Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FeZ_ Creative Commons License 2023.03.09 0 0 126956

Forgalmi alapján simán adnak rosszat, mert nem a gyári alvázszámos keresőt használják (azt csak akkor szokták, amikor gyári alkatrészt rendelsz). Külön kell kérni tőlük ezt és figyelni, hogy megcsinálják-e.  :-D 

De nem vitázni akarok, csak segítségképpen írtam, mert én nem kapok semmihez hibás alkatrészeket, csak akkor ha véletlenül el van csomagolva.   ;-)

 

Előzmény: kirsan (126955)
kirsan Creative Commons License 2023.03.09 0 0 126955

2011-es 308-as volt. De a motortartó bakokkal, és a hátsó féktárcsával is így voltam. Forgalmi alapján rosszat adtak a Bárdinál. De már elegem volt belőle, 4 éve leadtam az ecseri bontóba. Most az újabb van. Ennél az első fékbetéttel jártam így. Forgalmival vettem tartalékba, majd amikor ki akartam cserélni kiderült, hogy teljesen más. Vissza sem vették, mert már annyi idő eltelt. Elajándékoztam. Szóval tudnak meglepetések érni. A 307-ünk lassan 20 éves, de azzal nem volt sok gondom volt még.

Előzmény: FeZ_ (126954)
FeZ_ Creative Commons License 2023.03.08 0 0 126954

Én mondjuk a gyári rendszerből nézem ki a cikkszámokat, de kb. 2000-es gyártási évtől eddig egy autónál sem volt probléma az alkatrészekkel. (pedig ezzel foglalkozom, úgyhogy elég sok dolgot rendelek) Az öregebb autóknál még előfordult hiba, de akkoriban még a mikrofilm futott és a digitalizáció nem ment teljesen zökkenőmentesen. :-P 

Természetesen ettől függetlenül biztosan lehetnek máshol is hibák, de az, hogy "ez Peugeot" egy nagy marhaság. Beszélhetnék akkor az egyéb típusokról is ezen a téren. ;-)

 

 

Előzmény: kirsan (126953)
kirsan Creative Commons License 2023.03.08 0 0 126953

Azért a Peugeotom nekem tudott csodákat csinálni. A termosztátom ment tönkre, és forgalmi, alvázszám alapján keresték ki a Bárdinál a rajz alapján. Odaadom a szerelőnek, és teljesen más volt. Minden cső másképp állt, még csak nem is lehetett átalakítani. Dühömbe kiesett a telefonom a kezemből, és darabokra tört. Na az volt a nagyobb kár. Szerelőm szerint, ez Peugeot. A fékbetét is így van. Azóta azt csinálom, és ajánlom, hogy minden alkatrészt amit cserélünk, írjuk fel a cikkszámot, legközelebbre.

Előzmény: FeZ_ (126952)
FeZ_ Creative Commons License 2023.03.08 0 0 126952

Ha regisztrálva vagy pl. az Unix vagy a Bárdi webshopjába, akkor elvileg ott van alvázszámos, gyári rajzos alkatrészkereső. A gyári oldal amúgy fizetős, azt azért nem ajánlom.

Ha más nincsen, akkor meg besétálhatsz egy Bárdi/Unix üzletbe és kéreheted, hogy nézzék ki neked a cikkszámot alvázszám alapján a gyári keresőben. Persze ez esetben náluk kell venni majd a gyári cikkszám alapján alkatrészt. 

 

Előzmény: Jani1964 (126951)
Jani1964 Creative Commons License 2023.03.08 0 0 126951

Annyit még kérdezek: a cikkszámot hol keressem?

Előzmény: FeZ_ (126946)
FeZ_ Creative Commons License 2023.03.07 0 0 126950

A távirányítót próbáltad újratanítani az autóhoz ?

Előzmény: tisvol (126947)
Jani1964 Creative Commons License 2023.03.07 0 0 126949

Köszi!

Előzmény: FeZ_ (126946)
hayabusa123 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 126948

Rá kell dugni a diagot és kiolvasni a hibakodot. másik kulcsal próba ltad, ha van hozzá távirányítóos

Előzmény: tisvol (126947)
tisvol Creative Commons License 2023.03.05 0 0 126947

Sziasztok!

Az autó még a facelift előtti, nem bicskakulcsos. Olyat csinál, hogy nem működik a távirányítós ajtónyitás-zárás. Az elemet cseréltem ez nem lehet gond. Az autó indul, a kulcsot a kilincszárba dugva működik a nyitás zárás. Valami ötlet, hog mit tudok tenni?

Köszi!

FeZ_ Creative Commons License 2023.03.04 0 0 126946

Alvázszám alapján kell(ene) kikeresni a gyári cikkszámot és az alapján rendelni. (A jövőre való tekintettel ez amúgy is erősen ajánlott az összes alkatrészre. Az utángyártott katalógusok össze-vissza referenciáznak mindent és sokszor bele lehet futni nem megfelelő alkatrészekbe)

 

Előzmény: Jani1964 (126945)
Jani1964 Creative Commons License 2023.03.04 0 0 126945

Sziasztok, a minap nézegettem az Autodocon a 307-esemhez alkatrészeket. Mondjátok már meg nekem, hogy lehet az, hogy hátsó kerék csapágyból két félét hoz a lista? 25 illetve 30 mm-es belső átmérővel...Honnan lehet tudni, hogy az enyémbe melyik való még szétszerelés előtt? (2001-es,1.6-os,16V.)

morcibacsi Creative Commons License 2023.03.02 0 0 126944

Amit a kolléga írt, de nem csak egy fajta van (Delphi/DAV). Meg cserekor ne szakítsd el a légzsák kábelét, ne hagyd el a rugókat belőle, meg ha ESP-s az autód, akkor tanítani kell a kormányszöget. 

