Keresés

Részletes keresés

*gepard* Creative Commons License 2008.04.06 0 0 110
Részvétem. Akkor a tiéd volt az a kék színű, elég vastag lánc, ami a földön hevert szétvágva... Még le is fényképeztem magamnak, hogy minél jobban berögzüljön a szó: U-lakat, és vegyek is egyet - én is ott tárolom az enyémet, nem szeretném, ha meglépne.
Előzmény: UDos2 (108)
UDos2 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 109
A kép lemaradt az előbb, nem tudom, mi okból.
UDos2 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 108
Sziasztok!

Tegnap, 2008. április 2-án ellopták Bottecchia márkájú, Verde Natura típusú női trekking biciklimet a központi Szabó Ervin könyvtár mellől. Természetesen fényes nappal, délután 3 és 4 között. Az általam megbízhatónak vélt láncot erővágóval könnyedén elvágták. Tudom, hogy elég reménytelen, de azért mellékelek egy képet a bicikli férfi-párjáról. Pontosan ugyanez a bringa, csak női vázzal. Párban voltak…. Sötétkék váz, feltűnő türkizzöld sárhányók, kormány jobb oldala elgörbült egy esés következtében. Elég jellegzetes darab és nem hiszem, hogy sok ilyen szaladgálna Magyarországon. Ha valaki találkozna vele, akár interneten, akár boltban, kérem jelezze. Akár vissza is vásárolnám. Köszönöm.

Tanulság számomra: legközelebb egy sokkal gagyibb biciklit veszek, és hozzá a bicikli értékének kétszereséért láncot. De szerintem itt Budapesten már ez se számít, leflexelik mellőled a kresz-táblát is, ha kell… Ja és közben fel se figyelnek rá a járókelők…

Jótanács: A fent említett helyet már külön kipécézték a tolvajok, ma is láttam egy, a szemetesből kilógó, elvágott láncot. Sajnos ő se volt nálam szerencsésebb.

fredpery Creative Commons License 2008.02.23 0 0 107
http://kepfeltoltes.hu/view/080223/DSCF0747_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Elnézést, de nem bírom a képet belinkelni.
fredpery Creative Commons License 2008.02.23 0 0 106
http://kepfeltoltes.hu/view/080223/10007793571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
fredpery Creative Commons License 2008.02.23 0 0 105
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080223/10007793571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080223/10007793571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
fredpery Creative Commons License 2008.02.23 0 0 104
A kép elöbb lemaradt
fredpery Creative Commons License 2008.02.23 0 0 103
Sziasztok.

Ma ellopták Merida Speeder T-5 bringámat Angyalföldön.
A váz száma: PL03H07327
A bringa száma: BI-1S82
Mérete S7- 59 cm

A papírjai nálam vannak.

Különös ismertető jelei:

- 2 db bike+ ezüst-barnás kulacstaró
- spd pedál (Simano PD-M520 kopott)
- a felső csövön egy keresztben lévő karcolás.
- fekete nyeregtáska


Aki meglátja ölje meg azt a büdös cigányt aki elvitte.
Lakó_001 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 102
..mégse csatoltam...
Bringa
Lakó_001 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 101
Sziasztok!
Csak a bringa emlékéért írok ide, biztos nem kerül meg.. Az én bringámat már több mint egy éve lopták el. A westend és a nyugati közötti kerítéshez kötöttem, egy 2-3cm vastagságú zárral, ami elég bénának bizonyult, a csatlakozásnál vágták szét, a nyomokból ítélve nem tartott túl nagy erőfeszítésbe..

A képet csatoltam
detonato99 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 100

A kép lemaradt, sorry

Magellan

detonato99 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 99

Hát sziasztok!

Nem gondoltam volna hogy velem is meg fog történni, de sajnos megtörtént. :-(((
Múlt hétfőn (2007. október 1.) a XVI. kerületi Külkereskedelmi Főiskola egyik bejáratának előteréből (két vasajtó között) meglovasították hőn szeretett masinámat :(

Még csak júniusban vettem, de nagyon a szívemhez nőtt. 3 hónap alatt 1200 kilométert tekertünk együtt. :'((
A radiátorhoz, fémcsőhöz láncoltam oda egy egyszerű spirálos zárral, és csak egy órára hagytam magára. A bűntény háromnegyed 4 és negyed 5 között történt, mert a ruhatáros hölgy még látta bagózás közben a helyén, én pedig 16.15-kor érkeztem.

