Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.23 0 0 6731

Belvárosban vagy ahhoz közel valóban, nekem ha lenne autóm se azzal mennék dolgozni, Örs-Kossuth tér 12 perc metróval autóval reggel csúcsban tuti több idő. P+R parkolók kellenének minél több helyre, külső kerületeknél az segítene, bejössz a metróig pl. Rákosborzasztóról aztán hamarabb beérsz a belvárosba, vagy pl. ahogy van vadparkoló Szemeretelepnél, meg mostmár sok rákosborzasztói vasútállomáson is (pl. Rákoscsaba-újtelep), sokszor az autó-tömegközlekedés kombó a leggyorsabb.

Előzmény: Sheme (6728)
warr Creative Commons License 2014.02.23 0 0 6730

Én mikor még a régi helyen volt a cég, 60-70 perc alatt értem be békávéval, kocsival ez megvolt 25-30 alatt. Plusz a sok parasztot se kellett kerülgetni, meg várni a hidegben. 

 

Meg aztán, ha már gyereke van az embernek, akkor sajnos muszáj, a faszom rángassa a hévre a babakocsit. 

Előzmény: Sheme (6728)
bakibaby Creative Commons License 2014.02.23 0 0 6729

"Szvsz Bp-n felesleges nagyzolás autóval járni." - Sajnos nem feltétlenül az.

A külső kerületek bkv összeköttetése soxor elég gyatra. Csak példaként említve: Csepelről eljutni Kőbányára több mint egy óra bkv-val. És még nem is olyan két kerületet említettem amelyek messze vannak egymástól...

A belvárossal egyetértek, bár azt is finomítanám, hogy hétköznap/hétvége, hajnalban/este/"munkaidőben", hányan utaznának és azoknak ha nincs bérlete akkor könnyen lehet, h kocsival még úgy is olcsóbb bemenni, ha pakolást fizet az ember.

 

bb

Előzmény: Sheme (6728)
Sheme Creative Commons License 2014.02.22 0 0 6728

Szvsz Bp-n felesleges nagyzolás autóval járni. Bár a kuplung kezelése a bal lábat izmosíthatja.

 

Időben biztosan nem nyer szinte semmit - a metróval, villamossal elég nehéz versenyezni, mert ugye parkolni is kell és ez a zsúfolt belvárosban nem 1xű.

 

Plusz akinek - nagyon-nagyon sok gyökérnek - kötélidegei vannak órákig ücsörögni a dugóban, h ő most munkába megy, annak gratulálok. Mellette elhúz a villamos, stb. Tényleg megéri autózni.

 

De ha már itt tartunk: annyira izgatja a fantáziámat, h miért van örökké dugó Bp-n? Kik azok, akik gyenrazs gyenija mindig autóznak és miért? Miért nem lehet tömegközlekedéssel menniük? Nem kopna a fék/kuplung kombó, nem kéne izgulni, vajon megint hol van útszűkület/terelés/lezárás/egyirányúsítás, stb.

 

Tényleg létkérdés a négykerekű? Anélkül szarni sem lehet már menni? Élvezik, h órákig ülnek a dugóban?

Előzmény: trakeszv6 (6727)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 6727

Ha már nettó 300ezer a fizetése valakinek akkor autóval jár(feltéve ha nincs jogsija,vagy öreg), és nincs rászorulva a BKV szolgáltatásaira.

Előzmény: Sheme (6726)
Sheme Creative Commons License 2014.02.18 0 0 6726

Majd ha keresek havi nettó 300 ezret,

 

Életemben nem volt ennyi a havi fizum. Sztm ez az összeg nem eltúlzott Bp-n, ha lakásod van, ha minden rezsit beleszámolsz legalább 70-100eFt/hó, alles zusammen.

 

Ha ennyit keresnék, többet tudnék félre tenni a NYESZ számlámra, de ellenben vigasztal a tudat: az A8-as oooo - 4 karikás - fenntartásához sem járulok hozzá. Kicsit szerénebben kéne élniük a Parlamenti tolvaj bandának.

