Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2001.10.17 0 0 105
No akkor mégsem sikerült kib*sznia mindenkivel az ÖK-nak! :o))))))))
Előzmény: L-Wolf (101)
Boszorka Creative Commons License 2001.10.17 0 0 104
Csatlakozom az OFF-hoz bocs.
Szóval tavaly jöttem a XII-be a II-ből. Azt hittem ez életminőségben semmi különbséget nem jelent. Ehhez képest a telefonátirás egy rémdráma volt (nincs szám, mondták 3 hétig) ADSL-ről ne is álmodjunk, kábeltv tőlem kb 100 méterre, de ide a közeljövőben nem jönnek. Diszburkolat viszont van, tehát nem igaz a felásásos kifogás, miután a burkolatot az idén csinálták. Ugy érzem magam, mintha csajágaröcsögére költöztem volna. Mindez a városhoz sokkal közelebb mint a II.-ban volt.
Előzmény: deus (99)
oldskool Creative Commons License 2001.10.17 0 0 103
akkor megtaláltad a megoldást, hogy miért nincs UPC a szüleimnél a svábhegyen. elég jó környék, mégsincs (a gettóban meg van). hát ezért. nevetséges ország, nevetséges város. érdeklődésre azt ajánlották, vegyünk egyedi vevőrendszert. kösz.
Előzmény: deus (99)
oldskool Creative Commons License 2001.10.17 0 0 102
polgári engedetlenségi mozgalmat kellene inditani.
SENKI ne fizessen parkolásért, sehol.
aztán kezdhetik felrakni a bilincseket (gyorsdarabolóval leszedem), kezdhetik felgöngyöliteni az adósokat (összes autós a zónában)...
...nyalják ki.
L-Wolf Creative Commons License 2001.10.17 0 0 101
Akkor most az én történetem:

A XII. kerületben vagyok bejelentve, a szüleimhez, parkolási övezeten kívül. Az autóm is ide van bejelentve. Amúgy a XII. kerületben lakom, parkolási övezetben.

Bemegyek önkormányzat, mondok kéne nekem parkolóengedély. Mondják: akkor tessék átjelentkezni, átiratni kocsit (4 rugó). Mondok nem irat át kocsit, kocsi itten bejelntve súlyadóra. Akkor is át kell iratni. Nem belenyugszok. Átjelentkezek állandóra a parkolási övezetbe (ez ingyen van). Kapok nagyszerű, befóliázott, könnyen elveszthető lakcímkártyát. Az átjelentkezést intéző nő túlterhelt, most mindenki átjelentkezik, mégis nagyon kedves. Megyek fel ügyfélszolgálat, városgazdálkodási iroda. Mondják: tessék kocsit is új lakcímre iratni. Csak nem belenyugszok. Nézegetem rendelet: két feltétel a parkolási engedélyhez: 1 állandó lakcím legyen az övezetben 2: súlyadó legyen a kerületben. Felhívom városgazdálkodási iroda, felolvasom rendelet. Ez hat. Igaza van, kérjen parkolási egységcsomagot. Lehet, hogy nem akarnak adni, akkor hivatkozzon rám. Megyek egységcsomagért. Nem akarnak adni. Mondok hárpiának: te nekem adni, mert az van a rendeletben, hogy... Hárpia félbeszakít: ne mondja nekem rendlet! Fiókból parkolási egységcsomag rögtön előhúz.

Győzelem!!!

Csokis Creative Commons License 2001.10.17 0 0 100
Ebben a kerdesben elfogult vagyok, mert tevem nincs, a diszburkolatot meg szeretem. :-) Viszont viccen kivul: ha a tobbieknek megeri akkor nekik miert nem? Ez szerintem egyszeru szarragas. Persze ha megeri nekik egy -velhetoen- jo fizetokepssegu piacot kihagyni, hat tegyek.
Előzmény: deus (99)
deus Creative Commons License 2001.10.17 0 0 99

OFFTOPIC, elnézést mindenkitől:

A szakmai szempontok előnye dicséretre méltó. Kis adalék pl. kerületünkben a kábeltévé ellátottsághoz:

Mint tudjuk, errefelé a Corvintel (korábban Novotron) szolgáltat kábeltévét (a minőséget és a lefagyásaokt most ne elemezzük.) 3 éve folyamatosan hitegetnek azzal, hogy lesz HBO nálunk is. Persze hogy nincs. A csillagpontos hálózatot is építgetik, de ménkű lassan.

