Keresés

Részletes keresés

mya_tom Creative Commons License 2005.07.14 0 0 242

Na, most már én is boldog tulajdonosa vagyok az új Castles & Dreams DVD-nek. Mindjárt nézem is iziben. Viszont nekem egylemezes verzió jutott, kéz alatt 3,900-ért.  Jó sokáig nézegettem, mielőtt rászántam volna magam. Ráadásul egy órával korábban a CD-pincében épp elfogyott státuszban volt a kétlemezes verzió. :o(

 

Nálam a műsor így néz ki: _van_ változás nemkevés. Erre varrjon gombot, ha tud valaki ;)

 

01!! Intro

02. Cartouche
03. Queen For A Day I
04. Queen For A Day II

05. Under A Violet Moon
06. Minstrel Hall
07. Past Time With Good Company
08. Soldier Of Fortune
09. Durch den Wald Zum Bach Haus
NEKEM NINCS: Violin - Improvisation Of Tudor Rose
10. Once In A Million Years
11. Mr. Peagram's Morris And Sword
12. Home Again
13. Ghost Of A Rose
NEKEM NINCS: Child In Time
14. Mond Tanz
15. Wind In The Willows
16. Village On The Sand
17. Renaissance Faire
18. The Clock Ticks On
19. Loreley - All For One

20!! All for One
21. Black Night
22!! Midwinter's Night/Dandelion Wine

23!! Credits

 

BONUS MATERIAL

- !!Behind The Scenes

- Ritchie Blackmore's Guitar Special

 

1. Acoustics
01. I Think It's Going To Rain Today
02. Christmas Eve
03. Shadow Of The Moon

04!! Queen For A Day

05!! Under A Violet Moon
NEKEM NINCS: Soldier Of Fortune
NEKEM NINCS: Diamonds And Rust
NEKEM NINCS: Home Again

2. Videos
01. The Times They Are A Changin'
02. Way To Mandalay
03. Once In A Million Years
04. Hanging Trees (real) & (animated)
05!! Christmas Eve

3. Documentations - Blackmore’s Night - The Story
!! Blackmore's Night: The Story

* Once upon a Time: The Candice And Ritchie Story
* Tour start St. Goar 2004

!! Schlossgeister

!! Goldene Henne

!! Fersehgarten
NEKEM NINCS: Hanging Trees
NEKEM NINCS: Making music with our friends
NEKEM NINCS: Castle And Dreams

4. Proclamation - Band & Members Interviews
* Discography BLACKMORE'S NIGHT
* Biography Candice Night
* Biography Ritchie Blackmore

!! Interview - Band & Members

5. Special Bonus

1!! Slide Show

2. Candice private footage feature

 

 

És akkor egy füst alatt megvettem a másik Blackmore's Night DVD-t, a komplettség kedvéért: ami a Shadows Of The Moon & Beyond the Sunset címet viseli (ugyanennyiért, ugyanott). Ennek második fele megvolt már, most már meg van az első (hiába, ha gyüjtő az ember ;).

 

A DVD első fele három klippet tartalmaz:

- Reneaissance Faire

- No Second Chance

- Shadow Of The Moon

+ Special Interview, Ritchie's Guitar Collection

 

Második fele a már ismert

- Written In The Stars

- Morning Star

- Play Minstrel Play

- Minstrel Hall

- Under A Violet Moon

 

Most már csak azt nem tudom megvegyem-e a kétlemezes változatot is ;)

Előzmény: altos (204)
dutka Creative Commons License 2005.07.09 0 0 241

  Hello! Néhány dolgot a német B's Night-ról ( www.ritchieblackmore.de ),illetve a holland Rainbow site-ról ( www.rainbowfanclan.com ) lehet letölteni,megnézni.Az utóbbinél regisztrálni kell!Hirtelen ennyi! 

