Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2015.04.10 0 0 39599

De láttam pozitív példát is: a IX. kerületben szépen sok kék festékkel felfestették a rokkant helyeket, az árupakolónál pedig a padkákat sárga szagattottal, aki ezek után is odaáll, az már nagyon figyelmetlen.

Előzmény: BOCI_boci_TARKA (39597)
GARFIELD Creative Commons License 2015.04.01 0 0 39598

Mert nem azért van a hatóság, hogy büntessen hanem azért, hogy rendet tartson.

Az elkövetett bűnnek, arányban kell állnia a kiszabott büntetéssel. 

Milyen társadalmi veszélyt hordoz a péntek délután 2-kor elhúzó hivatalnokora, a mi pénzünkből fizetett állami autóikkal, az este 8 előtt ott parkoló jármű?

Ezért büntetni 20 ezer forintra viszont kimeríti a szemétkedés kategóriáját. A hatóság viselkedése viszont komolyan kártékony, és tovább vezet mint a 19.55- kor büntetés.

Előzmény: Jahno (39594)
BOCI_boci_TARKA Creative Commons License 2015.04.01 0 0 39597

A legszomorúbb akkor is az az egészben, hogy a "hülye" autós és a "hülye" népség ezer ilyen eset után, sem készül fel erre és csak bambán csodálkozik!

 

Előzmény: John Zero (39596)
John Zero Creative Commons License 2015.04.01 0 0 39596

Ezzel abszolút egyetértek.

Én is láttam szegény szerencsétlen autósokat, akik -- rendben, ők hibáztak -- a "rakodás 15m megállni tilos" tábla után 10 méterrel parkoltak. Csupán egy fél vödörnyi narancssárga vagy kék festék kellene hozzá, hogy segítse az autósokat a szabályok betartásában, ehelyett a közteresek hétvégén is (!) köröznek és bilincselnek. Ráadásul annyira profin csinálják, hogy már fél perc alatt megvan a büntetőcetli és a bilincs is, ilyen hatékonyan állami (önkormányzati) céget még sose láttam működni :-)

 

Ismétlem: abszolút igazuk van, a "hülye" autós volt figyelmetlen, hogy nem méregette a métereket a tábla után...

Előzmény: PGyi (39591)
Veszpremi Creative Commons License 2015.04.01 0 0 39595

Márc. elején volt egyik nap pár óra, amikor - mint utólag kiderült - nem működött rendesen a rencerük, és a közteresek nem tudták lekérdezni a parkolásokat. Erre feltettek a szélvédőmre egy mikuláscsomagot, holott volt mobilparkolásom. Ügyfélszolgálatot hívom, azt mondták, fizesem be, majd visszakapom. Mondom nekik: az tuti, hogy nem fizetem be, amikor fizetve parkoltam.

Jahno Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 39594

Azért miért a közteres a gyökér, ha a bolond nem ismeri az órát és a táblát?

Előzmény: GARFIELD (39592)
tibi2626 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 39593

Szia,

 

ma jött a jó hír a bíróságtól. Megszüntették az eljárást, mert a felperes nem fizette be amit be kellett volna, vagy nem nyújtott be valami papírt.

 

Azért köszi a segítséged felajánlását. Ezt most megúsztam szerencsére.

 

Örülök, hogy végigcsináltam, mert a családban egy ügyvéd azt javasolta, hogy inkább fizessek, mert esélyem sincs ellenük, de én szerencsére nem hittem neki. :)

Előzmény: GARFIELD (39586)
GARFIELD Creative Commons License 2015.03.27 0 0 39592

A közteres terror az tipikus példája ennek. Amit művelnek mondjuk a 8. Kerületben (és bárhol az országban), az felháborító. Közben az ember nem mer végigmenni a Rákóczi téren, de a maffiának kell a lóvé, így lehúznak mindenkit. Mert a törvényeket be kell tartani... Szóval ez a fajta mentalitás, lehúzás, kisemberek megfélemlítése ami itt működik.

De ez sokkal veszélyesebb a társadalomra, mint azok a "bűnök", amelyet az állampolgár elkövet. ( ha egyátalán elkövet....)

Tipikus példa, Hold u. Várakozni tilos 8-ig. 19.55- kor jönnek a közteres tahók péntek este és végigbüntetik a kocsikat.

Én egy év szemétszedést osztanék ki az ilyeneknek.

Előzmény: PGyi (39591)
PGyi Creative Commons License 2015.03.26 0 0 39591

Nem az a kérdés lehetőségem van-e kiskaput keresni és ezt sikerrel megtehetem-e!

