Keresés

Részletes keresés

Felagund Creative Commons License 2003.09.16 0 0 831
Irigyellek...
Előzmény: petike23 (830)
petike23 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 830
Megnéztem, nekem tetszett..
mondial Creative Commons License 2003.09.13 0 0 829
Kb egy hete láttam, előljáróban megjegyezném, sosem voltam nagy T-fan, habár az első 2 részről alkotott véleményem a maga nemében mindenképpen pozitív.

Igazából nem vártam sokat...már önmagában az is, h a jóval 50 felett járó Schwarzi újra eljátsza a Terminator szerepét előzetesen kissé szkeptikussá tett a filmet illetően, így végülis nem okozott akkora csalódást az egész.

És bizony baromira látszik Arnoldon, h megöregedett.:(

Kicsit túlságosan is az akciókra lett kihegyezve a történet(darukocsi leborotválja a várost, szétrombolja az utat, stb-végülis mondhatni, h ez próbált lenni a nagy dobás látványban, de akkora extra szerintem nem volt), habár lehet, h a sztori egy terminator film esetében nem is annyira fontos...mindenesetre én hiányoltam a remek kis beszélgetéseket a T és Connor közt...meg az egész olyan nagyon összekapkodottnak tűnt...ja és néha nagyon olyan érzésem volt, mintha valamelyik előző rész leporolt jelenetét látnám viszont, plussz elég kidolgozatlanok voltak a jelenetek, a forgatókönyvíró/rendező nem sok kreativításról tett tanúbizonyságot, h finom legyek.

Nekem nagyon hiányzott Edward Furlong! Lehet, h Nick Stahl jó színész, de a film alapján finoman szólva sem fedezi fel benne az ember a vezetői képességeket. Az rendben van, h JC egy kicsit megpattant idegileg, leamortizálódott a srác, nyugtatózza magát(megjegyzem Edward Furlong hitelesen el tudta volna játszani ezt a karaktert:), abszolut logikus azok után amit átélt, de az szerintem nagyon nem okés, h fikarcnyi vezetői vénát sem fedezhet fel benne az ember(Kate Brewsterben annál inkább)...na most ez lehet a "jellemformálók" illetve magának a színésznek is a hibája...én megvallom Furlongot hitelesebbnek találtam volna a szerepben és nem csak azért, mert a 2.-ik részben is ő játszott.

Ami viszont nagy pozitívum és végülis menti talán egy kicsit a filmet az Claire Daines. Tényleg üde színfoltja volt a filmnek az ő játéka. A skandináv terminátorhölgyről inkább nem mondok véleményt, túlságosan lehúznám.:)

Ja és a vége is jó volt, ha tényleg lesz 4.-ik rész, kiváncsian várom a folytatást(mondjuk Andy Vajna nélkül).

De a T3 közelébe sem férkőzik a 2.-ik résznek...

MaZsola Creative Commons License 2003.09.13 0 0 828
Ugye? Az elején én is csöpögve vártam a kezdést. Bevág az atombomba, aztán nagy effektkavarás és az egészből szépen elkezdi mesélni a lényeget a srác. Az a srác, aki az egész történet lényege mesél magáról, az életéről, az életérzésről. A meneküléséről. Aztán kész. Ennyi. Itt véget ért a film.

Én azért még megkockáztatom, hogy a az utolsó egy percben újra jó a film. Sokan ezt már csak ezért nem vesszük észre mert túlvagyunk egy 90 perces méregdrágán elfuserált produkción.

Napá.

Előzmény: jenette (789)
Vukovich Creative Commons License 2003.09.12 0 0 827
Tisztelt popsi ur mond már el nekem mi a különbség a felkelés és a lázadás között.
A gépek öntudatra ébredtek. Nem lázadtak senki ellen és nem keltek fel senki ellen.
Előzmény: Popsi (826)
Popsi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 826
szerintem a felklés=ébredés...

pl:
ma reggel hétkor ébredtem.
ma reggek hétkor keltem.
ma reggel hétkor lázadtam.......
Igy remélem érted.

Előzmény: sssssss (824)
jenette Creative Commons License 2003.09.12 0 0 825
jaííí értetlenkecc már : felkelés után bemegyünk a fürdőszobába, lázadás után meg nem.
Előzmény: sssssss (824)
sssssss Creative Commons License 2003.09.12 0 0 824
Most csak azt nem értem, hogy mi a különbség lázadás és felkelés között... :D
Előzmény: Popsi (823)
Popsi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 823
Hát miaz istennel lenne a baj??? A forditással mi mással. Hisz irtad. A gépek felkelése. Tehát nem lázadás...Nem azt irtam hogy ezt jelenti. Hanem hogy ilyesmi félére kellett volna. A cim igy olyat mutat ami nincs is a filmben...
Előzmény: sssssss (820)
jenette Creative Commons License 2003.09.12 0 0 822
jó ne legyen nehézfiú de attól lehetne FÉRFI

