Keresés

Részletes keresés

neroka Creative Commons License 2007.08.26 0 0 948
Hogy ne erdekelne mindenkit. Biztos nagyon rovid volt az uzemanyagtankba a buvarcso,azert kellett megemelni a szintet.Valamikor katonasagnal mi is igy csinaltunk egy kis borravalot.
Előzmény: Hrtlein (944)
sniffí Creative Commons License 2007.08.26 0 0 947
Annyi időm nincsenrá
Nekem az is elég ha elmagyarázod, miért a benzinkútnál állt meg.
Előzmény: Hrtlein (944)
Simply Red Creative Commons License 2007.08.26 0 0 945
Jól indul... Pont úgy adod elő, ahogy Seherezádé szokta. Megeszi a fene az embert, hogy mi lehet a folytatás.
Előzmény: Hrtlein (944)
Hrtlein Creative Commons License 2007.08.26 0 0 944
Tisztelt Topic!

Ebben a topicban is felkínálom, azt a történetet, amelyet nemrég ismertem meg, ebbe a topicba jobban passzol:

Nemrég Újvidéken voltam, és a vendéglátóm (aki szintén fizika tanár és szkeptikus) mesélte, hogy náluk is volt egy vízhajtású autót feltaláló ember.

Még a háború alatt amikor nem volt dögivel benzin, megjelent egy fazon egy benzinkútnál. Megkérdezte a kutast, hogy van e vize. Amikor a kutas az mondta, hogy van, megkérte, hogy töltse tele a benzintankot vízzel. A kutas meg is tette...

Ha valakit érdekel a folytatás akkor megírom a történet végét is.


Tisztelettel: Härtlein Károly
mmormota Creative Commons License 2007.08.25 0 0 943

Ez is helytelen. :-)

 

A tudományban nincs helye demokráciának. Nem az számít, sokan állítják vagy kevesen, hanem hogy jó-e az állítás vagy sem.

Előzmény: Kookusz (942)
Kookusz Creative Commons License 2007.08.25 0 0 942
Akkor ezennel visszavonom amit mondtam. Győzött a többség akarata. :)
Who111 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 941
:-)

Egyébként én beszélgettem tudósokkal, és a legtöbb elég fogékonynak tűnt új
elméletek iránt. Ez csak urban legend, hogy a tudósok vaskalaposak.
Lehet, hogy egy-két öreg prof. már az, de a többség nem.
Előzmény: mmormota (939)
astronom Creative Commons License 2007.08.25 0 0 940
Crackpot index

40 points for comparing yourself to Galileo, suggesting that a modern-day Inquisition is hard at work on your case, and so on.
Előzmény: Kookusz (938)
mmormota Creative Commons License 2007.08.25 0 0 939
Talán ez lehet az oka, hogy csupa tanulatlan, de önmagát őstehetségnek tartó ember kapja a Nobel-díjakat.  
Előzmény: Kookusz (938)
Kookusz Creative Commons License 2007.08.24 0 0 938
Nem feltétlenül rossz az ha az ember nem tanulta iskolában azt hogy mit lehet megcsinálni, és mit nem.  Egy lelkes amatőr próbálkozik még akkor is ha nem látja az út végét, míg egy mérnök elintézi egy kézlegyintéssel, hogy "ezt úgysem lehet". Persze. Hisz az ő gondolatait már kotlátok közé szorították az iskolapadokban. "Ezt lehet, ezt nem lehet." Aki másképp gondolja azt megbuktatják, és soha nem diplomázik le. Aki meg lediplomázott, az megfelelt a konzervatív fizikatanárok követelményeinek (akinek nem inge ne vegye magára).  Persze vannak kivételek, de őket meg tűzzel-vassal igyekeznek elnyomni, hisz ha kiderül hogy a haladó gondolkodóknak van igazuk, akkor a konzervatív tudósok és professzorok hozzáértése nagyban megkérdőjelezhető, hisz ők épp az ellenkezőjét állították. Épp ezért nyilvánvaló érdekből ezt mindenáron el akarják kerülni. De mint tudjuk annak idején Galileit is máglyahalállal fenyegették, mert olyan egetverő hülyeséget mert állítani, hogy a föld forog.
dodkii Creative Commons License 2007.07.31 0 0 937
köszi
Előzmény: sniffí (936)
sniffí Creative Commons License 2007.07.30 0 0 936
http://www.szabadenergia.lap.hu/
Szabadenergia.lap.hu
Csak megtaláltam, ....
Előzmény: dodkii (935)
dodkii Creative Commons License 2007.07.30 0 0 935

tudsz még vmilyen oldalakat, amik ezzel a témakörrel foglalkoznak? a téma engem is érdekel

