Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5304

sziasztok, állítólag mostanában lesz lomtalanítás. nem tudjátok, pontosan mikor?

mángorló Creative Commons License 2007.02.27 0 0 5303
azért változott meg a neve, mert kiderült közben, hogy van már egy hasonló nevű gimi a kerületben. történetesen az árpád hídnál van, persze aranyos dolog hogy az illetékesek nem tudták hogy már foglalt a név. ekkor népszavazást tartottak mi is legyen az alma mater neve. a sok ady rajongó busongó fiatal meg nem volt túl nyitott más ritkább névre, így lett ady az ady.

87 ben nyitott a gimi, a megnyitón még üdvözölték a XIII kerületi párttitkárt, 89(?) ben márc 15 én rendőrök jöttek ellenőrizni hogy a későbbi rubiconos tanár milyen röplapokat akar leszórni az ünnepségen.

és az sem elfelejtendő, hogy jómagam miatt került be a (régi) házirendbe hogy nem szabad felmászni az iskola tetejére :)

nagyon finoman de eltanácsolt onnan az igazgató...

Előzmény: Törölt nick (5296)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5302
Mindenhol van bűnözés, ez nem újdonság számomra. 1935 óta sok dolog megváltozott, a lakosság is kicserélődött (esetleg kicserélték).
Előzmény: Boszorka (5301)
Boszorka Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5301

Gondoljátok, ogy más kerületekben nincs??? Én Angyalföldön születtem, spec. az a része akkoriban (1935) jámbor családiházas környék volt. Most a XII-ben lakom, de már kétszer betörtek.:-(((

Pedig társasház és nem kacsaláb.

Előzmény: Törölt nick (5300)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5300
Jaj, nem így értettem.Én is úgy tudom, hogy a német nevéből tükörfordítással kapta a nevét.

De egy olyan embernek, aki nem hallott még Angyalföld nevének eredetéről, először irónikusnak tűnhet az elnevezés.Bár sok fejlesztés van a kerületben, azért a bűnözés még jelen van.
Előzmény: Törölt nick (5299)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5299
Szia!
Ezt írtad: "Angyalföld elnevezés merő iróniából született meg" ez mit jelent? Én eddig úgy tudtam, hogy az Engelsfeld tükörfordításából ered. Vagy nem erre értetted?
Előzmény: Törölt nick (5298)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 5298
Én már néztem.Állítólag egyedülálló az országban, bár nekem sok újat nem mutatott, mert így is tudom, hogy az Angyalföld elnevezés merő iróniából született meg ;>.Azonkívül, hogy hasznos a magyar rendőrséget is minősíti.
Előzmény: h_i_x_t_i (5297)
h_i_x_t_i Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5297
sziasztok,
volt a mai hiradoban a XIII. kerület Bűnözési térképe, nem tudom, h itt volt e mar....
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.02 0 0 5296
Nem azt mondom, hogy nem volt soha más neve, hanem azt, hogy most az Ady néven fut ott egy gimi.
Előzmény: 86c (5295)
86c Creative Commons License 2007.02.02 0 0 5295
meg kell hogy cáfoljalak az a zöld épület anno Kassák Lajos Gimnázium néven futott, ez nem a szomszédok fantáziája volt. én oda jártam általános iskolásként amikor a sallai imrét felújították és a kassák fogadott be jónéhány osztályt ideiglenesen. ráadásul a sallaitól indult különjárattal vittek minket. óhh be jó is volt a cocilizmusban kádár janibácsi szelleme kisért.
Előzmény: Törölt nick (5290)
E-ditke Creative Commons License 2007.01.24 0 0 5294

Szia amamsik! Üdv a kerületben! :)

 

És szia mindenki!

 

Tomajer, de rég láttalak...! No, majd tavasszal meglesünk a gyerkőccel (mert már az is van, bizony) :))

Előzmény: amamsik (5273)
**BPO-700** Creative Commons License 2007.01.24 0 0 5293
bobka2006 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 5292
Kedves Mindenki,

ELADÓ - Budapest XIII. kerület, Angyalföldön, a Rákos patak partján a Tahi utcában, 58 m2-es + erkélyes, téglaépítésű házban, örökpanorámás 5. emeleti, déli tájolású, világos, 2 szoba+étkezős, összkomfortos társasházi lakás eladó. Igényesen felújított és korszerűsített, vízórás, távfűtéses, dupla klímás, liftes, gyönyörű kilátással, sok értékes beépített bútorral és extrával. Kitűnő közlekedési feltételek ( Nyugati pályaudvar 10 perc ), korlátlan ingyenes parkolóhely. A lakás a tulajdonosától eladó, tehermentes, esetleg a tulajdonos 2007. novemberig visszabérelné. + KÜLÖNLEGES AJÁNLAT: a lakáshoz vásárolható egy magántulajdonú, 26 m2-es tehermentes pincetároló is, ugyan abban a lépcsőházban, felújított, vízórás, ugyancsak a tulajdonostól. Érdeklődni lehet az emilemen.

Üdv: Bobka

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 5291
Pár éve olvastam, hogy az Akkumulátorgyárban olyan nagy volt az ólomszennyezés mértéke, hogy ez előtte lévő újságos is ólommérgezésben halt meg.Ráadásként a gyár udvarán (ha jól tudom) volt egy óvoda, ezzel próbálták "álcázni" a gyár káros mivoltát.Erről tud valaki valamit?
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 5290
Röppentyű utca 62. Itt az Ady Endre gimnázium található.
Előzmény: tejbegrrr!!! (5289)
tejbegrrr!!! Creative Commons License 2007.01.19 0 0 5289
Ha már kerületi gimnáziumok... Valaki magyarázza meg ezt a képet, legyen szíves! A Szomszédokból származó felvételen valóban Ábel Anita látható, de tőle most tekintsünk el, a lényeg a tábla a falon, a következő szöveggel: Kassák Lajos Gimnázium XIII. Röppentyű u. 10., ha jól olvasom. A Kassák nem a Váci úton volt mindig is? Volt épülete a Röppentyűben? Vagy hogy is van ez?

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 5288
Nem leszólni akartam a többit, csak tanácsot adni.Engem pl. a rossz iskolaválasztás vetett vissza a fejlődésben (most se vagyok szvsz hülye, de mivel már 4 évesen tudtam olvasni és 6 évesen már a gyök fogalmával is tisztában voltam, így többet láttak bennem, mint manapság).Viszont a középiskolában némelyik tantárgyból nagyon jó tanárom volt, történelmet pl. fél évvel hamarabb befejeztük, így rengeteg érdekes dolgot is tanulhattunk az utolsó félévben.
Előzmény: **BPO-700** (5287)
**BPO-700** Creative Commons License 2007.01.11 0 0 5287
Azé a Szabó Ervin Gimnázium nem olyan rossz!
Előzmény: Törölt nick (5285)
tomajer Creative Commons License 2007.01.05 0 0 5286

Nem irígylem szegény gyereket, akit így indítanak útjára!

 

Nagyon sz@r lesz kijönni az inkubátorból:-(

Előzmény: Törölt nick (5285)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 5285
Én leírom mit ajánlanék.

Általános:Magániskola.Drága az biztos, de a gyereket nem veti vissza a fejlődésben.
Gimnázium:Valamelyik belvárosi elit gimi (az első 10 általában itt van).Angyalföldet nem akarom szidni, de ebben nem nagyon erős (most kezdi csak levetkőzni a munkáskerület imázsát).
Egyetem:Gondolom ez még a jövő zenéje.
kockasfulunyul Creative Commons License 2007.01.04 0 0 5284
Nkünk az általános keresés lesz lassan aktuális, tudnátok tapasztalatokat írni elsősorban Újlipótvárosban, max a Dráva utcáig? Köszi!
amamsik Creative Commons License 2007.01.04 0 0 5283

Sziasztok,

 

köszi az infokat.

 

Egyelőre annyi látszik a csajból (már amennyire ez 5.5 évesen látható), hogy eszméletlen mozgásigénye van és sokkal jobb a logikai-matematikai jellegű játékokban, mint pl a rajzolásban.

 

Remélem, még van azért egy kis időm a döntés előtt...

Single Bilingual Creative Commons License 2006.12.30 0 0 5282

A Németh Lászlóban valóban csak a sikeres gyerekeket szeretik, de a "benne vagyunk az első 10-ben" így is csak örök álom marad számukra.

 

Ahol viszont a gyerekben embert látnak, nem pedig statisztikai értéket, az a Katona József Gimnázium a Forgách utcai metrómegállónál, pontosabban a patak partján...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 5281
Nekem vannak volt és jelenleg is németh lászlós ismerőseim, nem tudom, hogy állítják a sorrendet, de én a Trefortba jártam és simán "verem" a tudásommal az odajárók többségét (bár lehet ez az autodidakta hajlamomnak köszönhető).Az Adyba is járnak ismerőseim, ha nem zseniket akarsz mindenáron, akkor megfelel szerintem mindkettő (az Ady tényleg könnyebb).
Előzmény: tomajer (5280)
tomajer Creative Commons License 2006.12.29 0 0 5280

Sook választásod nincs.

Az utca végén (elején) a Fiastyúkban, van egy általános iskola.

Az alsó tagozata jó! Felsőben, lassan puszul, pont a gimiknek köszönhetően:-(

Ha meghajtod a gyereket, és versenyistállóba akarod járatni, akkor ötödiktől, ott a Németh László Gimnázium, az utcában.

Benne van a város első tíz gimnáziumában.

Ha emberi körülmények közé akarod a gyerekedet járatni ifjú korában, akkor meg hetediktől, a patak partján az Ady Endre Gimnázium.

Nagyon jó hangulatú iskola, imádják a serácok!

Jó közepes, semmi abnormalitás.

A lányom oda jár, a fiam most készül. (már ha felveszik némi protekcóval:-)

 

Az Németh Lászlóba egyiket se vették föl:-(

 

 

Előzmény: amamsik (5273)
tejbegrrr!!! Creative Commons License 2006.12.29 0 0 5279
Akkor tutira ott leszel az esküvőn... :)
Előzmény: Boszorka (5278)
Boszorka Creative Commons License 2006.12.28 0 0 5278
Akkor már tudom. A manyasszony meg a völegény is ismert elöttem. Kösz.

Előzmény: amamsik (5276)
macinagyi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 5277
A fenébe!
Figyelmetlen vagyok!( de holnap megnézem!
Előzmény: kambekk (5272)
amamsik Creative Commons License 2006.12.28 0 0 5276

Szia.

 

a Béke úttól (kifelé haladva) balra esik egy kertvárosias rész, ilyen nekem tetsző utcanevekkel, mint Menyasszony, Vőlegény, Násznagy.

Volt tisztitelep, sor- és ikerházak.

Előzmény: Boszorka (5275)
Boszorka Creative Commons License 2006.12.27 0 0 5275
Merre van az a Növér utca???

Előzmény: amamsik (5273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!