Keresés

Részletes keresés

SN31 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75869

Persze hogy a nyakamon maradtak...

Előzmény: Pap Pali (75860)
SN31 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75868

Kis kiigazítás.Nincs a bendőjük tejre beállva,nem is lesz soha,nem alkalmas tej emésztésre.Kérődzőknél a kezdeti időszakban az oltógyomor a legnagyobb,itt történik a tej emésztése és ezért van szükség a nyelőcsővályúra,hogy a tej csak ide kerülhessen.Ezért fontos hogy a lehető leghamarabb fogyasszon szálas és abraktakarmányt,hogy mielőbb elkezdődjön a bendősödés,és a többi gyomorrész fejlődése.Továbbá ezért nem jó ha sokáig csak tejet eszik vagy etetnek vele ha cumis mert nem lesz az előgyomroknak megfelelő kapacitása,nem alakulnak ki a megfelelő gyomormozgások és a bendőnyálkahártya papillái sem fejlődnek ki.

Előzmény: Kecskeb (75851)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75867

..a lègtèr zàrt vagy nyitott a fertőzèst tekintve teljesen mindegy.- Nem mondom, hogy nincs igazad - mivel nem tanultam Ornitológiát - nem tudlak megcáfolni.

De mint laikus a madárinfluenza esetéből indulok ki... a zárthely nagyobb veszélyforrás mint egy állandóan járó levegős nyitott hely. 

Előzmény: Pap Pali (75866)
Pap Pali Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75866

Hogy a lègtèr zàrt vagy nyitott a fertőzèst tekintve teljesen mindegy.

Hàla a türelmes ès igènyes tenyèsztőknek, termelőknek sokat vàltozott a kecskèk megitèlése. Ma màr sok telepről kerül ki jól produkàló kecske ès az index melett küllemre is tetszetőtesek. Áldozni, befektetni kell ès a kocka fordul. 

Az emlitett problèmàt inkàbb a kecske-kecske tartók idèzik elő figyelmen kivül hagyva sok szempontot.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75865

Mióta van kecskétek?

Szüleiteknek is volt?

Hogy jött az a gondolat, hogy legyen kecskétek?

Azért kérdezem, mert nekünk a családban senkinek sem volt....viszont a dédnagyapám Görög származású és köztudott, hogy a Balkánon nagyon szeretik a kecskéket...ami nálunk nem mondható el, hiszen az értéke egyenlő a nullával, főleg egy gidának... de nálam ez a kecske iránti szeretett - a DNS-emben hozhattam magammal? - mégis aktiválódott :) 

Én is keresem a választ... miért pont kecske...?

Előzmény: Kecskeb (75858)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 75864

Maximálisan igazad  van.... de nem mindegy, hogy az a légtér zárt vagy nyitott! 

Az biztos, ha a kecskék a tyúkólba lennének elzárva a baromfival  komoly fertőzés forrás lenne.

De nálunk más a helyzet. Nyitott légtérben vannak és szép lassan csökken a szárnyas állomány.

Köszönhető a nyestnek és a vasárnapi ebédnek:)

Előzmény: L_áma (75861)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.27 -1 0 75863

Még nem láttam sönkinél ilyet, de majd szörzök valahonnan néhányat.

Előzmény: L_áma (75853)
Pap Pali Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75862

A fertőzèsek miatt nem jó ha a kecske a takarmànyra piszkol (legelőn se). 
"Ennyi féle jószág egy légtérben nem egészséges."

Nem a sokszinűsèg kàros jelen helyzetben a kecskére, hanem a màs àllattal való együtt tartàs.

Ennyi erővel farkassal is lehet tartani, az "humànusabb".

Előzmény: L_áma (75861)
L_áma Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75861

Nagyon bevált.

Ennyi féle jószág egy légtérben nem egészséges. Nem vagyok szagértő, de lehet még meg is betegítik egymást..... lehet. Régebben mikor egy ló egy kecske volt, akkor ők együtt laktak.

