Keresés

Részletes keresés

Eaglet Creative Commons License 2020.06.27 -1 0 19586

Nem arról volt szó hogy minden határidő, amelyik a járványidőszak alatt lejár az tolódik ?

MajorDomus Creative Commons License 2020.06.26 0 1 19585

Az nem!

Két éve ismert mindenki előtt!

Eaglet Creative Commons License 2020.06.26 0 0 19584

A május 1-től hatályos képviselői bejelentés a földhivatal részére csúszott ugye pár hónapot ?

MajorDomus Creative Commons License 2020.06.22 0 0 19583

És?

evi.b. Creative Commons License 2020.06.22 0 1 19582

JÖHETNEK A KÖZGYŰLÉSEK! – 2020. SZEPTEMBER 16-IG KELL MEGTARTANI ŐKET (2020-06-22) A koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszüntetése után végre visszatérhetünk a (majdnem) rendes kerékvágásba és megtarthatók lesznek az eddig elhalasztott közgyűlések is. A társasházakra vonatkozó jogszabályok mostantól a következők: 1.) A veszélyhelyzet megszűnésének időpontja 2020. június 18.

Ezt követően lehet megtartani az elmaradt közgyűléseket, legkésőbb 2020. szeptember 16-ig!

2.) A maszk használata a közgyűlésen nem kötelező, mivel nincs felsorolva azok között, ahol változatlanul előírják a maszkok kötelező használatát (tömeg közlekedés, áruházak stb.)

3.) A közgyűlések zárt térben is megtarthatók, de lehetőség szerint megfelelő távolságot kell tartani az ott tartózkodóknak, de nem kell feltétlenül, hogy 1,5 méter távolság legyen közöttük. (miután Mozik is megkezdik működésüket és ott sem írták elő a távolságot!)

4.) A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvényben foglaltakat kell betartani a közgyűlés összehívásánál - pl. 8 napos határidő, beszámoló adatok és tájékoztató, tervszámok stb. - és a különbséget csak az alábbi jogszabály tartalmazza.

2020. évi LVIII. törvény
a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről*

52. A társasházakra vonatkozó átmeneti szabályok
115. § A társasházak - a társasházakról szóló jogszabályoktól eltérően - az ebben az alcímben foglaltak szerint működhetnek.

116. § (1) Ha az éves elszámolásról és a következő évi költségvetésről való döntés, vagy más kötelező döntés határideje a veszélyhelyzet ideje alatt járt le, és ezekben az ügyekben a veszélyhelyzet ideje alatt irányadó szabályok
alkalmazásával nem született döntés, akkor e tárgykörökben a veszélyhelyzet megszűnését követő 90 napon belül kell a közgyűlésnek döntenie.

(2) Ha a közgyűlési döntés írásbeli szavazással történő meghozatalát a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonostársak a veszélyhelyzet ideje alatt irányadó szabályok szerint a veszélyhelyzet megszűnéséig kérték,
az írásbeli szavazást és eredményének közlését a kérelem benyújtásakor hatályos rendelkezések szerint kell lefolytatni.

117. § (1) Ha a közös képviselő (intézőbizottság) megbízatása a veszélyhelyzet ideje alatt járt le, a közös képviselő (intézőbizottság) az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig, de legkésőbb a veszélyhelyzet
megszűnését követő 90. napig köteles a feladatait - változatlan díjazás mellett - ellátni.

(2) Ha a közös képviselő (intézőbizottság) megbízatása a veszélyhelyzet ideje alatt az (1) bekezdésben foglaltakon kívüli okból szűnt meg, vagy a közös képviselő (intézőbizottság) a veszélyhelyzet folytán nem volt képes ellátni
a feladatait, az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig a feladatokat a számvizsgáló bizottság látja el. Számvizsgáló bizottság hiányában, vagy ha a veszélyhelyzet folytán a számvizsgáló bizottság sem volt képes eljárni,
az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig a feladatokat bármely tulajdonostárs elláthatja.

(3) Az (1) és (2) bekezdés szerinti esetben az új közös képviselőt (intézőbizottságot) a veszélyhelyzet megszűnését követő 90 napon belül kell megválasztani, feltéve, hogy erről a veszélyhelyzet ideje alatt irányadó szabályok alkalmazásával nem született döntés.