Előzmény: Mikey-Soft (6720)
Mikey-Soft Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6725

Pont ilyen volt a harmadik esetem, akkor viszont a közteresekkel szállt fel a rozmár a 7-es buszcsalád valamelyikére most szerda délelőtt 10:30 környékén a Blahánál (amire én emiatt pont, hogy nem). Nem siettem sehová, megvártam egy tiszta járatot a Keleti-ig...

Előzmény: trakeszv6 (6723)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6724

Ha minden buszon ellenörk lesznek és elöl kell felszállni,majd többet gyalogolok és áttérek a villamosra(vagy vonatra).

Előzmény: trakeszv6 (6723)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6723

ezért is irtam ,hogy idöben kell elindulni,az egyik járaton(busz) a megállóból kiszurtam az ellenöröket,ugyhogy megvártam a következö buszt,kb.8perc mulva jött.

Előzmény: Mikey-Soft (6720)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6722

a villamost is szeretem,metrot kerülöm.

Előzmény: Törölt nick (6718)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6721

Bocs rosszul fogalmaztam , valahogy igy akartam:

ha elkapnak , kifizetem a büntit,persze hogy ne kapjanak el idöben kell elindulni és jól  kell az utat megtervezni.

Előzmény: bakibaby (6717)
Mikey-Soft Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6720

Ha RSS kolléga még itt lenne... Lenne megint szófosás dögivel a témáról és az újabbnál újabb bliccelős metódusokról...

Részemről az elmúlt egy hétben kb. 48 ezer büntitől esett el kedvenc cégünk, mivel a figyelőtechnikám felsőfokon működik, ebből egy alkalommal meg olyan szinten volt tömve a 4-6-os villamos, hogy moccanni sem bírtak, csak a Nyugatinál, de pechjükre pont ott szálltam le a vonathoz. Előtte nap kora hajnalban a régifajta járgány jött ugyanazon a viszonylaton, nem a Kombiné, a Blahánál meg látom, hogy valami BKV egyenruha-szerűségbe van öltözve egy fiatal nőci, de a szemem sarkából kiszúrtam, hogy valami lilának látszó szalagot húz a karjára. Nosza, ugrottam le a fenébe a járatról, kb. 2 perc múlva jött a következő, az már tiszta volt.

 

Sebaj, majd legközelebb (sem fog menni a megbüntetésem). Én is úgy vagyok vele, hogy kapjanak el (ha tudnak). Majd ha keresek havi nettó 300 ezret, akkor elgondolkodom hogy megvegyem a baszottul drága bérletet (kizárólag kényelmi szempontokból).

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6719

Az elmúlt 15 évbe nem vettem (jó kényelemből tavaly vettem egy 100 napost,de nem érte meg hiányzott a romantika az utakból) egyszer fizettem büntit ezalatt (2002-be divat volt rendőrrel ellenőrizni belefutottam).

 

Jön az ellenőr leszállok,nem veszem észre leszállok a következőn nem érdekelnek.

 

Ha veszek bérletet az évi 120 na egy szenvedélyem van utazni,hajón,buszon,repülőn stb., Reggel elrepülni este haza Milánó,Brüsszel,Eindhoven 6000-10 000 Ft,Barcelona 30,London,Róma  15 (természetesen oda-vissza ennyi) Engedelmes állampolgárként bérlet,vagy úgy sétálni a Colloseumba,Atomiumba,mint más a Váci utcába,kiugrani egyet fürdeni a Barceloneta beach -re gyönyörködni a monokinis lányokba mindezt az évi bérlet áráért amit nem veszek meg.Végül is elutazom a bérlet árat,csak más társaságnak fizetem.