Ezt eluntam, és felhívtam a UPC-t, hogy errefelé nem akarnának-e jönni, HBO-val, Chello-val.

Válasz:
Nem megyünk oda, mert a XII. kerületben az Önkormányzat minden négyzetméternyi felbontott aszfalt helyreállításához VIACOLOR burkolatot követel. Akkor is, ha a legeldugottabb mellékutcáról van szó. Tessék árakat számolni.

Hát ezért szakad le a kerületünk a technikában is, ezért nincs itt se UPC, se Chello, se más kábeles internet szolgáltató!

Utána lehet járni, sem a Matáv kábel, sem más nem hajlandó a kerületbe betenni a lábát, a fenti követelés miatt.

Mindezt a derék önkormányzatnak köszönhetjük, és mehetünk ADSL-re és UPC Directre (műhold) előfizetni, ha szeretnénk legalább olyan szintre eljutni, mint pl. egy lakótelep.

Szóval ezen el lehetne tűnődni, amúgy szakmailag...

üdv
és bocs az offtopicért
Deus

Előzmény: Csokis (98)
Csokis Creative Commons License 2001.10.17 0 0 98
Utoljara a Boszormenyirol volt szo, hogy setalo lesz. (Nem teljesen setalo, mert a villamos maradna rajta.) Parkolokrol csak annyit, hogy tul sok ures telek nincs (foleg nem onkormanyzati tulajdonu), ahol lehetne csinalni. A Kiralyhago teren van, oda tettek is. De ha neked van jo tipped... Egyebkent azert jo az OK-ot lebarmozni, mert nagyjabol az egyetlen tarsulat, ahol nem koalicio-ellenzek politikai vitak vannak, hanem szamkmaiak. Tehat amit az HOK lep, az altalaban konszenzusos, vagy ahhoz nagyon kozeli. Ugyhogy jol kosd fel a gatyad jovore, mert a vegen csak a Kisgazdak maradnak, mint lehetoseg! :-)
Előzmény: I. Blasius (87)
blueye Creative Commons License 2001.10.15 0 0 97
Asszem' lemaradt egy :o) az előző hozzászólásodból.
Nem hiszem, hogy mindenki ott dolgozik a MOM Park irodaházaiban, esetleg páran második lakást tartanak ott fenn.
Előzmény: döbrögi (96)
döbrögi Creative Commons License 2001.10.14 0 0 96
Gondolom, aki ott lakik, az ott is dolgozik.
Mivel olyan sokat dolgozik, hogy ki tudja fizetni a lakását, már csak késő este megy haza, akkor meg mit akar nézelődni a sötétben? Különben is, már mindent látott nappal a munkahelyén...
Előzmény: blueye (95)
blueye Creative Commons License 2001.10.14 0 0 95
A fák szvsz megmaradnak, akármi is lesz.
"A MOM Park nem volna rossz, csak " majd leírod, hogy milyen undorító, mert az!

Valaki magyarázza meg nekem, hogy miért az irodáknak van gyönyörű budai, hegyi kilátásuk, a lakások meg az irodák barna (brrrr) hátát bámulják...

Előzmény: deus (93)
asta Creative Commons License 2001.10.14 0 0 94
Hááát, ha olyan lesz a burkolata meg az üvegezése, mint a szemközti párjának - lyól fog kinézni:(((( Én inkább a fákat nézném...
Előzmény: deus (93)
deus Creative Commons License 2001.10.14 0 0 93

Jó lenne, ha a Sportkh. fái megmaradnának még egy darabig... az a környék tüdeje...

Buda Gate:

A MOM Park nem volna rossz, csak az irodák és a bevásárló központ kicsit ipari dizájnt kapott, a lakóházakat meg mintha Sztálinvárosból szalajtották volna... De a parkolója pompás :)

(És ha a MATCH-ukban megoldják az akadozó áruszállítást, és elkészül végre a CineMAXX mozi, akkor rulez lesz, meglásd...)

A szemközti részen a HypoVereinsbank center épül, és kissé furák ezek a lesiklópályák vagy siúgró sáncok a tetején, de talán ha kész a burkolás meg az üvegezés, jobb lesz...

A MOM és a Vereinsbank együtt adja ki a Budai Kaput, ami eléd tornyosul, fogadóan, ha a Budaörsiről és a BAH-tól jössz befelé.

