Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2006.04.07 0 0 639

Na, Aynaditti, a hétvégén megpróbálok a leírásod alapján csinálni egy ilyesmi dobozt. Fakockákat akarok benne tartani, úgyhogy teherbírónak kell lennie, úgyhogy az alja dupla kartonból lesz, a peremet kivéve. Lényegében két doboz egymásban.

Még mindig nem igazán bízok a csak élen ragasztásban, de majd meglátjuk.

 

Meg a festést sem tudom, hogy lesz, de az ráér.

 

Mi az az Aquacolor?

Előzmény: Aynaditti (608)
GPF Creative Commons License 2006.03.22 0 0 638
Mail ment.
Előzmény: Aynaditti (637)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.22 0 0 637
Nekem is van jópár (nem saját), ilyet még nem láttam, csak azért... de majd megbeszéljük. Köszi.
Előzmény: GPF (636)
GPF Creative Commons License 2006.03.22 0 0 636
Pont ez tetszett? Mert vannak olyanok, amiket jóval egyszerűbb megcsinálni és talán változatosabb is, mint ez.
Előzmény: Aynaditti (634)
Humli Creative Commons License 2006.03.22 0 0 635

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Olyan szépeket csináltatok, hogy kedvem támad utánozni:)

de közben meg tartok is tőle rémesen:) látom milyen precizitást igényel

 

Aynaditti Creative Commons License 2006.03.22 0 0 634
Köszi!
A minta sűrűbb lakk, csőrös flakonból írókázós módszerrel, ezzel jól lehet "emelni", de finomabb rajzolatokra nem alkalmas, mint látod is a képeken. A többi folyamat u.úgy, mint az előzőekben leírtak.

GPF!
Azért kérdeztem a levédetést, mert titkon reméltem, hogy nem és így elmerem kérni a mintákat. Mielőtt az asztalosba átmennék, megkéne tanulnom egyenesen vágni.
Előzmény: Humli (631)
fááni Creative Commons License 2006.03.21 0 0 633

Jól esik a dícséret. :)

Ballagásra szánom.

A doboz felépítésa azonos Aynadittiével, 1,5 mm-es kartonból építve.

Az alap a belehelyezendő tárgy + 2 karton vastagsága és némi ráhagyás.

Az oldalak 1" magasak (vágólap alap háló, kicsit sok lett).

A hossabbik oldalak olyan hosszúak, mint az alaplap.

A rövidebb két lemeznyivel kisebb mint a rövid oldal.

Az alapot körbe és a hosszabbik oldal rövid élét ujjal bekenem planával, az egészet összeillesztem, ha nagyobb a doboz rövid enyves papír darabokkal rögzítem helyenként.

A tető itt rátolható, három kartonnal nagyobb mint az alja.

Elöször az oldalát borítottam, 7 cm széles batikolt, gyűrt papírral, így a külső és  belső oldalt is egyszerre takartam, némi rálógással az aljára belsejére. (tapéta ragasztó+plana)

A doboz aljára a tetővel azonos méretű talp került a könnyebb nyitás miatt, ezt egy kb 3-3 cm-rel nagyobb papírral borítottam, az oldalán visszahajtva, utána ragasztottam fel.

A tetőt kívül belül tükrösen körbe 1-2 mm-el kisebb papírral borítottam.

Kicsit mély lett a doboz, ezért egy beleillő karonlapra 6 mm vastag, könyv méretű habisol lemezt ragasztottam és bevontam batikolt papírral.

 

A könyv műbőr borítású, túlélő könyv, (nem találtam ballagós témájút) lehet, hogy 18 hónapos naptár lesz.

 

A doboz arányai nem az igaziak, egy könyvel azonos méretűn töröm a fejem aminek a tetejébe kerülne a toll.

Előzmény: Humli (631)
GPF Creative Commons License 2006.03.21 0 0 632

Az alapötletet egy japán fickóé, de én fejlesztettem tovább.

Vannak teljesen sajátok is, de eszembe se jutott levédetni.

 

Engem nem zavar az off, de ezeket ne a Hobbiasztalos topicban beszéljük meg?

Előzmény: Aynaditti (629)
Humli Creative Commons License 2006.03.21 0 0 631

Sziasztok!

 

nagyon jópofa ez a Quilling, a mostani kézművesvásáron pl. kis dobozokat, szekrénykéket is díszítettek ezzel a technikával.