Előzmény: sniffí (927)
Bonampaq Creative Commons License 2007.07.30 0 0 934

Üdv!

  Elöször pintnek: köszönöm...

  Másodjára mmormotának: tod, ennemhiányosság ám! Az innovatív, korlátok közé nem szorított képzelőerő szabadságának penetráns példája, ha mondom!

  Építkezem, tele a t...öm a maestrókkal, ezért sok mindent magam csinálok (néha olcsóbb...). Tudod, milyen előny az, hogy fogalmam sincs néhány szakmunkáról? A józan eszemre támaszkodva tovább jutok olyan dolgokkal, amiket egy "rendes" szaki el sem mer vállalni. Pedig bátortalan vagyok!

  Nomármost ha a bátorságot vegyítjük tájékozatlansággal, némi butaság sem árt, a jó szöveg és a félműveltség határozottan előny - ezzel akár nagy pénzeket is lehet keresni! Az jót tesz az aurának... Vevő meg mindig van.

  Kár, hogy az ilyenek miatt a tényleg figyelemre méltó ötletek is elveszhetnek... mert eleve gyanúsak a közeg miatt, amelyben megjelennek. Ha meggondolom, az örökmozgó ürügyén csoda jópofa és hasznos techikai megoldások születtek. Lehet, hogy a vízzel hajtott autónak is ez a valódi szerepe?

Előzmény: mmormota (933)
mmormota Creative Commons License 2007.07.27 0 0 933

Megnéztem én is. Zavaró, hogy a minimális fizikai ismeretek, műszaki érzék és realitásérzék is hiányzik.

Előzmény: Who111 (932)
Who111 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 932
http://fenykapu.free-energy.hu/ - Ez a Pájer Tibi oldala
Izgalmasnak fogod találni, kevésbé alternatívokkal is fogalkozik. (pl. szélgenerátor)
De "térszobrászat" témakör is van. :-)

JLN-labs is jó, kár, hogy nincs magyar tükre.
Vak tyúk is találhat szeget, szoktam mondani, ezért én is olvasgatom őket. :-)
De inkább maradok a reálisabb dolgoknál.
Előzmény: sniffí (927)
sniffí Creative Commons License 2007.07.27 0 0 931
Hol volt hol nem volt , vagy mégis ….
Kerekerdőn innen, vagy túl de határozottan hallottam, hogy hallottak róla ……….:(
:)

Előzmény: pint (928)
pint Creative Commons License 2007.07.27 0 0 930
"az összeesküvések korát éljük, ha vannak, ha nincsenek"

ezt a mondatot minden gúny nélkül felterjesztem a "legjobb mondatok" örökös tagságra
Előzmény: Bonampaq (929)
Bonampaq Creative Commons License 2007.07.27 0 0 929

Te pint, ez most olyan...  mórickás volt. Hogy neked mindenről "az" jut eszedbe!

 

  Nekem meg az, hogy a XX. század egyik legizgalmasabb "tudományos vívmánya" lett a "hivatalos" és a nem is tudom, minek aposztrofálandó, de az előbbivel többnyire antagon álláspontot képviselők "harca". Nem véletlen a sok idézőjel; az összeesküvések korát éljük, ha vannak, ha nincsenek, mindenesetre még az egyébként racionalitásra hajlamosokat is megfertőzik ezek a hipotézisek így vagy úgy.

