Keresés

Részletes keresés

Drakmusz Creative Commons License 2023.03.20 0 3 8744

Sziasztok!

Egy hete ért véget a nyaralásunk, minden percét imádtuk.🙂

Sok hasznos információt gyűjtöttem itt a fórumon, amit ezúton köszönök mindenkinek!

8 nap Mahe, 5 nap La Digue felosztásban voltunk.

Gyorsan összedobtam egy albumot, még frissek az emlékek.

https://photos.app.goo.gl/4Lj6CFaqhJisUhnTA

 

 

 

moonwalkr Creative Commons License 2023.03.16 0 0 8743

Nem mertem ide írni , mert már 12 éve, hogy arra jártam, de Beau Vallonon a La Perle Noire étterem volt a leg-leg-leg. Mivel kb. ez az egyetlen étterem, ami azóta is működik, ezért egy halvány ajánlást ez is megérdemel (biztos nem véletlen, hogy ez maradt állva egyedül)

Előzmény: Laci v (8741)
almart Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8742

Egyetertek. 

 

Előzmény: Laci v (8741)
Laci v Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8741

Beau Vallonon érdemes a part menti sétányon kajálni. A szemed előtt sütik a halat, meg a csirkét...Van mindenféle gyümölcsárus is. És kb 4-ed annyiba kerül, mint étteremben. Én nem vagyok finnyás nem érdekeltek a legyek.

_chillout_ Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8740

La Digue: Bellevue. Olyan a kilátás, hogy hú... Fizessetek be ott egy sunset dinnerre, ha szép idő van, életreszóló élmény.

Előzmény: frozendaiquiri (8737)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8739

Igazából teljesen mindegy melyik partnál leszek Mahén, mivel autónk lesz végig és elég aktív nyaralók vagyunk, tehát jövünk-megyünk szinte minden nap. Hol itt, hol ott szeretnénk vacsorázni, estebédelni vagy hazavinni kaját és a teraszon egy-két pohárka Takamaka rum és pár üveg ottani sör kíséretében elfogyasztani. 

La Digue-on nagy választás tényleg nincs, ott valószínű adott, egy este a La Nautiqa-ban, egy otthon elvitelestől vásárolva, egy pedig a Ches Julesben. 

Mahé már más, ott azért lehet szemezgetni. Amiket kinéztem innen-onnan és tőletek megerősítést vagy elrettentést várok az a: Del Place(fine dining), Green House Bar(olaszos), Le Gotha(Eden Island bejárata), Wok and Grill(take away), Grub Street(csirkés fast food), Surfers Beach Restaurant, Le Reudit(tipikus kreol vendéglő) vagy a Maison Marengo ????

 

Milyen típusú sör a SeyBrew? Olvastam hogy csapon ilyen-olyan finom, pár komment szerint pedig borzasztó. Mivel sörös típus vagyok, szinte minden európai nemzet tradicionális söreiben megtalálom a pozitívumokat. Remélem ebben is! :)

Előzmény: moonwalkr (8738)
moonwalkr Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8738

Mahén nem mindegy melyik parton leszel

 

La Dique pedig elég kicsi sziget, nemigen van megkerülhetetlen étterem rajta. Egy szem take away van a kikötónél, La Passe-nál, vagy a gasztronómia másik véglete, a szállodák éttermei.

Ugyan nem étterem, de érdemes a sziget belsejébe vezető utakon kóvályogni és itt ott a kis kitett asztalokról frissen készített gyümölcslé éket venni.

Előzmény: frozendaiquiri (8737)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8737

Na jó, akkor innentől csak komolyan.

Étteremajánlást kérnék, nem csak tőled, hanem minden kedves Seychelles fantól fókuszálva Mahéra és La Digue-ra.

Mindhárom kategóriában, tehát take-away, középkategóriás kisvendéglő és jöhet egy-két fine dining is. 

Melyek a kihagyhatatlan gasztronómia helyek szerinted, szerintetek? 

Előzmény: _chillout_ (8735)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8736

Persze a kép lemaradt...

 

Előzmény: _chillout_ (8735)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8735

Akármilyen meglepő, a míniszt nem én adtam :-D Ha én adtam volna, kéken látszana.

Hát nekem nem jött át a poén egyáltalán. A Vaklármás igen, bár a filmben a saját feketeségén viccelődik, nem egy ismeretlenén.

Előzmény: frozendaiquiri (8731)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.15 0 0 8734

Humor akart lenni.....

 

Az anyja is tudja, mármint hogy fekete Agnes vagy Robert? /Vaklárma(film)!!!, még mielőtt valaki.../

1+/1-

Legalább valakinek átjött.