118. § Ha a társasház szerveinek törvényességi felügyeleti eljárása a veszélyhelyzet ideje alatt irányadó szabályok szerint félbeszakadt, az eljárás a félbeszakadás oka elhárulásának napján vagy a veszélyhelyzet megszűnését követő napon folytatódik, és e naptól a határidők újra kezdődnek.

MajorDomus Creative Commons License 2020.06.18 0 0 19581

Én várok januárig.

Erre az évre elég volt.

forgoszel Creative Commons License 2020.06.18 0 0 19580

Előbb járt a szám, minthogy keresgéltem volna kicsit. Igen folytatódhatnak a civakodások! :)

forgoszel Creative Commons License 2020.06.18 0 1 19579

Várd meg a rendeletet.

Előzmény: SullaFelix75 (19578)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 19578

Ha minden igaz mától mehet a közösségi civakodás :)

MajorDomus Creative Commons License 2020.06.07 -1 1 19576

Hja kérem a kényelem pénzbe kerül.

Előzmény: MajorDomus (19574)
W_B Creative Commons License 2020.06.07 0 1 19575

"Miért nem húzzátok ki ti? Akkor nem kerül pénzbe. Ilyen egyszerű!"

Gyere el közgyűlésre, és beszéld meg a 30 lakóval. :)

"Egyébként a rendelet szerint a szállitási útvonal 5 méteres körzetéből kötelesek elszállitani.

A szeméttárolóból nem."

Az úttest mellett van egy 1 méteres járda, és ott van a járda mellett a szeméttároló.

Tehát 5 méteren belül van, csak egy zárt (zárható) ketrecben.

Előzmény: MajorDomus (19560)
MajorDomus Creative Commons License 2020.06.04 -1 2 19574

Az ügyeletes társasházi hülye!

.

Én ilyen esetében kérek 15 % fizetésemelést-veszélyességi pótlék- túlórapótlék címén.

.

A hülye miatt lényegesen több munka és idegeskedés van.

Bala_az Creative Commons License 2020.06.04 0 0 19573

Van egy nagyon kedves „lakó” eddig tulajdonos volt, de kénytelen volt eladni az ingtalanát, most mint hasznélvező=lakó maradt rám, ám ebben a titulusba már jegyzőnél nem tud feljelentgetni.

Maradt ez NEMZETI ADATVÉDELMI ÉS

INFORMÁCIÓSZABADSÁG HATÓSÁG   meg a KORMÁNYHIVATAL   

Ezek még nekem is újak ;-))

Ezt a lakót nem vállalná valaki , míg tulajdonos volt összehozott 2 dossziét 7,5 cm ből ;-)) és kihupálódtam a bírósági eljárásokban és jegyzői eljárásokban is ;-)) vagy inkább :-(

Előzmény: MajorDomus (19571)
Bala_az Creative Commons License 2020.06.04 -2 0 19572

Fecot (Gyurgyaneszkut) viheted 

Előzmény: MajorDomus (19571)
MajorDomus Creative Commons License 2020.06.03 0 2 19571

Már meg is kaptad .

Előzmény: Bala_az (19570)
Bala_az Creative Commons License 2020.06.03 -1 0 19570

Inkább legyen királyom, mint párttitkárom .-))

Előzmény: MajorDomus (19569)
MajorDomus Creative Commons License 2020.05.23 -2 1 19569

Nem lenne jó! Az a Kövér!

Előzmény: SullaFelix75 (19567)
forgoszel Creative Commons License 2020.05.22 0 0 19568

HA!

Előzmény: MajorDomus (19566)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.05.22 -1 2 19567

Akkor viszont a Major Domus viszi tovább az udvartartást :) ?Köszi.

Előzmény: MajorDomus (19566)
MajorDomus Creative Commons License 2020.05.22 -2 2 19566

Nem a vészhelyzet szűnik meg,hanem a király különleges jogai. Nem ugyanaz.

SullaFelix75 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 19565

Üdv

Jövő héten megszűnik a rendkivűli helyzet ha minden igaz....onnantól lehet gyülést tartani vagy most a gyülekezési szabály miatt nem?

peliatan Creative Commons License 2020.05.20 0 0 19564

Ezen pár évvel ezelőtt már túl lettem! 

A helyi Önkormányzat Építési osztályán kell kezdeni, annak a tulajdonosnak, akinek az érdekében áll.

Tervrajzot/kiviteli tervet kell készíttetni,  rendelkezni kell a kitermelt, maradék  talaj elhelyezéséről és engedélyeztetni.  

