Keresés

Részletes keresés

Alapi42 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1504

 Nos akkor nézzük ezt a csoda  Midi 1950 -es villanyradiátort  !

  1950 Watt a felvehető teljesítménye, 42 kg  a tömege  és   145 ezer forintot kérnek érte. Egy az igaz,  ez pedig hogy tényleg elég a 22 nm -es szoba fűtéshez. De csak 24 órás árammal.

 De nagyjából ugyan ennyit tud egy   olajradiátor is a maga 12 - 14 ezer forintjáért. Tény hogy az kevesebb hőt tárol, de egyik sem jelentős.

 15 évi tapasztalat szerin   egy 22 nm -es szobához  az elekthemax hőtárolós kályha kell.

 Annak tömege 350 kg, ami  bőven elég  az adott méretű szoba hőmennyiség igényére egy napra .

 

 Tehát ez a reklámozott kályha csak    a 42 / 350  = 0,12    százalékban 12 % át  tudja tárolni a napi hőigénynek. Így ezt kihangsúlyozni kár.

 

 és hogy objektív legyek   a hőrolós kályha azért lényegesen drágább a  maga 340 eftjával. 

  tehát  200 eft ennek a midinek a javára.  egy 22 nm -es szoba  téli  energia igénye  4000 kWóra, ennek ára  152 eft  24 órással és   92 eft  vezéreltél. a különbözet  60 eft / év tehát   a 200 eft valamivel több mint 3 évalatt bejön és akkor már a hőtárolós a nyerő. Ok. ha nincs vezérelt az újabb beruházás , nagyjából újabb 3 év  így  6 év után már tényleg a hőtárolós a nyerő.

 

 

 Viszont mind a két áramfajtával 3x drágábban kapjuk a hőt mint gázzal !!

 

 Mit lehet tenni ?

  Mármint ha nincs mivel fűteni .

 Veszünk egy olajradiátort ,  jó komfortosabbat 15 eft -ért és azzal fűtünk !

Előzmény: Alapi42 (1503)
Alapi42 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1503

 Sok hülyeséget irkálsz itt összevissza.   de nem probléma ha először teszed, de párnapja ugyan ezt tetted más fórumon.

 

 

 " Hőtároló samott betétje jól működik. " lehet, de az nagyon csekély hőmennyiség !!

Előzmény: Zoli2020 (1500)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1502

"Fogyasztása számomra kb. Ugyan annyi, mint a gáz volt előtte csak a gáz nekem nagyon szárította a levegőt a szobámba, ez pedig nem. Nem kell félnem a szénmonoxid mérgezéstől sem."

A villany háromszor annyiba kerül mint a gáz, ha ez éjszakairól megy mert ugye hőtárolós akkor csak duplája. A szoba levegőjét a fűtés nem szárítja csak a szellőztetés, zárt égésterű készülékeknél szénmonoxid mérgezésre az esély nulla. A többi még lehet hogy igaz is. Mennyit kapsz egy-egy posztért? Rendes munkát nem kapsz?

Előzmény: peterch (1501)
peterch Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1501

Szia !

 

Nem unod még a reklámozást ?  Nem régen a : Thermotec villany radiátor topikban reklámoztál , most meg itt . Legalább változtatnál a szövegen egy kicsit :)

Előzmény: Zoli2020 (1500)
Zoli2020 Creative Commons License 2020.01.30 -2 0 1500

Olvastam a fórumot és szerettem volna megosztani a véleményemet. 

 

Nekem egy AeroFlow Midi1950W-os hőtárolós radiátorom van a 22m2-es szobámban, ami hőszigetelt,új nyílászáróval van ellátva.

 

2 éve használom és nagyon elégedett vagyok vele. Egyszerű volt a felszerelése, könnyen kezelhető,programozható. Termosztátja autómatikusan ki-be kapcsolja a készüléket amikor az szükséges. Hőtároló samott betétje jól működik. Nincs karbantartási költsége, egyszerű,kényelmes számomra. Fogyasztása számomra kb. Ugyan annyi, mint a gáz volt előtte csak a gáz nekem nagyon szárította a levegőt a szobámba, ez pedig nem. Nem kell félnem a szénmonoxid mérgezéstől sem.

 

Ja igen, nem volt olcsó, de úgy érzem,amit kaptam minőségben az nagyon megéri az árát! Ja és 30 év garancia jár hozzá, nem mint a többi villany és infra panelek, amikhez max 5 éves gari jár. 

 

Mindenki döntse el milyet szeretne én csak a saját tapasztalatomat írtam le az AeroFlow hőtárolós elektromos radiátorról.

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1499
"Elektromosság fűtésben gondolkodva, egy 25m2-es garázs temperáló fűtésére mi lenne megfelelő alternatíva? Fa könnyűszerkezetes, közepesen szigetelt épületről van szó. (tető 15, falak 10 cm táblás gyapot)."

