Keresés

Részletes keresés

Dydand Creative Commons License 2022.05.22 -3 2 2761

Na ne mááá..... Akkor kb. az én privát parkolóm magasságában leszel, szerintem emlékszek is a házra ;) De no para, nem biztos, hogy 16-án éjjel lesz a leszállás. Járatfigyelésbe tettem egy oda ufthansa, vissza TAP+Lufthansa kombót, ami 12:40-kor fog leszállni Ponta Delgadában okt. 16-án. Lehet nem csak egy pacsi, hanem egy közös üceánparti vacsi is belefér, vagy egy traktorgyár. Vagy bármi :) Hogyhogy Maia mellett döntöttél? No és megint ez a nyamvad Sao Miguel :D :D :D Bezzeg a Balcsin többe kerül egy főtt kukorica a strandon, mint Maiában a hentesnél egy osso-bucco ;)

 

Nnnna, még értekezünk, de én nagyon örülök. Szerintem privátban tolom majd neked az igét, hogy az itteni "nyüzsgést" ne zavarjuk D :D :D 

Előzmény: Mr. Hadley (2760)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.05.21 -3 1 2760

Hi Dydand!

18-ig bérlem az utcában öt házzal fentebb levőt. 

Egy pacsira marad időnk, 17-én :D

Előzmény: Dydand (2759)
Dydand Creative Commons License 2022.04.11 -3 2 2759

Oksa, majd dobni fogom privátban az utazás idejét (amúgy október 16-án éjjel fogunk érkezni, és október 26-án indulunk vissza újra.) Ne dudálj, hanem írj, vagy csörgess meg, aztán csapatunk egyet (kettőt-hármat) együtt ;)

Előzmény: Mr. Hadley (2757)
Dydand Creative Commons License 2022.04.11 -5 2 2758

Hát megjöttek újra minuszék is ;) A névtelenség és arctalanság homályából, kényelmesen a fotelban ülve rendesen pontoznak lefelé. Pont sz*rok rájuk. Itt verik a nyálukat, és önigazolásokat gyártanak, irigykednek a nem is tudom mire. Talán mert buták ahhoz, hogy foglaljanak. Hogy meg merjenek szólalni "külföldiül". Hogy merjenek utazni. Ne lefelé pontozz, hanem KÉRDEZZ, ember, vagy nyomogasd tovább a pattanásaid, de addig én utazni fogok újra és újra és újra....

Előzmény: Dydand (2756)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.04.11 -3 1 2757

Tettem oda egy pluszt, hogy egyensúlyba kerülj.

 

Foglaltam én is októberre és ha sikerül akkor októberben bedudálok a széles utcafrontos bérkecód ajtaján :D

Tavaly nem sikerült eljutnom odáig, mert beleszakadt a tengerbe az odavezető út egy része :)

Előzmény: Dydand (2756)
Dydand Creative Commons License 2022.04.10 -5 8 2756

Hogy ki(k)nek fáj az, hogy olcsón lehet üdülni az Atlanti óceán közepén.... Itt is megjelent minuszolós barátunk, ahogy az eddigi hozzászólásoknál is (van, ahol többen is vannak). 

Nos nekik üzenem: tanuljatok nyelveket, és tudjátok használni a neten, akkor a balatoni árak töredékéért tudtok ezerszer jobb élményeket szerezni. Fotelkalandorként viszont nem értem miért kell negatívan értekelni azt, hogy más ezt meg tudja oldani. A blogomon rengeteg leírás van, tippekkel-trükkökkel. PErsze ha századszor is a Balaton vagy Horvátország a cél, akkor meg mit kerestek itt? Szánalmas. Most jöhetnek a mínuszok újra... ;) 

Dydand Creative Commons License 2022.04.02 -3 2 2755

Idén is októberre foglaltam. Ilyenkor még lehet válogatni, illetve vannak nagyon jó ajánlatok. Plusz minek menjek a melegből a melegbe? ;) Utána 2023 február Thaiföld, bár ez itt off :D  

Előzmény: Mr. Hadley (2754)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.03.31 -3 1 2754

Mikó mene?
Az azori a legtutibb hely a világon. 