 

Ditti ez a dobozod is csodaszép! abba ne hagyd ezt a sorozatot!:) az oldalára a minta hogyan? mivel készült?

 

Fááni! nagyon tetszik ez készlet, ha lehet és is kuncsorognék egy kis leírásért!

Aynaditti Creative Commons License 2006.03.21 0 0 630
Írnál rövid ismertetőt a borítás menetéről, milyen sorrend a célszerű, gondolom, már kitapasztaltad...
Előzmény: fááni (627)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.21 0 0 629
Belekotyogok... sztem a doboz borítópapírja lehet batikolva.

Fáni !
Nagyon tetszik. A köztes elválasztó miből készült? Úgy tűnik vastagabb. Elválasztókon már rég töröm a fejem.

Peti ! ( kisOFF)
Gratulálok a jó kis logikai játékodhoz! Saját tervezés ? Ha igen, levédetted?
Előzmény: GPF (628)
GPF Creative Commons License 2006.03.21 0 0 628

Nagyon elegáns!

A könyv van batikolt papírral borítva? Teljesen bőr hatású!

Előzmény: fááni (627)
fááni Creative Commons License 2006.03.21 0 0 627

Nagyon jók az antikolt dobozaid!

 

Én is kedvet kaptam a dobozoláshoz. A könyvecske 7*15 cm. Ballagásra szánom. Batikolt papírral van borítva.

Előzmény: Aynaditti (625)
GPF Creative Commons License 2006.03.21 0 0 626

Fú, nagyon klassz lett ez is!

 

Jó ötlet az alul felül kis perem!

Előzmény: Aynaditti (625)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.21 0 0 625
Én most egy ilyen papírdobozt csináltam:

Ha valakit érdekel innentől egy pár kép
cicwarek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 624
Ezt úgy kaptam, hogy volt hozzávaló ragasztó, ami nagyon erős és színtelenre szárad. Csak egy nagyon picit kell a papír élére tenni, fogpiszkálóval szoktam.
Előzmény: tallina (623)
tallina Creative Commons License 2006.03.18 0 0 623
Ezek nagyon jók :-))) Mivel kell a csíkokat felragasztani?
Előzmény: cicwarek (622)
cicwarek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 622
Köszi a részletes leírást.

Quilling-technika:
Előzmény: tallina (621)
tallina Creative Commons License 2006.03.18 0 0 621
Tapétaragasztót. Egy ív csomagolópapírt meggyűrtem, majd kisimogattam, tapétaragasztóval lekentem, hogy egy kicsit elázzon, majd egy másig rétegre felkasíroztam és az egészet lepréseltem (nehéz könyvekkel, mert nincs présem)újságpapír között. Amikor megszáratsdt, meghajtogattam a zacsit, felragasztottam a szalvétát és a szélést tépkedett csomipapírral leragasztottam, hogy ne legyen olyan szabályos a kép széle. A gyűrt réteg miatt teljesen eltűnik a ragasztás, olyan, mintha festve lenne a kép.
Előzmény: cicwarek (620)
cicwarek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 620
Szia, Nagyon jó dolgokat készítettél. A csomagolópapírhoz milyen ragasztót használsz, hogy nem hullámosodik tőle?
Előzmény: tallina (619)
tallina Creative Commons License 2006.03.15 0 0 619

Köszi a dicséretet.

Szóval a technika: a papírt iratmegsemmisitőn darálom le. Én az irodában képződött rossz másolatokat szoktam ledarálni, nem fog annyira, mint az újságpapír. Forró vízben áztatom kb. fél napig, aztán kézzel összenyomkodom. egyszer főztem, de beterítette a konyhát, így erről leszoktam. A massza nem sima, de így jobban tetszik, ez a rusztikus struktúra. A jól kinyomkodott áztatott papírt tapétaragsztóval gyúrom össze, ha túl híg, fűrészport szoktam hozzákeverni.

A macik is ebbőél vannak, a fejet hurkapálcával erősítem meg, egyéb kiálló részeket is (pl. kinyújtott kar, ilyesmi). Ha tömbszerű a figura, ez nem szükséges. Ha száradás után túlságosan összezsugodik egy-egy rész, papírpéppel lehet javítani tovább.