Ha van lehetőség, éjszakai B tarifás áram igénylésével egy 4,5,vagy 6 kW os használt hőtárolós kályha
megoldás lehet.
Ha csak A tarifás áramra van lehetőséged, akkor a klíma fűtés is szóba jöhet, olcsóbb, vele fűteni hosszú távon, mint a normál fűtőtestekkel.
Ha többet tudsz rá anyagilag áldozni, akkor napelemes táplálással,is fűtheted a garázsodat.
Előzmény: T4sm4n (1498)
T4sm4n Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1498

Sziasztok!

Elektromos fűtésben gondolkodva, egy 25m2-es garázs temperáló fűtésére mi lenne megfelelő alternatíva? Fa könnyűszerkezetes, közepesen szigetelt épületről van szó. (tető 15, falak 10 cm táblás gyapot).

Zöldár Creative Commons License 2019.12.08 0 0 1497

Rossz az érzékelő, rosszul van kalibrálva.

 Akkor állítsd pl. 15 fokra és figyeld hogy meddig fűt.

 Ha 20 fokra van állítva  és az a valóságban 23 fok akkor vidd le  a fentebb írt értékre  és nézd mennyi a valóságban.

 Ha így sem megy hívj egy szerelőt !!

Előzmény: galloper (1496)
galloper Creative Commons License 2019.12.07 0 0 1496

Sziasztok! Adax neo wifi-vel kapcsolatban lenne szuksegem egy kis segítségre.. Be van állítva 20 fokra, de 2 ora működés utan az app-ban azt irja, 14,9 fok a jelenlegi, de vittem be egy homerot, tobb, mint 23 fok van. szoval csak fűt és fűt, mert azt hiszi, csak 15 föl van... Mi a gebasz, mit csinalok rosszul...? Ugyanez a problémám az osszes szobában.. Koszi elore is!

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 1495

Vegyesen használom klímával, a villanyfűtés csak rásegítés a nagy hidegben.

Előzmény: komi28 (1491)
mapalka Creative Commons License 2019.11.26 0 0 1494

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy sódézsa egyszerű kilalkítású elektromos fűtési lehetőségére van-e mód?

Üdv mapal

Sárgaautó Creative Commons License 2019.11.25 0 0 1493

 B... topiktárs már megint hirdet !

komi28 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 1491

Szia!

Érdekelne mekkora helységet fűtesz vele és mennyire jön ki kb. egy hónapra a fűtésköltség? Ja és ha otthon vagytok akkor hány fokon használjátok? Köszi

Előzmény: fák, juh, madár2 (1487)
driver20 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1490

Azt is néztem, meg videót is róla, de nálam nem működik úgy a termosztát. Ahogy átkapcsolom program módra, beadja ezt az ECO hömérsékletet, emiatt nem tudom beállítani a comfortot (ami az lenne, amennyire fűtenie kellene a beállított időintervallumokban).

Előzmény: fák, juh, madár2 (1489)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1489

Megmondom őszintén, még nem használtam ezt a funkcióját. Majd utánanézek. Használatijában nincs benne?

Előzmény: driver20 (1488)
driver20 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1488

A program módot szeretném használni, de valahogy nem jön össze. Beállítom, hogy program, meg az ECO hőmérsékletet, de a comfort hőmérsékletet nem engedi. Hogy tudnám ezt beállítani?

Előzmény: fák, juh, madár2 (1487)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1487

Nekem van ilyen is.

Előzmény: driver20 (1486)
driver20 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 1486

Sziasztok. Használ esetleg valaki Atlantic f129 d  típúsú fűtőpanelt?

Alapi42 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1485

 Az olajradiátor eleve nem sugárzó és helyet is foglal abban a pici helyiségben.

Előzmény: amatör1 (1484)
amatör1 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1484

Én javaslatom ventilátor mentes készülék. Olajradiátor, vagy bármi más sugárzó!

Előzmény: baluka.hu (1476)
Téli nap Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1483

 Akár a hajszárítók.   azokban is van ventilátor az viszi gyorsan a hőt  …. el.

 Végül is azzal is lehet fűteni, amig ki nem nyiffan  vagy tüzet nem okoz a delikvens.

Előzmény: Téli nap (1482)
Téli nap Creative Commons License 2019.10.31 0 1 1482

 Gyanús volt nekem, de rájöttem.

 

 

 teljesítmény (W) 2000

 

 Ezért kell a ventillátor bele,  az viszi el gyorsan a hőt.

 Amúgy a 2 kW az  2 kW rávághatjuk hogy gyors a venti... elsősorban a készülék védelme miatt kell.

  Még elmegy,  habár azért figyelni kell,  hogy mi megy még egyidejűleg.

 Pl. egy mosógép, aztán valaki porszívózik majd valaki kenyeret pirit  … lecsap az automata.ű

 

 De az igaz ezek a kütyűk olcsóságok !!

