Keresés

Részletes keresés

Gombóc XVII. Artúr Creative Commons License 2015.03.19 0 0 10793

Hát a Lakatos Leonardó és a Kolompár Dzsenifer alapján éppenséggel lehet Pelle és Börje is, elvégre asszimilálódni kell...

Előzmény: 3E (10790)
Gombóc XVII. Artúr Creative Commons License 2015.03.19 0 0 10792

No igen, de itt az "anhöriga" egy kicsit világosabb bőrű és egzotikusabb származású...

Előzmény: Törölt nick (10791)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.19 0 0 10791

:)

 

Tiszta USA

Előzmény: 3E (10790)
3E Creative Commons License 2015.03.19 0 0 10790

http://www.dn.se/nyheter/sverige/tva-dodade-och-upp-till-15-skadade-efter-skottlossning-pa-restaurang/

 

lenyegeben napi szinten es amikor irja az ujsag hogy 100 anhöriga var a korhaznal mar tudom hogy nem Pelle es Börje veszett ossze a palinkan....

Gombóc XVII. Artúr Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10789

Jag håller med:)

 

Nagyon nagy ugrás egy másik országba költözni felnőtt fejjel.

Ha otthon nincs nagy gáz, én is maradnék Magyarországon, a saját anyanyelvű környezetemben,

ahol ismerek mindent. (Még akkor is ha sok minden nagyon bosszant.)

Abban is igazad van, hogy a gyerekeknek később sokat jelenthet egy másik nyelv, egy másik kultúra.

 

Előzmény: Boszorka (10787)
ggg333 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10788

Ezzel csak egyet tudok erteni. 6 fos csalad, egy mondjuk jobb fizuval csak azert mert kaland...sztem kalandnak keressetek mast, kulonoskeppen ha  egyebkent jol elvagytok Magyarorszagon.

Előzmény: Boszorka (10787)
Boszorka Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10787

Szerintem ha valakiben nincs meg az az érzés, hogy "ezt itt nem birom tovább el akarok menni" az inkább maradjon, mert nem fogja jól érezni magát.

Inkább küldjétek majd a gyerekeket megfelelő korban külföldre csereévre tanulni meg ilyesmi. Kalandnak túl drága egy ilyen költözés.

Előzmény: ahyeem_ (10783)
3E Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10786

mar a masodik nickedet nyitod :)))

szoval 40K ...hmmmm

1999 ben mint taxis osszehordtam 30 at SEK ben netto...

 

nem egy nagy was ist das az a 40K sem mint netto sem mint brutto !!!

 

jol gondold at mit csinalsz

 

svedorszag baromi draga foleg ha egyedul fogod eltartani a csaladod ( bar a bazi nagy hazadat mindig kiadhatod es felelitek a penzt)

meg aztan svedorszag mar nem olyan mint regen...

 

rengeteg kulfoldi mar faj szinte...

Előzmény: ahyeem_ (10783)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10785

És én is úgy tudom, hogy általában bruttó összegeket szoktak mondani. Nekem is gyanús ez a nettó 40000 ... Nem lehet, hogy bruttó 40000 volt és félre lett valami értve ... ? Csak kérdezem - nem piszkálódni akarok. Malmö, Göteborg környékén a 40000 bruttó egy elég okés összeg, de Stockholmban az igen kevés 6 személyre ... Csak morfondírozok és nem szeretném ha otthagynátok a 600000-es dupla munkátokat (ha jól értettem) Mo.-on. Ott az a 600000 nagyon sok, itt, a 40000 bruttó nem annyira ...

Előzmény: Oszi (10781)
CérnaSzáll Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10784

Ha jól sejtem, akkor az első kettő bejött :)

Ha nem égettek fel minden hidat magatok mögött, és van hova visszajönni, ha mégsem jönne be, akkor vágjatok bele, ha más nem a gyerekeknek ez biztos egy olyan kaland lenne, amit később se bánnak majd meg.

Előzmény: ahyeem_ (10783)
ahyeem_ Creative Commons License 2015.03.18 0 0 10783

Magyarországon viszonylag jól, nincsenek a nyakunkon hitelezők vagy ilyesmi, szóval emiatt nem kell "menekülni".

 

Az jutott eszembe, hogy ez mégiscsak egyike lenne életem három legnagyobb döntésének (gyerekvállalás, házasság a másik kettő)...

Előzmény: Törölt nick (10782)
Oszi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 10781

De, pont hogy a bruttó összeggel mégy valamire.

A svéd adókról simán tudsz tájékozódni, ha akarsz, az adóhatáság oldala angolul is hozzáférhetö:

http://www.skatteverket.se/servicelankar/otherlanguages/inenglish.4.12815e4f14a62bc048f4edc.html

 

De egy durva becslésként abból indulhatsz ki, hogy (ilyen nagyságú fizetésnél) a bruttónak valamivel több mint a fele marad nálad nettóként (úgy 55-60% körül).

