Keresés

Részletes keresés

Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3201

Közben érdeklődünk Ronnie Stam iránt, csak azt nem értem, miért...

Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3200

Ha Ajax meccsre kell gondolni, akkor előszőr a 2005-ös 0-4 vagy a 2009-es 6-2 ugrik be... :)

Előzmény: nj (3199)
nj Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3199

De az Excelsior, vagy az RKC elleni meccsekre azokra bezzeg emlékeztek, ugye? :-)

 

Na ne, szerintem, arra az 5-1-re mindenki emlékszik... csak számunkra kellemesebb emlék. :-)

Előzmény: Dutch Pimp (3198)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3198

Arra már senki sem emlékszik! :D

Előzmény: nj (3197)
nj Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3197

Az 5-1-es eindhoveni győzelmünket is megörökítette? Mert, az is abban az évben volt és elég emlékezetesre sikerült, különösen Sneijder találta. :-)

Előzmény: Dutch Pimp (3196)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3196
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.21 0 0 3195

"Bouma, Tamata, Wuytens, Labyad, Bakkal, Zeefuik, (Cassio) jövőre biztos az első csapat keretéhez fog tartozni, és még ott kopogtat Ojo, Mokhtar, Najah, Ritzmaier, Depay, (Ibrahim). Ennyi saját nevelés nem mostanába volt."

A saját nevelteknél valóban nem gondoltam a 33 éves Boumára és a 26 éves, Bakkal-ra.. Bakkalnak már csak múltja van nálatok, és kérdés, meddig húzza még Bouma. Annyira már nem jó.

A többiek, épp a már leigazolt és a még jövő újak miatt, ha nem adjátok őket kölcsön, valószínűleg kevesebbet fognak játszani, mint tavaly. Amszterdamban ezt nem hívják a saját neveltekre való támaszkodásnak. Szó se róla, rég volt ennyi saját neveltetek a keret közelében, de, ezzel a politikával ott is maradnak.

És továbbra sem vagyok abban biztos, hogy Labyad nem legalább akkora tehetség, mint Wijnaldum. 

 

Előzmény: Dutch Pimp (3194)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3194

Mivel jelenleg van egy gyenge, egy öreg és pár tapasztalatlan középső védőnk, nem nehéz oylat találni, aki erősítés lenne.

 

Bouma, Tamata, Wuytens, Labyad, Bakkal, Zeefuik, (Cassio) jövőre biztos az első csapat keretéhez fog tartozni, és még ott kopogtat Ojo, Mokhtar, Najah, Ritzmaier, Depay, (Ibrahim). Ennyi saját nevelés nem mostanába volt.

Előzmény: Gyenyi (3192)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3193

Én csak a Babel - Drenthe barátságról hallottam. Ők együtt is "zenélnek".

Előzmény: Gyenyi (3190)
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3192

Szerintem nem járnátok Juhásszal rosszul. Jelenleg jobb védőtök nincs.

OK. Finomabban fogalmazok. Soha nem játszottatok nemzetközileg úgy, hogy azzal sok hívet szerezhettek volna magatoknak. Legnagyobb sikeretek a 88-as BEK győzelem. Akkor az utolsó 5 meccsen 2 gólt szereztetek. Viszont ez a stílus sokszor eredményes volt, és valóban az a lényeg. És mindig voltak nagyon jó játékosaitok is. Robben is nálatok tört be, Stam és Koeman, Cocu, Van Bommel is Eindhovenben lett nagy, és minimum a 70-es évekig visszamehetnék példákkal.

Nem szeretem az eredmény centrikus focit (=ha nem kapunk gólt, biztos nem kapunk ki; a többit majd meglátjuk), talán valóban azért sem, mert nem értek a focihoz annyira, hogy azt is tudjam értékelni. Az olasz focit sem szerettem soha (a nagy AC Milan-t leszámítva), pedig ott is mindig voltak nagy játékosok.

Azért most nagyon remélem, hogy ráfáztok e nagy bevásárlási lázra. Hiszen lehet, hogy anyagilag nem felelőtlen mindez, de tény, hogy nemrég Brands még arról beszélt, hogy saját neveltjeitekre akartok támaszkodni. Ennek semmi nyoma nincs, hiszen az újak is mind fiatalok. És nagyon rossz PR volt, hogy 1 órával azután, hogy a város megszavazta a fennmaradásotokhoz szükséges támogatást, bejelentettétek, hogy €18 millióért játékosokat vettetek. Persze azért is remélem, hogy nem lesztek jók, mert remélem, hogy egy másik, az enyém, lesz idén is a legjobb.

 

Előzmény: Dutch Pimp (3189)
fortune teller_ Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3191

na jó, kicsit talán túloztam, csak Van Persie az :) én sose szerettem őket, tőlem még 100 évig maradhatnának ott, ahol most vannak.

