. sok tízezer, százezer orvos sokkal, sokkal jobban él mind Magyarországon, ott az egészségügy valszeg jobban szervezett akkor abból?
Nem, az egészségügyet nem az orvosok ellenében kell szervezni, sem a MÁV-ot a mozdonyvezetők ellenében, hanem velük együtt.
Az egészségügy a magyar adófizetők pénzéből sem az izraeli, sem az amerikai sem más befektetők gyarapodása kedvéért van fenntartva. Azt a nyerességet(többlet költség) melyet a befektetők elvárnak, Te meg én meg a többiek kell adóban kifizessék. Ez Európában nem így működik még...
"...az egészségügyben Magyarországon a több tízezer orvos meghatározó... orvosok nélkül nem lehet egészségügyet..."
Oopsz, súlyos szakmai tévedés! Összekevered a szervezést a lebonyolítással.
Abban igazad van, hogy Magyarországon a több tízezer orvos meghatározó. Sajnos. Legelőször ezt kell felszámolni, mert amíg ők a meghatározók, addig az egészségügyhöz nem lehet hozzányúlni.
Az egészségügy kérdése ugyanis a legkevésbbé sem orvosi kérdés, bármennyire is szeretné az orvoslobby ezt így láttatni.
Hatékony egézségügyet nem az orvosok egyetértésével, hanem ellenükben kell csinálni.
Érthetőbb párhuzam: A MÁV átszervezésekor nem kell és nem szabad megkérdezni a mozdonyvezetőket, mert a reformot ugyancsaj ellenükben kell végrehajtani.
Ma Magyarországon több tízezernyi orvos jól él az egészségügy rossz szervezeti felépítésének köszönhetően és érthető módon nem óhajtják kiengedni kezükből a zsíros koncot.
Utolsó mondatodban érezhetek átgondoltság helyett némi antiszemitizmust?