 

Előzmény: _chillout_ (8733)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.13 -2 0 8733

1. Robertnek hívják.

2. Fekete. Nem néger. Ami egy afrikai országban egyébként nem meglepő.

Előzmény: frozendaiquiri (8731)
Angélakov Creative Commons License 2023.03.13 0 0 8732

Köszönöm szépen az infókat.

 

Előzmény: moonwalkr (8730)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.12 -2 2 8731

Nem elég hogy Ágnesnek hívják férfi létére, még néger is..... 😉

 

Azért köszi a tippet!

Előzmény: seci (8727)
moonwalkr Creative Commons License 2023.03.12 0 0 8730

Gondolom nem utazási irodával mentek, így nem fakultatív, csak sima kirándulás:)

 

Praslin látszik a nagyobb időintervallumnak, onnan érdemesebb többet tervezni. Természetesen menjetek át La Dique-re, aztán érdemes átnézni Curiouse-re is. A szigeten belül pedig a Valle de Mai nemzeti park is kötelező. Ha nem Anse Lazio-n van a szállásotok, akkor arra a partra is egyszer el kell menni. Lehet autót bérelni, de érdemes megpróbálni a helyi Volán buszokat, azokat a kék ősbatárokat, amelyeken azon csodálkozol, hogy egyáltalán még mennek. 

 

Malén kötelező Victoriát megnézni a piaccal, vagy a botanikus kerttel de elmehettek a St. Anne Tengeri Nemzeti Parkba is. 

 

Dubaiban pedig persze, érdemes kimenni a városba, elvileg ilyen pár óra esetén nem kell semmi (vízum, vagy ilyesmi).

 

Az ülésfoglalást illetően: 48 órával a repülés előtt nyílik meg az E check-inje, akkor foglalhatsz ülést (ingyen, mert egyébként, ha külön díjat fizetsz, már most is). E-mailt nem érdemes nekik írni, vagy mi, lehet nem jól értettem. De amikor megvan a check-in, kell kapjatok visszaigazolást, e-mailen, SMS-ben.

Előzmény: Angélakov (8729)
Angélakov Creative Commons License 2023.03.12 0 0 8729

Sziasztok! Április 16-án indulunk Seychellesre,7 éj Praslin 3 éj Mahe.Milyen fakultativ kirándulás az amit ne hagyjunk ki semmiféleképp ha ott vagyunk?Vissszaúton hajnalba érkezünk Dubajba és délután 17-kor indul a repülőnk tovább.Szerintetek ki tudunk menni a városba?Emiratessel repülünk, ez az első ilyen hosszú utunk,(a covid előtt foglaltunk de nem sikerült elmennünk)a helyeket próbáltuk lefoglalni  hogy egymás mellett üljünk,de nem kaptunk vissza igazoló emailt,ez normális?

_chillout_ Creative Commons License 2023.03.08 0 0 8728

Igen,az előre utalás kb az egyetlen, ami után szinte esélytelen visszaszerezni a pénzed, nem is hallottam még ilyet booking.com-on...

Előzmény: frozendaiquiri (8726)
seci Creative Commons License 2023.03.07 0 0 8727

Irj neki Anse Marron es esetleges sznorizas ugyeben, mi vele illetve rokonaival voltunk: https://www.facebook.com/LadigueTourGuideSeychelles

-seci

Előzmény: frozendaiquiri (8726)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.07 -1 0 8726

Köszönöm az infokat!

Az Anse Marront nem szeretnénk kihagyni, arra tuti benevezünk.

A kis szigetek közti búvárkodást meglátom, mivel csak engem érint, a partnerem nem megy víz alá. :))

 

Olvastam pár oldallal arrébb, hogy valakitől előleget akartak beszedni booking comos foglalásnál. Nálam ma ugyan ez volt, tegnap lefoglaltam a szállást, ma meg küldték a francia illetőségű számlaszámot, hogy utaljam a depozitot. 

Úgy hogy a szállás szeptember közepéig ingyen lemondható. Írtam is a hölgynek, hogy én 200 nappal utazás előtt nem utalok semmit, ha szeretnének zároljanak egy bizonyos összeget, de én tuti nem fogok a saját pénzem után koldulni, ha lemondanám a foglalást.

Töröltem is a szállásfoglalást, majd nézek egy másikat. 

Előzmény: _chillout_ (8725)
_chillout_ Creative Commons License 2023.03.07 0 0 8725

Szia, a legjobb időszakban mentek :-)

 

Anse Marrón túra kb 4-5 óra és ha jól emlékszem, 45 EUR körül volt, de ez nem biztos...