Előzmény: nyebojsza (126942)
Lester F. Creative Commons License 2023.03.02 0 0 126943

peugeot 307 turn signal switch

Előzmény: nyebojsza (126942)
nyebojsza Creative Commons License 2023.03.02 0 0 126942

Meg tudnád mondani mire keressek rá ha ilyen indexkart akarok?

Előzmény: Bazer (126940)
Bazer Creative Commons License 2023.02.26 0 0 126941

sziasztok elado bontásra!

OLVASD EL!!2001 peugeot 307 fekete szinü 5 ajtos 2.0B egyben elado Szegeden

ami hiányzik belöle:

-kormánykapcsolo

-hátso lámpák

-hátso ülések

amik ki vannak szedve de megvan:

-bsi,ecu,bsm

-elsö lámpák

-elsö lökhárito de az uj utángyártott

-fedcomp kijelzö-

kormány légzsákkal

kérdésed van irj

kerekeket nem adom hozzá, van 4db acélfelni azokkal adom de azokon nincs gumi

irányára kompletten 150e ftsürgösen elado!

papirok nélkül.. a rajta lévö kamu rendszám az nem ahoz az autohoz van!

 

Bazer Creative Commons License 2023.02.26 0 0 126940

ha az index karod a rossz akkor vegyél aliexpresszröl hozzá utángyártottat.. énis azt tettem kb 5e ft volt és honapok ota müködik rendesen!

Előzmény: morcibacsi (126936)
Bazer Creative Commons License 2023.02.26 0 0 126939

elöször is diagra kéne tenni utána az árakrol beszélni!

Előzmény: ferencnagy (126937)
Robi0916 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 126938

Sziasztok! 
peugeot 307cc-hez keresek gyári szélfogó hálót.

lenne valakinek eladó?

ferencnagy Creative Commons License 2023.02.25 0 0 126937

sziasztok.
Pug307sw benzin 2.0 16v  2002-es.
folyamatos használat mellett tegnap leraktam a parkolóba, ma indítás után mintha nem menne egy henger, CATALYTIC CONVERTER FAULT üzenet mellett.
meghajtani így nem tudom, mert ereje alig van.
milyen költségekre számítsak?

morcibacsi Creative Commons License 2023.02.25 0 0 126936

Kormánykapcsoló probléma. Csere, vagy felújítás. Az új drága, a bontott lehet hogy ugyanezt produkálja, a felújított pár év múlva ugyanilyen lesz (és a felújítás sem olcsó). Én 10 év alatt kettő felújítottat használtam el, ezért újat vettem, 90 ezer volt decemberben Lengyelországból. Itthon akkor 140-ért volt új. Ettől lehet, hogy van olcsóbb is, évjárat és felszereltség függő, hogy melyik kell bele. Nekem 1.6 benzin 2002-es évjárathoz kellett, eső- és fényérzékelő nélkülibe, viszont ködlámpás, fedélzeti komputeres verzióba. 

Előzmény: theBatman (126935)
theBatman Creative Commons License 2023.02.24 0 0 126935

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy az 1.6 benzines 307-esemen egyszercsak elszállt minden világítás menet közben. Utána lekapcsoltam, majd vissza és újra világított rendesen minden. Ezt a haza úton eljátszotta mégegyszer. Meg kell mondjam korom sötétben nem volt olyan jó móka.

Találkozott már valaki ilyennel, mert nem találtam róla semmit a neten?

Nem tudjátok mi lehet a probléma?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

mani-tú Creative Commons License 2023.02.24 0 0 126934

Üdv.

Kérdés: Valaki már szerelt be  könyöktámaszt olyan 307-be amelyikbe nem volt gyárilag?

             Egyáltalán lehet bele szerelni!

 

Zolysys Creative Commons License 2023.02.19 0 0 126933

Na de merre?

Előzmény: SW2005 (126932)
SW2005 Creative Commons License 2023.02.12 0 0 126932

Sziasztok!

 

Német származású 307SW-t vettem, de 5 üléssel, nem figyeltem, hogy 7 személyre van vizsgáztatva.

Szükségem lenne 2 héten belül kölcsönben a 3. sor 2 ülésére a vizsga idejére, amúgy nincs rá szükségem.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném, nyilván nem ingyen.

Köszönöm.

703 Creative Commons License 2023.02.11 0 0 126931

Sziasztok,

 

Autó eladás után megmaradt bontatlan TOTAL QUARTZ INEO ECS 5w 30 4L champion (cof100529e) szűrővel együtt eladó. Budaörs-Tatabánya vonalon átvehető.   11000 huf

Zolysys Creative Commons License 2023.01.26 0 1 126930

Bp XIX ben javítom

Előzmény: Mackósajt10 (126927)
Mackósajt10 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 126929

Köszönöm!

Előzmény: Papalac (126928)
Papalac Creative Commons License 2023.01.25 0 1 126928

Zolysys javítja.

Előzmény: Mackósajt10 (126927)
Mackósajt10 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 126927

Sziasztok.

2004-es 307 cc irányjelző kar nem kapcsol rendesen, mozgatni kell hogy villogjon. + nem ad hangjelzést az irányjelző és ugye igy a biztonsági ővet sem jelzi hanggal. Tudnàtok ajánlani pesten egy megbizható szerelőt a hiba elháritásához? Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!