Keresés

Részletes keresés

zany Creative Commons License 2005.01.07 0 0 193

Sziasztok (ha jár esetleg erre valaki...)

1. BUÉK!

2. Van valakinek tapasztalata arról, hogy a beta verziók lejárata után általában mennyi idővel szoktak felkerülni az új beta cuccok a honlapra? Csak hogy mire számítsak, mert elég sokat használom a GE 1.0 beta2-t, de január 1 óta minden alkalommal vissza kell dátumoznom a rendszert 2004-re (ami alapvetően nem gond, csak hát arra még nem futja, hogy legyen külön munka és külön játék gépem, így aztán mikor szakmai emailezésre kerül sor, nem szerencsés, ha 2004-es ír a gépem...).

Blöky Creative Commons License 2004.12.16 0 0 192
Jó hír, illetve saját észrevétel, hogy normálisan megnyitja azokat a pályákat is,  amiben CarEdivel készült jármüvek vannak (a béta2 ezt még nem tudta)!
Blöky Creative Commons License 2004.11.19 0 0 191
Béta4 bug-listácska: ha vonatlistában vmely vonatra duplán kattintunk, nem nyílik meg, hanem kilép a listából -- Log-pontok nem működnek!
Blöky Creative Commons License 2004.09.14 0 0 190
Zsolt! Sikerült az általam átbütykölt részeket "integrálni" a pályádba? /// Béta2 egy baja: ha olyan, 3.81-es vagy régebbi layoutot nyitok meg, amiben "saját gyártású" járművek is vannak, kiírja: "Error in bahn.fzg", és egy teljesen üres noname.nt3-at nyit. Ha 3.83 korábbi bétás pályát nyitok meg, a fenti hibaüzenet sokadszori leOKzásra vagy [x]-re klikkelére eltűnik, és rendesen b etöltődik a pálya.
Előzmény: blg_zsolt (189)
blg_zsolt Creative Commons License 2004.07.11 0 0 189

Hello!

Eléggé behalt ez a topic!
Senkinek nincs kérdése?

Témainditónak nézzétek meg a készülő pályámat!
www.bahn.tuti.hu

Mondjátok, nem kezdtetek még bele hasonló nagyszabású projectbe?

Amiket én töltöttem le a Netről pályákat, annak 99 %-a valami kis gagyi pálya

volt. Kellene lennie ezeknél jobb pályáknak is!!!  Hát senkinem használja ki

100 %-osan a progi tudását???

Amiért ajanlom a pályámat:

-autópálya

-Tesco

-Metro

-Auchan

-kb 250 jármű

-kb 100 település

Kritikákat várom ide a forumba!!!

MSN Messingerben: Blg_Zsolt@freemail.hu

Ja még valami:

Forradalmasítottam a Vasuti átjárókat!

Olyan az átjáróm, amilyet én egy más pályán sem láttam! Működése

Hasonló az igazihoz, csak addig van csukva, míg vonat van rajta.

Ha csak egy 3 vagonos mozdony megy el, ha 50 vagonos tehervonat,

akkor is az utolsó kocsi után közvetlenül nyílik fel az átjáró!

Akit érdekel, nézze meg!

Üdv:

Zsolt

Ibigoo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 188
Oppardon, javítok...

Huzat: bpmz & apmz (asszem)

Előzmény: Ibigoo (187)
Ibigoo Creative Commons License 2004.06.22 0 0 187
A szabvány elővárosi szerelvény az mindig bmx-ekből állt...
Ám a szép időkben a 200-as széria megjelenésekor a hozzá tartozó bmx-ek új ülésshuzatot kaptak, emiatt könnyen össze lehet téveszteni egy első osztályú kocsival...

A huzat amugy ugyanaz, ami az IC-ken volt/van (Ap & Bp)

Előzmény: Blöky (186)
Blöky Creative Commons License 2004.06.18 0 0 186
OFF
"jelenleg nincs olyan hernyó, aminek van Amx kocsija"
Nincs, de volt. Ma (jópár éve) az a pár Amx a szegedi gyorsokban forog, és Szili vontatja.

ON

3.38 tapsztalatok:
- A szimuláció gyorsabb. Olyan gépen, ahol a 3.81 csigalassan haladt még 20-asban is.
- Hibákat eddig nem tapasztaltam, Train Erase-re sem száll el (eddig még...) Végülis nincsenek benne kapitális újdonságok a 3.81-hez képest.
[- Start Immediatly-re továbbra sem loggolja a departure-t]

Ja, egy érdekes újdonság: az on-line viszonylatszám-kijelzés háttér nélkül is kérhető, ekkor a vonat elejét nem takarja el.

