Keresés

Részletes keresés

sgabo Creative Commons License 2005.12.09 0 0 141

a párra váró kismadarak (a középső nem, mert ő az anyuka)

 

kisalnyok
Előzmény: ewet (139)
sgabo Creative Commons License 2005.12.09 0 0 140

Uhh! A mi kalitunk: 55*40 az alapterülete és 80 cm magas. Amit írtál méretek azok melyikek? Mennyiért adnád ide az egészet cakk-pakk? Mert gondolom a kalit sem volt ingyen! :)

 

üdv: SGabo

 

UI.: lehet, hogy még ma mennék értük!

Előzmény: ewet (139)
ewet Creative Commons License 2005.12.09 0 0 139

Szia!

 

Nem tudom mekkora a kalitkátok, a miénk 55x64-es. Kérdés, hogy ez nagynak vagy kicsinek számít-e, de gondolom semmi sem lehet elég nagy nekik...  :) Ha mind a hármat el tudod vinni, a kalitkára sem lesz szükségünk, azt is oda tudom adni ha kell. Jól hangzik a karácsonyi ajándéknak szánt pintypár, használati utasításnak mindenképpen el kell mondani, hogy a megszokásig még nagyon zajosak.. :)

Előzmény: sgabo (138)
sgabo Creative Commons License 2005.12.08 0 0 138

Szia!

Bocs, hogy nem válaszoltam. Este lesz érdekegyeztető tanács párommal.

Megbeszéljük, hogy mi az ábra, mert pintyajándékozás lesz nagymamámék felé! Múltkor mikro itt voltak nálunk, annyira megtetszettek neki a picik, hogy azóta rögtön az az első, hogy mi van a madarakkal. Imádja az állatokat és karácsonyra úgy gondoltuk, adunk neki egy párt. Nagypapám meg majd megszokja! :) Neeem! Amúgy ő is nagy állatbarát. Neki galambjai voltak még nagyon régen.

Kalitka szerinted mekkora kell egy párnak? A milyeinknek egy kisebb röpdéje van, de tudom, hogy megvannak ezek kisebben is, főleg ha nem 6 van hanem csak kettő.

Nekem van két ilyen kisebb méretűm, de az szerintem túl pici.Bár a boltban mikor vettem ezt ajánlották egy párnak.

Várom válaszod mindkét ügyben, én pedig megírom mikor megyünk és hogy hány picit tudunk elhozni.

 

üdv: SGabo

Előzmény: ewet (137)
ewet Creative Commons License 2005.12.08 0 0 137

Haho! Eltüntél!

 

Várok várok, te sehol....   :((((

Előzmény: sgabo (133)
ewet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 136

Tévedtem a korukat illetöen, megkérdeztem az itthoniakat is, 7 hónaposak.

Ezek meg a másik kalitka lakói :)

 

 

 

 

Előzmény: sgabo (133)
ewet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 135

Na itt vannak a képek, szegények úgy megijedtek a géptől, hogy repkedtek össze vissza, elég nehéz volt őket fényképezni...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sgabo (133)
ewet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 134

Szia megmentő!!

 

Kb. 20 perc múlva el tudom küldeni a képet róluk, csak még el kell készíteni... Örülnék ha hozzád kerülnének, látom te is gondos pinty gazdi vagy. Ki is ereszted őket? Milyen jó dolguk lenne... Én nem szoktam, félnék, hogy az édes ebem véletlenül kárt okozna bennük. Egyébként ők az egyszerű szürke zebrapintyek, de nagyon szép hanguk van, azt vettem észre, hogy a fehérek nem tudnak így énekelni. A kicsik meg az apjuktól tanulják.

Remélem meg tudjuk majd oldani a találkozást, pesten lakom a belvárosban.

Nemsokára küldöm a képet!

Előzmény: sgabo (133)
sgabo Creative Commons License 2005.12.06 0 0 133

bocs ewet!

 

az előbb a Te írásodra akartam válaszolni. szóval a kisfiúk megvannak még? hol lehet megnézni?

