Csatlakozom az OFF-hoz bocs.
Szóval tavaly jöttem a XII-be a II-ből. Azt hittem ez életminőségben semmi különbséget nem jelent. Ehhez képest a telefonátirás egy rémdráma volt (nincs szám, mondták 3 hétig) ADSL-ről ne is álmodjunk, kábeltv tőlem kb 100 méterre, de ide a közeljövőben nem jönnek. Diszburkolat viszont van, tehát nem igaz a felásásos kifogás, miután a burkolatot az idén csinálták. Ugy érzem magam, mintha csajágaröcsögére költöztem volna. Mindez a városhoz sokkal közelebb mint a II.-ban volt.
akkor megtaláltad a megoldást, hogy miért nincs UPC a szüleimnél a svábhegyen. elég jó környék, mégsincs (a gettóban meg van). hát ezért. nevetséges ország, nevetséges város. érdeklődésre azt ajánlották, vegyünk egyedi vevőrendszert. kösz.
polgári engedetlenségi mozgalmat kellene inditani.
SENKI ne fizessen parkolásért, sehol.
aztán kezdhetik felrakni a bilincseket (gyorsdarabolóval leszedem), kezdhetik felgöngyöliteni az adósokat (összes autós a zónában)...
...nyalják ki.
A XII. kerületben vagyok bejelentve, a szüleimhez, parkolási övezeten kívül. Az autóm is ide van bejelentve. Amúgy a XII. kerületben lakom, parkolási övezetben.
Bemegyek önkormányzat, mondok kéne nekem parkolóengedély. Mondják: akkor tessék átjelentkezni, átiratni kocsit (4 rugó). Mondok nem irat át kocsit, kocsi itten bejelntve súlyadóra. Akkor is át kell iratni. Nem belenyugszok. Átjelentkezek állandóra a parkolási övezetbe (ez ingyen van). Kapok nagyszerű, befóliázott, könnyen elveszthető lakcímkártyát. Az átjelentkezést intéző nő túlterhelt, most mindenki átjelentkezik, mégis nagyon kedves. Megyek fel ügyfélszolgálat, városgazdálkodási iroda. Mondják: tessék kocsit is új lakcímre iratni. Csak nem belenyugszok. Nézegetem rendelet: két feltétel a parkolási engedélyhez: 1 állandó lakcím legyen az övezetben 2: súlyadó legyen a kerületben. Felhívom városgazdálkodási iroda, felolvasom rendelet. Ez hat. Igaza van, kérjen parkolási egységcsomagot. Lehet, hogy nem akarnak adni, akkor hivatkozzon rám. Megyek egységcsomagért. Nem akarnak adni. Mondok hárpiának: te nekem adni, mert az van a rendeletben, hogy... Hárpia félbeszakít: ne mondja nekem rendlet! Fiókból parkolási egységcsomag rögtön előhúz.
Ebben a kerdesben elfogult vagyok, mert tevem nincs, a diszburkolatot meg szeretem. :-) Viszont viccen kivul: ha a tobbieknek megeri akkor nekik miert nem? Ez szerintem egyszeru szarragas. Persze ha megeri nekik egy -velhetoen- jo fizetokepssegu piacot kihagyni, hat tegyek.
A szakmai szempontok előnye dicséretre méltó. Kis adalék pl. kerületünkben a kábeltévé ellátottsághoz:
Mint tudjuk, errefelé a Corvintel (korábban Novotron) szolgáltat kábeltévét (a minőséget és a lefagyásaokt most ne elemezzük.) 3 éve folyamatosan hitegetnek azzal, hogy lesz HBO nálunk is. Persze hogy nincs. A csillagpontos hálózatot is építgetik, de ménkű lassan.
Ezt eluntam, és felhívtam a UPC-t, hogy errefelé nem akarnának-e jönni, HBO-val, Chello-val.
Válasz:
Nem megyünk oda, mert a XII. kerületben az Önkormányzat minden négyzetméternyi felbontott aszfalt helyreállításához VIACOLOR burkolatot követel. Akkor is, ha a legeldugottabb mellékutcáról van szó. Tessék árakat számolni.
Hát ezért szakad le a kerületünk a technikában is, ezért nincs itt se UPC, se Chello, se más kábeles internet szolgáltató!
Utána lehet járni, sem a Matáv kábel, sem más nem hajlandó a kerületbe betenni a lábát, a fenti követelés miatt.