Természetesen, amikor megmondtam, hogy nem rám tartozik és a költségek az érintettet terheli, az  igény felejtődött!

Előzmény: ibax (19562)
MajorDomus Creative Commons License 2020.05.20 0 0 19563

Először talán a közterület gazdáját ketesd meg!

ibax Creative Commons License 2020.05.20 0 0 19562

Sziasztok.

Háromlakásos társasházunk előtti közterület (kerítés és az úttest közötti rész) burkolatát szeretnénk felújítani. A kerítés jobb oldalán van egy közös használati szolgálati új, azon keresztül tudják elérni a lakók az ingatlanjaikat. Az első lakó (jelen esetbe mi) a kerítést illetve a kerítés előtti közterületen végezhet munkálatokat, például burkoást, térkövezést a többi lakó beleegyezése nélkül?
Azért vagyok bizonytalan, mert az a terület közterület, és nem esik a kerítéssel határolt területen belül. A középső és a hátsó lakó a szolgálati úton tudja csak megközelíteni az ingatlanját, így őket semmilyen módon nem befolyásolná az általam tervezett változtatás.

Amennyiben ők ebben nem partnerek, anyagilag nem tudnak most erre áldozni, akkor én sem tehetek semmit? A kerítés még közös tulajdon, akkor is ha a szomszéd a telken belül azt nem tudja megközelíteni, az ő kertjét nem érinti? Mik a lehetőségeim? Mik az erre vonatkozó jogszabályok? Hol lehet ennek utánanézni?

(közösképviselő nincs, közös költség nincs)

MajorDomus Creative Commons License 2020.05.19 0 1 19561

Anti-deák

.

Amit felsoroltál azok az üzemeltetéshez szükséges berendezések.

.

Társasházban jellemzően tárgyi eszköz: a fűnyíró, a hosszabbitó,létra,felmosóvödör,locsolócső,öntözőszivattyú.

MajorDomus Creative Commons License 2020.05.19 -1 1 19560

Miért nem húzzátok ki ti? Akkor nem kerül pénzbe. Ilyen egyszerű!

.

Egyébként a rendelet szerint a szállitási útvonal 5 méteres körzetéből kötelesek elszállitani.

.

A szeméttárolóból nem.

forgoszel Creative Commons License 2020.05.19 -2 0 19559

Adómentesen??? Zsebbeeee??? Ezt nem is olvastam! :)

Előzmény: W2B2 (19558)
W2B2 Creative Commons License 2020.05.19 0 1 19558

Mi, 1600 Ft / alkalom (hetente csak 1x jönnek), a kb. 2 perces munkáért jó ajánlat?

(Adómentesen, zsebbe)

Elmegyek mindjárt kukásnak..

Előzmény: peliatan (19557)
peliatan Creative Commons License 2020.05.19 0 1 19557

Ez nagyon jó ajánlat! 

Megrendelheted a szemétszállítónál is, akkor havonta fizetsz ennyit?!

Ez havi 6 666.-Ft/hó 8 kukáért!! Mennyi lesz ez lakónként leosztva a közös költségbe?, fillérek.

Mi havonként adunk 2000.- Ft-ot, 1 db. 110 L-es, heti kétszeri ki-be húzásért, mert senki nem vállalta a házban lakók közül.

A szelektívet havonta egyszer a tulajdonosok  húzzák ki-be. Kiírva a dátum, név, működik.

Előzmény: W2B2 (19555)
Anti-Deák Creative Commons License 2020.05.19 0 0 19556

Sziasztok!

Korábban már írtam, szívességi közös képviselő vagyok, vagyis nem hivatásos. Lassan elkészítem az éves beszámolót, nem sürgős a vészhelyzet miatt, ezért nem kapkodok vele. Azt írja, hogy a a beszámolónak tartalmaznia kell a társasház tulajdonát képező vagyontárgyak tárgyi-eszköz leltárát. Ilyenbe például be kell írni például az autóbeálló kapu elektronikus nyitószerkezetét is? Vagy mondjuk a kaputelefon proxi nyitóját? Ha igen, hogyan tüntetem fel ezek értékét? Új árán, vagy amortizáltan? Ha amortizáltan, akkor hogyan állapítom meg, hogy mekkora értéket képvisel? Ezer éves kerti rönk padot és asztalt be kell írni?

Köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!