Keresés

Részletes keresés

Lac979 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 458

Valahonnan ismerős ez a google téma XD

Ott néztem és találtam ezt-azt.

Nos... ha csak legyet eszik, az is egyoldalú... Igyekszem változatossá tenni, mostanság gyászbogár lárvát falnak. Meg legyet és szöcsit. Remélem ez megfelel nekik:)

Étvágy az van.:)

Csak még picik, apró jószág kel nekik áldozatul. De ezt te nagyon jól tudod:)

Legyet milyen módon lehet megoldani télire?

Köszi a segítséget:)

Sziasztok

empT Creative Commons License 2011.08.20 0 0 457

megenni biztos megeszi :) bár én még nem adtam szöcskét egyiknek sem. Gongylusnak, meg szerintem a többi Empusidae családba tartozónak nem is nagyon lehet. De tekintettel arra a storyra, amit izraeli barátom mesélt egy imádkozó sáskáról és az ő tarantulájáról....hát szerintem jó a szöcske is :D csak arra figyelj, hogy ne legyen egyoldalú a tápláléka. Én javaslom inkább a légy szaporítását. meg én mostanság azt szoktam csinálni, hogy a vett legyeket beteszem a hűtőbe, és úgy nagyon sokáig eltarthatóak, mert hibernálják magukat :) de ha nagyon szaporítani akarsz eleségállatot, akkor szerintem Google a barátod ;)

Előzmény: Lac979 (456)
Lac979 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 456

Kivi lennék él-e még a sáskája. (erik97:))

Fogtam ma 1,5 mm-es szöcsmöcsöket XD a sáskáimnak. Mert erik97 szerint a tücsmücs drága:)XD!

Remélem megeszik, bár tartanám őket télire is, hátha azok is szaporodnak és lenne eleség állatom nekik... Szerintetek megoldható? Tud segíteni valaki ötlettel? Már nézelődtem neten, vannak vegyes ötletek, de várok még újakat:)

Sziaztok:)

empT Creative Commons License 2011.08.19 0 0 455

Nincs mit :) szerintem majdnem mindannyiunk budapesti amúgy. Erik nem :D

Előzmény: Lac979 (454)
Lac979 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 454

Szia!

 

Mondjuk attól is függ, ki hol lakik és hogy ér rá.

Akkor a kókusz mellett szavazok én is:)

 

Köszönöm a tanácsot:)

 

_Laci Bp

Előzmény: empT (453)
empT Creative Commons License 2011.08.18 0 0 453

A tali jó ötlet :) már egyszer Dóri is felvetette úgy emlékszem, de nem igazán mozgatott senkit. Mi mindenesetre szoktunk találkozni ketten :D

 

Talajnak a tőzeget nem javaslom. A legjobb, ha kisállatkereskedésben veszel ilyen préselt kókusz rostot, az ilyen instant cucc és garantáltan steril. de bármilyen steril talaj megfelelő szerintem. Én az ágakat meg minden mást is le szoktam fertőtleníteni, atkátlanítani, amit beteszek a terráriumba.

Előzmény: Lac979 (451)
Lac979 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 452

ÖÖÖ... bocsánat.... elírtam... religiosa:)

 

Lac979 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 451

Szia empT!

 

Igazából egy párom van belőlük, és azért gondoltam, hogy rendellenesség, mert a hímen nincs ilyen, és a nősténynek is csak az egyik szemén.

Azért ez aggaszt, de a linkek megnyugtattak:)

Olvastam az eddigi hozzásolásokat, a tieidet is, nagyon tetszik ez topik, lehetne aktívabb, vagy talikat rendezni.

Pár éve befogadtam, mondhatni megmentettem egy Mantis regiliosa-t, melyről akkor még nem tudtam, hogy védett, de mivel vedlések soraival végül felnőtt, tuti nem volt rossz élete.

Egyszóval minden tanácsot, ötletet szívesen fogadok bárkitől.

Legaktuálisabb kérdésem a talaj... A virágosnál kapható tőzeg megfelelő? Mert abban kertészkedés során már nem egyszer találkoztam állatokkal, meg kikelt gyomokkal. A gyom nem is lenne baj, csak a tetű meg az atkák... gondolom.