Mindezt a derék önkormányzatnak köszönhetjük, és mehetünk ADSL-re és UPC Directre (műhold) előfizetni, ha szeretnénk legalább olyan szintre eljutni, mint pl. egy lakótelep.
Szóval ezen el lehetne tűnődni, amúgy szakmailag...
Utoljara a Boszormenyirol volt szo, hogy setalo lesz. (Nem teljesen setalo, mert a villamos maradna rajta.) Parkolokrol csak annyit, hogy tul sok ures telek nincs (foleg nem onkormanyzati tulajdonu), ahol lehetne csinalni. A Kiralyhago teren van, oda tettek is. De ha neked van jo tipped... Egyebkent azert jo az OK-ot lebarmozni, mert nagyjabol az egyetlen tarsulat, ahol nem koalicio-ellenzek politikai vitak vannak, hanem szamkmaiak. Tehat amit az HOK lep, az altalaban konszenzusos, vagy ahhoz nagyon kozeli. Ugyhogy jol kosd fel a gatyad jovore, mert a vegen csak a Kisgazdak maradnak, mint lehetoseg! :-)
Asszem' lemaradt egy :o) az előző hozzászólásodból.
Nem hiszem, hogy mindenki ott dolgozik a MOM Park irodaházaiban, esetleg páran második lakást tartanak ott fenn.
Gondolom, aki ott lakik, az ott is dolgozik.
Mivel olyan sokat dolgozik, hogy ki tudja fizetni a lakását, már csak késő este megy haza, akkor meg mit akar nézelődni a sötétben? Különben is, már mindent látott nappal a munkahelyén...
Jó lenne, ha a Sportkh. fái megmaradnának még egy darabig... az a környék tüdeje...
Buda Gate:
A MOM Park nem volna rossz, csak az irodák és a bevásárló központ kicsit ipari dizájnt kapott, a lakóházakat meg mintha Sztálinvárosból szalajtották volna... De a parkolója pompás :)
(És ha a MATCH-ukban megoldják az akadozó áruszállítást, és elkészül végre a CineMAXX mozi, akkor rulez lesz, meglásd...)
A szemközti részen a HypoVereinsbank center épül, és kissé furák ezek a lesiklópályák vagy siúgró sáncok a tetején, de talán ha kész a burkolás meg az üvegezés, jobb lesz...
A MOM és a Vereinsbank együtt adja ki a Budai Kaput, ami eléd tornyosul, fogadóan, ha a Budaörsiről és a BAH-tól jössz befelé.
Itt épül a Jövő... (de már kész lehetnének lassan, hétvégén is betonozásra ébredünk...)
Csak nem lesznek képesek eladni a Spotkórházat is?!!!!
Épp elég, amit a MOM helyén csináltak. Látni nem bírom. Meg a másik most épülőt sem.
A II. kerületet is rendesen leterhelik a mammutok, de azok legalább meg vannak csinálva. A MOM parknak nevezett förmedvény pedig hamarosan patkányok tanyája lesz a cca. 99,85 %-os beépitettség miatt.
Ennél kapzsibb önkormányzat nincs Budapesten.
Hát, én gondolom csak a Márvány felső szakaszára gondoltak, ami a Böszörményi úttól indul, max az Alkotásig, a további Márvány utca szakaszt gondolom békén hagyják. Állítólag e Hegyvidék újságban is volt róla szó.
Sétálóutca a Márványból? Ezek megtébolyodtak... Nem hallottam még erről a tervről, de nagy marhaság.
Ellenben konkrét tervekről hallottam az alábbi témában:
A vasúti síneket a Márvány u. kis hídjától egészen a vasúti alagút szájáig (Hegyalja) befedik, az alagút a kis hídnál kezdődik. A befedett területen keresztül átvezető utat nyitnak a Mészáros utcától a Bán utca felé, így a Krisztinából egyenesen a Győri útba lehet torkollni. Távlati tervként eladják a Sportkórházat, és a Bán utca folytatásaként utat vezetnek az Alkotásig.
Azt már nem tudom, hogy a Sportkórház helyére nonstop diszkó centert, nonstop benzinkúttal kombinált piacot vagy e kettő keverékét tervezik-e...
Hallott valaki arról valamit, hogy állítólag a Márvány utca sétálóutca lesz? Kíváncsi vagyok a 105-ös és a piros 4-es buszt hol fogják átvezetni.
