Keresés

Részletes keresés

Roke Junior Creative Commons License 2005.04.18 0 0 122
Jó erős a glialka...
Előzmény: TOM (120)
enginer Creative Commons License 2004.09.16 0 0 121

Soroksáron a mezögazdaságiboltban vettem.

 

Előzmény: TOM (120)
TOM Creative Commons License 2004.08.10 0 0 120

Szervusztok,

azt kérdezném meg hol tudnék glialkát venni.

Bp VIII, IX,XI,XX, XVIII,XiX, XXI,XXIII kerületében valahol mondjuk reggeli órákban 8-9 között.

Köszönöm,

TOM

CORTEN Creative Commons License 2004.08.07 0 0 119
A fiskars valóban komolyabb szerszám, a gardena egyre gagyibbá válik, csupa műanyag, lágy fémlemez. Nem az örökkévalónak gyártják. A fiskars cserébe nem szívbajos az árkalkulációt illetően.

Aki tud barkácsolni az ripsz-ropsz készíthet 'acatolót' (gondolom az aszat ihlette e nevet) csak egy darab rozsdamentes csődarab, egy szerszámnyél és két három alapszerszám kell. Mivel gyomlálni utálok, hát ahol csak tudom inkább takarással, mulcsozással előzöm meg.
JarJarBinks Creative Commons License 2004.07.23 0 0 118

Szia

 

Nekem volt ilyen Gardena de a nyél és a "penge" találkozásánál elgörbült amikor keményebb talajban próbáltam vele ténykedni. Nekem a sarló vált be (beszúrom az elejét a földbe és elvágom vele a gyökeret és így könnyen kíhúzom a gyomot - laposan növő szúrós valami ellen tökéletesen bevált)

 

Üdv,

JJB

Előzmény: Zitka (117)
Zitka Creative Commons License 2004.07.15 0 0 117

Sziasztok!

Nem vegyi gyomirtás is szóba jöhet? :-)

A "házi veteményes"-be már írtam, de most ráleltem a szaktopicra. :-)

Ti milyen szerszámmal szoktatok gyomlálni?  Nemrég olvastam vhol, hogy létezik egy "acatoló" nevű szerszám, amivel örömmámor :-)) a gyomlálás.  Magyar site-on képet nem találtam, a német weboldalon kettőt is. Egy Fiskars es egy Gardena márkájút. Unkrautstecher-nek hívják.

 

Ez a Fiskars:

 

 

Ez pedig a Gardena:

Tényleg érdemes ilyet venni a szívósabb gyomokhoz?

 

CORTEN Creative Commons License 2004.06.16 0 0 116
A glialka tényleg jó találmány, csak sokan nem szokták kivárni, hogy a szer a gyökér osztódó részeit elérje és akkor lőttek a hatásnak. Mivel a talaban gyakorlatilag azonnal elbomlik nagy biztonsággal használható. Nekem csalán ellen kissé meg kellett emelni a dózist, és nonit is javallott, de a hatás totális.

Nekem viszont valami költséghatékony totális szer kellene, ami a magokat is (legalábbis a lényegesebbeket)
Van egy része a kertemnek, ami éveken át parlagon volt, belepte a bodzától a csalánon át a aranymózsáig minden. Abban is biztos vagyok, hogy ha leirtom a földet árnyékoló növényzetet, akkor jönnek a további gyomok.

cac424 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 115
Megosztom én is a tapasztalatomat a Glialkáról:
ápr 15-én próbaképpen lepermeteztem Glialkával a kertünk legtarackosabb részét,két hét alatt lesárgult a tarack.Ekkor megszórtam 5dkg/négyzetméter ammóniumnitrát műtrágyával és felkapáltam rotációs kapával majd május elején vetettünk bele csemegekukoricát és cukkinit.Azóta tarackmentes a terület, térdig ér a kukorica és szépen fejlődik a cukkini is,már virágzik.
Előzmény: Cikasz (114)
Cikasz Creative Commons License 2004.06.14 0 0 114
köszi találtam is :)
megosztom mindenkivel hátha érdekel valakit és nemkell keresnie!!!

A tarackirtás ősi és jól bevált módszere, hogy felássuk (lehetőleg ásóvillával) a talajt, és a tarackgyökereket kiszedjük, összegyűjtjük és elégetjük. A tarackokat nem szabad kupacban hagyni, mert újra életre kelnek! A legapróbb gyökérdarabokat is ki kell szedni a földből, mert ahány részre vágtuk őket, annyi új növény fejlődik.

A megtisztított területen ajánlatos egy évig rozsot vagy repcét termelni, mert ezek a növények leárnyékolják a talajt és elnyomják a tarack hajtásait.

Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel. Ebből 1000 m2 területre 1 l vegyszert kell permetezni 30-40 l vízben feloldva. A permetezés után a tarack hajtásai elszáradnak, de a föld alatti részek is elpusztulnak. Minthogy a szer a leveleken keresztül szívódik fel, a leghatásosabb a fiatal hajtások permetezése, de gyakorlati okokból előnyös az őszi kipermetezése. Felszívódásához hat óra szükséges.

Mivel a Glialka elsősorban az egyszikű gyomokat pusztítja, gyep, pázsit gyomirtására nem lehet használni!

A vegyszer méregjelzés nélküli készítmény, méhekre, halakra nem veszélyes. Nincs se élelmezés-egészségügyi, se munka-egészségügyi várakozási ideje.

Előzmény: chapelle (113)
chapelle Creative Commons License 2004.06.14 0 0 113
Előzmény: Cikasz (112)
Cikasz Creative Commons License 2004.06.14 0 0 112
Sziasztok.
Nem olvastam végig a topicot , de mondjuk rákerestem és nemvolt szó még a "tarack"-ról. Nemtudom jól irtam-e le és tudjátok-e miről van szó!!??
Hogy lehet kiirtani ezt anélkül, hogy lekelljen ásni legalább 50cm-t és kiszedni a földből kézzel???
Létezik erre valami gyomirtó, vagy ha esetleg géppel végigmegyek rajta (rotációs kapa pl.)és bevetem fűvel?? Van olyan fű ami elnyomja a tarack-ot és a gyomnövényeket???
köszi
Cikász...
mammama Creative Commons License 2004.05.03 0 0 111
A gyomirtó folyadék,vízben kell odlani és nem sűrű a dudva.Lehet,h még elbánik vele.
Előzmény: CORTEN (110)
CORTEN Creative Commons License 2004.05.03 0 0 110
Permetezővel, nem túl finom cseppekben, valamint ha lehet valami nedvesítőszert (pl. nonit-ot) adagolni. Ha kicsit is lengedez a szél, akkor inkább várj az esti órákig, akkor általában van egy szélcsendes időszak.
Ha túl magas a dudva, (mondjuk mellig ér) és sűrű, akkor inkább kaszáld le, és később, olyan 15-20 cm-es magasságot elérve adj neki.
Előzmény: mammama (109)
mammama Creative Commons License 2004.05.03 0 0 109
Egy félreeső nagy területen megelőzött a gyom,qrva magasra nőttek.Gyomirtózni akarom ma őket (ilyen klorofil-bontóm van).Sztetek permetezőcel,v inkább kerti locsolóval jobb???
SOS5 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 108
Én nem nagyon felejtek sokat, mert már megjegyezni sem tudom, igy nincs mit. :-(
Ez még rosszabb !
Jön az öregség réme.
Előzmény: cac424 (107)
cac424 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 107
Így van hamar felejtek.
Lehetne a naptárba is de én inkább egy kockás füzetbe írom.
Előzmény: SOS5 (106)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 106
Akkor te már most egy igazi EU állampolgár vagy.
Bizony nem lehet csak úgy emlékezetből ezekkel játszani.
(mi meg csak 05.01. -útán )
Előzmény: cac424 (105)
cac424 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 105
Köszönöm a tanácsokat,ezt úgy kaptam egy szatyor egyéb szer társaságában egy idős bácsitól aki már nem foglalkozik kerttel.Van közte még 1975-ös fundazol is.Majd elhasználom felesben a frissel.Végülis mi történhet?
A szereket nem szoktam összetéveszteni mert mindent gyári csomagolásban tartok fagymentes száraz helyen.
Ezenkívül vezetek Permetezési Naplót és évekre visszamenőleg megvan hogy mit mikor mivel permeteztem.
Előzmény: SOS5 (104)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 104
Szia,
Gramoxont sajnos ismerem.
Nem jó emlékek fűznek hozzá.

Ha jól tudom nem volt kapható közvetlen kereskedelmi forgalomba.
Rossz emlék: Munkatársam fia érettségi előtt azzal végzett magával.
Én meg fokhagyma termesztéssel kezdtem földtúró tevékenységemet. Amikor még nagy kedvel hobbiztam még zöldtrágya permetezésre is volt időm. Persze akkor is rohant mindig az ember, és el mentem permetezni. Adok egy jó adag zöldtrágyát fokhagymának. Hazaérve kezdtem el gondolkodni a fene vigye el, hát abba a nyavalyás edénybe nem zöldtrágya volt, ( szaga az gyanús volt permetezés közben ) hanem Gramoxszon.
Volt jó látvány eseményt követően, bár fokhagyma teljesen nem adta meg magát. :-)
Szerintem a 20 éves szerrel is érsz el még hatást zöld részeket bizti le rendezi.
Szerintem óvatosan használd el, biztos lesz hatása, de jól azonosítható kiszerelésben tárold csak a dolgokat. És célszerű mindent még vásárlás évében felhasználni, mivel igen sok szer fagyra is érzékeny. Meg sokat nem célszerű vásárolni, mert általában nem olcsók manapság.
Gramoxszon az szerintem bírja az idő múlását, de azért ne őrizd tovább !