  Szegény Tesla meg forog a sírjában ezerrel, a maga kategóriájában lassan ugyanolyan hírnévre tesz szert, mint Nostradamus. Pedig piszok jó mérnök volt, jobb, mint az utóbb említett a jósműfajban (akart az egyáltalán ilyesmit? No, ennek utánanézek.). S hát a kor ismereteinek megfelelő, néha azokat picit megelőző szinten ma már néha mosolyogtatónak tűnő ötletei is voltak (könnyű nekünk, boldog utódoknak; mi már sok mindent ki is próbálhattunk... vagy nem), de ha valamiről nem tudott meggyőződni (kiszámolni, levezetni, vagy éppen megcsinálni), inkább kihagyta. De akkorra már sokan hallottak róla s voltak, akik fel is kapták... Valamiféle fantáziát láttak benne, de annak sok köze nem volt a tudományhoz, de Tesla szellemiségéhez sem. Persze, ha nem is kereskedőként, de ő sem volt rossz az üzletben...

  Érdekes; amíg élt, valahogy sokkal kevesebben foglalkoztak a dolgaival, legalábbis hivatkozási szinten. Tartottak a tiltakozásától? Vagy már akkor sem "értették" meg?

Előzmény: pint (928)
pint Creative Commons License 2007.07.27 0 0 928
"mellet"

na, kezd érdekes lenni. erről mondj többet.
Előzmény: sniffí (927)
sniffí Creative Commons License 2007.07.27 0 0 927
Hogy őszinte legyek a lap megtalálása, a hozzászólások mélysége együtt inspirálta tettem.
Eddig a jln labs-on, kínlódtam nyelvtudás híján.
Igazándiból itt tartok, elgondolkodgatok ezeken dolgokon. Tapasztalatom azt diktálja némely modellt érdemes megépíteni van lehetőség a kor tudományának állításai ellenére (kerekítései mellet), bizonyítani.
S, hogy ki holvan? A nyerészkedés,türelmetlenség, ellentéteket szülhet, a közös túlélés-jövő nem.
Egyelőre, úgy gondolom 1-2hónap múlva lesz már időm modellezni,addig meg ismerkedek az elmélettel.
A lényeg, találjunk megoldást az energiára, mire elfogy a” fosszilia”, de az sem baj ha hamarabb.
A hosszútávra szerintem a tudomány maiállása szerint, az elektromosság mellet teszem le a voksot, a tér ionikussága nem hagy nyugodni, Tesla belém rakta a bogarat.
De hát, addig is kell valami.
(A Plútóra vágyom)
(Pájeré???)- kérlek igazíts útba

Előzmény: Who111 (926)
Who111 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 926

Ismerem az oldalt.

Melyik vízautósra gondolsz?

Carl Cella-ra, aki börtönben van kábítószerért, vagy Horváth-ra, aki szintén börtönben

van, csak ausztráliában, és csalásért?

Persze ezt is biztosan az olajlobby intézte így...

 

Egyébként nem rossz az oldal, majdnem olyan jó, mint a Pájeré, de nála vannak

kísérletek is.

 

Előzmény: sniffí (924)
Bonampaq Creative Commons License 2007.07.27 0 0 925

Jó reggelt!

 

...rtem én, ...rtem én. Tulajdonképpen pongyolaságot sejtek emögött, merthogy vízhajtású autót elképzelni csak az előzőekben vázolt módon... vagy nem! Van még egy ötletem, nevezzük most egyszerűen víztorony-autónak! Szerintem nem kell sokat magyarázkodnom, mire is gondoltam...

  Ha mégsem az egyszerűsítés  az oka a voda kontra gidrogen (ahogy a művelt belarusz mondaná)  ügynek, úgy tényleg csak puszta szórakozásnak tekinthető minden eszmefuttatás. Ha viszont a vízből nyerhető gázok a középpont, úgy a bontásról beszélünk, az autó egy mellékkörülmény, opcionális. Ha eközben magrezonanciáktól kezdve az emberi lélek haloeffektusáig terjedő spektrumból bekerül valami, akkor sommásan csak kóklerkedésnek érzem. Semmiből csak a zéró szám kitalálásakor lett (lehetett) valami, de ammán matyematika néköm. De olyan jó álmodozni  (csak ne arra ébredjen az ember, hogy a bilibe stb., mert abban lehet, nem víz van)...