 

Előzmény: Devilsdance (238)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.07.09 0 0 240
Igaz. Valoban nem talaltam meg a szoveges menut. Es igaz, valoban igenyes jo kiadvany.
Előzmény: rage (239)
rage Creative Commons License 2005.07.08 0 0 239

A második discen két féle menü közül lehet választani

A grafikus és a szöveges között

 

A szöveges az pont olyan, mint általában DVD-ken szokott lenni

 

Úgy látszik, ezt nem találtátok meg:)

 

Nekem nagyon teszett az egész kiadvány, igényes, tartalmas, jól is szól

Szóval rendben van

Devilsdance Creative Commons License 2005.07.08 0 0 238
Sziasztok!


Nem tudjátok véletlenül h klippet v koncertet honnét lehetne leszedni?
altos Creative Commons License 2005.06.24 0 0 237

Megnéztem a bonus disket is. Nagyon jó kis kiegészétő lemez, A speciális menüt valóban szokni kell, de ezt ügyesen áthidaltam a play all opcióval:)))

 

Egyetlen dolog volt amit én nem erőltettem voln az Carol Stevens szerepeltetése a Dokumentary részben, valahogy nem emelte az amúgy parádés műsor színvonalát...

 

Nem tudom jól láttam-e hogy amit eddig Todor Rosenál hegedűnek hittem az valójában brácsa volt. A koncerten szinte semmit nem mutatnak belőle, a Dokumentary résznél szúrtam ki, de lehet hogy tévedek. (A hangnál meg inkább Ritchie játékát figyeltem, meg amúgy sem vagyok olyan vájtfülü...)

 

Előzmény: Dr.W.Gy. (235)
altos Creative Commons License 2005.06.23 0 0 236

Nekem a mai napra marad a bonus disc, majd leellenőrzöm. Lehet hogy az volt a cél, hogy annyiszor nézzék meg a rajongók, hogy kivülről tudják melyik rejtett képhez mi tartozik...:)))) 

Előzmény: Dr.W.Gy. (235)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.23 0 0 235
Stimmel. A második lemezzel egy baj van (ilyet még nem is láttam): "kissé nehéz" eligazodni a menüben, tudniillik nincs is... Ha nem a play all opciót választod, akkor feliratok helyett egy falu háttérképén különféle előre nem is látható ikonokra tudsz lépni (lovag, kard, tündér, könyv stb.) és fingom nem volt, mi tartozik hozzá. Merthogy nem csak a feliart, hanem a logikai összefüggés maximális hiánya tapasztalható, ezért ré kell klikkelni, hogy mi legyen az. Van összesen két oldalon vagy húsz darab és (nem vicc) negyed órát kerestem a Mandalay klippet, mire megtaláltam. Ez eléggé balfasz megoldás.
Előzmény: altos (234)
altos Creative Commons License 2005.06.22 0 0 234

A kiadvány tényleg nagyszerű, méga egy-két pici hibát is sikerült eddig találnom.

A koncert nagyon jó, nagyjából hasonlít a Margitszigeti programra, csak vagy két-három számmal hosszabb, majd lecsekkolom pontosan. Itt azért látszik hogy veszik a bulit, minden tökéletes és Ritchiék is bedobnak mindent.

Egy kicsit furcsa hogy a felirat (angol) csak a Blackmore's Night daloknál van, a Deep Purple számoknál illetve az összekötő szövegeknél semmi.

A másik apróság hogy a belső borító képeinél még az előző hegedüs/fuvolás van a csoportképen (aki a Vigadóban is volt), míg a Tudor Rose fedőnéven a koncerten hegedülő hölgy lemaradt...

A Way To Mondalay a koncerten valóban nem szerepel, de a bonus discen videoclip formában azért helyet kapott.

Az első lemezen található még egy backstage film,  (rövid 8 perces)  - naná hogy cseh felirat van hozzá, de magyar az nincs - , meg az egyik dal multiangel felvétele (Village In the Sand).

A bonus disc nálam már honapra marad, de az biztos hogy nagyon jó hiánypótló kiadvány születet.