A tett helyszínén semmi sem maradt. :((( (leszámítva egy másik cangát, ami picit gyengébb kategória, bár az volt közelebb a bejárathoz...)
A rendőrök szépen feljegyeztek mindent, de tudom hogy elég kicsi az esélye, hogy valaha is viszontlátom.....
És ami elszomorító, hogy keményen megdolgoztam érte, és egyhamar nem fogok tudni újat venni :( úgyhogy egy ideig most kénytelen leszek BKV-ra ülni...

paraméterek:
Magellan Draco 2007 - alap felszereléssel
egyedüli ismertetőjele, hogy egy fekete bike positive váztáska pihen rajta
vázszám: FMR 0100902


Ui.: nem kívánom senkinek a hasonló szitut, és ha lehet inkább két zárral, elsőkerék nélkül hagyjátok, már ha ott meritek hagyni bárhol is...

Bocsi, ha hosszú lett.

Tomi
 

 

Őaz
C9H13NO3 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 98
Oké, így már világos(abb). A "negatív" tuning tényleg fura; kivéve, ha mondjuk csak vázat vett az illető és arra dobta fel a cuccait.
Előzmény: jsipos007 (97)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 97
Nem passzol: nem a vázhoz gyárilag szerelt nyereg, kerék, hajtómű stb. volt a bringán (történetesen elég jól ismerem a specifikációját).

Természetesen elképzelhető, hogy valaki lecseréli a nyerget és az idő múlásával egyebeket is; de ha ez a sok cserebere olyan gépen történik, amelyet kevesebb, mint fél éve gyártanak, az már eléggé furcsa. Becslésem szerint a lecserélt alkatrészek összértéke a bringa értékének kb. harmada volt, ami (legalábbis számomra) ismét furcsa: ha valaki ennyi mindent (nem apróságokat), ilyen gyorsan, ilyen értékben cserél, miért nem vett olyan gépet, amely jobban megfelelt számára.
Előzmény: C9H13NO3 (96)
C9H13NO3 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 96

Ezt most nem egészen értem... mi az, hogy nem passzol a vázhoz a kerék, hajtómű, stb? Árkategóriában? Mert ilyenből szaladgál egy pár bringa az utakon, de attól még nem lopottak. És hogy nem gyári nyereg? Hát ez legalább olyan mint a pedál, azt cseréli le az ember a leghamarabb.

 

Félre ne érts, nem kötekedni akartam, csak nem tiszta, amit írtál.

 

Azt viszont én sem tudom, hogy mit tennék, ha mondjuk meglátnék egy lopott bringát :-/ Nem vagyok az a fajta, aki leráncigál egy gyereket a nem alávaló "lováról". Sőt, még azoknak a felelőtlen alakoknak sem merek szólni, akik a többszázezres bringájukat sodronnyal kikötik a T*sco elé...

Tegnap az OBI előtt egy Rolhoffos gépben gyönyörködtem percekig. Én tuti nem mertem volna otthagyni.

Előzmény: jsipos007 (95)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 95
Ma láttam egy ... (szándékosan nem írok típust, ne kapjon a szívéhez az a szerencsétlen, akitől megfújták) bringát. Először az tűnt fel, hogy nem a gyári nyereg van rajta (a bringát nyereg nélkül lopták el); majd tüzetesebben szemügyre véve láttam, hogy sem a hátsó agy, sem a felnik, sem a hajtómű nem passzol a vázhoz (amelyet tudtommal külön nem árulnak).

Egyirányban haladtunk a sráccal (nem tűnt rossz arcnak, már ha ránézésre ezt így ki lehet jelenteni), és közben gondolkodtam, hogyan tovább? Aztán elkanyarodott, én meg mentem tovább, majd visszafordultam, és tekeregtem a környéken, hátha meglátom, merre van a bringa, és hátha jön a megvilágosodás, mi lenne a követendő helyes cselekedet.

Végül megpillantottam a bringát, egy jobbféle szórakozóhely elé volt letámasztva, hatalmas lakattal biztosítva. Nézegettem egy darabig távolról, majd eltekertem.

Bevallom, teljesen tanácstalan voltam. Akinek van valamilyen jó ötlete, megírhatná... (Nem pont azt várom, hogy "horgyá' listát a megfújt kerók gyári számáról", hanem valami praktikusabbat - ha van ...)
Geret Creative Commons License 2007.08.21 0 0 94

Én ebben reménykedek  (Nem abban hogy nem veszem észre hanem hogy valahol megjelenik)

 

 

 