Most már csak a főegerész jár be. Igaz, ő mindenhova. De hát neki ez a munkahelye. :)

Előzmény: Törölt nick (75856)
Pap Pali Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75860

Sikerült a kicsiken túladni?

Előzmény: SN31 (75807)
Pap Pali Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75859

Nem hinnèm, hogy ezektől tartanod kellene, viszont a felsorolt szàrnyasok biztos nincsenek jó hatàssal a kecskère....èn tàvol tartanàm őket egymàstol.

A szàraz szalma elengedhetetlen!!

Előzmény: Törölt nick (75855)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75858

Van amelyik már kétnaposan ízlelgeti a szénát... amit az anyjuktól látnak azt próbálják követni...

Kecskeb Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75857

Te tudod...

Az valóban nem jó, hogy a bálákat tapossák, mert arra megy pisi is kaki is... aztán pont ők fogják húzni az orrukat, ha enni kell belőle...

Tejelő kecskének jobb a lucernaszéna... látványosan növeli a tej mennyiségét, és persze abrakkeverék is mehet... azt érdemes fejéskor...

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75856

De jó :) !!! Ezt feltétlen kipróbálom!!!

Előzmény: L_áma (75853)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75855

Talán 1 hete is van, észrevettem, hogy a 14 napos gida elkezd diófalevelet venni a szájába, szénát rágcsálgat és zabot eszik. Nem akartam írni, mert nem tudtam, hogy ez van a kecskéknél és nem akartam úgy feltűnni, mint aki "nagyzol" , hogy neki hiper-szuper kecskéje van...Aztán ugyanez a gida csinálta azt, hogy diófalevél volt a szájába és térden kúszott mint a térden járó kecske.

Megkaptam fejő állványt- de nem próbáltam ki a kecskékkel. Láttam, hogy szoptat, arra gondoltam nagy baj nem lehet.

Kisebbik a fehér gida is meglepően szép.Az egyik reggelre szemmel láthatóan nagyobb lett, mint amikor este otthagytam...gondoltam is magamban, hogy bolond gombát evett , hogy így megnőtt...

Nálam muszáj takarítani!

Egyben vannak a baromfival kacsa ,liba, tyúk, egér, nyest , vadgalamb és még kitudja mi nem. Biztos vagyok benne , hogy legalább 1 guriga szénabálát tönkretettek. Ráfeküdtek, vizeletet, trágyát ráengedték. Nagy a veszteségem.nem csak bálában, hanem takarmányban is. Jön a jó idő nem szeretném, ha bolhafészek, vagy valamilyen kórokozó megtelepedne. Ezeknek nagy bundájuk van, nálam felfekszenek a tyúkól tetejére ...nem tudom elfordítani:(

Előzmény: Kecskeb (75851)
milk11 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75854

de jóó ügyes vagy! most aztán ne add fel, a betonon se nagyon kopik ilyen hamar csak vagdosd neki :)

Előzmény: Törölt nick (75841)
L_áma Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75853
Előzmény: triplaharom (75850)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75852

Ha most a benti őlról beszélsz, akkor azt javaslom ne tedd.

A beton nagyon hideg, és a mélyalom a legjobb melegítő a kecskének.... évente kétszer szokták kitakarítani, tavasszal és ősszel. A mélyalom magassága elérheti a 40-45 cm -t is.... attól magasabb már nem jó.

A jó mélyalom alul nedves és dolgozik mint a trágya, felül száraz amiben kényelmesen fekszenek. Szóval ne lepődj meg, ha nem tudod elégetni, viszont a kecsketrágya kb 5-ször olyan erős mit a marhatrágya... szóval valszeg lenne aki tudná használni.

Ha összerakod egy kupacba klassz trágya lesz belőle őszre.

Előzmény: Törölt nick (75848)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75851

Igen, esténként ki lehet fejni a maradékot, ha van....ezzel is fokozod a termelést....

Nézd meg a fejőpadon a tőgyét, és bimbót.... Ha a tőgy nagyon csomós, és meleg akkor lehet gyulladása, de én ezt nem tartom valószínűnek. Ha gidák folyamatosan eszik, akkor nem nagyon indokolt a tőgygyulladás, persze lehetséges.