Előzmény: cac424 (101)
cac424 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 103
Nagyon köszönöm,így fogom használni.
Előzmény: CORTEN (102)
CORTEN Creative Commons License 2004.04.09 0 0 102
A gramoxone klorofillbontó, csak zöld növényi részekre hat. Totális hatású, ami zöld, és eléri azt megperzseli. Amúgy jól használható, mindent letarol, nem szabad túl finom cseppekben kijuttatni. Egy-két nap alatt lerendezi a gazokat. A tarackos, karógyökeret fejlesztő gyomok persze hamar regenerálódnak, a többi ellen termésszetesen tökéletes. Az a fél liter sokmindenre nem elég, a pontos dózisra már nem emlékszem, de a neten biztosan találsz valamit, talán olyan 1dl gramoxone/10l víz
Sok néven létezhet, paraquat a hatóanyag, és érdemes tapadásnövelőt (nonit, vagy cukor) adni az oldathoz. Bár hirtelenjében most nem tudom, hogy a nonit keverhető-e vele.
Előzmény: cac424 (101)
cac424 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 101
Minden jót a mamának,de ne dícsérd annyit mert még elbízza magát.
Lenne egy kérdésem:a Gramoxont ismered-e?
Van egy félliternyi 20 éves gramoxonom,de nem tudok róla semmit csak azt hogy gyomírtó és nagyon mérgező.Gondoltam a kerítés tövénél bevetem,de jó lenne tudni hogy mennyi az adagja és meddig mérgező.Ha használtál ilyet talán emlékszel ezekre.
Előzmény: SOS5 (100)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 100
Á.. azt biztos nem mert egy anyóskielégitheteletlen. :-)
Előzmény: cac424 (99)
cac424 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 99
Csak a kapát otthon ne felejtsd,mert anélkül mit csinálnátok a mamával a szőlőben?
Előzmény: SOS5 (98)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 98
Anyósom !
Nem is rossz ötlet. Nem kérni, hogy ki mehetek-e. Kivinni ! Jobban haladnák nem ?
„Tényleg megint mentek hát mit kell ott mindig csinálni ? „
Előzmény: cac424 (96)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 97
Á.. nem bántom csak megszívtam magam. ( no nem úgy ) Nem tudom miért de úgy gondoltam, hogy rferi, meg bferi ugyanazon személy. Bferivel meg már váltottam pár levelet .Hát így utólag már nem vagyok biztos benne. Joó viccnek szántam, de avval nem számoltam, hogy két személy is lehet. Most már tanultam. Se kép, sem vicc. :-)

Előzmény: Tozatu (95)
cac424 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 96
A korábbiak már virágzanak.
Anyósodnak megint igaza van,mint mindíg.
Kérdezd már meg tőle,hogy: Mama gazlik a szőlő,kimehetek kapálni?
Előzmény: SOS5 (94)
Tozatu Creative Commons License 2004.04.07 0 0 95
Azért Rferit ne bántsd,csak jóakaratból szólt,mert sokaknak nehezen jön be.Legközelebb nem segít,ha elakadsz a rázósabb dolgokban.Amúgy rettentően lassú az index,tényleg.
Előzmény: SOS5 (92)
SOS5 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 94
Akkor őszibarackod van ? Nem virágzik már ?
Én kb. 20 éve ültettem. Halnak meg. Anyósom szokta is mondani, nincs már barack. Nincs hát ezek a fák nem élnek olyan sokáig mint mama. :-)
Előzmény: cac424 (93)
cac424 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 93
Szerintem ebéd után inni akartál egy pohár egri leánykát vagy aludni akartál egyet.
A Berva nekem a második volt,Dongóval kezdtem.
Próbálj meg megnyitni egy topikot,amelyik tele van képekkel,bizony fogja.Nekem is lassú az internet,nemcsak neked.Én is tudok képeket berakni,de inkább csak belinkelem mert akit érdekel megnézheti,akit meg nem azt nem zavarom feleslegesen.De nyithatsz egy saját topikot is és oda berakhatod a képeket.
De nem offolok tovább,inkább kimegyek permetezni,adok a moníliának meg a tafrinának.
Előzmény: SOS5 (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!