Keresés

Részletes keresés

vmerci Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2653

Basszus azért nagyon durva, hogy még ennyi pénzért sem tökéletes. Jó- jó tudom nincs 100%- os szigetelés. De ennyiért már lehetne , hogy akár annyit fogna, hogy a saját szívverésemet is halljam, és aki lakásban él az csak egy szoba. De a többiben ugyanúgy hallod az idiótákat. Másik háló, közlekedő, nappali. Mennyi lenne egy lakás? Hm.. 6-7 milka?

Előzmény: loading (2652)
loading Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2652

Hétszámjegyű összegra számíts.

Előzmény: SzVFE (2649)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2651

Köszi, írtam mailt.

Előzmény: gagaur (2650)
gagaur Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2650

Szia,

igen, a direktessel is bőven érzékelhető a javulás. A múltkor észre se vettem, hogy hazajöttek. Ami volt, annál nagyságrendekkel jobb.

Árat nem szeretnék mondani, mert nagyon függ a helyszíntől, összesen kb 12+12 m2 volt. Esetleg privátban tudok mondani nagyságrendet.

Érdemes kérni egy helyszíni felmérést, az kb 10-20 ezer Ft, akkor derül ki, hogy mit lehet és mit nem. A gondot főleg a merőleges csatlakozó falak okozzák, az meg tudja drágítani rendesen, mi azzal nem foglalkoztunk.

 

Előzmény: SzVFE (2649)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2649

Köszi, tehát ha jól értem, még a direktessel is számottevő a javulás. Hány nm az előtétfal és ha nem titok, mennyibe került mindennel együtt? És a direktes?

Előzmény: gagaur (2648)
gagaur Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2648

Mepgróbálom majd mondjuk 1-2 múlva újra megírni a tapasztalatokat.

Előzmény: SzVFE (2645)
gagaur Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2647

Nehéz kérdés, nyilván az előtétfalas sokkal jobb, de a direktes is tökéletesnek tűnik eddig. Kicsit félek, hogy később kiderül, hogy nem volt elég, de eddig jók a tapasztalatok.

Előzmény: SzVFE (2645)
Rigips35 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2646

Köszönöm a válaszod, mindenképpen előtétfalas megoldást akarok. Igaz az drágább, de hatékonyabb!

Előzmény: gagaur (2644)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2645

Tapasztalsz is egyértelmű különbséget az átjövő hangok mennyiségében az előtétfalas megoldás és a direkt rögzítéses között?

Előzmény: gagaur (2643)
gagaur Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2644

szerintem ha direktrögzítés lesz, akkor oda a 2x15-öset ajánlják. Kell a tömeg a falra. helyben már nem sokat vesztesz azon a fél centin.

Előzmény: Rigips35 (2642)
gagaur Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2643

A földszinten a hely miatt 2x15mm ment fel direktben, plusz egy réteg gipszkarton. Mivel két kisgyerekem van, gondoltam majd ők elnyomják a maradékot:)

A felső emeleten előtétfalas, ott légrés, aluprofil szerkezet, gyapottal kitömve és 2x12mm csendlap plusz egy réteg gipszkarton, de ami a lényeg, hogy átvágták a gipszkarton álmennyezetet és felvitték egész a tetőig és jól kitömték gyapottal is a megkerülő hangok miatt. De a lényeg, hogy rengeteg apróság, trükk van, ami nélkül házilag nekem nem sikerült volna, pedig gondolkodtam rajta, főleg az ár miatt.

Nem olcsó az biztos, de jónak tűnik. Az előtétfalas abszolút jó, ott semmit sem hallottam eddig csak az elvesz kb 11 cm-t, de a direktes is tök jó, az az eredetihez képest egy centivel lett vastagabb. Eddigi megfigyelésem alapján még csak testhangokat hallottam (pl. ajtócsapódás), és azt is sokkal tompábban.

 

Előzmény: Rigips35 (2642)
Rigips35 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2642

Szia,

 

Megkérdezhetem, hogy nálad mennyi réteg csendlap ment fel? Nekem tavaly a padlót csinálták 3 rétegben 3x15mm csendlapot használtak. Most jönne nekem az oldalfal 36 nm viszont itt bizonytalan vagyok, hogy 2 réteg legyen felrakva 2 x15 mm vagy 2x12,5 mm lapot használva. Előtétfal lett nálad építve, majd arra kőzetgyapot, azán csendlap és zárták sima gipszkartonnal ugye?