Én nem bánnám ha Ritchie menedzsmentje rátérne a Purple által kitaposott útra, és kiadna évente egy (vagy kettő-három:)) DVD-t is, mert szerintem minden koncertúrnéja megérdemelné hogy megörökítsék (pláne a 2003-as, ami még ennél is jobb volt!), akkor még a méltatlanul mellőzött Rainbow örökségről nem is beszéltem.

Előzmény: Dr.W.Gy. (233)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.22 0 0 233
Szuper! A kép közepes néhol, de általában jó, egyébként a PCM sztereó hang is nagyon jó, a dts 5.1 pedig szuper. Hangulatso koncert, jó képek, van szöveg is és szép tiszta ének + hangzás. Sajna a Way to Mandalay ezen sincs rajta, nem játsszák :-(
Az egész azonban remekkiadvány és sokat fogom nézni/hallgatni! Na, indítsatok a boltba megvenni!
(Ps. Candice egy istennő, bármit kérhetne tőlem :-)
Előzmény: dutka (232)
dutka Creative Commons License 2005.06.22 0 0 232
  Hello! És milyen a Castles And Dreams?
Előzmény: Dr.W.Gy. (229)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.21 0 0 231
London a világ 3. legdrágább városa (lásd index cikk :-) de a cd-k és dvd-k nagyjából féláron vannak a régebbiek, és 10 font felett csak elvétve. Az akciós meg 5 font körüli.
Előzmény: altos (230)
altos Creative Commons License 2005.06.21 0 0 230
Nem rossz ár. Sajnos nálunk órási költségek terhelik a forgalmazókat... Itthon egyenlőre a CD Pincében a legolcsóbb 6990 adják, én holnap kapom meg.
Előzmény: Dr.W.Gy. (229)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.21 0 0 229
Megvettem Londonban a DVD-t 15 fontért, alig várom, hogy hazaérjék délután és este berakjam egy kis belekukkantásra.
altos Creative Commons License 2005.06.09 0 0 228
Köszi, én a .com-on néztem...
Előzmény: Dr.W.Gy. (227)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.09 0 0 227
Előzmény: altos (226)
altos Creative Commons License 2005.06.09 0 0 226
Én az amazonon még nem találtam...
Előzmény: Dr.W.Gy. (225)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.06.09 0 0 225
Külföldről kell megrendeli vagy kint megvenni, az amazonon 21 euró.
Előzmény: altos (224)
altos Creative Commons License 2005.06.09 0 0 224
Sajnos egyenlőre úgy néz ki, hogy a Pincében sem lesz olcsóbb....
Előzmény: altos (223)
altos Creative Commons License 2005.06.08 0 0 223

Már én is akartam beírni. Valóban drága, a Headbangerben 8100, de a jövőhéten előreláthatólag lesz a CD Pincében is, reményeim szerint ennél barátibb áron.

Előzmény: clavicula (222)
clavicula Creative Commons License 2005.06.08 0 0 222
 Tegnap megjelent a régóta várt dupla dvd! Elég húzós ára van... Megvan már valakinek?
dutka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 221

  Happy Birthday Minstrel Blackmore!

 

altos Creative Commons License 2005.04.14 0 0 220

Happy Birthday Ritchie!

 

A dupla DVD-t meg már nagyon várom!

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.02.13 0 0 219
Stimmt. És abban is egyetértek, hogy ha hallasz majd tömörítetlen 5.1-s audiót (Super audio CD-t vagy DVD audiót), akkor majd megérted a lelkesedésemet :-) Ami kijön a Metallica black albumból, a Queesryche Empire-ből, vagy még a Maidenből is, az hihetetlen. És nem kétlem, hogy óriási lesz a Nightwish is és gondolkodás nélkül adnék ki sok ezer forintot egy BN válogatásért is DVD Audion (hogy szólhat Candice hangja 96kHz/24 biten! :-)
Előzmény: altos (218)
altos Creative Commons License 2005.02.12 0 0 218

Na azért csak sikerült felnyomni a limited 1500-ra:))))

Audióban én még nem látom értelmét az 5.1-nek, pláne a régi lemezeknél, de ha majd hallok elég ilyet ami meggyőz, lehet hogy változik még a véleményem. Én is sok zenét ismertem meg `tömöritett` formában, de ami igazán megtetszett, azokat később igyekeztem beszerezni audioban. Persze az nem mindegy hogy milyen áron, ha olcsóbb lennenek a cd-k, biztos többet vennék, csak akkor meg lehet hogy lakást kéne majd cserélnem....