 

 

Előzmény: PaDeVel (6715)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.14 0 0 6718

lehetőleg buszon, mert ott ritkábban van ellenőr, metrón könnyű belefutni amúgy is ellenőrzés van a lejáratnál. Trolin, buszon ritkán látni ellenőrt (kivéve a 7-es családot)

Előzmény: bakibaby (6717)
bakibaby Creative Commons License 2014.02.14 0 0 6717

Ezt a mondatot nem értem:

 

"ha elkapnak kifizetem a büntit,persze ehez idöben és jól megszervezve kell az utat kiválasztani"

 

Mihez kell idöben és jól megszervezve az utat kiválasztani? Nem értem...

 

bb

Előzmény: trakeszv6 (6716)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 6716

dacból,döjfböl,nehogy jo legyen a BKV-nak,spórolásból...de most már sportot üzök a bliccelésböl.

20 éve BKV..zok 15 éve nem vettem bérletet,az évek során kb. ha 15..20 jegyet vettem. Az évek alatt 4..szer büntettek meg amit becsülettel befizettem(mind a négyszer 2002 elött ,érdekességképpen amikor rendszeresen volt bérletem). átlag 20 napot járok a BKV jármüvein havonta...

lehet matekozni...ugy vagyok vele ..kapjatok el ha tudtok...

/ha elkapnak kifizetem a büntit,persze ehez idöben és jól megszervezve kell az utat kiválasztani/

Előzmény: PaDeVel (6715)
PaDeVel Creative Commons License 2014.02.14 0 0 6715

Sziasztok,

Érdekel az emberek véleménye ezzel a témával kapcsolatban (egyébként nem szoktam fórumozni).

Szóval elég sok hozzászólást végig olvastam, és azt látom, hogy elég természetes folyamat a bliccelés.

Valahogy én is mindig arra a döntésre jutottam, hogy bliccelek, és nem vásárolok bérletet. Ennek a miértjét szeretném itt kifejteni, és kíváncsi lennék a véleményeitekre.

 

Tehát, én 20 éveiben járó budapesti férfi vagyok, jelenleg is a fővárosban dolgozom. Minden nap a gyors 7-es (jelenleg 107E, 7E) vonalán járok dolgozni. Nagyon ritkán használok más járatokat, metrót meg szinte soha. A bliccelési technikám nagyon egyszerű, zsebemben van több jegy, és amikor felszáll az ellenőr, akkor én vagy leszállok, vagy ha már nem tudok leszállni akkor lyukasztok. Ennek a megvalósításának az érdekében mindig a lyukasztók közelében szeretek utazni, legtöbbször az első ajtónál (onnan jobban látom, ha megállóban ellenőrök vannak).

 

És, hogy miért bliccelek? Ennek több oka van. Legelőször is anyagi megfontolásból. A munkahelyem nem fizeti az utazási költségeimet, és jelenleg pályakezdő létemre nincs még olyan magas fizetésem, hogy ne számítana minden forint. Akkor jöjjön egy kis matek. Jelenlegi bérlet ára kb. 10.000 Ft. Azzal, hogy én naponta egy órát használom a 7-es járatát (fél óra oda, fél óra vissza), és 20-22 munkanap van egy hónapban, az azt jelenti, hogy én a bliceléssel 450 Ft/órát spórolok magamnak. Másrészről 2 éve dolgozom, és még nem vettem magamnak felnőtt bérletet, ami azt jelenti, hogy eddig 240.000 Ft spóroltam.  (akinek nem számít ekkora összeg, azt irigylem)

Hozzátenné, hogy amíg diák voltam, akkor megvettem a bérletet, mert azéért a 3-4 ezer forintos bkv bérlet sokkal barátságosabb.

 

Másrésztől pedig, az sose szokott meghatni, hogy miattam meg a hozzám hasonló emberek miatt van ilyen helyzetben a bkv.  Én inkább úgy látom, hogy nem kéne 100 milliókat kicsalni a vezetőknek, és akkor már tudtak volna olyan berendezéseket építeni, hogy nem tudnának az emberek bliccelni.