Előzmény: Dydand (2753)
Dydand Creative Commons License 2022.03.30 -4 3 2753

Mar de Prata 10 napra újra lefoglalva (az euro változása miatt most már 159.000, ezért a Balcsin egy budit nem tudnék bérelni, nemhogy közvetlen óceánparti házat full felszereltséggel és reggelivel helyi, háztáji és bio termékekből, arról nem is beszélve, hogy egy osso bucco a helyi hentesnél olcsóbb, mint a Balcsin egy főtt kukorica.... :D ), onnan indul majd Flores és Corvo felfedezése is, plusz Porto Formosóból az óceáni pecázás. Plusz Vale de Lombadas, plusz Grená Park Lagoa das Furnas mellett, plusz.... sorolhatnám, mert a itthoni fórumokon ezekről a helyekről sincs semmi említés, ahogy pl. a Poco Azulról sem;) Lehet inkább a békéscsabai kolbászfesztivált kellett volna megcéloznom az "unalmas" Azori szigetek helyett D 

Előzmény: Mr. Hadley (2749)
martinaxe7 Creative Commons License 2022.03.30 -4 0 2752
Előzmény: Flower2000 (2751)
Flower2000 Creative Commons License 2022.03.25 -4 1 2751

Las Islas Azores elevan la alerta volcánica en São Jorge: ¿se espera una gran erupción?

Posibilidad «real» de una gran erupción en São Jorge tras elevar la alerta volcánica en esta isla de las Azores

 

Gondoltam hátha érdekel valakit.

https://www.eltiempo.es/noticias/erupcion-volcan-islas-azores-sao-jorge

 

forditóban le tudja forditani

Woodyka Creative Commons License 2022.02.08 0 1 2750

Miért? :(

Előzmény: Mr. Hadley (2749)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.02.06 -3 0 2749

Hali Dydand!
Párszor járt ott a törölt nickem (kissjanoo). Szerintem még fog is menni az Azorira, de innen az indexről ez a nick véglegesen távozik :(

 

Előzmény: Dydand (2748)
Dydand Creative Commons License 2022.02.06 -3 0 2748

Nem kell sárgulni :)

 

Egyszerűen már négyszer voltunk Sao Miguelen, most októberben Picora is átmentünk, és szeretnénk tovább körbenézni. A legközelebbi útnál pár nap Sao Miguel (a több, mint 40 kint töltött nap után is van még mit megnézni), majd irány Flores és Corvo, mert kíváncsiak vagyunk mindkettőre nagyon.

 

A filmet köszönöm, megnéztem, valóban érdekes. Lihegés végig, pontos helyek sehol sem említve (még jó, hogy már utánajártunk a két sziget nevezetességeinek külföldi és azori topikokon, azori fb csoportokban), és végig a srác a fókuszban a csodás látnivalók helyett, képstabilizátor nélküli felvételekkel :) Jó volt végignézni, és a többi videóját is meg fogom nézni a "gyertek el azoreszra" srácnak, ihletet meríteni jók :)

 

Te merre jártál már a szigeteken?

Előzmény: Törölt nick (2746)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.05 -3 0 2747
Előzmény: Törölt nick (2746)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.04 -3 1 2746

Meg fogok sárgulni... :)

 

Volt egy magyar srác négy évvel ezelőtt aki vlogolt a két szigetről. Szerintem egészen egyénire sikerült neki a dolog. Ha érdekel megkeresem neked a linkjét. 

Előzmény: Dydand (2745)
Dydand Creative Commons License 2022.02.03 -3 2 2745

Van valakinek tapasztalata Flores és Corvo szigetével kapcsolatban? Idén szeretnénk felfedezni azokat is.

t-boyfalva Creative Commons License 2022.01.09 -3 1 2744

 

Aki mostanaban turazni szeretne annak kicsit at kell rajzolnia a terkepet . Az igen esosre sikeredett osz kovetkezmenyekent igen sok a foldcsuszamlas.