 

Ha a gyerek nem eleve profi angolból, akkor pláne nem érdemes kétnyelvü suliba iratni.

Előzmény: ahyeem_ (10779)
ahyeem_ Creative Commons License 2015.03.17 0 0 10780

A jelenlegi munkaadómnak nem szeretném az orrára kötni, hogy megkerestek máshonnan...

Előzmény: dear-bear (10778)
ahyeem_ Creative Commons License 2015.03.17 0 0 10779

Igen, ha jól értettem. A bruttó összeggel (a svéd adórendszer ismerete nélkül) sokra nem megyek. A legnagyobb gyerek 17 lesz ősszel, és ugyan beszél angolul call of duty-s fegyvertársakkal, de ez más, mint mondjuk az ipari forradalomról tanulni. Aztán lehet, hogy alulbecsülöm a képességeit.

Előzmény: Oszi (10773)
dear-bear Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10778

Nocsak, másnak is gyanus ez a netto 40?

 

Kiváncsi leszek, meddig fog tartani ez a kérdés özön?

 

Emberünk, soha senkinek egy szót sem irt még az Index fórumaiba, hagyjuk már.

Voltak itt már nagy kérdezők, aztán ki tudja miért, egyszerre csak eltüntek.

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10777

Köszi, hogy mutattál két példát a magasan levő növények locsolására tökéletesen alkalmatlan eszközökre! :)

 

Az ikeás itthoni rendszeres használata hozzájárult ahhoz, hogy rájöjjek, mennyire rossz dizájnúak is ezek.

Előzmény: Oszi (10776)
Oszi Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10776
Előzmény: dr. Lópici Gáspár (10775)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10775

Sziasztok,

a magyar kreativitás :) ékes bizonyítékaként pár napja elindult kickstarteres projektünket szeretnénk minél több emberhez eljuttatni, ebben kérjük segítségeteket.

Két magyar srác vagyunk, feltalálók. Kidolgoztunk egy szerintünk nagyon klassz terméket, és most feltettük a kickstarterre, hogy összegyűjtsük rá a pénzt.

Ez a link:


https://www.kickstarter.com/projects/1384080286/highcan-new-way-of-thinking-about-a-watering-can?ref=nav_search



A lényeg: pledge and spread the word!

Támogassátok a projektünket, pledge-eljetek, hogy mindenkinek legyen ilyen gyönyörű dizájn-locsolója.


köszönjük szépen és üdv
Karesz és Tomi
(Cserépfalu-Budapest-Harlow)

Gombóc XVII. Artúr Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10774

Ráadásul még egy rendes sörért is a Systembe kell menni!!

Ezt még mindig nem tudtam megbocsátani a svédeknek!

(Még szerencse, hogy beérem heti egy sörrel.)

Előzmény: Oszi (10766)
Oszi Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10773

Ja, van itt is családi pótlék, négy gyerekre ez 5.814 korona.

A munkáltató ezt is beleszámolta a "40.000 korona nettó"-ba?

Mert akkor az valóban egy kicsit cseles megfogalmazás, ennek ugyanis semmi köze a munkabérhez.

Szorongasd meg öket, hogy konkrét, bruttó bérajánlatot mondjanak.

 

A korábbiakhoz:

Én a helyedben nem ragaszkodnék a kétnyelvü iskolához.

Amúgy is a belvárosban akartok lakni, ott azért zömmel jók az normál svéd iskolák is.

A gyerekek ugyis hamar megtanulják a svédet, az angolt sem fogják elfelejteni, mert jó a nyelvoktatás.

Előzmény: ahyeem_ (10772)
ahyeem_ Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10772

Senior állás, meg azt emlegette a HR-es, hogy gyerekenként jár 1000 SEK támogatás (itthon is kb. ennyi az adókedvezmény).

Előzmény: Oszi (10762)
ahyeem_ Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10771

Nem probléma, én köszönöm a sok hasznos hozzászólást. A cég persze segítene a költöztetésben, iskolaszerzésben, lakásbérlésben (csak ez utóbbit majd nekem kell fizetnem). A gyerekek menedzselése nem lenne egyszerű, kéttannyelvű iskola sincs minden sarkon, egyáltalán nem biztos, hogy tudnának tömegközlekedni (a viszonylag olcsóbb házak meg természetesen a központtól jó messze vannak). És nem hetente/havonta látnák a nagyanyjukat, hanem évente háromszor. Abban egyáltalán nem gondolkozunk, hogy "örökre" menjünk, 3-5 éves kint tartózkodás jöhet esetleg szóba, ezért házat biztos nem akarunk venni. Egyelőre több érv szól a költözés ellen, mint mellette.