 

Teszek fel majd képeket, még nincs sok, de ha érdekel titeket, válogatok ki néhányat:)

 

Sziasztok!

_Laci

empT Creative Commons License 2011.08.18 0 0 450

Szia!

 

nagyon aranyos kis manód van :) Igazából lehet, hogy a folt nem fog elmúlni, de ez valami fajta specialitás lehet, mert ahogy keresgéltem, rengeteg Rhombodera basalist találtam hasonló foltokkal a szemén, szóval baja biztos nem lesz tőle pl. http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Rhombodera_basalis_2_Luc_Viatour.jpg

http://www.insectarium.cz/nabidka_an.htm

 

Tartásra meg ezt találtam, ha nem tudsz angolul, akkor el tudom mondani a lényeget :)

http://www.exotic-pets.co.uk/giant-malaysian-shield-mantis.html

Előzmény: Lac979 (449)
Lac979 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 449

Sziasztok!

 

Az utolsó hozzászólásomhoz, mellékelek képet, hátha valaki könnyebben térképezi fel esetleg szakszerűtlenül megfogalmazott kérdésemet.

 

 

Mégegyszer köszönöm, ha tudtok segíteni.

 

Szép napot mindenkinek:)!

 

Lac979 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 448

Sziasztok!

 

Ki ez a szerencsétlen erik97... vagy mi?:)

Már bocsi, de egy plüssállatot sem bíznék rá...

Nem akarom megbántani de érthetetlen és méggyakrabban értelmezhetetlen az írása...

Akit ezzel megbántok, attól elnézést kérek.

Aki tud tanácsot adni Rhombodera basalis tartásával kapcsolatban, azt szívesen fogadom, előre is köszönöm.

A problémám az, hogy L4 es nőstény jobb szemén van egy tűhegynyi fekete pont. A szemének a külső felületén, nem a látóideg végződésre gondolok, ami ugyebár a szem belső részén van. Lehetséges, hogy vedlés után ez eltűnik?

 

(Ugyanitt erik97-magyar magyar-erik97 szótár kapható XD)

 

Sziasztok!

empT Creative Commons License 2011.08.14 0 0 447

Nekem is épp egy Paradoxám van most, nem nehéz tartani :) Kistekiben szokott lenni, vagy terrarista.hu apróhirdetések közt keresgélj ;)

Előzmény: gshwhcbud (446)
gshwhcbud Creative Commons License 2011.08.14 0 0 446

Köszönöm. Ha jól tudom kisállat kereskedésekben nem lehet kapni, mert ahogy mondtad védett. Úgyhogy gondolom mindenki legalább is a legtöbb ember tenyésztőtől veszi. Nem tudsz nekem mondani valamilyen tenyésztői honlap címet? Ahol mondjuk lehet kapni phyllocrania paradoxát? Nagyon megtetszett az a fajta. :)

empT Creative Commons License 2011.08.13 0 0 445

Az itthoni imádkozó sáska (Mantis religiosa) védett. szóval nem ajánlatos begyűjteni :) felnőttet meg főleg azért nem, mert nemsokára úgy is elpusztulna, akkor meg minek. Plusz ha még nem párosodott, akkor szerencsétlent ebben is megakadályozod. Inkább vadássz egyet a boltban ;) vannak nagyon hasonlók az itthonihoz.

Előzmény: gshwhcbud (444)
gshwhcbud Creative Commons License 2011.08.11 0 0 444

Ja, és még annyi, hogy melyik napszakba a legaktívabbak? Tudom , hogy nappal de kb. mikor?

A másik ,hogy kb. mennyi ideig tart megfogni őket?

Én már két napja próbálkozok olyan helyeken ahol le is írják ,hogy ott van a legtöbb.

Szóval arra akarok kijukadni ,hogy ez az egész elkapás dolog 10 perc vagy 1 hét?