Előzmény: SÜNÖCSKe (185)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2004.06.17 0 0 185
Én is úgy tudtam, hogy a Selyemhernyó az a BVmot (IC). Egyébként meg jelenleg nincs olyan hernyó, aminek van Amx kocsija... Szóval szerintem a Selyemhernyó (aka. Samu) akkoris a BVmot... :)
Előzmény: KZsoci (182)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 184
Ejnye, akkor ez csúnya tévesztés volt részemről. Elnézést, nagyvasútban nem vagyok kiművelve, én még mindig a NoHABnál tartok. :)

Előzmény: Blöky (183)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 183
Selyemhernyó az olyan elővárosi vonat (BDVmot), melynek az egyik mellékkocsija 1.o. azaz Amx.
Előzmény: KZsoci (182)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 182
Nem selyemhernyó??? Nahát, ez teljesen új.

Én azt hittem, hogy a sima elővárosi villanyvonatok a sima "hernyók" és az IC a "selyemhernyó". Akkor ezt majd javítani kell!!!

Előzmény: Blöky (181)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 181
1047 és Samu (nem Selyemhernyó!) sztem rendben vannak.

"a budapesti Tátra igenis fehér-sárga és nem krém-sárga"

Az hogy JB-nál krém, nekem föl se tűnt. Az már annál inkább, hogy alul jóval sötétebbek a valóságosnál :|

KCsV8: az angol változatban egyértelműen oda van írva, hogy "(possible version)"

Előzmény: KZsoci (179)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 180
Ja, meg a budapesti bengálik sem.
Előzmény: KZsoci (178)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 179
Igazából a Taurus is eléggé ortopédül néz ki, de nem akartam eltérni a megszokott DB meg ÖBB Taurus formájától (az is csak "repaint). Ez a legtöbb járművel így van, ami csak átfestés.

Erre meg látom, hogy beraktak egy másfajta T3-as Tátrát... :)

Jan meg nem hiszi el, hogy a budapesti Tátra igenis fehér-sárga és nem krém-sárga. :))))

"KCSV8" bejövős? :))) Poénból küldtem el, erre meg belerakja. Szerintetek lejön a külföldieknek, hogy nincs ilyen, hanem csak "lehetséges változat"? :)

Előzmény: KZsoci (178)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.16 0 0 178
A miskolci KT8-as az azt hiszem, hogy nem az enyém, de a többi lényegében igen. Taurust, Selyemhernyót megnézted? :)

Az az igazság, hogy én más Bengát csináltam eredetileg; de aztán rájöttem, hogy a JBSS féle az jobb, így csak átfestést csináltam (szegedi színekre). Ha érdekel van csomó reklámos kocsim is.

A HÉVnek is több változata volt; szerintem még ez volt a legkorrektebb az összes közül, és valóban eléggé nehéz volt megoldani a régi festésű MIX-est, főleg, mert nem is tudtam, hogy egész konkrétan milyen színű volt. :|

Most van egy pakli régi HÉV kocsim (MIII, meg a Tigris, meg ilyesmik); valamint seftelgetek egyirányú UV-val, meg nagyvasúti ICS-vel (kék festés, 6 ajtós); de a legutóbbi időben nagyon nem foglalkoztam ezzel.

De az angol verziót azt le se töltöttem, majd megnézem, hogy mit értesz ez alatt. :)

KÖSZÖNÖM A KRITIKÁT! Ilyesmiket várok...

Előzmény: Blöky (177)
Blöky Creative Commons License 2004.06.16 0 0 177
Szia KZsoci!

Az újabb magyar járműveket Te csináltad?
Ha megengedsz egy csöppnyi kritikát: az FVV-csuklósok és az MIX szsvsz kissé túl vannak cicomázva, a többi HÉV meg valahogy túl lapos. Így pl. a Bengáli magasabb az MX-nél ;)
De azért nagyon örülök a HÉV-eknek!

Error: a 3.83-ban még nem jött elő, de a 3.81-ben vonat Erase hatására elszáll a program - igaz, hogy ehez elég nagy kiterjedésű hálózat kell.
A másik - nem igazán hiba, de kicsit kellemetlen - ha be van kapcsolva a logfile, és a végállomásról "Start Immediatly"-vel indítok vonatot, azt nem jelenti le DEP-ként, be kell hozzá kapcsolni a LEAVE-et is. Hamarosan kipróbálom, mit csinál ezzel az új béta...