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 -3 1 2743

Volt egy kis eső...
https://youtu.be/xRh2caIUfwc

geodo1 Creative Commons License 2021.12.04 -3 4 2742

augusztus legvégén, szeptember legelején jártam Sao Miguelen, és írtam erről összességében elég sokat a blogomon:

 

első három nap

 

második három nap

 

harmadik három nap

 

hunestfin Creative Commons License 2021.11.22 -3 0 2741

Tegnap és ma nagyon viharos volt az időjárás,ennek ellenére Furnas-ban sokan voltak

Előzmény: Dydand (2740)
Dydand Creative Commons License 2021.11.22 -3 0 2740

Igen, ez így volt októberben is, amikor mi mentünk. Az volt a tapasztalatom, hogy csak Ponta Delgadában vették nagyon komolyan az ellenőrzést, olvasták le az EU-s Covid igazolványt.
A sok (portugál) turista valószínű csak a hétvégének szól, amikor mi kint voltunk (október első két hete) akkor alig voltak ;)

Előzmény: hunestfin (2739)
hunestfin Creative Commons License 2021.11.20 -3 2 2739

Üdv.Azori kedvelők!

Tegnap érkeztem.
Csak EU-s covid igazolvánnyal lehet belépni,a reptér kijáratánál mindenkit igazolnak:QR kódot le olvassák és mehetsz.

Sok a turista,de inkább portugálok.Sao Miguel most is olyan(szép),mint a járvány előtt.

Dydand Creative Commons License 2021.11.12 0 3 2738

Elkészültem az összefoglaló videónkkal. Remélem tetszeni fog ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ZU_FQEovKVc

 

Persze lesznek újabb posztok is, amint lesz rá érkezésem. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.07 -3 1 2737

Az nem az :)

Az egy világfájdalom...

Előzmény: Kovács szaki (2736)
Kovács szaki Creative Commons License 2021.11.07 -2 0 2736

Már régen létezik olyan internetes oldal és app is, aminek a hiányát fájlalod. Úgy emlékszem, tavaly nyáron kezdett működni és azóta is használható. A neve "Re-open EU". 

Előzmény: Törölt nick (2735)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.07 0 1 2735

Egyetértek a mondanivalóddal, de ugye utazási szempontból a többség nem foglalkozik azzal, hogy a célban az emberek nyájimmunitás vagy átoltottság, esetleg maszkviselés miatt nem hullanak, mint ősszel a legyek.

Ha az utazónak be van sózva a segge, akkor utazni akar és megteremti a saját maga számára elfogadható mértékű védelmet, valamint a manipulált adatok alapján felméri a rá váró veszély mértékét. Ha mindkettő belül van az utazó tűréshatárán, akkor már csak egy probléma marad: eleget kell tenni a transzfer és a fogadó országok elvárásainak. Na ez az ami nem egyszerű.

 

Tehát eltekintve az egész alapjaitól - magától a betegségtől - két és fél év alatt az Európai Unió képtelen volt létrehozni egy nyomorult platformot, amin ha beírnád, hogy milyen védelemmel rendelkezel, valamint megadhatnád, hogy innenből odába akarsz utazni. Erre a rendszer kiköpné, hogy milyen igazolásokat szerezz be ehhez. Ehelyett ilyen fórumokon, facebookon vagy különböző weblapokon próbáljuk megtudni, hogy a kínai vakcina a Tescón kívül jó e valahová.

 

Az Azori kemény hely volt idén a bejutást illetően. Az azoriak nem ismerték el az utolsó pillanatig az oltottságot, foggal körömmel védték az rt-pcr szükségességét. Sőt képesek voltak saját biztonságuk érdekében a 6.és a 13. napon még ingyen is tesztelni a beutazókat csakhogy biztosak legyenek a dolgukban. Nem hiszem hogy ők nagyokat fognak enyhíteni, bár hetek óta nem követem az ottani történéseket.

Az biztos, hogyha olyan agylövésem jönne hirtelen, hogy irány Portugália bármelyik része, akkor nem tétováznék - mennék, negyedik hullám ide vagy oda.