( pölö mint Michael Edwards : a távcsöves csákó a 2 elején ) : különbség

kömbe tökk mindegy : lehet akár a BAJORIMI a hadvezér, az alkotók tehetségtelenségét nem teszi jóvá semmi - senki stb stb . . . ( a ripacsokon nem múl semmi )

( szó se róla a Furlong is elég kislányos volt akár a Caprió fúj )

Előzmény: sssssss (821)
sssssss Creative Commons License 2003.09.12 0 0 821
Annyian utálják ezt a Nick Stahl-t, hogy meg szeretném védeni. Néhányan írták (beleértve hivatalos kritikákat is) már, hogy John Connor szerepe jó, szóval megosztja a közönséget.

Az én voksom is az, hogy JC koncepciója jó.

A kettőben is a gyerek John megvédendő másodhegedűs volt, a nehézfiú szerepét már a T800 elvitte. Két nehézfiú pedig két dudás lenne egy csárdában. Ugyanez vonatkozik a harmadik részre is, annak ellenére, hogy JC felnőtt.

Így készült el a film, lehet szapulni, de igazából nem tudom elképzelni, hogy ők JC-t hogyan képzelik el... :) NEM LEHETETT BELŐLE EGY MÁSODIK NEHÉZFIÚT CSINÁLNI. Az egyik (ha nem az egyetlen) legjobb húzás volt (ezzel ui. biztos, hogy tisztában voltak az alkotók) ez a tönkrement védenc, és castingolást is jól megoldották, mert Nick Stahl jó színész.

Ellentétben a T2 Furlongjával, aki elképesztően visszataszító kis takonyalak, és nagyon giccsesen is játszott, csak talán megszoktuk. Nagyon örültem, amikor ezt a véleményemet egy külföldi kritikában is olvastam.

Mikor kérdezgetik Vajnát, hogy mért nem Furlong játsza Connort, szabadkozik, hogy drogos stb., de szvsz tökéletesen tisztában van vele, hogy Furlong egy SZAR SZÍNÉSZ.

Ennyi.

Bocs, ha valakinek tetszik Furlong, tényleg tárgyilagos véleményt akartam, na mindegy...

Előzmény: Okos Tóni (785)
sssssss Creative Commons License 2003.09.12 0 0 820
A cím szó szerint: A gépek felkelése. Nem a cím fordításával van a baj, hanem a címmel; a rise nem jelent ébredést.
Előzmény: Popsi (765)
sssssss Creative Commons License 2003.09.12 0 0 819
Hát én még mindig nem tudom, mit jelent igazából, hogy "talk to the hand". "Szövegelj a kezemnek"?! Mivan?

Az, mikor rávágja, hogy "Most!", nem gáz, mert ugyan tényleg a kézbe mondta, de egyszerűen nem válaszként értendő, hanem forszírozza a követelését.

Előzmény: Blindmouse (764)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2003.09.11 0 0 818
1-0 oda :)
Csak sajnos ettől még nem lesz jobb a film...
Előzmény: Inner Circle (817)
Inner Circle Creative Commons License 2003.09.11 0 0 817
Lehet hogy ugyanezt mondtad volna, ha ötszáz évvel ezelőtt egy jövőből jött valami kirántja a kezedből a garantáltan akkori technikával készült kardodat. Pedig az elektromágnes nem is olyan bonyolult dolog. :)
Előzmény: Pál utcai fiú (816)
Pál utcai fiú Creative Commons License 2003.09.11 0 0 816
Azért van egy kis különbség a folyékony T1000-es meg a távirányítású autók között...
A T1000-es a jövőből jött, a franc se tudja milyen technológiával készült, ergo hihetőbb a dolog.
Viszont azt, hogy egy jelenkori autót buherál meg a TX, a kutya se hiszi el. Egyszerűen fantáziátlanok voltak az alkotók, valami parasztvakítást bele akartak vinni a filmbe, aztán ennyire tellett...

Komolyan, teljesen kizökkentett a filmből ez a jelenet...kb úgy, mintha belógott volna a mikrofon a képbe.

Előzmény: cerebrum (815)
cerebrum Creative Commons License 2003.09.11 0 0 815
No meg ez csak egy film. Szerintem simán beleférne...

Ezért is nem értem azokat, akik a velejéig kivesézik a filmek ilyen-olyan hibáit, hogy ez vagy az miért valószínűtlen pl. hogy nem lehet autókat távírányítani (T3). Az ég szerelmére, ezek csak filmek! És mi a filmek elsődleges célja? A szórakoztatás. Nem pedig a hírközlés vagy az ismeretterjesztés. Ha valaki a valóságra vágyik nézzen tévéhíradót vagy a National Geogaphicot, ne sci-fi filmeket...