Előzmény: Dr.W.Gy. (217)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.02.12 0 0 217
Lenyomtam. Nekem ennyit ér meg egy CD. Vettem egyébként néhányat (Type O Negative best, Dream Theater stb.) ennyiért, de nyilvánvaló hogy nincs egy súlycsoportban a szolgáltatás/ár arány egy 4-5000 forintos CD-nél, amikor ennyiért kép + 5.1 hang -ot kapok, egy dupla koncert dvd-n, vagy 5.1 csatornás elképesztő hangzást egy DVD Audio-n. 1500 ft-nál drágább CD-t szerintem tíz éve nem vettem.
(PS és nem amiatt, mert letöltök valamit mp3-ban, gondolkodás nélkül megvettem több DVD audio lemezt a CD-nél drágábban is, miután mp3-ban annyira megtetszett, de soha nem venném meg ennyiért CD-n)
Előzmény: altos (214)
altos Creative Commons License 2005.02.12 0 0 216
Annyiért azok ingyen voltak! Főleg a The Battle Rage On. Én az emlitett CD pincés akcióban 2 Joe Lynn Turner albumot tudtam kifogni, a Slam-et és a Holy Man-t. (No meg 7 db! Axel Rudit Pellt, egy dupla MSG-t, két szóló Michaelt Schenkert, egy dupla Magnumot, 3 Royal Hunt-ot, és még még néhány nyalánkságot Ezért vannak most likviditási gondjaim....)
Előzmény: dutka (215)
dutka Creative Commons License 2005.02.12 0 0 215
  Hello! Az én "rekordom" CD-ár ügyben 1.000-1.000 Ft.Ennyiért sikerült ugyanis megvennem a Purple két (igaz nem a legjobbak között számontartott) albumát,a The Battle Rages On-t ill. az Abandon-t.Az ominózus eset a fehérvári Media Markt-ban történt,kb. 2 évvel ezelőtt.Éppen jókor voltam jó helyen,ugyanis az említettekből 1-1 példány volt csak.
Előzmény: altos (214)
altos Creative Commons License 2005.02.12 0 0 214

Remélem nem tévedek nagyot a tippemmel, mindenesetre érdemes majd körülnézni a vásárlás előtt több helyen is, mert nagy árkülönbségek lehetnek...

 

A cd-nél azért eléggé lenyomtad az árat, egyszer sikerült idáig 900 forintos áron kifognom akcióban egy Bon Jovi-t, de nem ez a jellemző. Én már örültem mint majom a farkának a CD pince legutóbbi akciójának amikor 1500 forintért adtak (sőt még adnak is ami maradt...) rengeteg jó lemezt (sőt ebben voltak duplák meg digipakosak is!). Mondjuk azóta is likviditási gondokkal küzdök, mert nem tudtam egy csomó jó albumnak ennyiért ellenállni....

Előzmény: Dr.W.Gy. (213)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.02.12 0 0 213
A 6000 teljesen korrekt egy dupla dvd-ért. Kb ennyi, amit ki is adok érte, 5-6000 ft egy dupláért, 3-4000 egy szimpláért. Ez van arányban a szolgáltatással és ennyiért meg veszek pld egy DVD audiót is (de CD-t pld soha többé nem veszek azt hiszem, maximáltam az árát 500-1000 ft között, az meg nem következik be). Nem lepődnék meg, ha a Mester a DVD mellé kiadná a cuccost live CD keretében is.
Előzmény: altos (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!