Itt épül a Jövő... (de már kész lehetnének lassan, hétvégén is betonozásra ébredünk...)

üdv
Deus

Előzmény: asta (91)
blueye Creative Commons License 2001.10.13 0 0 92
Az órákat itt a Csörszben tegnap bekapcsolták, de "Mikulás" bácsit még nem láttam erre...
asta Creative Commons License 2001.10.12 0 0 91
Csak nem lesznek képesek eladni a Spotkórházat is?!!!!
Épp elég, amit a MOM helyén csináltak. Látni nem bírom. Meg a másik most épülőt sem.
A II. kerületet is rendesen leterhelik a mammutok, de azok legalább meg vannak csinálva. A MOM parknak nevezett förmedvény pedig hamarosan patkányok tanyája lesz a cca. 99,85 %-os beépitettség miatt.
Ennél kapzsibb önkormányzat nincs Budapesten.
Előzmény: blueye (90)
blueye Creative Commons License 2001.10.12 0 0 90
Mit tehetnének mást a Sportkórház helyére, mint a MOM Park Plaza II-t??? :o)
Nehogy már egy igazi parkot létesítsenek a helyén...
Előzmény: deus (88)
I. Blasius Creative Commons License 2001.10.12 0 0 89
Hát, én gondolom csak a Márvány felső szakaszára gondoltak, ami a Böszörményi úttól indul, max az Alkotásig, a további Márvány utca szakaszt gondolom békén hagyják. Állítólag e Hegyvidék újságban is volt róla szó.
Előzmény: deus (88)
deus Creative Commons License 2001.10.12 0 0 88

Sétálóutca a Márványból? Ezek megtébolyodtak... Nem hallottam még erről a tervről, de nagy marhaság.

Ellenben konkrét tervekről hallottam az alábbi témában:

A vasúti síneket a Márvány u. kis hídjától egészen a vasúti alagút szájáig (Hegyalja) befedik, az alagút a kis hídnál kezdődik. A befedett területen keresztül átvezető utat nyitnak a Mészáros utcától a Bán utca felé, így a Krisztinából egyenesen a Győri útba lehet torkollni. Távlati tervként eladják a Sportkórházat, és a Bán utca folytatásaként utat vezetnek az Alkotásig.

Azt már nem tudom, hogy a Sportkórház helyére nonstop diszkó centert, nonstop benzinkúttal kombinált piacot vagy e kettő keverékét tervezik-e...

Deus

Előzmény: I. Blasius (87)
I. Blasius Creative Commons License 2001.10.12 0 0 87
Hallott valaki arról valamit, hogy állítólag a Márvány utca sétálóutca lesz? Kíváncsi vagyok a 105-ös és a piros 4-es buszt hol fogják átvezetni.

Ez a Mitnyan egy nagy barom, az ÖK-ával együtt. A Hertelendy utcában lakik, naponta láthatja, amint az Ugocsa, Márvány, és a Hertelendy utca teljesen bedugul délelőttönként, parkolni lehetetlen nagyon sokszor, ráadásul tavasszal a zöld cölöpeikkel megszűntették a járdára való felállást, és a parkólóhelyek nagy részét járdává kiálltották ki.

Ez legfeljebb a gyerekkocsis anyáknak jó, mert így kb 30 %-al kevesebb kocsi fér el a környéken, ami elég gáz, főleg, hogy egy fitness-szalon, 2 étterem+ 2 szolárium van a környéken, amelyeknek a vendégei teljesen elfoglalják a helyeket.

Inkább parkólóhelyeket kellett volna építenie az ÖK-nak, ahelyett, hogy az autótulajdonosok terheit növelték volna.

Fidesz szavazó vagyok, de többet nem szavazok a Mitnyanra, és a Fideszre a kerületben.