Let the trains run!

Előzmény: KZsoci (176)
KZsoci Creative Commons License 2004.06.15 0 0 176
Nakéremszépen.

VAN ÚJ VERZIÓ, még nagyon béta, de már fölrakta Jan a jbss oldalra.

Büszkén mondhatom, hogy néhány járműt egy az egyben belerakta (a legkirályabb a brnoi Anitra, meg a Selyemhernyó :) ), azok közül, amelyeket anno küldtem neki. :))))

Nézzétek meg, és szóljatok, ha van szerintetek valami error (én rögtön észrevettem egyet-kettőt (hármat-négyet :) ), de várom a Ti segítségeteket is)! Előre is köszönöm!

Jelzésképpen elküldte a nyelvi file változtatásait, vajon mire akart célozni ezzel? :)))

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 175
Frissítettem én is az Ikarusaimat:
LETÖLTÉS
at3sz Creative Commons License 2004.04.30 0 0 174
Én a Nyugatinál szoktam :)

Nemsokára kicsit átrajzolgatom a villamosokat is, a kedvem szerint ....

Előzmény: SÜNÖCSKe (173)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2004.04.29 0 0 173
Nagyon baba!

Azt hiszem, ma este elkezdem megcsinálni a XV. kerület tömegközlekedését (hm, csak nem lokálpatrióta vagyok?)! :)

Előzmény: at3sz (172)
at3sz Creative Commons License 2004.04.29 0 0 172
Bocs eltoltam a Linket

NAh most katt ide!

Előzmény: at3sz (171)
at3sz Creative Commons License 2004.04.29 0 0 171
Hello!

Nem tudom igértem e, de most elkészült egy adag jármű:

BKV autóbuszai:

Ikarus 260
Ikarus 280
Ikarus 405
Ikarus 412
Ikarus 415
Ikarus 435
Renault Agora
Mikrobusz

Kett ide a latöltéshez

Jó szórakozást hozzá ....

Atesz

Blöky Creative Commons License 2004.04.28 0 0 170
"Utána azt mondja hogy jelentse a meghiusitott indulásokat (csak azt nem tudom hogy hova jelenti)
A másik meg a késében levő indulásokat jelenti (ezt se tudom hogy hova jelenti)"

A diszpécseri üzenetek közé (úm. pl. a frontális ütközéseket). De ahoz, hogy jelentse, nem elég bennhagyni a pipát az extended ablakban, hanem az Options/Dispatcher messages-nél is meg kell adni, hogy jelentse a késéseket/járatkimaradásokat.

Előzmény: HudPedro (168)
Blöky Creative Commons License 2004.04.28 0 0 169
A végállomásoknál (=taktpunk, timin point) az Extended gombra klikkelsz, és a "fail counter/Verspätung?" maximum értékét 0-ról elállítod.
Előzmény: Metroskrisz (165)
HudPedro Creative Commons License 2004.04.28 0 0 168
Hello

Nos akkor az első (Fail counter (current value)) az hogy most jelenleg mennyi legyen a késések száma.
Alatta hogy mennyi késést számoljaon (tudom a magyarral vannak gondjaim :)))

Ezek alatt van 3 hely ahol be lehet állitani hogy mikortol kezdje ujra a számolást.

Utána azt mondja hogy jelentse a meghiusitott indulásokat (csak azt nem tudom hogy hova jelenti)
A másik meg a késében levő indulásokat jelenti (ezt se tudom hogy hova jelenti)

Alul meg hogy mlyen gyor legyen a megálló elhagyása után a szerelvény.

Asszem ennyi, és sok sikert :)))

Metroskrisz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 167
És pontosan melyik sorban mit lehet állitani?
Mert analfa béta vagyok még angolbol..
Előzmény: HudPedro (166)
HudPedro Creative Commons License 2004.04.27 0 0 166
Metroskrisz:

A timing pointnál extended és ott lehet beállitani a késéssel kapcsolatos dolgokat.

Metroskrisz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 165
Blöky!
Van késés figyelö a JBSS Bahnban?Hol tudom be állitani?
Előzmény: Blöky (162)
KZsoci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 164
Ja, egyébként néha előfordul error, de én általában 2x ellenőrzöm mielőtt új viszonylattal folytatnám.

Előzmény: Blöky (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!