Előzmény: Woodyka (2734)
Woodyka Creative Commons License 2021.11.07 -4 1 2734

Apró gond, ahogy egy videóban láttam (hiteles vagy sem, állítólag orvosok), hogy 100%-os oltottság mellett 60%-os a védettség és 80% kellene a nyájimmunitáshoz. A 60% abból lett talán levezetve, amit tudunk, hogy bizony az oltottak is el tudják kapni és terjeszteni is tudják (és sajnos mutációk is létrejöhetnek simán, mivel a terjedési láncot nem szakítja meg).

Szóval meglátjuk. Van ellenvélemény is:
https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/a-koronavirus-nathavirussa-szelidulhet-nem-lesz-mindig-ilyen-fertozo/462yjcq

Mindenesetre meglátjuk, hogy mennyire sikerül végre sikeresen kezelni a helyzetet majd pedig mennyire áll vissza a megszokott normális rend.

Persze a természetnek és a bolygónak is jó lenne azért ha inkább alkalomszerű éves nyaralások állnának vissza mintsem a minden hónapban bárhova is pár napra olcsó fapados utazások.

Azorinak számomra részben ez is a vonzereje, hogy nem egy csomó nyüzsgő zsibongó tolakodó turista között kell lenni, hanem egy szép békés csendes sziget, nyugodt szigetlakókkal. (főképp szezonon kívül).

Előzmény: Törölt nick (2733)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.07 -4 1 2733

Az elkövetkező öt évben nem fognak okafogyottá válni a különböző rendelkezések.

Teljesen nyilvánvalóvá vált az irány, amelyet az elmúlt időszak melléfogásai vagy lehet mondani, hogy politikai érdekből meghozott olyan rendelkezései hoztak melyeknek köze sincs ehhez a nyomorult járványhoz.

 

Az újabb rendelkezések azt mutatják, hogy egyre több helyen vonják ki az elfogadás alól a PCR teszteredményt. Több helyen a 2G-nek elnevezett szabályozást teszik hitelessé, amely az EMA certifikált oltást vagy a betegségből történt felépülést fogadja el védettségként.

 

Ebből az utazók számára igencsak nyilvánvaló dolgok következnek.

Az IATA a könnyebb folyásirányba fog mozdulni és egyszerűen nem fognak a légitársaságok a 2G szabályozástól eltérni. A másik pedig az lesz, hogy az EMA oltások is határidőssé fognak válni, hasonlóan a gyógyult státushoz.

Figyeld meg hogy rövidesen a greenpass ki fog térni az egy évnél fiatalabb utolsó oltásra is, melynek szekerét boldogan fogják tolni azon politikai körök akik el akarják takarni a keleti vakcinák alacsony hatásfokát.

 

Az "előbb-utóbb" olyan távoli időpont, amit mi nem hónapokban mérünk. A világ nem Európa. 

A dologban azok az országok lesznek a nyertesek akik akár oltás, akár átesettség alapján a legközelebb vannak a nyájimmunitáshoz. És ehhez bizony kell némi kooperáció az adott országban élő emberek között. Ebben mi magyarok roppant gyengék vagyunk.

 

Itt egy érdekes cikk, érdemes elolvasni, még akkor is ha fenntartásaink vannak a benne leírtakkal kapcsolatban.
https://telex.hu/koronavirus/2021/10/14/portugalia-covid-oltas-vakcina-magas-atoltottsag-oltasi-hajlandosag-maszk-maszkhordas-jarvanykezeles

Előzmény: Woodyka (2732)
Woodyka Creative Commons License 2021.11.06 -5 0 2732

Eljön előbb utóbb az idő, amikor kb. mindenki át kell, hogy essen majd a betegségen (amire hirtelen kapásból most 3 gyógyszert is engedélyeznek), mivelhogy a vakcinák nem megakadályozzák a fertőzést és terjedést hanem csak a tüneteket enyhítik. Úgy viszont előbb utóbb okafogyottá fognak válni a rendelkezések. Már amennyiben Európa marad továbbra is a szabad úton...

Előzmény: Törölt nick (2731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!