Bármilyen furcsa lehet, én szerettem volna betartani a szabályokat és általában kényszeresen nem szerettem volna azon izgulni, vajon megúsztam-e a büntetést mert talán 10 perc alatt nem vették észre, hogy nem fizettem parkolódíjat. Fizettem! 18 óráig! Persze biztos direkt, mert gondoltam 18 óra után a parkolóőrök már biztos alszanak és egyébként is a sötétedéskor már jóval figyelmetlenebbek is lehetnek, talán a hóvakság is beáll ebben az időszakban. Nem a 7. kerületben lakom, ritkán parkolok a belvárosban. Beismerem néhány éve a 20 óráig fizetős övezettel már egyszer megszívattak, tanulhattam volna belőle... Tehát most is elismerem, hogy az én hibám, ki is fogom fizetni azért a plusz 25 percért a parkolási díjon felül azt a 6380 Ft természetesen JOGSZERŰ újabb tanulópénzt. Jó pap holtig tanul, hogy elkerülhesse a gyanútlan használatból eredő ergonómiailag alaposan kidolgozott lehúzásokat... Itt nálunk iparág épül a megtévesztésre, a tájékoztatást összekarcolt üvegű apró halvány betűs LCD kijelző mögé rejtik, és persze lesújtanak. Kire? Aki nem tanulta meg a leckét... Azaz nem a rosszindulatú elkövetőre, az nem lenne olyan egyszerű, hanem a gyanútlanra.... 

Ez a probléma!

Főúr! Fizetek....

lxt Creative Commons License 2015.03.23 0 0 39590

Szerintem is, van dicsőségtáblája egy magára valamit is adó, a parkolási díjainknak köszönhetően létező, keményen dolgozó kisembereknek. Akik lehet, különben már rég éhen haltak volta (lám, mennyi életet mentenek meg a büntetésként kirótt védelmi pénzek; amely megrovások a sikeresen szocializált, kevésbé felvilágosult egyedek esetében grátisz lelkiismereti problémát is okoz(hat)nak – szóval dupla haszon.:-). Idővel, a keményen dolgozó kisembereket oly' annyira elkapja az ékszíj, hogy már fel se merül bennük (ha egyáltalán): pont azokat szívatják minden nap (virtusból, derűs kötelességtudatból, de néha igen, ökölbe szorított marokkal, ámde öntudatosan; meg ugye az az igazság, hogy ők a törvény nevében is eljárnak; de ők helytállnak, ezért is… de nem könnyű kenyérkereset az övék), akikből élnek, akiknek a vérét szívják. Szerintük, ha nem volna a munkaadójuk teremtette munkahely:-)… amibe bele gondolniuk is szörnyű, akkor nem kapnának kvázi jutalékot (ugyancsak szerintük tök jogosan… hiszen azt hozzáértő kitűnőségek, több passzusban is leírták egy darab papírra, és akkor az, amit nekik leírtak, azóta úgy is van, ez a rend), szóval a bírságokból – mondjuk elesnének a néhány százalékmorzsányi töredék jutaléktól – ami az ő esetükben, akár halálos kimenetelű is lehetne. Hogy mindezt miért? Hát nem megállt a prosztó (oszt azt hazudja, azért állt meg, mert nem akart maga alá vizelni) - parkolójegy meg sehol!? Akkor így, persze hogy büntetés a vége! Nem érted? Le van írva! Olvasni tudsz? Ennél egyszerűbbé, hogyan tehetnénk számodra az életed? Figyelj! Várj. Csak arra figyelj, amit leírok, amit mutatok. Tényleg ennyire nehéz? Mennyi pénz van nálad... na és honnan, no de ne szaladjunk ennyire előre.:-)

GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39589

Igen, határidőn belül megindították.

 

A postára adás időpontja ami számít.

Előzmény: tibi2626 (39588)
tibi2626 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39588

Köszi szépen. Meglátjuk mit lépnek.

Én is úgy gondolom, hogy érvényes jeggyel ne szivassanak már.

 

Az, hogy a fizetési meghagyást egy éven belül benyújtották, szerintem az ügy időben történő megindítását jelenti. Vagy mi számít?

Előzmény: GARFIELD (39586)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39587

Ha február 25, akkor még benne vannak az évben. De tényleg undorító szemétség, hogy az utolsó napokban adják postára....

Előzmény: tibi2626 (39582)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39586

Ha nem fizetik be a zsetont, akkor nem lesz belőle bírósági ügy. Ha befizetik, akkor lesz. De akkor segítek szívesen :D Szívjanak gázt!

Előzmény: tibi2626 (39582)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39585

Az eseménytől ha egy éven belül nem adták be, akkor bukták. De ezt a bíróság hivatalból nem veheti figyelembe. 

Előzmény: tibi2626 (39583)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39584

Az, hogy Neked volt érvényes parkolójegyed, mindent visz. 

Az, hogy előzőt kinthagytad semmi közük hozzá. Az, hogy közben háromszor nem hagytad el a helyszínt, azt nem neked, hanem Nekik kell bizonyítani!!!!

Az, hogy mindenért szeretnének lehúzni, az az ő bajuk....

A második kerületi nintendósok külön ocsmány gecik.... 

Előzmény: tibi2626 (39582)
tibi2626 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39583

Ez az egy év nem tolódik ki azáltal, ha már megindították az ügyet a fizetési meghagyással?

Előzmény: GARFIELD (39581)
tibi2626 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39582

Tavaly február 25-én történt. Múlt hét előtt jött a fizetési meghagyás.

Ma lett feladva az ellenvetés.

MEglátjuk mi lesz.