syrius Creative Commons License 2001.10.12 0 0 86
Vagy hirdessünk versenyt, hogy ki kapja az első parkolócédulát? Tényleg lehet, hogy bilincset kap a renitens parkoló(autó)?
blueye Creative Commons License 2001.10.12 0 0 85
tényleg...
Előzmény: syrius (84)
syrius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 84
Miért nem lehet szervezni valami ellenlépést? Tényleg bilincselni fogják a renitenseket?
Előzmény: pok_ussz (83)
pok_ussz Creative Commons License 2001.10.11 0 0 83
Mi fizetjük korrekten a súlyadót, sarcot a kerületben, aztán amikor 623 méterrel arrébb parkolnánk (tegyük fel Szamos cuki), fizethetjük a full hozzájárulást a kerületi tisztviselők prémiumához. Ciki ez erősen, kérdeztük is a HÖK-ön, aztán belengetett az ügyintéző, jól. :-(((
Hogyaszongya területen kívüliek vagyunk.
Sigh...
asta Creative Commons License 2001.10.11 0 0 82
Hát én sem , kedves Vámpir. Most mondanám: nem is szavazok rájuk többet. Csak már választék sincs. Lassan mind leszerepel:((((
PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ az istenük. Semmi sem számit. Az emberek, mi le vagyunk szarva a piti kis problémáinkkal. nem véletlen, hogy fél Budapest igyekszik innen kiköltözni. Ezt fogják elérni, aztán majd vakarodzhatnak.
Előzmény: Vámpír (78)
asta Creative Commons License 2001.10.11 0 0 81
Hi Mindenki!

Itt egy újabb szenvedő:(((

A Győri uton is állnak már az oszlopok. Ki tudja mikor fogják beüzemelni.
Kifogásaim:
Az Önkormányzat honlapján azt olvastam, hogy lehet parkoló kártyákat vásárolni, és erre joga van mindenkinek, akinek a cége ott van bejelentve. Na ez az én esetem. Erre mit hallok a kedvesen arrogáns nemtudomkicsodától az ügyfélszolgálaton, hogy csak akkor, ha ott fizetem a súlyadót. Na akkor most mi az iGAZSÁG?

A XII ker. BP leghülyébb önkormányzata!!! BP legrondább épületborzalmait volt szerencséjük odab..ni. Ahányszor meglátom elfog a hányinger. Izléstelen, gagyi! És ezért kell szenvedni. Vagyunk néhányan, akiknek a munkájához szükséges az autó (szükséges rossz). Miért kell nekem, még akár drága pénzen megvásárolt kártyával is naponta futkosnom oda-vissza.
MIÉRT NEM LEHET BÉRLETET venni, mint minden normális városban.
Egyébként is erkölcstelen az egész, mert a pénzünkért a b.szogatáson kivül semit nem adnak! Élhetetlenné teszik az egész várost. Hülye, eszetlen BANDA!!!!!

SZERVEZZÉK MEG ELŐBB, AZTÁN ZSEBELJÉK BE A PÉNZT!

eLNÉZÉST A KIFAKADÁSÉRT. aDJON VALAKI TANÁCSOT, hova forduljak legalább kártyáért.

Előzmény: Boszorka (79)
syrius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 80
Esetleg bilincsbe verik :-(
Előzmény: Csokis (76)
Boszorka Creative Commons License 2001.10.11 0 0 79
Mégis hogyan képzelted??? Gondoltad, hogy te leszel az egyetlen akinek telik egy szép nagy autóra és aztán kedvedre parkolhatsz az egész városban? Sehol a világon nem létezik már ingyen parkolás.
Előzmény: Vámpír (78)
Vámpír Creative Commons License 2001.10.11 0 0 78
Így van!
A képviselők, miniszterek, meg az a magát főpolgármesternek nevező patkány ott parkol, ahol akar, a többi meg le van szarva...
Nem így képzeltem a rendszerváltást annak idején!
:(
Előzmény: deus (77)
deus Creative Commons License 2001.10.10 0 0 77

Ismerem azt a sarkot.

2 egyirányú utca keresztezi ott egymást, és a Warnyú orra pont irányban áll, a Tádé meg (a kép háttere felé Opelből láthatóan) hátrafelé egyirányú.

Tehát csak azt zavarhatta volna a kocsid, aki szembehajtva a forgalommal, visszafelé jön a Tádén, és lefordul a Kunyba. Nagy genyóság. De a véleményem szerint a hibát ott követted el, hogy rossz kocsival voltál.

Ha ugyanis egy szénfekete, színre fújt szélvédőjű A8-cal állsz oda, semmi gond nem lett volna :)

Azon a tájékon sajna sok közter fütyi mászkál, résen kell lenni...

üdv
Deus

Előzmény: nohab (72)
Csokis Creative Commons License 2001.10.10 0 0 76
Ha jol emlexem, az auto viszont buntetheto. Levehetik a rendszamat, amig befizetetlen birsaga van. De azert ez nem tuti.
Előzmény: syrius (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!