Előzmény: Gyenyi (3190)
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3190

Undorító? Nem szurkolok nekik, de különösebb bajom sincs velük. Az Amszterdam - Rotterdam ellenségeskedéshez semmi közöm. Mivel már rég nem konkurensei az Ajax-nak, nem nagyon foglalkozom velük. A játékosokkal soha nem volt bajom. A játékosok között több Ajax-Feyenoord barátság van. Régebben Nigel de Jong – Van Persie, ma Fer és Anita, akikről tudok. A szurkolókkal több bajom van, de az Utrecht és a Hága szurkolói sokkal rosszabbak. Topikjuk nem komoly, hiszen alig ír oda valaki. Lehet, hogy Kiprich idejében népszerűbb volt. Biztos akkor kerestem, amikor pont téli (sok éves) álmukat aludták, azért nem vettem észre.

 

Előzmény: fortune teller_ (3188)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3189

Juhászt csak félig-meddig gondoltam komolyan, azért is volt :D a végén. De nem is hiszem, hogy Brandsban is felmerült a leigazolása, főleg nem csaak azért, hogy én a tv-ben láthassam a meccseket. :)

 

A klub iránt meg a Nilis, majd méginkább a Van Nistelrooy féle csapatnál köteleztem el magam.

Az antifociért meg nem sértődöm meg, mert tudom, hogy csak a laikus szemed látja a precizitást annak! :DDD

Előzmény: Gyenyi (3187)
fortune teller_ Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3188

mert a Feyenoord undorító :) de egyébként van topikjuk itt is.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019638

Előzmény: Gyenyi (3187)
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3187

„Juhász! Mazanál nem rosszabb és jövőre is a mi meccseinket adná a Sport tv!”

Szerintem csak jobb lehet Maza-nál, hiszen az csak kispados volt, és annak is rossz. Viszont, ezért is, sokkal többe kerülne, mint amennyit Maza-ért kaptatok. Igaz, úgy néz ki, hogy egyszerre mindenkire van pénzetek.

 

Más. Írod, hogy amióta az eszedet tudod, a PSV-nek szurkolsz, és mintha arra is céloznál, hogy eszedet már Dzsudzsák PSV-s kalandja előtt tudtad. Azért kíváncsi lennék, hogy jutottál el Eindhovenbe. A Philips-en keresztül? Vagy volt egy játékosuk, akit nagyon kedveltél? Romario vagy Ronaldo vagy akár Nillis lehettek ilyenek. Gullit is ilyen volt, de nem tudom, hogy akkor már tudtad-e az eszedet. :)

Mert, míg az Ajax annak idején nem csak eredményességével, hanem még inkább látványos játékával szerzett világszerte híveket, addig a PSV legnagyobb nemzetközi sikereit, antifocival érte el. Amiatt kevesen kedvelhették meg őket. Nem bántani akarlak (Neeskens nem kell, hogy békítsen :)  ), de tényleg érdekel a dolog.

Azt sem értem, hogy miért nincsenek magyar Feyenoord szurkolók. Mégiscsak a második legnépszerűbb, második legismertebb holland csapat, és ott is voltak jó magyarok. Kiprich például sokkal népszerűbb volt Rotterdamban, mint Dzsudzsák Eindhovenben. Ráadásul az utolsó holland klubfoci sikert is ők érték el, amikor 2002-ben megnyerték az UEFA kupát.

 

Előzmény: Dutch Pimp (3182)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.19 0 0 3186

Én mióta az eszemet tudom a PSV-nek drukkolok. :-) És a topicban is elég régóta lakok, csak Dzsudzsi érkezése előtt sokszor magammal kellett beszélgettem. :-)

Előzmény: Neeskens (3184)
ivanandras Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3185

Ne aggódj, főnök, én itt maradok :) Bár Balázs miatt lettem PSV-szurkoló, Anzhi nem leszek. Maradok Eindhovenben :)
Csak engem nagyon nem hoz lázba az offseason. De speciel Wijnaldum érkezésének örülök, én sokat várok tőle.

Előzmény: Dutch Pimp (3181)
Neeskens Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3184

Te vagy az egyetlen ebben a topikban aki mindvégig a csapatnak drukkolt? Ez elég szomorú. Csak azért kérdem mert eddig nem nagyon szoktam belenézegetni ebbe a topikba.

Előzmény: Dutch Pimp (3181)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3183

Ötlet az új védőnre: Juhász! Mazanál nem rosszabb és jövőre is a mi meccseinket adná a Sport tv! :D

Előzmény: Dutch Pimp (3177)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3182
Előzmény: Neeskens (3180)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.16 0 0 3181

Nem veszekszünk, hanem vitatkozunk. És mivel úgy néz ki, megint egyedül maradok itt, szívesen látok mindenkit! :)

Előzmény: Neeskens (3178)
Neeskens Creative Commons License 2011.07.15 0 0 3180

"...mert Dzsudzsák távozásával, drasztikusan csökkenni fog a magyarajkú PSV szurkolók száma."

 

Ebben egyetértünk. Nagyon sok magyar - tavaly még PSV rajongó - fog átállni mostantól inkább az orosz focira. Ezzel számolni lehetett. Az ilyenek nem a klubnak hanem csak Dzsudzsáknak drukkoltak. Mostantól az Anzsi topikja (ha már van) fog elég sok új taggal bővülni.