 

Harmadrészt meg azért nem veszek bérletet, mert undorítónak tartom, hogy minden csöves, cigány hajléktalan ingyen használja a buszokat, és sok esetben wc-nek használják a székeket (ezért sem ülök le sohasem, undorítóak az ülések). És persze, amikor hozzájuk érkezik az ellenőr, akkor csak simán tovább halad, mert tudja, hogy úgy se tud velük mit kezdeni, hát király. Én meg fizessek havi 10 ezret a kevés fizetésemből, hogy elkaphassam tőlük a betegségeiket.

 

Huhh, már nagyon hosszú lett ez a hozzászólásom, be is fejezem, bár tudnék még írni.

Kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről, és hogy ki miért nem vásárolja meg a bérleteket?

Sheme Creative Commons License 2014.02.13 0 0 6714

-két bérlet közötti  "interregnum" állapotban jeggyel utaztam, de a jegykezelő nem működött..persze hogy ekkor szálltak fel az ellenőrök/közteresek és "mé nem mentél előre lyukasztani" elven megbüntettek

 

Nagyon sajnálom. Tessék mindig figyelni - karban tartod ezzel a túlélési ösztönöd. Engem eddig - kopp-kopp - 10 év alatt egyszer sem kaptak el. Nem tudom, lejjebb írtam-e már a sztorit - 110% -, h a kettesen hogyan raktam hídba három, v. négy ellenőrt. Sztm négyen voltak, de már nem emlékszem pontosan a számukra.

 

Azok is kérték a jegeket-végbeleket, bár tőlem nem, annak ellenére, h még szóba is elegyedtem velük. A haverommal a Jászain leszállva, alig fél perc múlva könnyesre röhögtük magunkat - tőle kérték a dolgokat... :-D

Előzmény: Lanzafame (6711)
Sheme Creative Commons License 2014.02.13 0 0 6713

Még most is kacagok... :-D

 

Régen jártam az 55-sel, majdnem a Bp vége tábláig egy csajhoz. Oda felé egy deka rozi nem volt, de visszafelé kettesével-hármasával. Úgy látszik becsületes ábrázatom van, mert soha nem kérték se a bérletemet, se a jegyemet. :-D

Előzmény: Törölt nick (6707)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 6712

Nagyon régen én is becsületes állampolgár voltam,aztán 15 évvel ezelött betelt a pohár,hagy ne irjam le miért.

Előzmény: Lanzafame (6711)
Lanzafame Creative Commons License 2014.02.11 0 0 6711

üdv a klubban....

 

-eddig igyekeztem szabályosan közlekedni de mától ezeknek többet nem fizetek, csak legvégső esetben.

-két bérlet közötti  "interregnum" állapotban jeggyel utaztam, de a jegykezelő nem működött..persze hogy ekkor szálltak fel az ellenőrök/közteresek és "mé nem mentél előre lyukasztani" elven megbüntettek (nem volt nagy tömeg elvileg megtehettem volna, de basszus én fizetek egy szolgáltatásért ami nem működik normálisan és erre én leszek megbüntetve?)

-nem nagyon értek ezekhez a jogi dolgokhoz, de beleírattam a jegyzőkönyv nevű papírfecnibe hogy "az automata nem működött" van bármi esélyem ha panaszt teszek? 

-Az ellenőr annyira suttyó volt hogy képtelen volt anyám nevét kimásolni az igazolványomból, mondjuk ez is érdekelne hogy egy jegyzőkönyvben a bkvnál személyes adatokat csak úgy át lehet húzogatni tollal és ki lehet javítani bármiféle megjegyzés nélkül? ennyi erővel utólag azt ír bele amit akar

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 6710

Első ajtós vonalon napi ellenőrzés ? Na ennyi értelme az elsőajtózásnak,napi szinten kell ellenőrizni mert senkinek sincs jegye.