Biztos abban remélnykednek, hogy egy év elég ahhoz, hogy az ügyfél elkeverje a parkolójegyet, de mondom, kincsként őríztem, mert tudtam hogy ebből még bármi lehet.

Köszi előre is.

Bízom benne, hogy még mielőtt elkezdődne ejtik az ügyet.

Olvastam valamelyik fórumban, lehet pont tőled, itt, hogy volt már ilyen, hogy végül meg se indították.

 

Egyébként itt kinek kell bizonyítani? Nekik, hogy ez egy parkolási esemény volt, vagy nekem, hogy kettő?

Előzmény: GARFIELD (39581)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39581

Apropó, nézd meg a "parkolási esemény" időpontját! ha eltelt egy év, akkor azt is írd oda, hogy mivel a közlekedésről szóló 1988. évi 1. tv szerint a parkolási baszogatás elévülése egy év, így kéred elutasítani!

Előzmény: tibi2626 (39575)
GARFIELD Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39580

Mindenképp a fizetési meghagyásra írd meg, hogy a maffiának nem tartozom.

 

Ennyit kell írni a közjegyzőnek, és kész.

 

Ha perre mennek, akkor írj és segítek. 

 

 

 

Előzmény: tibi2626 (39569)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39579

Hopp, akkor sorry.

Akkor ez? Itt az a rész tényleg kiterjesztettebb.

http://parkall.hu/zone.html?city=budapest

(Én sem vagyok hajlandó parkolásért fizetni, nem tűnt még fel, hogy ezek ne lennének jók, bocs még egyszer.)

Előzmény: Songoka (39578)
Songoka Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39578

Azt hiszem ez nem túl hiteles :S

Pl a frangeppántól alig pár sarokra a gömb utca végig fizetős e szerint meg nem :S

 

Van eseteleg ebből frissebb? bocsánat hogy itt koldulok csak úton vagyok és mire ez a pdf is lejött korlátozott mobilnettel megőszültem (volna, ha nincs egy free wifi :D )

Előzmény: Törölt nick (39577)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39577

Ha a parkolási zónákat nem tudod, akkor tessék:

http://www.bkk.hu/apps/docs/bkk_dijtetelek_terkep_net_2013_4.pdf

Ha ez alapján messzinek találod, akkor megszívtad.

Ha ez egyéb miatt nem jó, akkor majd más mond okosabbat.

:)

Előzmény: Songoka (39576)
Songoka Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39576

Sziasztok

 

Kicsit off topic de mivel ez a topic pörög a legjobban a témában engedjétek meg hogy megkérdezzem, hogy a 13. kerületben a frangeppán lomb utca sarkához legközelebb hol lehet ingyenes parkoló helyet találni?

 

illetve hogy van-e valami havi bérlet a parkoláshoz?  úgy hozta a sors hogy elég sokat kell ott parkoljak mejd és havi 10.000ft is lehetne az automata etetési díjam :(

 

Köszönöm szépen

Üdv

Songo

tibi2626 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39575

Az eljárás legelején letudni? 

Én másnap elküldtem nekik emailben. 

Válaszoltak is rá, hogy nem tudják figyelembe venni, mert az ellenőrzés pillanatában nem rendelkeztem érvényes jeggyel. Pedig de, csak nem volt még a kocsiban. 

 

Előzmény: Jahno (39574)
Jahno Creative Commons License 2015.02.23 -1 0 39574

Viszont az is le van írva, hogy minek kellene az ablakban lenni, jól látható helyen. Ha ugyanaz az időpont, akkor éppen az automatánál volt, ezzek kibekkelhető lett volna, jobb lett volna az eljárás leején letudni. Én lassan évek óta nem voltam a városban pénzért, most vágtam ki egy köbméter parkolójegyet. Remélem rajtam már nem keresnek semmit.

Előzmény: Veszpremi (39570)
tibi2626 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 39573

Természetesen megvan a jegy, vigyázok rá mint egy kincsre. ☺

 

Állítólag ebben a helyzetben nekem kéne bizonyítanom, hogy valóban elhagytam a helyszínt, és újra parkoltam, mert különben hiába van érvényes jegyem, ott nincs türelmi idő. Bizonyítani meg nyilván nem tudom ezt. 

Nekem így nem is logikus. Én is azt gondolnám, hogy ha van érvényes jegyem, akkor tök mindegy, hogy volt egy másik is, ami le volt járva. 

Utálom a jogot! 

Előzmény: BOCI_boci_TARKA (39572)
BOCI_boci_TARKA Creative Commons License 2015.02.22 0 0 39572

Nagyon remélem, hogy meg is van még a jegyed és nem azért kérdezted, mert azóta elveszett?!

Előzmény: tibi2626 (39569)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.02.22 0 0 39571

én biztosan pereskednék, hiszen érvényes jeggyel rendelkeztél.

Előzmény: tibi2626 (39569)
Veszpremi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 39570

Érvényes jeggyel rendelkeztél, nyilván egy fillért se fizess nekik. Hol van az leírva, hogy mi lehet az ablakban?

Előzmény: tibi2626 (39569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!