  Vagy maradjunk a hidrogénnél? Azért így majd' ezer hozzászólás után sem egyértelmű számomra, hogy most a célszerűen bebatyuzható, környezetkímélő üzemanyagon/technológián van a hangsúly, vagy valamiféle juj de olcsó és szuper üzemanyagon? Ez utóbbi -minden eddigi próbálkozásnak ellenállva- nem tűnik ezen világegyetem részének (ez valami peremfeltétele lehet a létezésünknek: "...verejtékeddel szenteled mindennapi betevődet..."), de új ötletekre nyitott vagyok!

  No, de hogy is legyen azzal a víztorony-autóval?

Előzmény: Who111 (923)
sniffí Creative Commons License 2007.07.27 0 0 924
http://www.tar.hu/tuvok1/
Tuvok_oldala
Who111 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 923

Múltkor én is mentem az utcán, és előttem ment egy kicsi ember.

Megfordult, hát nem kínai volt?

Mondtam is az asszonynak: -Ezek a kínaiak előttünk járnak...

 

Egyébként én is láttam hasonlót. Mostanában angliába is betört ez a technika, noha

nem teljesen kiforrott. A járművek irányításán még dolgozni kell. Itt egyébként az a

nagy ötlet, hogy a víz nagy része kívül van a járművön, és úgy végez munkát. A

jövőben állítólag egyre több helyen láthatunk majd hasonló járműveket.

(Szóval művelődöm, művelődöm, csak az időm kevés...)

 

A humort félretéve:

Ez a topic a vízhajtású autóról szól, és mégis mindenki a hidrogénről beszél... :-)

Előzmény: Bonampaq (922)
Bonampaq Creative Commons License 2007.07.26 0 0 922

Jó napot mindőtöknek! És köszönöm... ilyen jól régen szórakoztam! Elejétől elolvastam a topikot, hogy rálátásom is legyen, hát nem könnyen felejthető az élmény!

  Node Who111!

  Ugyan közel állok vélekedéseimben a Tiéidhez, most ellent kell mondjak! Ráadásul saját eddigi nézeteimet is revideálnom kell (a francba, mindig ez van, ha kíváncsiskodom!).

  A héten egyik este a TV-ben -nem trükkfelvétel volt, hamisítatlan való, amit mutattak, a TV már csak ilyen, fő a hitelesség- a legkülönfélébb márkájú, főleg távolkeleti gyártmányú gépkocsikat (személy, teher, munkagép stb.) láttam, kivétel nélkül vízhajtással!

  Ezek a csibész kínaiak mindig is előttünk jártak (l. puskapor, iránytű, kukacos eper, rakéta, tornacipő, kokó), most meg ez is! Ráadásul az olaj tényleg ingyen volt, de nem a földben, hanem a kocsikat sodró víz tetején... Szóval, kedves Who111, tájékozódni, tájékozódni...

Előzmény: Who111 (921)
Who111 Creative Commons License 2007.07.26 0 1 921

Van olajjal működő ingyenenergia gép. Az összes. Amíg ki nem fogy az olaj.

Az teljesen más kérdés, hogy a hozzánk hasonló szerencsétlenekkel megfizettetik.

Az olaj ingyen van. Ott van a földben. :-)

Előzmény: Beginner (920)
Beginner Creative Commons License 2007.07.25 0 0 920
Amit nem bírok felfogni: miért pont víz?

Ha valóban produkálna ingyen energiát, akkor bármilyen anyagból lehetne készíteni, megtérülne. Vajon miért az egyik legolcsóbb anyaggal kísérleteznek a vízautósok? Miért nem hallani olajjal működő ingyenenergia-gépről?
Who111 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 919
Nekem is van egy vízzel hajtott autó tervem, ráadásul működik is!
Teszünk a kocsiba egy benzinmotoros szivattyút, ami zárt körben vizet pumpál egy
turbinán keresztül, ami áttétellel rá van kötve a kerekekre.
Az autót víz hajtja, és az olajlobby sem fog eltenni láb alól. :-)
Probléma megoldva, mehetünk pizzázni.
Belekotty Creative Commons License 2007.07.25 0 0 918
Szuper!  Akkor lekaparjuk róla a kormot (jó lesz a gumigyártáshoz)  és újra elégettyük! :-))
Előzmény: pint (914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!