Bizony új módszer ott vannak 1 hónapig olyan látszatot keltve hogy nem lehet kikerülni őket ,megund és inkább vegyél bérletet,de aztán elmennek más vonalakra és újra tiszta lesz a vonal.

 

Egyébként este 8 után átlag 2-4 évente futsz beléjük (felszínen).

 

 

Előzmény: trakeszv6 (6709)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 6709

Király., az 55,54,94,89,84 es buszokon, /pestimre,gyál fele/ szinte minden nap vannak ellenörök délelött kb.7órátol egész 4..5ig.

Tudjátok ,hogy dolgoznak az ellenörök? Mármint fix 8órában vannak vagy a járattól függ?

mert amelyik járatokon hajnalban szoktam menni 4órátol...6óráig, mintegy10 év alatt sose találkoztam ellenörrel.

Előzmény: Törölt nick (6707)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 6708

Mifelénk is.érdekesnek tartom ,hogy viszonylag sok az öregebb /40év feletti/ ellenör.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6704)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 1 6707

Pesten hallottam Facebook csoportban volt, bliccelős sztori:

 

lőre szólok: bliccelős sztori következik. A tematikus vagdalkozások elkerülése végett, a témára érzékenyek kezdjenek el lefelé görgetni. MOST.

Cirka öt éve dél-pestre utaztam egyik haveromhoz, az 55-ös busszal, ha jól emlékszem. Koleszbuliból indultam, ezért már eleve részegen szálltam fel.
Kábé félúton fölszálltak az ellenőrök, nálam meg semmi nem volt. A pia miatt későn kapcsoltam. Odaléptek.
- Jegyeket, bérleteket.
Köztudott, hogy angolul tíz ellenőrből egy ért. Ezért én angolul szóltam vissza. Mint kiderült, kifogtam azt az egyet.

A nyelvismeretileg hátrányos helyzetűek kedvéért a párbeszédet magyarul írom:
Én - Elnézést, nem értem.
Ellenőr - Jegyet kérnék.
Én - Először is. (Itt megszólalt bennem a pia.) Maga meg ki a tököm?
Ellenőr - Jegyellenőr.
Én - A BKV-tól?
Ellenőr - Igen.
Én - Jaj, hála az égnek, hogy szembejött, azt hiszem, eltévedtem.
Ellenőr - Honnan jön?
Én - Finnországból. (Nem épp úgy néztem ki, de ezt nem fogta föl.)
Ellenőr - Nem úgy, ember! Hol szállt föl?
Én - (Borzalmas kamuakcentussal) A Boráros téren.
Ellenőr - És hová akar eljutni?
Én - Valami "Kallenfuld" vagy mi a faszom. (Kelenföld). Otthagytam az irataimat a jegypénztárban.
Ellenőr - És ezzel a busszal megy a Kelenföldi pályaudvarra? Öcsém, te tényleg baszottul eltévedtél (mondja a többieknek, általános röhögés).
Én - MERT? (látszólagos szívbaj) Hova megy ez a busz???
Ellenőr - Ez? Gyálra!
Én - Mi a faszom az a "Gjal"?
Ellenőr - Na jó. Adatokat kérnék. Azért csak írjuk föl, abból baj nem lehet.

Talán nem kell mondanom, a pókerarcot nem volt könnyű megőrizni. Az adatoknál már úgy voltam vele, na jó, csináljuk végig, és gondolkodás nélkül rávágtam, ami az eszembe jutott.

Név: Alexi Laiho (híres finn metalzenész, csak mert Bodomot hallgattam addig).
Város, ahol élek: Perkele (finnül a jelentése: picsa)
Lakcím: Haista vittu 609. (haista vittu finnül: k**va anyád)

Fölírta, elmondta, hogy jutok el Kelenföldre. Még megkérdezte, ki irányított erre. Mondom, valami kedves sötét bőrű fiatalok.