Előzmény: cerebrum (814)
cerebrum Creative Commons License 2003.09.11 0 0 814
Igen, tényleg az, de mondjuk ennyi erővel a T-1000 is elég valószínűtlen. Mert egy folyékony fém lényben hol van pl. a vezérlő központ vagy mitől jön létre kohézió a folyadékcseppek között?
Előzmény: jenette (810)
jenette Creative Commons License 2003.09.11 0 0 813
ha neked a vírus rizsa kielégítő volt akkor örülök.

— most ébredt öntudatra ! ! !

bravo ¦-D

a T2 - ben a Cyberdyne kampec, ami a Skynet lelkét alkotta volna meg, a tanulékony csippet.

annak is idegen eredete volt ( a jövőből ) s a folytatáshoz így vagy úgy valami NEM emberinek muszáj lett volna lökést adni.

bár ki nem szarja le ! ! ! okés a bevétel, ez a lényeg ! ááhh !

Előzmény: Blindmouse (811)
Vukovich Creative Commons License 2003.09.10 0 0 812
kicsit elszaladt a fantázia az ügyben.
de tetszik!
Blindmouse Creative Commons License 2003.09.10 0 0 811
Na jó.. majd eccer visszanézek, most inkább nem szólok egy darabig hozzá ehhez... :p
Előzmény: jenette (809)
jenette Creative Commons License 2003.09.10 0 0 810
OK írod : olyan terminátor formájában, mely fényből van

de ez sajnos nagyon baromság - közeli.

Előzmény: cerebrum (799)
jenette Creative Commons License 2003.09.10 0 0 809
figyelj ez nagyon teccett. ezt vagy te találtad ki vagy nem, ez óriási

tavasszal mikor megjelentek a T3 előzetesek kb 100.000.000* megnéztem őket s probáltam kitalálni mi is lehet a sztori, s volt benne a "something terrible has to happen" - és becsapódás . . . akkor gondoltam is h a gonosz idegenektől jöhet valami csomag, ami a szkájnet eredete.

úgyhogy nem is hüeség az alieneket idekeverni.

csak ugye a részletek . . . : "maga a Skynet jön vissza" ez mondom óriási ötlet, de nagyon könnyen lehetne belőle amolyan tipikus halivúdi baromság . . . hát izé, az hogy a francba tudna testet ölteni ?

a James Cameron sztoriknak épp az a egyik erőssége hogy olyan földhözragadtak, emberként viselkedő emberekkel, gépként viselkedő gépekkel, így egy computer program hogy tudna életre kelni úgy, hogy ne legyen röhejes

tehát egész pontosan hogyan képzelhető el az, hogy "maga a Skynet jön vissza" ? ? ?

Előzmény: cerebrum (799)
jenette Creative Commons License 2003.09.10 0 0 808
nna nnneeeee, ez hüeség. há miaz h atomháború elleni vakcina ?

ha ezt a cerebrum találta kifele, akkor elismerésem. ( há jobb mint ami ekészült )

ez is teccik : az űrhajó lezuhan, egyenesen L.A.-be csapódik

ezt a Roland Emmerichnek kéne kivitelezni. de csak ezt

Előzmény: Blindmouse (805)
cerebrum Creative Commons License 2003.09.10 0 0 807
Ugye? Szerintem is. Bár az idegenekeket szerintem sem lenne jó belevonni a dologba, de amúgy szerintem is nagyon király. Még valamikor nyáron olvastam valahol a neten...
Előzmény: jenette (804)
Popsi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 806
VAgy a bolygó kapitánya:)))
Előzmény: Blindmouse (805)
Blindmouse Creative Commons License 2003.09.10 0 0 805
Persze, aztán jön Zuppermen, és Dexter laboratóruimában kifejlesztik az atomháború elleni vakcinát..

beszéltek itt hülyeséget..

Előzmény: jenette (804)
jenette Creative Commons License 2003.09.10 0 0 804
EZ ÓRIÁSI ! ! !

bár az idegen civilizációt sztem kár idekeverni kissé zavarossá is teszi, de ez hogy maga a Skynet jött volna vissza az időben ez most nagyon beindította a fentezimet.

vazze 'sz qúaó ! tökkre emlékeztet a aliens - re, abban is a — és ki rakja a tojásokat ? — lássuk a KIRÁLYNŐT ! ! !

ezt hol olvastad ?

ez oltári ! ! ! fú de teccik

Előzmény: cerebrum (799)
Popsi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 803
Jovanna akkor azvan nekije:)) Ez nem von le semmit a filmböl.Király és kész.
Előzmény: jenette (802)
jenette Creative Commons License 2003.09.10 0 0 802
ccc ! ! !
fullja van és kész ! ! !
Előzmény: Popsi (801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!