Előzmény: ksanci (1479)
Téli nap Creative Commons License 2019.10.31 0 1 1481

 Így mivel védett,  megoldható. Kell egy falra szerelhető hősugárzó és mint írták be a konnektorba, aztán fűt.     kb. 10  max 15 eft  - ból megoldható.

 

 Pl. egy kvarc hősugárzó, ami még szabályozható is.   600 és 1200 Watt között. Vagy a kisebb vagy a nagyobb  telj ..... mármint egy kvarc cső vagy kettő. Fűt !!

Előzmény: baluka.hu (1475)
baluka.hu Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1480

Köszönöm a válaszokat.

A nyitott fürdőszobaajtó nem opció, mert az előszobában tényleg nincs fűtés, a nyílászárók sajnos régiek és rosszul szigetelnek, így nem a lépcsőházat fűtenénk a szobákból egész télen. Jövőre lesz nyílászáró-csere is.

Ez a gyorsfűtő viszont tetszetős, köszi az ötletet! 

Előzmény: ksanci (1479)
ksanci Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1479

Vagy egy ilyen...

Előzmény: ksanci (1478)
ksanci Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1478

Persze ha esélyes, hogy valaki szereti a hősugárzót locsolni fürdés közben, akkor inkább olajradiátor a nyerő. Vagy a falra felszerelhető hősugárzók. Mint a panelekben régen...

Előzmény: ksanci (1477)
ksanci Creative Commons License 2019.10.31 0 1 1477

Szia!

Beraksz egy konnektorba dugható ventillátoros hősugárzót és el van intézve! Ha a kérdés arra irányulna, hogy vannak-e csodák és van-e olyan elektromos fűtőtest, ami fele annyi áramot fogyaszt ugyanakkora teljesítmányen, akkor a válasz: nincs.  

Tökmindegy, hogy egy 40 éves ruszki hősugárzót (persze tiszta, pormentes, hibátlan) vagy egy mai csoda hősugárzót teszel fel, ugyanannyit fog zabálni és fűteni is.

De a helyedben én nyitva tartanám a fürdő ajtaját... Persze ha a konvektorral is csak max. 18 fokig fűtitek a lakást, az más kérdés... 

Előzmény: baluka.hu (1476)
baluka.hu Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1476

3,5 m2 és 10,5 m3 a fürdőszoba.

Előzmény: baluka.hu (1475)
baluka.hu Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1475

32 A az elektromos rendszer teljesítménye és a fürdőszoba a lakás közepén van, csak az előszoba oldaláról nem kap fűtést.

És szeretnénk kb 30 alatt megoldani :)

 

 

Előzmény: Téli nap (1474)
Téli nap Creative Commons License 2019.10.29 -1 1 1474

  Ezt írtad elsőként  :

  "Társasház 2. emeletére 10,5 köbméteres fürdőszoba gyorsfűtésére keresek megoldást. Csak fürdés idejére fűtenénk."

 Majd megtudtuk/megtudtam ,hogy konvektoros a fűtés. 

 Ennek ellenére  még lényeges dolgokat nem tudunk. Pl. hogy az a  10,5 m3 -e fürdőszoba tulajdonképpen hány nm és főleg azt nem hogy mennyire védett.

 Lehet az a lakás közepén lehet a szélén stb. Ez tulajdonképpen a helyiség hőigénye miatt kell. de mivel eleve pici az a helyiség át lehet siklani felette.

 Nem ismert a lakás elektromos teljesítménye.... egyszerűbben   hány Amperes villanyóra áll rendelkezésre. 

 Általában   25 és  a 32 Amp. -es órák vannak.  Ha  32 Amp. akkor ki lehet gazdálkodni a fürdőszoba  hőigényét. van ugyan egy különleges kívánság . Ez a  gyors fűtés , ez újabb   plusz teljesítményt igényel.

 De mivel feltételezhetően elég kicsi az a fürdőszoba,   állandó  villanyfűtéssel is vígan kifűthető, ha van 32 Amp a lakásban. Kell egy nagyjából 1,5 kw-os teljesítményű villamos hőtermelő /fali sugárzó,  olaj radiátor  stb / és azzal megy a fűtés. Vagy lehet akár a törölköző szárító is . a norvég csodáknak ne dőlj be ! szépek drágák, de többet nem tudnak a kommersz villanyos fűtőaparátoknál.

 Ha olyan igény van hogy gyorsan, az is megy,  ha van  nagy villamos teljesítmény,  az viszont ritka.

 Társasházakban  és másut is, nincs korlátlan villamos teljesítmény hozzáférés.

 A villamos fűtés egyébként 3 x annyi mint a gázos, de kis helyiségnél nem sokat számít.

 A többi intelem amit a szakaszos fűtésre írtam, továbbra is érvényes. Lakott helyiséget, beleértve a fürdőszobákat is,  télen fűteni kell.

 Különben   erős páralecsapódás lesz, annak minden következményével.

Előzmény: baluka.hu (1473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!