Leszálltam (a sok pia miatt szó szerint), és egy harmincas fickó is leszállt velem, a megállóban pedig megszólított:

- Ne haragudj, nem akarok alkalmatlankodni, de meg kell, hogy köszönjem a műsort. Finn szakos tolmács vagyok.
Meghívott egy sörre, aztán még párra, azt meg, hogy haverhoz hogy érkeztem meg, inkább nem is mondom

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6706

Ma este a 7E-n az újpalotai végállomástól indulva volt az ,hogy felszállt két fiatal rozmártanonc  (sztem gyakorlaton voltak), rögtön a busz végébe mentek jegyeket kérni volt ott egy nagyobb darab hapsi, aki lazán közölte, hogy nincsen, de úgyis le fog szállni pár megálló után. Erre a rozik kórusban ketten, hogy hát együtt szálltak  fel látta a karszalagot és mégis felszállt? Hát persze, hogy felszállt, személyit nem adott, leszálltak a rozinénik is vele, a busz meg továbbment, további fejlemény nem ismert, közterhesek nem voltak a környéken se, tehát akár faképnél is hagyhatta őket. Vagy épp csak rákérdezett hangosan, hogy kezitcsókolom mit szeretnének tőlem? Jegyet? Itt a járdán, mire fel? Gyalogos havibérletet is bevezették netán? Erre meg úgyse tudnak mit lépni.

Előzmény: Sheme (6705)
Sheme Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6705

OFF

 

Látom, olvastad az IDDQD-n a Heti Retro: Magyar hirdetések a hőskorból-t. Azért a honlapomon is tessék kattintgatni és olvasni! :-)

 

ON

 

akkor írj szépen egy papírt, hogy alulírott XY (ellenőr neve) vállalja, hogy átad neked 1 millió ft-ot ez év február végéig dátum stb. két aláírás helye , aláírod szépen és mész vele a bíróságra, hogy nem adta ide. Ja, hogy nem írta alá? Te sem írtad aztán mégis behajtották.

 

Arsenal kolléga! Hallod! Kipöngeted a 8 ropit, majd a fenti fecnivel a bíróságra mész és leveszed vele a rozmárt, mint a labdát! 125x-ös szorzó, tán' még a T(r)ipp-Mix-en sincs ekkora!

 

XD

Előzmény: Törölt nick (6703)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6704

Mennyi új arc van a rozmárok között,úgy tűnik komoly felvétel volt.Pár érdekes megfigyelés:

-Ellepték a buszokat az őszhajú nagymamának kinéző ellenőrök,múltkor olyan volt a 184-es mint egy veterán találkozó. (Hogy ezeket honnan szedték elő) ?

-Megfigyelésem szerint razzia jelegű ellenőrzésbe kezdtek egy ideje aminek a lényege hogy kb. 1 hónapig intenzíven megszállnak egy-egy viszonylatot és szinte minden munkanap ellenőriznek.

-A régi 3,4 fős csapatok helyett,egyre többet látni két fős,sőt 1 fős brigádokat.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6703

Alá nem írt papír alapján nehezen, bár azt írják valóban a BKV oldalán, hogy az aláírás hiánya nem mentesít ,de ez hülyeség, mert egyik bíróság sem ítél el egy alá nem írt papír alapján. Vagy ha mégis akkor írj szépen egy papírt, hogy alulírott XY (ellenőr neve) vállalja, hogy átad neked 1 millió ft-ot ez év február végéig dátum stb. két aláírás helye , aláírod szépen és mész vele a bíróságra, hogy nem adta ide. Ja, hogy nem írta alá? Te sem írtad aztán mégis behajtották.

Előzmény: trakeszv6 (6702)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6702

Ahogy a-dani irta ugy kell tenni,aztán meg Visszaéltek az adataiddal, ha jön valami papir a bkv-töl vissza kell küldeni egy levelet hogy elveszett a diákod és mellékelve csatolni kell a rendörségi papirt, ha nem irsz vissza semmit akkor behajthatják a büntit rajtad.

Előzmény: ArsenalForever (6700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!