Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.21 0 0 783

Éndalom

 

Ez az én világom,
Az én elmém,
Az enyém minden téveszmém.
Ez az én országom,
Az akaratom,
Mindenemet bemutatom.

Ez az én fiam,
Ez az én anyám,
Ez az én lányom,
Ez az én kutyám,
Ez az én arcom,
Ez az én pinám,
Itt semmiből sincs hiány.

Ez az én mellem,
Ez az én bimbóm,
Ez az én autóm,
Ez az én hintóm,
Ez az én fajom,
Ez az én szavam,
Itt kurvára minden az én magam.

Ez az én világom,
Az én elmém,
Az enyém minden téveszmém.
Ez az én hitem,
Az én vallásom,
Itt mindenki az én pajtásom.

Ez az én világom,
Az én elmém,
Az enyém minden téveszmém.
Ez az én országom,
Az akaratom,
Mindenemet bemutatom.

Ez az én fiam,
Ez az én anyám,
Ez az én lányom,
Ez az én kutyám,
Ez az én arcom,
Ez az én pinám,
Itt semmiből sincs hiány.

Előzmény: MemetikaTan (772)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.21 0 0 782

Mára már gyógyítható a legtöbb memetikai fertőzés.

 

 

Daniel Dannett TED memetikai beszámolója részlete

www.ted.com/talks/dan_dennett_dangerous_memes

"Szóval az erdőben vannak, vagy a legelőn, és látják, hogy egy hangya egy fűszálon mászik felfelé. Felmászik a tetejére, és leesik, és felmászik, leesik, felmászik ... próbál a fűszál tetején maradni. Mit művel ez a hangya? Miért csinálja? Milyen célt próbál ez a hangya elérni azzal, hogy felmászik a fűszálra? Mi jó van benne a hangyának? - A válasz az, hogy semmi. Nincs semmi jó benne a hangyának. Akkor meg miért csinálja? Csak egy kis flúgosság? Igen, az. Egy lándzsás métely. Igen, az. Egy lándzsás métely. Ez apró agyi féreg. Egy élősködő agyi féregnek kell eljutnia egy birka vagy egy tehén gyomrába, ahhoz, hogy folytathassa az életét. A lazacok árral szemben úsznak, hogy az ívóhelyeikhez jussanak, a lándzsásmételyek hangyákat irányítanak, bemásznak az agyába és felfelé vezetik a fűszálon, mint egy összkerékmeghajtású terepjárót. Tehát a hangyának semmi jó sincs benne. A hangya agyát eltérítette egy agyi élősködő, öngyilkos viselkedésre kényszerítve őt. Eléggé ijesztő. Történhet ilyesmi egy emberrel? "

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.17 0 0 781

Mit is?

Előzmény: thoughts (780)
thoughts Creative Commons License 2019.12.17 0 0 780

jajj, jajj!

 

 

elolastam! /:

 

 

szkúzi!

Előzmény: thoughts (779)
thoughts Creative Commons License 2019.12.17 0 0 779

tizedek?

Előzmény: ErkölcsTan (778)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.17 0 0 778

Hát ZombiJézuska mivel kitalált mítoszalak, nem született és nem halt meg és fel sem támadt.

 

A téli napfordulót, azaz a Fény Újjászületését ünneplik az emberek már év tízezredek óta.

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.10 0 0 777

Inkább csak a Jediké. :-)

Ott is igen sok van.

Előzmény: Darwin&isten (776)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.10 -1 0 776

Személyes sikered ékes bizonyítéka.....

Előzmény: MemetikaTan (775)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.10 0 0 775

"A spanyolok hátat fordítanak a hitnek."  Azaz  Spanyolországban is erősen csökkenőben és kihalóban van, főként a fiatalok körében a judeokereszténység. Már a templomi esküvő is erősen kiment a divatból.

https://erkolcstan.blog.hu/2019/12/10/spanyolorszagban_kihaloban_a_teplomi_hazassag

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.09 0 0 774

Volt és talán meg is van valahol a 'keresztvetés' kép, de túl sok közt kellene keresgélnem.

kábé 6-8 ezer kép. Nem tudom bevállalni.

Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 1 773

Fú bassz... 

Előzmény: ErkölcsTan (771)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.22 0 0 772
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.22 0 0 771
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.15 0 0 770

ZombiJézuska és JahveZsidóSátánIsten fanjai

még az agyon kozmetikázott népszámlálási adatok vallási hovatartozása alapján is erősen csökkenőben.

Tehát nemsokára

semmi értelme nem lesz bizonyítani a "létezését" sem,

mert éppen olyan kihalt Istenség lesz,

mint előtte nagyon sok más.

 

 

 

Magyar fiatalság kétharmada nem kér a vallásokból

 

 

A valós és nem kozmetikázott felmérések szerint a magyar fiatalság 16-29 évesek köre nem tudja magát egyik vallással sem azonosítani. A tanulmány két évnyi (2014-2016) adatgyűjtés eredményét elemzi. A felmérés egyértelművé teszi, hogy a magyar fiatalság a judeokereszténységet propagáló p..tokból sem kér. Főként az utóbbiból nem, mert egy idegen, internacionalista vallás és Vatikán állam és nem a magyarság érdekeit szolgálják.

 

 

30%-al kevesebb keresztény 10 év alatt

 

Az erősen kozmetikázott 2001 és 2011-es népszámlálási adatok szerint  a római és görög katolikusok fogyása tíz év alatt 31 %, a reformátusoké 29 %, az evangélikusoké 30 %. Ennyivel kevesebben hisznek JahveZsidóSátánIstenben, SzűzMariskában és ZombiJézuskában hazánkban:

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.12 -1 0 769

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.12 0 0 768

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.02 0 0 767

Köszönjük a reklámot:

 

"Szórakoztató valláskritika

 

Ha már a vallást említjük, a fiatalok sokkal inkább fogékonyak az olyasfajta mémekre, amik a szórakoztató valláskritika és más hasonló oldalakon találhatóak, s esetenként a blaszfémia határait súrolják. Amíg ezeket a fotókat nézegetik, a bonyolultabb, elvontabb képi ábrázolásoknál utána kell nézniük, hogy hol is van elrejtve az üzenetben a poén. S ha már utánanéznek, valamennyi egyháztörténeti, hitbéli adalék megtapad az elméjükben. Mindig több, egyre több. Egészen addig, amíg el nem kezdenek gondolkodni a mélyebb összefüggéseken. S az értelmesebbje eljut azokig az ontológiai kérdésekig, amik a hit (minden hit) alapját képezik. 

 

Hogy mást ne mondjak, az okos rózsafűzérnél jóval régebben, az amerikai protestáns egyházak által piacra dobott Bible Gum nevű rágógumiban bibliai tárgyú képek, három kockás képregények voltak. S a termék meglepően sikeres volt a fiatalok körében. Ellentétben a virtuális imalánccal, ami előre jósolhatóan bukásra van ítélve. Ugyanis a „Szentek Szentjébe”, a tinik által birtokolt, értett és tudott internetes világba akar betörni, méghozzá nem túl jól konstruált formában. 

 

***"

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.26 0 0 766
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.26 0 0 765

Milyen trükkök is vannak a Gyógyító Vakcina GondolatVírus mémképekben?

 

Ez a kép itt pont egy jó példa rá, mert ez is egy legyengített hülyeség több dolog miatt is.

 

- Még ennél is sokkal több Isten van, a szám egy csali, hogy lehessen rajta vitázni, meg agyalni

- Sokan visszakérdenek, hogy miért ne lennének igazak. Mi nem állítunk, kérdünk.

- Buddha ha megfigyelitek direkt van kiemelve némileg nagyobbra és élénk színekkkel. Csali bekapásra.

- A judeokeresztény Isten az nagyon helyesen nevén van nevezve; Jahve

- Isten szó idézőjelbe van téve, mert önmagában gopndok vannak vele értelmezésileg.

 

Nos csak a Buddha dolgot elemezzük egy kicsit, mert a csalit szinte mindenhol bekapják. Jön a szöveg, hogy Buddha nem Isten. Lehet ezen vitázgatni, de az tény, hogy a buddhizmusnak rengeteg ága van és sokkban nem Isten, de nem is olyan kevésben bizony Buddha Isten. Van olyan buddhista ág is, ahol mindenki Buddhává válhat, mindenki Istenné válhat a tanítás. Sőt egyes lámaista buddhista variánsokban világteremtő, buddhának ábrázolt Istenek is vannak.

 

... a lényeg tehát az, hogy elinduljon egy gondolkodási folyamat és az adott ileltő kizökkenjen a kényszerképzeteiből.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 764

"Isten" bizonyítását????

tehát

egyesek képzeletbeli barátja

egyesek képzeletbeli ellensége

bizonyítását várják el az ateisták a monoteistáktól.

Ami ugyebár pszichológia kérdéskör.

Pszichológiai kérdéskörnek, pszichológia a bizonyítéka is.

 

Az emberek által teremtett több tízezernyi Isten létezése, meg megint más kérdés.

A több tízezernyi Isten miatt meg elég elővenni egy nagyobb mitológiai lexikont.

Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.16 -1 0 763

Egyedül csak te nem vagy gyógyítható..... :-((

Előzmény: ErkölcsTan (762)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 762

és mára már az ateizmus is.

 

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.13 0 0 760

Ide is tartozik:

 

Attól mert valaki Kutyának nevezi el a kutyáját, nem lesz az az egyetlen kutya a világon.

Attól mer valaki Istennek nevezi el az istenét, nem lesz az az egyetlen isten a világon.

 

Tehát mindenképpen szükséges valamiféle egyedi meghatározás és azonosítás,

hogy tudni lehessen, hogy most akkor melyik kutya és melyik isten?

 

Kutyák száma több százmillió, de akár milliárdos nagyságszám.

Istenek száma hát az sem sokkal kevesebb, de a legkisebb becslés szerint is minimum 10 ezernyi van.

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.08 0 0 760

https://kotoszo.blog.hu/2019/09/07/hogyan_lehet_az_embernek_istennel_kapcsolata

 

Megint egy agyfasz... Mindenki a földön kivétel nélkül olyan bűnös, h Krisztus minden egyes korbácscsapását ő érdemelné... És terjesztik az elmeháborodást... 

 

Be kellene tiltani... 

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.25 -1 0 759

"...Huszonegy jelentősebb vallás létezik a világon, nem lehet mindegyiknek igaza, de mindegyik tévedhet..."

 

Ennél jóval több vallás van, és bár mindegyiknek igaza van valahol, mégsem Igaz az egész még egyben sem...Isten nem ismerhető meg emberi elmével 100%-ban...még akkor sem, ha a "saját képmására" lettünk csinálódva...

Előzmény: ErkölcsTan (758)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.08.07 0 0 758

és mindegyiket lehet gyógyítani is:

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.30 0 0 757

milyen megkönnyebbülés.:)

Előzmény: ErkölcsTan (755)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.30 0 0 756

"...Mielőtt tudatlanul megkérdeznéd, hogy mi is az a

Tudományos Isten:

ez:..."

 

..Aki nem tud egy vitában sem helyt állni, a **** oldja meg a problémáját, annak nem igazán érdekel a tudománya...az erkölcse meg még kevésbé...

 

 

****= értelemszerűen töltsd ki a hiányzó részt, nem tudom az MM változott-e mostanában...

Előzmény: ErkölcsTan (750)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.07.30 0 0 755

Semmi fáradtságomba sem kerül

az írásaidat X-re tenni,

de akár átugrani is a tekintetemmel.

 

Kedjük az átugrással.

 

Előzmény: Törölt nick (753)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.30 0 0 754

"...Butácska és értelmetlenke:

Bizonyított Istenünk van.

Ez tudjuk.

Neked nincs csak hitt, ami kitalált és nem bizonyítható...."

 

 

...most a saját ügyedben kellene felkeresned a modit...lehet hasznos lenne...

Előzmény: ErkölcsTan (752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!