 

üdv: SGabo

 

Előzmény: ewet (132)
ewet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 132
Három párom volt, most már csak kettő van. Nem is tudom hány évesek. Kb. 3. Legalább 13 éve van pintyünk, már nem is számolom őket. Ha meghal az egyik, mindig veszünk egy párt neki. Valószínű az lehet a szaporodási kényszer oka, hogy a kiengedésen kívül nagyon jó dolguk van, saláta, tojás stb. + a radiátor mellett vannak, úgyhogy nekik mindig nyár van...  :) Gondolom én...
Előzmény: vargaur (129)
sgabo Creative Commons License 2005.12.06 0 0 131

Szia!

 

vérfrissítés miatt engem érdekelne egy kisfiú, de lehet, hogy akár mind is. hol lehetne őket megnézni?

 

üdv: SGabo

vargaur Creative Commons License 2005.12.06 0 0 130

":)) Olvasom, hogy sokan kiengedik a kalitkából. Tényleg nem csinálnak semmi zűrt? Ürülék széthagyása stb.? "

 

Na az enyimek ebben a tekinteben is kivételek.

Ugy kell kizavarni őket.

Nyitvahagyott ajtónál csak odaülnek az ágra és elkezdenek sipákolni" gyere gazduram valaki nyitvahagyta az ajtót, de mi nem akarunk kirepülni" :)

 

V

 

Előzmény: ewet (128)
vargaur Creative Commons License 2005.12.06 0 0 129
"Mondjuk van még egy kutyám is, aki nem tudom mit szólna hozzájuk... " Szerintem örülne nekik, Igaz lehet hogy a kaja után trüsszögne az orrára tapadt tollak miatt, de akkor a "kecske" is elfogyna és a kutya is jólakna. Ne az a közmondásban nem pont igy van......... :) Amugy hány párod van, és milyen idősek, hogy igy termelnek? V
Előzmény: ewet (128)
ewet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 128

Jó lenne ha jó lenne...

Csak szegények nagyon árválkodnak. Most már annyian vannak, hogy nem lehet őket megtartani. A párok meg folyton csak tojnak :) Szánom-bánom, de néha már kidobom a tojásokat, mert nem tudok velük majd mit kezdeni. Aktív állatkák ezek!!  :)) Olvasom, hogy sokan kiengedik a kalitkából. Tényleg nem csinálnak semmi zűrt? Ürülék széthagyása stb.? Mondjuk van még egy kutyám is, aki nem tudom mit szólna hozzájuk...

 

Előzmény: vargaur (127)
vargaur Creative Commons License 2005.12.05 0 0 127

"Nekem született három fiú zebrapintyem, "

 

De jóóó neked :)

 

V

 

Előzmény: ewet_ (126)
ewet_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 126

Sziasztok!

 

Sajnos mostanában nem fogadják be az állatkereskedők a pintyeket a madárinfluenzára hivatkozva. Nekem született három fiú zebrapintyem, és nem tudom őket hova vinni. Szegények együtt vannak a kalitkában, mikor tudom, hogy nekik párosan szép az élet. Akinek esetleg kellene pinty, írjon nekem e-mailt.

Kb. 4 hónaposak.

vargaur Creative Commons License 2005.12.05 0 0 125
Mivan Urak? Mi ez a nagy csand, minden rendben, vagy pont hogy nem betévedt a macsek és oda a pintyőke? Na akkor 1 kérdés. Ami a boltokban kapható szépiacsontként az igazán az, vagy csak ilyen alakura formázott mésztartalmu valami? V
vargaur Creative Commons License 2005.11.25 0 0 124
Hát akkor kivárom, ha fene fenét eszik is. Azt viszont nem tudom, miért ajálja a könyv a tyukhur fonnyasztását, fissen adtam nekik és szeretik (vagy emiatt böfögtek olyan jókat utánna?) :) V
Előzmény: sgabo (123)
sgabo Creative Commons License 2005.11.25 0 0 123
majdcsak rápattannak a témára! a tyúkhúrt amúgy hallottam én is hogy nagyon szeretik. Egyszer mamáéktól hoztunk haza és rengeteget ettek! a maradékkal meg kibélelték a fészket! aranyosak voltak!
Előzmény: vargaur (122)
vargaur Creative Commons License 2005.11.21 0 0 122

A tojást, almát probálgatom, de a magokon és a tyukhuron kivül semmi nem kell nekik.