Velem nem lesz ilyen az biztos. Nekem mindegy, hogy ki játszik az Ajaxban én már 95-óta a CSAPATNAK drukkolok.

Előzmény: Gyenyi (3179)
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 3179

"Ne veszekedjetek tovább"

Ki veszekszik? Nem mindenben értünk egyet, de szerintem ezt roppant kutúráltan hozzuk egymás tudomására. Ha mindenki, mindenkivel egyetért, megszünhetnek a topikok. A PSV topik sorsa különben is kétséges, mert Dzsudzsák távozásával, drasztikusan csökkenni fog a magyarajkú PSV szurkolók száma. De, Dutch Pimp így is sokszor van nálunk. Ez esetben még többször lesz. Welcome!

Előzmény: Neeskens (3178)
Neeskens Creative Commons License 2011.07.15 0 0 3178

Gyenyi és Dutch Pimp

Ne veszekedjetek tovább. Mindketten meg vagytok elégedve a csapatotokkal és ez a lényeg. Én is elégedett vagyok az Ajax eddigi dolgaival. De majd augusztusban, a nyitány után lehet elkezdeni az egymás közti rivalizálást. Addig pedig "veszekedjünk" egymás közt békében. 

Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.15 0 0 3177

Az volt a cél, hogy 10 millióval csökkentsük a kiadásokat, és ugyanennyivel növeljük a bevételeket. Az első adósságcsökkentéssel és a nagy fizetésű játékosok távozásával, a második új és jobb szponzori szerződésekkel van meg.

 

Stortman egyértelmúen a nyár egyik legjobb vétele, és szerintem Mertens sem lesz rosszabb, mint Dzsudzsi. Wijlandumot én sem értem, bár Rutten azt mondta, hogy Toivonen kiesése miatt vesztettük el tavaly a bajnokságot. Most így van 3 posztra 5 minőségi játékosunk.

És a nyári vásárlásoknak még nincs vége. Most adtuk el Mazat a Stuttgartnak "pár millióért", gondolom abból a pénzből veszünk védőt. Engelaar és Bakkal is lehet, hogy távozik, az értük kapott péénzt is be lehet fektetni.

Előzmény: Gyenyi (3176)
Gyenyi Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3176

" pénzügyileg rendbe jöttünk"

Mondjuk úgy, hogy megmenekültetek a csődtől.

Azért még nem látom, hogy hogy lesz így a 17 milliós veszteségből egyhamar plusz. A 44 millióból adóságokat törlesztetek, ami biztos spórolás, még, ha ez évi 2,5 millióba is kerül. Mennyit spórolhattok így? Évi 1-2 milliónál nem hinném, hogy többet. Afellay, Reis, Amrabat, Dzsudzsák, Kromkamp, Berg és Koevermans együtt biztos kerestek vagy 8 milliót. Annyit eddigi utódjaik nem keresnek. Még max. 4-5 millió. Ha igaz, hogy még egy középcsatárt és legalább egy védőt akartok, akkor sokkal többet adtok ki erre, és persze a fizetésekre, mint amennyi az eladásokból bejött. Mást pedig már csak minőségvesztéssel tudtok eladni. Extra bevételeitek lesznek? Tombola a szünetben? SMS akciók? Sok sikert!

 

" miént az Eredivisie legjobb középpályája"

Strootman jó vétel volt, de Mertenst és Wijnaldumot nem értem. Nálatok van a 18 éves, egyik legnagyobb holland tehetség Labyad. Jó 10-esnek, de a széleken is megél. Kb., mint Mertens. Wijnaldum a szélen eddig rossz volt, viszont 10-esnek azért Toivonen sokkal jobb nála. Mindketten évekkel idősebbek Labyad-nál, és nem is biztos, hogy jobbak. Nincs pénzetek, de azt nem optimálisan adjátok ki. Strrotman mellett kellett volna 1-2 védő (kapus?), egy középcsatár és egy vérbeli szélső. Mertens és Wijnaldum nem azok, de sokba kerültek.

Na mindegy. Te elégedett vagy a fejleményekkel. Mivel nekünk, szerintem több okunk van elégedettségre, én is.

 

Előzmény: Dutch Pimp (3175)
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.07.04 0 0 3175

Arra jövök vissza a nyaralásból, hogy pénzügyileg rendbe jöttünk és miént az Eredivisie legjobb középpályája. Lehet gyakrabban kéne lemennem... :D

Dutch Pimp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 3174
Dutch Pimp Creative Commons License 2011.06.17 0 0 3173

Schaars a Sportingba ment. WTF? Nagyon nem bánkódom, hogy nem ide jött, csak az ára miatt lett volna jó vétel. Remélem megpróbáljuk Fert megszerezni helyette!

Dutch Pimp Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3172

Dzsudzsák hivatalosan is lelépett. Sok sikert neki!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!