Előzmény: jsipos007 (92)
vonalzoo Creative Commons License 2007.08.21 0 0 93
Én is ezen gondolkodtam... Nekem ajánlottak már fel nagyon pöpec montikat 7-8 ezerért (akkor még nem éltem át ezt az érzést, mármint hogy az enyémet is megfújták)
Ha belegondolok, akkor az enyémért (ütött-kopott váz, szakadt nyereg, nem is monti) jó ha ad valaki 4-5 ezret. Ennyiért megéri kockáztatni? Az enyémet szombat délelőtt vitték el a szemétledobóból, a kilencedikről, mi lett volna, ha épp kiviszem a szemetet vagy leugrok a boltba, és összefutok vele a lépcsőházkapuban...
Őrület!
Előzmény: jsipos007 (90)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 92
Gondolod, hogy a tolvaj felteszi a lopott bringa leírását, képét a netre, a károsultak pedig nem veszik észre?
Előzmény: kivi (91)
kivi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 91
Kicsit egyszerűsítsd le a dolgot, és nézzük a bringát egyszerű használtcikknek: tele van a net használt cuccokkal, autórádiótól kezdve, fényképezőn át a kerékpárig, meg szerszámgépig mindennnel. Miért épp a kerékpár lenne eladhatatlan? Sajnos nem az.
Előzmény: jsipos007 (90)
jsipos007 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 90
Tudom, hogy naiv a kérdés, de milyen célból lopkodják a bringákat, mi lesz a sorsuk, miért lopják el őket?

Próbáltam végiggondolni a lehetőségeket:

a) Saját részre történő "beszerzés". Nem tartom valószínűnek, még drága bringánál sem; alkalmi tolvaj nem járkál erősebb lakat vágására alkalmas szerszámmal (illetve nem szerzi be, mert pénzbe kerül - hacsak nem azt is lopja).

b) Eladás "saját kezűleg". Ha a "szomszéd Pistike" felkínál nekem egy alig használt 100E körüli bringát, majd következő héten egy másikat, és így tovább ... hát ez így tutira nem működik, mert gyanús...

c) Eladás boltokon keresztül. Hát ... az általam ismert boltosok egyikéről sem tudom elképzelni, hogy így szerezze be az árut. Volt sportemberek, több év, évtized óta űzik az ipart; tutira nem kockáztatnának ilyen hülyeséggel.

d) Eladás vidéki piacon, külföldön. Ebben semmi tapasztalatom nincsen, mindent elképzelhetőnek tartok és az ellenkezőjét is. Vásárol valaki garanciajegy nélküli újnak kinéző bringát?

e) Eladás alkatrészként. Ennek a lehetősgei hasonlóak az a-d pontban soroltakhoz; vagyis ezt sem valószínűsítem. Különben is; nem minden alkatrészt lehet eladni (ki akar pl. használt sárvédőt venni?) - megérné azért a néhány piacképes összetevőért elemelni a bringát (talán a váltó, kerék, hajtómű, jobb váz esélyes)?

Egyébként részvétem minden károsultnak; bevallom, nagyon sajnálom őket; már csak azért is együttérzek velük, mert most őket sújtotta, holnap ki tudja ...
Geret Creative Commons License 2007.08.20 0 0 89

Köszi!

Szerinted hová érdemes még felrakni?

Előzmény: kivi (88)
kivi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 88
Pfff.... :-((( Ha látom, tuti felismerem, én vittem neked haza tavasszal.
Előzmény: Geret (87)
Geret Creative Commons License 2007.08.20 0 0 87

Üdv!

 

Ellopták a Hűvösvölgy útról (társasházunk gangjáról) a biciklimet:

 

Heavy Tools Winner szürke szín, lila feliratok lila kormány és stucni (100% CrMo felirat) 26"

Shimano STX fékek, váltók, hajtómű, agyak

Hátul Bike+ duplafalu felni (fekete)

Alu üléscső, Swalbe Land Cruiser gumik elsől hátul

 

geret01@gmail.com

 

 

vonalzoo Creative Commons License 2007.08.19 0 0 86
Sziasztok!
Szombaton (aug.11) lopták el Winora bicajomat Kispesten, a lezárt szemétledobóból. 3 sebeséges agyváltós volt a kicsim, az ülése a kép készítése óta kicsit jobban felszakadva. A franc gondolta, hogy ilyent is elvisznek, pedig direkt hagytam az ülést ilyennek, meg a vázt is kopottan.
kivi Creative Commons License 2007.08.19 0 0 85
A Mammut nagyon veszélyes hely lett, a héten már elvittek onnan egy komolyabb Treket is. Senki ne hagyja ott a kerékpárját!!!
Előzmény: Madison.BP. (84)
Madison.BP. Creative Commons License 2007.08.18 0 0 84

Helló!

 

Ellopták a kerékpáromat!

 

Egy sötét kék Merida Crossway 8800 kerestetik!