 

V

 

Előzmény: sgabo (121)
sgabo Creative Commons License 2005.11.21 0 0 121

melegített dióbél. vagy mandula. drága, de ha van a kertben akkor nem vészes egy pár szemet adni nekik. salátalevél, reszelt répa. és a tojást próbáltad már?

üdv: SGabo

vargaur Creative Commons License 2005.11.20 0 0 120

Nofene micsoda pangás.

Ezek a piszok a magokon kivül nem hajlandók enni semmit.

Talán a tyukhurt de azzal is inkább játszanak, se alma se lágyeleség, semmi nem kell nekik.

Valami rászoktatási módszer?

 

V

 

Előzmény: vargaur (119)
vargaur Creative Commons License 2005.11.17 0 0 119
OK köszi majd utánna nézek. Eddig sima homokot tettem be, abból is kimazsolázták a kagylótörmeléket ha jól láttam :) Köszi V
Előzmény: sgabo (118)
sgabo Creative Commons License 2005.11.16 0 0 118

Szia!

 

Ilyet lehet kapni szerintem mindegyik madaras üzletben. Alapvetően homok, de van benne mindenféle darált motyó, a szépicsonttól a kagylódarabokig minden. Amit én szoktam venni az sárga papírdobozban van egy kanárival meg egy pinttyel az oldalán és madárhomok (Vogelsand) néven fut.

 

üdv:SGabo

vargaur Creative Commons License 2005.11.11 0 0 117

". Alájuk madárhomok, általában valami jobb minőségű, őrölt kagylőval"

 

Ha ezt részletesebben kifejtenéd.

 

köszi

V

 

Előzmény: Törölt nick (116)
vargaur Creative Commons License 2005.11.10 0 0 115

Igen? Nálam még nem csinált galibát :)

 

Szoval, hogy szoktassam rá a madarakat az egyébb kajákra?

Csak a magokat akarják enni, pedig multkor szedtem nekik kukacot is, az sem kelett.

Sem a lereszelt, sem a darabos alma.

Mondjuk a tyukhurt azt imádják

V

 

Előzmény: Törölt nick (114)
vargaur Creative Commons License 2005.11.10 0 0 113

Már késő, ez már bent van a fagyasztóban, majd a legközelebbinél.

Azám urak, haszál valaki MSN-t? Azon egyszerüb lenne a csevegés.

V

 

Előzmény: Törölt nick (112)
vargaur Creative Commons License 2005.11.10 0 0 111

Hoppá. Valahogy ugy rémlett, hogy eddig mindig csak a fehérjéről olvastam, azt hittem azt nem  szeretik. Köszia tippet akkor odadom nekik külön.

V

 

Előzmény: Törölt nick (110)
vargaur Creative Commons License 2005.11.10 0 0 109

No ,kész a lágyeleség. 1 tojás fehérje és vagy 4 kex hozzá. Lereszelve pépesitve, most már csak egy kérdésen van ezirányba.

Tessenek mondani hogy kell a pintyeket tömni, mert bele se szagultak a munkámba? :(

V

 

finch Creative Commons License 2005.11.09 0 0 107
Üdv! Tapasztalatom szerint minnél apróbb, annál jobb. Ha nagyon pépesre szeretnéd, egy széles pengéjű kés, vagy kenőkés lapjával szét tudod "kenni", szinte teljesen pépesre. Esetleg keverhetsz hozzá egy kis reszelt háztartási kekszet. Az éheztetéshez nem tudok hozzászólni, de szerintem inkább ne.
Előzmény: vargaur (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!