Előzmény: likkatill (10764)
gjkh1 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10770

Sziasztok!

Van köztetek patológus?Szövettani asszisztens vagyok,és érdekelne,mennyire lehet elhelyezkedni kint?Angol és német alap nyelvtudásom van(ami használható,nem papírokra gondolok),a svédet a napokban kezdtem.Most még nagy lelkesedéssel :)

Azért keresgélek így információt,mert itthon sincs meghírdetve és sok helyen hiány.Egy németországi rokonom írta,a németek sem hírdetnek. Max patológus hírdetésekkel találkozom.

 

skoning Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10768
Előzmény: Törölt nick (10767)
Oszi Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10766

Nincs magyar bolt. 

De ha lenne, akkor sem árulhatna alkoholt. :-(

 

Előzmény: Szilvi092 (10765)
Szilvi092 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10765

Sziasztok!

 

Egy furcsa kérdéssel fordulok felétek kedves fórumozok!

 

Magyar pálinkát lehet e valahol kint kapni?

 

Esetleg magyar boltban?

(Ajándékba lenne)

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Szilvi

likkatill Creative Commons License 2015.03.15 0 0 10764

ahyeem

 

Ne érts félre minket, nem akarunk a magánéletedben vájkálni. Tényleg segítő céllal kérdeznek az emberek ezt-azt.

Bennem felmerült, hogy pl mennyi időre szól a szerződésed, esetleg már most határozatlan idejű lenne-e.

Pl a cég intézhetne lakást nektek, legalább a kezdéshez. Ezt sok cég megteszi. Aztán persze neked kell fizetni, de legalább van hová kijönni és könnyebb helyben keresgélni. Megjegyzem, volt olyan ismerősöm akinek fizették a lakást is közel 1 évig. Érdemes próbálkozni!

 

A nagyobb gond a 4 gyermek. Őket vinni kell esetleg oviba, bölcsibe. A szociális háló jó, de azért fizetni kell mindenért, így az oviért, suliért is. 

 

Ha pl nagybevásárolni akartok, kell egy autó, mivel minden nagyobb bevásárlócenter (élelmiszer is) a városon kívül van. Természetesen vannak üzletek a városban is, mindent lehet kapni, de gyakran jóval drágábban.

 

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

És amit Oszi írt szintén megfontolandó.

 

szlaca9 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 10763

Sziasztok!

 

 

Szeretnék segítséget kérni tőletek,úgy nézz ki h megyek ki dolgozni Olofstroembe egy két héten belül.Érdeklődnék h ismeri e vki a várost illetve dolgozik e itt vki?Illetve bármilyen infót szivesen olvasnék mindent itt is illetve itt a mail címem: laca925@gmail.com ha vkinek van kedve írjon nyugodtan.

 

Előre is köszönöm:Laca

Oszi Creative Commons License 2015.03.14 0 0 10762

Igen, ez mondjuk egy kicsit fura, hogy nettó bért emlegetnek, ez így becsapós lehet.

Kérdezz rá a bruttó bérre.

Nagyjából 70.000 koronás fizetés kell ahhoz, hogy a nettó 40.000 koronára jöjjön ki.

 

Ha tényleg ilyen fizetést adnak, akkor viszont szerintem a lakáskérdést a kövtekezöképpen érdemes megoldani:

Az elsö egy-másfél évben ellaktok valahol, utána viszont ebböl a fizetésböl simán tudsz venni egy lakást/házat, onnantól pedig már "csak" a hitel kamatai jelentik a kiadást.

Söt, ha az ingatlanárak továbbra is úgy mozognak, mint eddig, akkor a lakás értéknövekedése több lesz, mint amennyit a kamatra kifizetsz, úgyhogy még nyersz is rajta, hogy laksz valahol.

(A rizikó persze fönnáll, hogy mi van, ha beomlik az ingatlanpiac, de ez nem valószínü, amilyen ütemben növekszik Stockholm lakossága.)

 

A kézenfekvö belváros (Södermalm, Kungsholmen, Vasastan) mellett azért érdemes lehet megfontolni a közeli villanegyedeket is. Mondjuk Enskede.

funnit Creative Commons License 2015.03.14 0 0 10761

Ha orvosi munka lenne akkor oke de igy kicsit meredeknek tunik az a netto 40 000 kr. Ha ez nem valami nagy vilagvallalat (IBM, Cisco, HP....stb) es te nem valami super seller vagy akkor lehet erdemes lenne utannanezni ennek a munkanak. Bar lehet en vagyok tul kishitu :) Nekem azert gyanus.

Foleg hogy kezdo fizetes........ehhh.......vem vet...:)

Előzmény: ahyeem_ (10760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!