Inkább arra tippelnék, hogy az anya elkezdte szénára szoktatni a kicsit.

Ez anyánként más, van amelyik a végletekig képes szoptatni, de a tapasztaltabb és jobb anyák elkezdik szabályozni a fogyasztást és kényszerítik a kicsit a széna evésére.

Ugyanis a kicsik bendője most még tejre van beállva, de a kérődző gyomor kialakítása az ezzel a szép lassú váltással történik meg.

Kb. hat hetes korára éri el a kicsi a csúcs tejfogyasztást, de addigra már bőven szénáznia is kell.

Előzmény: Törölt nick (75847)
triplaharom Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 75850

Hogy néz ki az a háló, nem rágják szét ?

Előzmény: L_áma (75849)
L_áma Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75849

Évek óta szénahálóból eteti a lányom a szálas takarmányt. Töredékére csökkent a pazarlás, és a bentlét alatt jól elfoglalják magukat. Feladat kienni belőle. Bevált lónál is, kecskénél is. Nincs a földön elszórt, letaposott széna.

Viszont szalma mindíg.......... 

Előzmény: Törölt nick (75848)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75848

Ja és ami a legfontosabb. az összes széna, szalma , amit összetapostak - mivel jön a tavasz - kisöpröm alóluk és eltüzelem. Elég lesz a tiszta beton, a víz, abrak, és annyi szalma amit megesznek...Végre tisztaság lesz!

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75847

Tudom , hogy a gödör alján vagyok még...ergo...lesz még munka a körmével....:)

Ma reggel meghozta az asztalos a fejőállványt:)!

Kérdéseim:

- Este elkezdhetem  "kifejni" a kecskéket és a tejet a macskának adni?

- Honnan tudom hogy gyulladt a tőgye? Reggel láttam, hogy a 2hetes gida elől futott az anyja , nem engedett neki szopni, gondolom van valami gond...

Előzmény: Kecskeb (75844)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75846

A belseje kijön, maradt egy üres lyuk,de széle még mindig kemény...nem tudtam levágni! Betonon van remélem szombatig lekopik.

Előzmény: SN31 (75843)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75845

Köszönöm, hogy megfordítottad a képeket :)

(Az informatikában nincs akkora kitartásom mint a kecske körmöléshez)

Előzmény: L_áma (75842)
Kecskeb Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75844

Eeeeegen.... pont ez a probléma a lezáródott körömmel.... berohad alatta a talprész....Muszáj lesz szintbe vágni ..... és még utána nagyon sokszor, hogy rendesen, (vagy legalább is úgy-ahogy) rendbe jöjjön...

Egyébként rossz hír, hogy a köröm ilyen rossz állapota befolyásolja a tejtermelést is és idő előtt elapaszthat...

Előzmény: Törölt nick (75840)
SN31 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75843

azt a közepét kotord ki teljesen a széle meg mehet hozzá metszőollóval...hol laksz?

Előzmény: Törölt nick (75840)
L_áma Creative Commons License 2019.02.25 0 0 75842

No, ez jó hír. Beérik a kitartásod.

Forgatás:

Előzmény: Törölt nick (75841)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 1 75841

Reméljük,hogy sikerül...már áll, jár a körmein és állva szoptat:)!!!

Előzmény: Tekiartur (75836)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 1 75840

Van ismerősöm aki az ország túlsó végébe jár teheneket körmölni, de kecskét nem vállalt. Azt mondja fogalma sincs, hogy kell kecskét körmölni:)

Viszont tegnap a hátsó körmeit kezdtem el csiszolgatni.

A köröm belseje olyan volt mintha gipszbe lépet volna és ahogy megpiszkáltam mállott ki a belseje és csak a külső szarú maradt rajt. elkezdtem vagdosni, de nagyon keményvolt. Úgy is hagytam , de kecskében volt valami furcsa , amit nem tudtam hova tenni...(nem tudom a képeket elforgatni)...a kecske állva szoptat :)!!

Előzmény: Kecskeb (75828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!