Ez a Mitnyan egy nagy barom, az ÖK-ával együtt. A Hertelendy utcában lakik, naponta láthatja, amint az Ugocsa, Márvány, és a Hertelendy utca teljesen bedugul délelőttönként, parkolni lehetetlen nagyon sokszor, ráadásul tavasszal a zöld cölöpeikkel megszűntették a járdára való felállást, és a parkólóhelyek nagy részét járdává kiálltották ki.
Ez legfeljebb a gyerekkocsis anyáknak jó, mert így kb 30 %-al kevesebb kocsi fér el a környéken, ami elég gáz, főleg, hogy egy fitness-szalon, 2 étterem+ 2 szolárium van a környéken, amelyeknek a vendégei teljesen elfoglalják a helyeket.
Inkább parkólóhelyeket kellett volna építenie az ÖK-nak, ahelyett, hogy az autótulajdonosok terheit növelték volna.
Fidesz szavazó vagyok, de többet nem szavazok a Mitnyanra, és a Fideszre a kerületben.
Mi fizetjük korrekten a súlyadót, sarcot a kerületben, aztán amikor 623 méterrel arrébb parkolnánk (tegyük fel Szamos cuki), fizethetjük a full hozzájárulást a kerületi tisztviselők prémiumához. Ciki ez erősen, kérdeztük is a HÖK-ön, aztán belengetett az ügyintéző, jól. :-(((
Hogyaszongya területen kívüliek vagyunk.
Sigh...
Hát én sem , kedves Vámpir. Most mondanám: nem is szavazok rájuk többet. Csak már választék sincs. Lassan mind leszerepel:((((
PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ az istenük. Semmi sem számit. Az emberek, mi le vagyunk szarva a piti kis problémáinkkal. nem véletlen, hogy fél Budapest igyekszik innen kiköltözni. Ezt fogják elérni, aztán majd vakarodzhatnak.
A Győri uton is állnak már az oszlopok. Ki tudja mikor fogják beüzemelni.
Kifogásaim:
Az Önkormányzat honlapján azt olvastam, hogy lehet parkoló kártyákat vásárolni, és erre joga van mindenkinek, akinek a cége ott van bejelentve. Na ez az én esetem. Erre mit hallok a kedvesen arrogáns nemtudomkicsodától az ügyfélszolgálaton, hogy csak akkor, ha ott fizetem a súlyadót. Na akkor most mi az iGAZSÁG?
A XII ker. BP leghülyébb önkormányzata!!! BP legrondább épületborzalmait volt szerencséjük odab..ni. Ahányszor meglátom elfog a hányinger. Izléstelen, gagyi! És ezért kell szenvedni. Vagyunk néhányan, akiknek a munkájához szükséges az autó (szükséges rossz). Miért kell nekem, még akár drága pénzen megvásárolt kártyával is naponta futkosnom oda-vissza.
MIÉRT NEM LEHET BÉRLETET venni, mint minden normális városban.
Egyébként is erkölcstelen az egész, mert a pénzünkért a b.szogatáson kivül semit nem adnak! Élhetetlenné teszik az egész várost. Hülye, eszetlen BANDA!!!!!
SZERVEZZÉK MEG ELŐBB, AZTÁN ZSEBELJÉK BE A PÉNZT!
eLNÉZÉST A KIFAKADÁSÉRT. aDJON VALAKI TANÁCSOT, hova forduljak legalább kártyáért.
Mégis hogyan képzelted??? Gondoltad, hogy te leszel az egyetlen akinek telik egy szép nagy autóra és aztán kedvedre parkolhatsz az egész városban? Sehol a világon nem létezik már ingyen parkolás.
Így van!
A képviselők, miniszterek, meg az a magát főpolgármesternek nevező patkány ott parkol, ahol akar, a többi meg le van szarva...
Nem így képzeltem a rendszerváltást annak idején!
:(
2 egyirányú utca keresztezi ott egymást, és a Warnyú orra pont irányban áll, a Tádé meg (a kép háttere felé Opelből láthatóan) hátrafelé egyirányú.
Tehát csak azt zavarhatta volna a kocsid, aki szembehajtva a forgalommal, visszafelé jön a Tádén, és lefordul a Kunyba. Nagy genyóság. De a véleményem szerint a hibát ott követted el, hogy rossz kocsival voltál.
Ha ugyanis egy szénfekete, színre fújt szélvédőjű A8-cal állsz oda, semmi gond nem lett volna :)
Azon a tájékon sajna sok közter fütyi mászkál, résen kell lenni...