Keresés

Részletes keresés

atthany Creative Commons License 2013.09.09 0 0 7207

Láttátok, hogy futópálya épül a Torbágy utcai nagy parkban?

manhattani Creative Commons License 2013.08.31 0 0 7206

Igen, ideszólt a főnököd, hogy tudnánk-e csinálni valamit.   :-)))

 

Amúgy nekem normális melegvizem volt.

Előzmény: syrius (7205)
syrius Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7205

Lehet, hogy ma reggel próbaüzem volt? Mert a meleg éppen csak langyos volt. Igaz frissen mehettem munkába :-)

manhattani Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7204

Aha, kösz. Gondolom, a melegvíz kis része...

Előzmény: Sandi22 (7202)
lildiko Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7203

Á dehogy épített, csak a bérlőkijelőlés joga volt az övé abban a hat lépcsőházban.

Előzmény: manhattani (7201)
Sandi22 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7202

Napkollektor lesz, arról fog menni a melegvíz.

Előzmény: manhattani (7187)
manhattani Creative Commons License 2013.08.27 0 0 7201

A Kaptárkő utcában a néphadsereg (akkor nem honvédség volt) épített házakat??

Előzmény: suszter.andrás (7198)
suszter.andrás Creative Commons License 2013.08.27 0 0 7200

Kedves Ildikó !

 

Köszönöm a választ, közben a közös képviselő is megerősítette, hogy anno a honvédség ezekben az épületekben bizony nem tett fűtést a fürdőszobába, se a kád alá, se máshová.

Mondjuk ennek én most kifejezetten örülök :-)

Üdv

András

Előzmény: lildiko (7199)
lildiko Creative Commons License 2013.08.27 0 0 7199

Laktam olyan házban - rögtön átadás után -  a fürdőszobában csak az ajtó fölött volt egy hősugárzó, az melegített. Lehet, hogy az a lakó, akitől vetted a lakást, leszerelte, de a kád alatt szerintem akkor sincs semmi.

Előzmény: suszter.andrás (7198)
suszter.andrás Creative Commons License 2013.08.27 0 0 7198

Üdv mindenkinek. A Kaptárkő utcában szeretném felújítani a fürdőszobám, és a vízszerelőtől kaptam egy oylan kérdést, hogy a kád alatt, mögött van-e fűtés, pl. csőregiszter. Nekem erről fogalmam sincs, hiszen a kád burkolva van, nem látok mögé, és amikor 10 éve megvettem a lakást, akkor így vettem. Tudja valaki, hogy ebben a honvéség által épített házban annak idején készült-e bármilyen fűtési rendszer a fűrdőőszobában (én mondjuk soha semmilyen meleget nem éreztem benne)

A kezdedektől itt lakók, vagy ebben a kérdésben jártasak talán tudják a választ, Addig nem akarom megbontani a burkolást, amíg nem kezdődik a felújítás, ha viszont van elbontandő fűtési rendszer alul, akkor elheleszthatom jövő nyárra a munkákat, mert október 1-vel kezdhetném a munkát, viszont addigra már Hőtávval kéne egyezkedni elzárás, leeresztés miatt, az meg kelentősen dobna gondolom a költségvetésen.

 

Előre is köszönöm a választ, remélem lesz :-)

Üdvözlettel

SA.

manhattani Creative Commons License 2013.08.23 0 0 7197

Kisházat, házrészt Gazdagréten? Jártál már itt? :-)

(Mondjuk házrész lehet. Nekem is van valami 1/39-ed házrészem :-))  )

Előzmény: Albérletkeres (7196)
Albérletkeres Creative Commons License 2013.08.23 0 0 7196

Hátha valaki erre téved, aki tud albérletet ajánlani,

 

mert:

 

albérletet keresek,

 

KISHÁZAT / HÁZRÉSZT   egymagam számára,

 

több infó, elérhetőség:

 

http://www.alberlet-szobatars.hu/alberletet-keres/budapest/10210

manhattani Creative Commons License 2013.08.22 0 0 7195

Kicsit álságos az ilyen szavazás. Mivel mindenki a saját lakótelepét ismeri, nagyon kevés kivételtől eltekintve csak, hát honnan tudja hogy az övé jobb mint  másik kettő? Tehát az nyer, amelyik nagyobb, többen laknak benne, és olyanok, akik már regisztráltak az arckönyvre.

 

Azért szavaztam, de regisztrálni nem vagyok hajlandó, akár érvényes így a szavazás, akár nem :-)

Előzmény: lildiko (7194)
lildiko Creative Commons License 2013.08.22 0 0 7194
Előzmény: lildiko (7182)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.12 0 0 7193

Legalább lesz egy kellemetlen fogadóórája, na. Ennyit tudok tenni, ezzel kimerül a lehetőség. Én se vagyok elégedett, de amit gondolok róluk, nem kivitelezhető (BTK! :D )

Előzmény: hc (7192)
hc Creative Commons License 2013.08.11 0 0 7192

egy képviselő és a gondolkodás? ébredj királylány :-)

Előzmény: Törölt nick (7191)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 7191

Amit tudtam, leírtam, magán a főépítészi irodán a két csajszi se tudott vagy akart többet mondani, kedvesek voltak, de ez minden. Konkrétumot, mi számít eltakarásnak, pölö, nem tudtak igazán monani újat. Érdemi segítséget az egész nem jelentett, de legalább nem tudatlanul fogom megszegni az értelmetlen szabályt. Mert hisz megindokolni se nem tudták, se nem is akarák, miért is kellene a takarás (pláne egy hűtőfelületet eltakarni, agyrém ...), vagy miként lesz rondább a panelház attól a kis kültéri egységtől, mint ahogy építész elődeik kaviccsal szórt natúrlátszóbetonként odapöttyintették vagy 40 éve ... gyakorlatilag a képviselőkre mutogattak, ők tehetlenek, ők csak alkalmazzák a jogszabályt. Ez persze igaz, de a főépítész iiroda azért a hész elfogadási folyamatában megszólalhatott volna, hogy méretes baromság egy panellakótelepen, bármelyiken utcai homlokzatot védeni. Mert mind az, mert mind ocsmány, mert építészeti értéket egy se jelent, ellenben az öreg bácsik és nénik, akik a meleget kevésbé viselik, ott pusztulnak meg a forró betonfalak között.

 

De ha ráérek, jövő tavasszal elmegyek a területileg illetékes önkormányzati képviselőig, ennek azért van esély, akár 1-2 ezrelék is. Hogy mégis, miért is? Indokolja már meg. Netán: gondolkodjon el és tegyen valamit.

Előzmény: manhattani (7189)
Albérletkeres Creative Commons License 2013.08.09 0 0 7190

Sziasztok!

 

albérletet keresek, hátha itt szerencsém lesz.

 

KISHÁZAT / HÁZRÉSZT   egymagam számára,

 

több infó, elérhetőség:

 

http://www.alberlet-szobatars.hu/alberletet-keres/budapest/10210

manhattani Creative Commons License 2013.08.09 0 0 7189

>erről is be kell nyújtani hozzájuk egy papírt, látványrajzot stb., ...

 

Erről eszembe jut az az eset, amikor a Nagycsarnokkal szemben egy mellékutcában lévő házban, magasan akartak gázfűtést beszerelni. Az akkor még tanács fényképet kért, hogy a kivezető rács nem rontja az utcaképet. A szűk utca miatt lentről nem tudták lefényképezni, engedélyt szereztek, hogy kimászhassanak a Nagycsarnok tetejére és onnan fényképezték le a lakás utca felé néző frontját.

 

Az engedélyt megkapták.

Előzmény: Törölt nick (7188)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 7188

HÉSZ felüt, megnéz övezet szerint. Panelos területeken tipikusan úgy lehetséges felszerelni, hogy a homlokzaton levő ne látszódjon közterületről és utcáról. