Keresés

Részletes keresés

pg_breki Creative Commons License 2003.11.24 0 0 555
A 20mms és 1 mb Gprs a kártyásoknál minden újabb feltöltés után jár, vagy csak egyszeri kedvezmény azt csá?
merQree Creative Commons License 2003.11.24 0 0 554
"Jár ez valamilyen előnnyel még ezen kívül?"
igen.

pl: a meghirdetett arnal megolcsobban vehetsz akcios keszuleket, sot nem is csak 1 db-ot, hanem 3at.
mas felvilagositast en sem kaptam...
az arat a 173-on tudod csak meghallgatni...
en pl 24bruttoert vehetnek 6100st nokiat

Előzmény: ezoz (553)
ezoz Creative Commons License 2003.11.24 0 0 553
Ha tarifacsomag-váltás, akkor én perfektről djuice-ra fogok. Ha a csúcsidőben visszafogom magam, akkor tuti befutó. Most a telefonvásárlás miatt kötelező 1 éves horizontommat használom kombinálva a perfecttel, mert csúcsidőn kívül pannont hívva nagyon sokáig kitart a lebeszélhető 1/2 havidíj. De váltás után még ez sem kell majd!(na jó, azért csak lebeszélem majd akkor is az ingyen részt!)
És egy meglepő hír is ért: hűséges előfizetőként ingyen hívatom az ügyfélszolgálatot! Jár ez valamilyen előnnyel még ezen kívül?
doky67 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 552
http://www.pgsm.hu/kozlemenyek/helyesbito.pdf

zotya62 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 551
Kiszámoltátok már, hogy megéri-e Momentumról djuicre-ra váltani? Esetleg van olyan, aki Momentumról váltott djuice-ra? Ha igen, megéri?
radio100jozsi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 550
35 ft.
1 mp.-es, az alapdíjból(4998-ft) 60 perc lebeszélhető, és az első 40sms ingyen van.
Előzmény: pg_breki (549)
pg_breki Creative Commons License 2003.11.18 0 0 549
persze, ez világos. de akkor is nagyon jók a percdíjjai saját hálózatba (céges telefonokra) és 1 vezetékes körzetre.10ft bruttónak hírdetik. Az hogy más hálózatba és Pannonba mennyi nem tudom.
Előzmény: merQree (548)
merQree Creative Commons License 2003.11.18 0 0 548
tudomasom szerint elsosorban cegek reszere talaltak ki :(
Előzmény: pg_breki (547)
pg_breki Creative Commons License 2003.11.18 0 0 547
és a MobiTrendről mi a véleményetek? most láttam metróban a hírdetését, az alapján nagyon korrektnek tűnik.
nyman Creative Commons License 2003.11.18 0 0 546
"nem lenne eccerubb a havi dijakat a felere csokkenteni, es visszavonni a havidij felenek lebeszelhetoseget?"
Nem. Ugyan laccolag az elofizetonel semmi valtozas, de a szolgaltato bizonyos mertekben fix bevetelhez jut. Ilyen alapon a voda is elengethetne a havi dijait :o)
Ezek abbol jonnek ki, hogy a szolgaltatonak vannak havi fix koltsegei, amit akkor is ki kell fizetni, ha egyetlen percet sem beszeltek a halozatan (pl alkalmazottak berei, szamla postazanasak, ugyfelszolgalat futesszamlaja koltsege stb) es vannak valtozo, beszelgetesektol fuggo dijai (mas szolgaltatok fele vegzodtetesi dijak, stb) Valoszinuleg a kulonbozo dijakon kulonbozo profitok vannak es ezt kell optimalisan sulyozni, hogy kijojjon az atlag.
Előzmény: merQree (545)
merQree Creative Commons License 2003.11.18 0 0 545
igazad van, a fele ugyan lebeszelheto a havidijnak, de azt ki kell fizetned.

egy erdekes kerdes jutott ezzel kapcsolatban eszembe: nem lenne eccerubb a havi dijakat a felere csokkenteni, es visszavonni a havidij felenek lebeszelhetoseget?
en racionalisan gondolkozom, ergo, jobb szeretek azert fizetni, amit valoban hasznalok. azaz, miert fizetek pl 1850HUF-ot, aminek a felet ugysem beszelem? fizessek 875HUF-ot, es ha beszelek, azert fizetek... mert ez utobbi kevesebbet kellene befizetnem... :))))))))))))))))))

Előzmény: ZolaBA (544)
ZolaBA Creative Commons License 2003.11.17 0 0 544
bocs, nem fejtettem ki részletesen, miért annyi, azárt mert a havi dij fele lebeszélhet?! tehát 7625-2312=5312 (valamit nettóban számolhattam)
Előzmény: merQree (539)
nyman Creative Commons License 2003.11.17 0 0 543
"nem tudom mennyire jonne ki igy egy perc hivas, csak mint otlet... ;)"
14,40-re brutto percalapon 14400-as feltoltokartyaval. Ez sem rossz ar. A br 10-hez kepest dragabb, de a kulonbseg eltuntetesehez sokat lehet telefonalni. A 60 perc beszelgetest pedig ellovod halozaton kivul csucsidobe. Ehhez en tablazatokat es diagrammokat szoktam csinalni es abbol latszik, meddig olcsobb az egyik vari es mikortol a masik.
:o)
Előzmény: merQree (542)
merQree Creative Commons License 2003.11.17 0 0 542
"felvilagositottak, hogy a teamnak csak az a telszam lehet a tagja, akinek ugyanaz a tulaja"

"Jap. De ezt ket elofizetessel es atiranyitgatasokkal at lehet hidalni es akkor minden pannont ugyanannyiert hivsz.

tovabbmegyek. veszel perfektet, es egy horizont bonuszt.
perfektre paratlan szam, ugye 50% kedvezmeny.
fogod a horizontot pedig orba szajba atiranytod halon belul... nem tudom mennyire jonne ki igy egy perc hivas, csak mint otlet... ;)

a valaszod masik reszere azt mondom, hogy egyetertunk ;)

Előzmény: nyman (541)
nyman Creative Commons License 2003.11.17 0 0 541
"felvilagositottak, hogy a teamnak csak az a telszam lehet a tagja, akinek ugyanaz a tulaja"
Jap. De ezt ket elofizetessel es atiranyitgatasokkal at lehet hidalni es akkor minden pannont ugyanannyiert hivsz.

"ha jol szamolom, a havidijad osszesen:7625 HUF, es akkor meg egy percet nem beszeltel..."
Ez kb igy van. Ezek azoknak eri meg, akik sokat beszelnek es foleg csucsidobe. Tehat nem igazabol mezei atlagusernek talaltak ki, aki mondjuk havi 5000-ert telefonal. Tehat esetleg nem a telefonszamlad csokken, csak ugyanannyi penzert tobbet beszelsz. Mint a lenti peldakbol lathato a ketto nem ugyanazt jelenti.

Előzmény: merQree (539)
merQree Creative Commons License 2003.11.17 0 0 540
"Azt tudni kell, hogy azok, akiknek min 5 elofizesuk van premium ugyfelnek szamit"

mielott meg barki rohanna ujabb kartyakat venni, kozlom, hogy ez nem igaz.
nekem van egy torzskartyam, egy partnerkartyam es egy bee original kartyam.
es en is premium ugyfel vagyok...
nem az elofizetesek szerint valogatnak...
nemreg lettem en is premium, errol az UFSZ-t hivva jottem ra, amikor az automata koszontott :)))
rakerdeztem emailben a dolgora, hogy mi alapjan lesz vki premium ugyfel, ime a valasz:
"Tajekoztatjuk, hogy cegunk a megfelelo szinvonalu ugyfelkiszolgalas erdekeben mind szamlas, mind kartyas ugyfeleinket szegmentalta, azaz
bizonyos szempontok szerint elonyben reszesiti. Ezzel kapcsolatban azonban bovebb felvilagositast nem tudunk nyujtani."

Előzmény: nyman (536)
merQree Creative Commons License 2003.11.17 0 0 539
utolso informacioim szerint a PannonTeam csak egy elofizetohoz tartozo szamok kozott muxik.
en is gondoltam arra, hogy az egesz csaladdal csinalok egy team-et, de felvilagositottak, hogy a teamnak csak az a telszam lehet a tagja, akinek ugyanaz a tulaja. ergo, en veszek 5 szamot, azt lehet teambe tenni...
pedig nem lett volna rossz otlet :)

ami a szamitasodat illeti, kcisit false-nak erzem, de lehet, hogy en ertelek felre...
(bruttoban)
havidij: 4625
pannonplusz: 1500
pannonteam: 500
pannonregio: 500
pannon partnerfix: 500

ha jol szamolom, a havidijad osszesen:7625 HUF, es akkor meg egy percet nem beszeltel...
a kedvezmenyek persze csokkentik a szamla vegosszeget...

Előzmény: ZolaBA (535)
nyman Creative Commons License 2003.11.16 0 0 538
jap, az ugyfelszolgalat is mas, nem is a stendert menut hallja az ember. a percdijak jok, de mivel a sok variaciobol egyenre szabjak oket. Gyanitom, hogy hasonloan a meghirdetett csomagokhoz itt is megvannak a dijcsomagok, de sokkal rugalmasabban alakithatok.
Előzmény: radio100jozsi (537)
radio100jozsi Creative Commons License 2003.11.16 0 0 537
A cégre 1 hónapja kötöttünk 5 kártyára Mobitrendet, és ezzel Prémium ügyfelek is lettünk. Azóta ez 5-el nőtt, így már 10 kártyánk van.
Iszonyat sok kedvezmények, kedvesebb ügyfélszolgálat, és mindenben segítőkészek.
A percdíjak meg iszonyat jók...
Előzmény: nyman (536)
nyman Creative Commons License 2003.11.16 0 0 536
en is az optimumot hasznalom. Azt is figyelembe kell azert venni, hogy ki mennyit beszel. Akinek nehany ezer Ft szokott lenni a szamlaja havonta, nem eri meg, vagy nem jut el ehhez a kedvezmenyhez.

Azt tudni kell, hogy azok, akiknek min 5 elofizesuk van premium ugyfelnek szamit es akkor mar egyeni megallapodasok is lehetsegesek, amibol kijohet a halozaton beluli brutto 10 Ft-s dij (ez egy kis trukkel). Vezetekes korzetek br.11-bol, mas mobilok br 30 Ft alatt, es akar 40 dijmentes sms stb. Az ot elofizu lehet csaladon haveri koron belul is, de egy ugyfelszamon kell, hogy szerepeljem es ez mar bizalom kerdese is. 30 elofizetesen felul pedig meg tovabbi kedvezmenyek lehetnek. De ezek mezei usernek szinten nem erik meg, mert viszonylag magasak a havi fix dijak. Ha viszont mar vkinek 30-40 kHuf korul van a teflonszamlaja, akkor erdemes elgondolkodni a tobb elofizetes fenntartasan.

Előzmény: ZolaBA (535)
ZolaBA Creative Commons License 2003.11.16 0 0 535
Ahhh... már senki nem tud számolni? mindenki bed?l a vodafone-os trükköknek, számoljunk már kicsit...

Pannon Optimum (kb 15e/hó költséggel számolva - nekem ennyi)

Alap tarifa: 55/65/75 (brutó csúcsid?) (saját mobil/vezetékes/másik mobil) - ezt eddig lehet akár soknak is nevezni, DE

kedvezmények (minden belföldi beszéd hivásra):
1) optimum sávos kedvezmény - nettó 7800Ft forgalom felett 25%, 11800 felett 30%
2) PannonPlusz 25% (évi bruttó 18e)
3) PannonTeam 20% (br 500Ft/hó - cégen és pannonon belül)
4) Pannon Régió 20% (br 500ft/hó, hálózaton és EU régión belül hivott számokra, ha a hivottnak is el? van fizetve akkor 40% !)
5) Pannon Partnerkörzet fix br 22.5Ft percdij 1 vezetékes hálózatba (br 500Ft/hó)

namost a szolgáltatásokat megrendelve, az össz nem lebeszélhet? havidij 4850Ft - a kiinduló 15e/hóbol marad 10250 percdijra, az alábbi dijakon: (csúcs/nemcsúcs/hétvége)

Hálózaton belül: 28/20,5/14
Vezetékes: 41/24 - ebb?l pl Bpest csak 22,5Ft
Más mobil: 48/31 Ft

mindez másodperc alapon számlázva, sms 31,5 vodába 35 ft, amib?l havi 20 ingyenes (ez ugye még cirka -600Ft a 4850-b?l)

Na, most meg lehet názni a Vitamax City pecdijakat.

a perc/30mp elszámolásnél szerintem nyugdotan lehet korrigálni a percdijat, hogy

30mp-es -> 1 perces atlagos hiváshosznál + 25% ... 10 perces átlagos hiváshosznál +5% a percdijakhoz
1perc-es -> 1 perces átlagos hiváshossznál + 50% ... 10 perces átlagos hiváshossznál +10% a percdijakhoz

stb.stb.

lehet anyázni

A legszomorúbb csak az, hogy a Pannon megszüntette az optimum/minimum/momentum forgalmazását :(

merQree Creative Commons License 2003.11.13 0 0 534
"...csak a magyarországnál fejlettebb országokban, pl a világ összes többi részén :))"
ha belepunk az EUba, nem tudom, h ez szabalyozva van-e, de ha nincs, akkor lehet menni kulfoldi szolgaltatokhoz...
ott sincs kolbaszbol a kerites...
Előzmény: e_dora (531)
ne0 Creative Commons License 2003.11.13 0 0 533
A régi Vitamax, asszem most Vitamax regular néven fut, az még tisztán másodperc alapú, és jelenleg is lehet rá váltani.
Előzmény: merQree (529)
merQree Creative Commons License 2003.11.13 0 0 532
en a masik oldalrol kozelitem meg a felvetesedet, es ezen gondolkozz el:
nem kotelezo a mobiltelefon hasznalata. csak jogod van ra. ha elsz a jogoddal, akkor el kell fogadnod a szolgaltato felteteleit. sajnos ennyire egyszeru a dolog...
lehet tuntetni, lehet "barmit" csinalni, akkor is a szolgaltato fogja diktalni a szabalyokat...
Előzmény: Törölt nick (526)
e_dora Creative Commons License 2003.11.13 0 0 531
"tisztan,(sem elso 3 masodperc, sem elso 30 masodperc, sem elso 10 perc nincs) csak masodperc alapu szamlazas _tudomasom_ szerint mar nincs sehol."

...csak a magyarországnál fejlettebb országokban, pl a világ összes többi részén :))

Előzmény: merQree (529)
merQree Creative Commons License 2003.11.13 0 0 530
"van humora..."korrektek".."megbízhatóak"...ne vicceljen már..."
soxor "orditozom", fenyegetozom az ufsz-on, de 2-3 oran belul megoldjak a gondomat, ha van...
a mezei felhasznalok, ahova magamat is sorolom, elegedettek, en ugy erzem.
a poweruserek, azok, akik hozongenek erzesem szerint. ha vmit jobban ki akar hasznalni az ember, azert fizessen... lasd pl autokat is... ha kell pl kklima, akkor fizetsz erte, busasan... ha MMS-t akarsz, fizetsz erte busasan... en teljesen feleslegesnek tartom az MMSt...
Előzmény: Törölt nick (525)
merQree Creative Commons License 2003.11.13 0 0 529
nem csak valtani kell, hanem eloszor tajekozodni. nem csak azt kellett volna latnod, hogy 36 forint, hanem azt is nezned kellett volna, hogy mennyi a szamlazasi egyseg, es tudnod kell(ene), hogy atlagosan hany masodpercet beszelsz...
sajat hibadert ne mast vadolj.
az uj elofizeteses csomagok sem masodperc alapuak, de a regieket meghagytak, es nem is tervezik a megszuntetesuket. mivel en keveset, es 10-15 mp-eket beszelek, ezert nekem megerte a minumumrol (mp-es szamlazas, viszont 2200 havidij), a horizont bonuszra (30mp-es szamlazas, 1780 havidij) valtanom.
a kerdesedre a valasz:
tisztan,(sem elso 3 masodperc, sem elso 30 masodperc, sem elso 10 perc nincs) csak masodperc alapu szamlazas _tudomasom_ szerint mar nincs sehol.
Előzmény: Törölt nick (524)
radio100jozsi Creative Commons License 2003.11.12 0 0 528
A Westelnél az előfizetéses csomagok 3mp ingyen, utána 30mp-ig egyben, majd tovább 1mp.-ben számol.
A Vodánál a sima Vitamax 1mp.-es, valamint a Családi/Vállalkozói csomag, de itt 5 előfizetést kell kötni.

Tegnap sikerűlt megszereznem a Westelnél is ugyan azt a Pannonos 9-es kezdésű számomat. Így könnyen tudok variálni, és a Pannonos most már djuice kártyámat csak évente 1-szer töltöm 3600-al, hogy ne szünjön meg.
Akiket meg hívok, és mentve van a 20-as számom, ha hívom őket, nem is tudják, hogy közben meg a 30-asról csörgök, és ez azért van, mert a telefonok általában az utolsó 6-8 szám alapján azonosítanak be a telefonkönyvben.
Így egyben privátban csak a 30-ast adom meg, és ha zavarnak kinyomom a 20-ast, de ha hívom őket, nem kell megadnom a 30-ast mindenkinek, mert ők azt hiszik, hogy a 20-asról csörgök, és engemet azonosítanak be.

Előzmény: Törölt nick (526)
meoboss Creative Commons License 2003.11.12 0 0 527
Vodafone sima Vitamax teljesen mp. alapú. (Kötélideg kell a Vodafonhoz, erre készülj)

Westelnél az előfizetéses csomagok: 3mp ingyen 27mp egybe, fél perc után teljesen mp alapú.

Előzmény: Törölt nick (526)
merQree Creative Commons License 2003.11.11 0 0 523
"Észrevehetnék már a magyar szolgáltatók, hogy az ügyfeleket nemcsak megszerezni kell, de ez már más téma."

erre kulon kell reagalnom.
ha meg nem is eszrevehetoen, de mar azert folyik a ket "nagy" kozott a verseny, hogy a jelenlegi elofizetoket megtartsa, es azoknal minel jobb es "olcsobb" megoldasakat kinaljanak.

megszerezni "barmit" egy pillanat muve, megtartani, maga az orokkevalosag...

Előzmény: pitta80 (521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!