 

 

Tegnap, (2007, augusztus 17.én) Budapest, II.ker. Lövőház utcából (Pontosabban a Mammut elöl, a térfigyelő kamera jelzése szerint 19.24-kor) a szívemnek oly  

becses kerékpáromat!

 

Merida Crossway 8800 (2004-es váz, sötét kék, szűrkés-ezüstös MERIDA felirattal, mérete: 55.) LX tárcsa fék, LX Dual-Control szett,

 

LX Hollowtech II. hajtómű, LX első váltó, XT hátsó váltó, XT agyak,

 

Fekete, Richey egyenes kormány, a végén alu kormányszarv.

 

Mondhatni, elég jó és feltűnő ismertetőjel, hogy van rajta (vagy már csak volt?) 6 első, és 4 hátsó lámpa!!! Cateye lámpák: Elöl 2db HL-EL520, 2db. HL-

 

EL135 és a teleszkópra erősítve még 1-1db. HL-EL400. Hátul a nyeregcsövön TL-LD1000, a fekete csomagtartóra 2 db. TL-LD600-BRR, és  még egy, hátul-

 

középen TL-LD500. Szóval, akár egy mozgó Cateye bemutató!

 

Bike+AcrobatPro felnik, Maxxis kűlsőkkel

 

Rock Shox REBA Race 29” teleszkóp

 

Piros-fekete Bike+ nyereg

 

Kettő kulacstartó (rozsdamentes fém kulacsokkal) és egy Bike+ pumpa.

 

(Ezüst színű sárhányók, és fekete csomagtartó)

 

Aki érdemben tud segíteni, akár információval, akár a kerékpár „hús-vér” felmutatásával, annak természetesen anyagilag is hálás leszek!

 

Értesítést erre a címre kérek: kekmarida@freemail.hu

Tel.: +36 20 433-2670

 

 M
adison

Sinbiciklis Creative Commons License 2007.08.01 0 0 83
Ma gumikerekek voltak rajta, kaptam is 2 defektet. Csepelen, a Gubacsi hídnál, a járda korlátjákoz k55tem. 3 óra múlva már nem volt ott.
aseus Creative Commons License 2007.07.24 0 0 82

képek a magellanról:

 

 

a szürke magellan volt az enyém, a kellys még megvan, de az sajnos nem az enyém :(   

 

 

 magellan corvus deore

 

 

Előzmény: aseus (81)
aseus Creative Commons License 2007.07.24 0 0 81

2007.07.21, szombat délután 15 és 18 óra között lopták el a Magellan Corvus-omat a Margitszigeti Hajós Alfréd uszoda elől.
A bringa alig volt egy hónapos, nagyon szép állapotban volt, messziről látszik, hogy csillog-villog még.
Szürke, 2007-es dizájnú 20"-os váz, Shimano Deore LX hátsó váltó, B+ Control fékkarok, Oval kormány, Neon RST teleszkóp, fém pedál, Truvativ Isoflow hajtómű.
A 28"-os kerekeken piros, sarga meg feher feliratok voltak, pl: „WST Allterrainsaurus”.

 

Nehany ismertetojel, hatha tud segiteni valaki ez alapjan:

 

A vazszam, ezt beleirtam a feljelentesbe is: FMRO 101457

Az oldaltamasz vegerol letorott a kis muanyag talp (vagy hogy hivjak), valoszinuleg amikor elvitte a tolvaj, azt megtalaltam meg a helyszinen.


A fekkar hazan, az egyik oldalon, mar nem tudom melyiken volt par karcolas a fekete festesen. A jobb valtokar hazan, felul meg madarpiszok nyomai lathatoak, meg kicsit meg van kapargatva. Ez utobbi akkor keletkezett amikor az elobbit probaltam eltuntetni.

A vazon nem tudom, volt-e karcolas, viszont sarvedok hijan, raszaradt sarnyomok voltak rajta, az elso teleszkop femdugattyuin is eleg sok mocsok volt, persze lemoshattak azota.

Hugo Sport-os matrica volt meg a nyereg allatti vazcsovon, illetve egy vonalkodos cimke a kormanycsovon, de hat lehet ezeket is leszedtek persze.

 

Hülye voltam, mert csak egy spirálzárral zártam oda, de az is eltünt.

Ha latsz valahol egy csili-vili, zsir ujnak latszo Magellan Corvust, nezd meg legyszi, ha tudod, kicsit kozelebbrol. Esetleg kerdezz ra, hol vettek, mikor stb., es ha gyanus, irj, legyszi: g_80@freemail.hu

 

vagy hivj:

 

0630/41-52-414

 

Koszi!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!