Igaz nem olcsó, de talán az egyetlen ami működik!

Előzmény: gagaur (2631)
vmerci Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2641

Köszi a választ😀

Előzmény: gagaur (2640)
gagaur Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2640

volt igen, fogott is, de még elég új a dolog ahhoz, hogy pontosabban meg tudjam mondani. Minket főleg a léghangok zavartak.

Előzmény: vmerci (2639)
vmerci Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2639

Dübögés testhang volt nálatok? Azon fogott valamit?

Előzmény: gagaur (2638)
gagaur Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2638

Pl, beszéd, néha érteni is lehetett, ha csend volt nálunk. Tányércsörgés, nevetés, vízfolyás a csapban, stb. A dübögés kicsit más, mert az testhang. Egyelőre elégedettek vagyunk.

 

Előzmény: vmerci (2637)
vmerci Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2637

Szia gagaur! Leírnád pontosan milyen hangok hallatszottak át nálad? beszéd, kopogás, csapkodás, zene, dübögés ilyenekre gondoltam. Csak, hogy tudjak viszonyítani a miénkhez képest. Mennyit foghat a phonestar.  Köszi szépen előre is.

Előzmény: gagaur (2631)
gagaur Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2636

Ha jól tudom ezt technológiát kizárólagosan egy cég forgalmazza. Megveheted, felrakhatod magad is, de nem érdemes. Láttam, sok apróságból jön össze.

Előzmény: SzVFE (2635)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2635

Más nincs, aki hasonló technológiát használ, hogy lehessen válogatni árfekvésben? Ha annyira bevált, akkor gondolom nem kizárt.

Előzmény: Rigips35 (2634)
Rigips35 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2634

Phonestar csendlap! Drága, de az legalább működik! Fölösleges köröket fogsz futnia  gipszkartonos és Haltex társai megoldásával. Örülsz, mert olcsó megcsináltatod, aztán rájössz, hogy inkább adtad volna ki a pénzt a csendlapért, minthogy olyanért adtad ki a pénzed, ami egyáltalán nem működik!

Előzmény: SzVFE (2630)
gagaur Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2633

Ja, igen, újépítésű "ikerház", a közös falakra került fel a phonestar. Amúgy sokat fog a vízfolyás hangján is és érzésem szerint a testhangokon is.

Előzmény: gagaur (2631)
gagaur Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2632

Amúgy azt hallottam, hogy az összes újépítésű ház/lakás ilyen. Közös födém, szimpla téglafal, ragasztott gipszkarton. Gyalázat.

Itt a környéken már kérdezgettek, hogy látták itt a hangszigetelős autót, mert nekik is probléma.

 

Előzmény: bejjuska2 (2625)
gagaur Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2631

Szia,

nekem a szenvedő oldalra pár napja tettek fel Phonestart. Nagyon jó, különösen az előtétfalas.

Sokat vacilláltam a dolgon, de úgy döntöttem, hogy ezt fogom felrakatni, ha már egyszer úgyis szét kell verni a lakást, nem akaro csalódni más megoldásban.

SZinte semmit nem hallani, persze tökéletesen sosem lesz, de most pár nap után azt merem mondani, hogy többet hozott, mint vártam.

 

Előzmény: SzVFE (2630)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2630

Köszi, ezt hasznos tudni. Hirdetik pedig szenvedő oldalra is, de ebben én is picit kételkedem, emiatt érdekelnek a felhasználói tapasztalatok. Szenvedő oldalra van olyan márka vagy kivitelező, ami jobban ajánlaható?

Előzmény: Betonmester (2629)
Betonmester Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2629

Hello...
Egy hete készítettem Halltex panellal 25m2 -ert...saját lakáson belül válaszfal(nappali,házimoziszoba acoustika ) meg az alattam lakó "állat" szomszéd miatt is...mert a  válaszfalakon is feljön a hang .....a padlómat már megcsináltam nem régen, meg a másik kettő oldalt is(az más technologia nem halltex)...most ezt a kettő oldalt ragasztottam meg...a padló hangszigetelés kb 80% fogott+még a Halltex rátett egy picit, mondjuk 5%...azt kell hogy mondjam a hangforrás felőli oldalra jó vagyis a házimoziszobából fogja a hangot.. de a túloldaltról(saját helység) jövő hangokat jóval kevésbé !!..vagyis hangforrás oldalra jó...de a szenvedő fél oldalára nagyon nem éri meg !!!..Én személy szerint meg vok elégedve vele de Nekem más célra kellet(zajforrás oldalra kellett , szoba acoustika)...aránylag jó árban van, jól néz ki, kis helyigényű, gyorsan, könnyen kivitelezhető ...nem hinném hogy Neked megoldaná a problémádat (sajnos!) 

Előzmény: SzVFE (2628)
SzVFE Creative Commons License 2021.04.03 0 0 2628

Üdv, van tapasztalata valakinek a Halltex hangszigetelésről? Szomszédból átjövő kutyaugatás, kiabálás minimalizálásához kellene. Vagy pozitív tapasztalat bármelyik céggel hasonló problémákra, ami nem a méregdrága Phonestar? Visszaolvastam vagy 10 oldalt, de majdnem mindenről csak negatív visszajelzéseket találtam. Előre is köszönöm!

bejjuska2 Creative Commons License 2021.04.01 0 0 2627

Köszönöm, megnézem!

Előzmény: vmerci (2626)
vmerci Creative Commons License 2021.04.01 0 0 2626

Megértelek. Borzalom. Ha beírod a keresőbe, hogy zajos szomszéd, kidob egy olyat, hogy jogi fórum. Egy ügyvéd szokott válaszolni drbjozsef .De decemberben volt az utolsó beírás. Írd be hátha válaszol, max nem olvassák már. 

Előzmény: bejjuska2 (2625)
bejjuska2 Creative Commons License 2021.04.01 0 0 2625

Ikerház, közös fallal. Ikerháznak így jogilag nem is nevezhető, mint utólag megtudtam. Áthallatszik a pisilés, a mosógép, a fürdőben minden tevékenység, ha az emeleten fürödni készülnek, hallom lent is. Ez még kevesebb baj lenne, de a szomszéd irtó hangos. Mély dörmögő hangja van, állandóan telefonál, mikor kihangosítja, még a másik felet is hallom. A két fia égedelem, folyton veszekszenek, a kicsi csak üvöltve tud beszélni, csak futva tudnak közelkedni, dübörög és kong minden. Nyikorog a rács, csapkodják a szekrényeket. Sokáig fent vannak, és mivel egy helyiségünk sincs, amiben ne hallatszanának, így nekünk esélyünk sincs aludni, amíg ők nem csitulnak el. Kértük őket már szép szóval némi odafigyelésre, de fel vannak háborodva, hogy korlátoznánk az életüket.

 

Ők állítólag nem hallanak minket. Persze, hogy nem, mert mi odafigyelünk. Nem dübörgünk, megtanítottam a gyerekeknek, hogy emeletről nem kiabálunk, nem veszekszünk ordítva, nem mosok hajnalban stb. Szomszéd reménytelen, szerinte csak neki vannak jogai. Na ettől menekülnénk, de félek a jogi következményektől. Hangszigetelés nem játszik, testhangot, léghangot is hallani, viszi a födém, a csövek , vezetékek, minden helyiség fala közös..

Ha őszintén hirdetem, és beleírom, hogy ez van, és olyan vevőt keresek, akit ez nem zavar, senki nem fog jelentkezni. AKi meg kertesbe jön, vélhetően nyugit szeretne...

Előzmény: vmerci (2621)
vmerci Creative Commons License 2021.03.31 0 0 2624

Mi társasházban élünk belváros kellős közepén. Rengeteg családi házzal körbevéve.Sok helyen kutyával.Így tudom milyen a kutya ugatás.   De én szívesebben hallgatnám vasárnap reggel 7- kor a flexelést vagy a kutyát este mint a kurva szomszédot egész nap, éjjel dübögni vagy kopogni vagy ajtót csapkodni vagy székkel felszántani a padlót  vagy a konyhaszekrény ajtaját  napi 200x bebaszni vagy pofázni éjjel, röhögni, vagy a vendégeit hallgatni. Meg hasonló ilyen finomságok. 

Előzmény: Zoli_t5H (2623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!