Előzmény: GPF (615)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.15 0 0 618
Nagyon kreatívok az alkotásaid !
Előzmény: tallina (614)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.15 0 0 617
Köszönöm! :)))

Aquakolorból igen, elég egy réteg, jó sűrű, bár hígítani kell kicsit, de tökéletesen takar. Erősen matt felületet ad, némi végső fény kell rá. Más vízbázisú festéknél általában két réteg, nem feltétlenül kell drága akril, megteszi a festékboltos olcsóbb is. Végső díszítés után általában kap egy réteg vizeslakkot, ettől kellemesen selymes fénye lesz és teljesen eltűnik a papír jelleg.
Előzmény: fááni (613)
Humli Creative Commons License 2006.03.15 0 0 616

nagyon klasszak!

és a macikat külön csodálom, nem gondoltam volna, hogy azok is papírmaséból készültek!

Előzmény: tallina (614)
GPF Creative Commons License 2006.03.15 0 0 615

Nagyon aranyosak!

 

A papírmaséhoz elég az iratmegsemmisitő által előállított méret? Vagy azt még darálod? Áztatni kell sokat?

Vagy hogy van ez?

Előzmény: tallina (614)
tallina Creative Commons License 2006.03.15 0 0 614

Sziasztok, olvastam, hogy ez egy papír-topik!

A munkám is papír, hulladékhasznosítás eredménye, egyszerű, háztartásban előforduló anyagokból.

A zacsi sima barna csomagoló, meggyűrve, két rétegben összeragasztva, szalvétával díszítve. Az írószertartó kiürült konzervdoboz, papírmaséval borítva, diszperzittel festve. A kis maci a gemkapocstartón csücsül. A fedeles tartó egy mogyorókrémes üveg bevonásával képződött. A papírmasé iratmegsemmisitőn ledírált papír, tapétaragasztóval és kis fűrészporral összegyúrva. A macik is ebből készültek, a végén lelakkoztam az egészet.

 

 

Macikollekció
fááni Creative Commons License 2006.03.15 0 0 613

Nagyon szép doboz, merőben más festve mint papírral bevonva.

A készítés dokunentálása mesteri!

Egy réteg festés elég?

Előzmény: Aynaditti (608)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.14 0 0 612
Köszönöm mindenkinek! :)))

Igen eléd stabil, sőt egy jó kis merev szerkezet. Ha belegondolsz, mivel ez egy test, és nemcsak egy él fogja, hanem egymásra merőleges erők. Ennél aquacolorral történt a festés, de festettem már más vizesbázisú festékkel is, azt hígítatlanul. Hajszárító segítségével gyorsan szárad. Az ornamentikát bármivel lehet ami kidomborodik. Hobbiboltokbak kapható 3D lakk, ékszerlakk, csőrös struktúrkence, vagy más lakkféleség, a lényeg, hogy némi vastagságot adjon. 

A tető, ha erre a típusra készíted a dobozt, (tehát peremre ülő) igen úgy szép, hogy ugyanakkora. De ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor készítheted egy hajszállal nagyobbra, az nem zavaró még optikailag. Ha a festés után kicsit szorul, még nem kell kétségbeesni, mert a végső száradás még "hoz a konyhára".  De fontos a pontosság és a derékszögű szerkesztés!

A patinázás eltérő színnel, itt fémes festék, feszes rongy, vagy ujjbegy, éppcsak annyit hogy legyen rajta, finoman megsimogatva, így csak a kiemelkedő részeket éri főképp.

Miért papír? Miért nem? Snicerrel holtegyenest lehet vágni, míg ugye dekopírral ? Meg csiszolgatni... de igazad van, lehet fából is. Különben meg tezsvérek.
Előzmény: GPF (610)
Humli Creative Commons License 2006.03.14 0 0 611
nagyon szép!:)
Előzmény: Aynaditti (608)
GPF Creative Commons License 2006.03.14 0 0 610

Szia Aunaditti!

 

Hát, ez gyönyörű!

Ezer kérdésem van!

 

Elég stabil csak a papírcsíkok élén ragasztva? Mivel festetted? Mivel készült az ornamentika? Az tényleg kidomborodik? Mi az a patinázás? A tető pont akkora, mint az alja, ugye?

Ha nem gond a falécek készítése meg gérbe vágása, akkor a test miért nem fából van?

 

A repesztést már leírtad, azt nem kérdezem.

Előzmény: Aynaditti (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!