 

gshwhcbud Creative Commons License 2011.08.11 0 0 443

 

Helló. Csak néhány dolgot szeretnék kérdezni. 1. Még most augusztusban is lehet találni imádkozó sáskát vagy már lekéstem? 2.A hímek vagy a nőstények a ritkábbak vagy gyakoriabbak?          Előre is köszönöm a válaszokat.

japantanar Creative Commons License 2011.08.09 0 0 442

valóban nyár van, szerencsére ilyenkor van jobb szórakozás is a számítógépnél:)

Azt, hogy mit kell adni a "ksi imádkozónak", kicsit problémás megválaszolni, mert fajonként lehetnek eltérések. Muslinca, hangya méretű tücsök stb. jöhet szóba.

További szép nyarat

Lac979 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 441

Sziasztok!

 

Sajnálattal tapasztalom, hogy keveset vannak itt, akiknek a hozzászólásait-megjegyzéseit olvastam eddig. Tudom, itt a nyár, és senki sem idő-milliomos.

Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra:)

Sziasztok, jó nyarat mindenkinek!

Laci, Bp.

Ákos999 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 440

jó megpróbálkozok vele köszi szia   :-)

Előzmény: Lac979 (439)
Lac979 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 439

Szia Ákos!

 

A kis sáskádnak, véleményem szerint, a muslica, esetleg kisebb légy a megfelelő.

Ne felejtsd itatni sem.

Hello

Előzmény: Ákos999 (438)
Ákos999 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 438

helló azt szeretném kérdezni ,hogy mit adjak a kis imádkozó sáskámnak kb két körömnyi nagyon kicsi , és nem akarok túl nagyot adni neki.     :-)

 

empT Creative Commons License 2011.07.25 0 0 437

Sajnos én is nagyon pórul jártam :( A Gongylus leányom elpusztult, peterakás nélkül. És nem értem az egészet....a hőfok megfelelő volt, etetve volt rendszeresen és semmi jelét nem mutatta annak, hogy valami baja lenne. A potroha szép nagy volt, minden nap vártam, hogy mikor vszem észre az első petetokot, de nem :( és most egyszercsak meghalt szegény :(

nem tudjátok mi lehetett a baja? Létezik olyan az imádkozó sáskáknál, hogy terhességi toxikózis? mert már nagyon rég le kellett volna raknia a petéket....ilyen hosszú idő az szerintem nem normális :(

japantanar Creative Commons License 2011.06.25 0 0 436

Nem tudom az okát:( Minden rendben ment, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy a fogólábai sérültek. Az egyiket szinte mozgatni sem tudta, de mindkettőről hiányzott az utolsó darab. Azért vadászni tudott, meg én is próbáltam etetni, de úgy látszik, így nem működik...

Semmi gond, majd valamikor újra megpróbálom:))

 

Előzmény: empT (435)
empT Creative Commons License 2011.06.25 0 0 435

:( sajnálom. beteg lett szegény?

Előzmény: japantanar (434)
japantanar Creative Commons License 2011.06.23 0 0 434

Idolomantis sajnos lefordult, most sem sikerült:(( Az élet nem egy habostorta:)

empT Creative Commons License 2011.06.17 0 0 433

megnyugodtam, köszi :) akkor csak folytatom a becézgetését, hogy szüljön már :D

Előzmény: japantanar (432)
japantanar Creative Commons License 2011.06.16 0 0 432

Félni ne kezdj, bízzunk a természetben. Egyébként valóban óriásira tud nőni némelyik potroha, de peterakás után lelohad. Olyat még nem tapasztaltam, hogy belepusztult volna abba, hogy bennreked minden.

Előzmény: empT (431)
empT Creative Commons License 2011.06.15 0 0 431

A leányom még mindig nem tojt :( Kezdek már aggódni érte. Ellenben gigászi potroha van, annyira nagy, hogy nem bírja már rendesen összezárni a szárnyait. Ilyen létezik, hogy ilyen sokáig hordja magában a petéket, vagy kezdjek el félni???

erik97 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 430

szeva mindenkinek

 

 

manó Pénteken v. Szombaton vedlett nálam 2.szorra =D

Jól telezabálta magát, szal leáltam kicsit az etetésével és mér szép zöld lett! =D

 

szyasztok

japantanar Creative Commons License 2011.05.21 0 0 429

Reméljük, Ottokár megtette a kötelességét, és akkor egy-két hónapon belül sok kis Ottokár fog futkározni körülötted. Ez az élet rendje...

Előzmény: empT (427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!