La Digue környékén (Coco Island, Big Sister Island) érdemes sznorkel túrákra benevezni. A költség sokmindentől függ, egésznapos túra ebéddel 100 EUR volt, azt hiszem.

Előzmény: frozendaiquiri (8720)
Jack51 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 8724

Hello, sajnos a lányom 8-os lesz ősszel, többet kell tanulni, problémás a tananyag pótlása. A másik az, hogy nem szeretek hosszú repülőútra elmenni csak 1 hétre.....A büdzsém sem bírná 2 ilyen desztinációt 1 évben. Legfeljebb egy Balaton vagy egy Adria pluszba idén belefér.

Előzmény: Ka Pál (8723)
Ka Pál Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 8723

Hello, itt is!

Ha kicsit lazábban adod elő a suli kérdést, és belefér a büdzsébe, szerintem jó lehet az őszi szünet is. Vélhetően a gyerekeknek nem okoz behozhatatlan lemaradást az sem, ha még meg is toldod néhány nappal. Értem ez alatt hét közben indulni és/vagy érkezni. Így még olcsóbb is, mint a hétvégi repülés. Sok éve mi is így egyensúlyozunk a kötelezettségek és a szórakozás között.

Idén november 1-e szerdára esik, néhány nap plusz szabadsággal, akár október 23-ai hosszú hétvégével is összevonható, ami akár 2 hét nyaralás is lehet...

Előzmény: Jack51 (8722)
Jack51 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 8722

Mi a szél és a tengeri fű miatt inkább Bali-ra megyünk. A repjegy nem sokkal drágább, de az élet ott olcsóbb. Tudom, hogy a két helyszín teljesen más a tengerpart sem olyan mint Sey vagy Maldív. De ez van, kompromisszumot kell kötnünk. Nem tudunk szeptemberben-októberben utazni az iskola miatt. 

Előzmény: frozendaiquiri (8721)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 8721

Szia!

Lentebb írtam , ha mentek akkor Ti biztos előbb. 

Úgy tervezem, a kompolás napján csak folyadék reggel, semmi kaja + bekapkodunk 1-2 Deadalont vagy valami hasonló hányinger/hányás elleni bogyót. 

Repülni nem szeretnék, az időpont nem az igazi + extra költségek, mégha La Digue-ra menne a gép, de Praslin reptérről még eljutni csomagokkal a kikötőbe és retúrba ugyanez. A csatlakozásokat, szállodai ki-be chekkolásokat nézve tökéletes a Cat Cocos menetrendje. Aztán lehet egy életre megemlegetem, de bízom az égiekben, hogy szélcsendes napok lesznek majd akkor. 

Előzmény: Jack51 (8705)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 8720

Köszönöm a válaszokat!

 

Szeptember végén, október elején mennénk Seychellere.

7 éj Mahé + 3 éj La Digue.

Mennyire szeles, hullámos az az időszak?

Ezenkívül 2 kérdésem lenne még.

1. Az Anse Marron túra időben mennyi és költségekben/fő?

2. Ha valaki volt privát snorkerling programon a La Digue melletti kis szigeteknél, tudna segíteni, mennyibe kerül és megéri-e a vízalatti látnivalók tekintetében?

 

_chillout_ Creative Commons License 2023.03.01 0 0 8719

Igen, június még jó lehet :-)

Előzmény: Jack51 (8718)
Jack51 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8718

Köszi, de egy hét a tavaszi vagy az őszi szünet ( ami ugye tavaly nem volt ) ilyen hosszú útra kevés. Rögtön az iskola vége után indulnánk június 19-én, akkor talán még nincs akkora szél.

Előzmény: _chillout_ (8717)
_chillout_ Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8717

Azért a "kisebb a szél" nagyon relatív. Ha iskolához vagytok kötve, én a tavaszi (április) vagy őszi (október) szünetet javasolnám, ezek a legeslegjobb hőnapok. Július szeles, augusztus szinte élvezhetetlen, én augusztusban egyáltalán nem mentem ne az óceánba, pedig imádim a hullámokat, de akkora szél volt, hogy felkavarta az iszapot és sárga volt a víz.

Előzmény: Jack51 (8712)
_chillout_ Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8716

Szia, július-augusztus nagyon szeles, hullámos. A legszelesebb hónapok ezek.

Előzmény: Iribaba (8711)
_chillout_ Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8715

Külön regisztráció kell ilyenkor. 10 nappal a beutazáselőtt lehet legkorábban kitölteni.

Előzmény: frozendaiquiri (8703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!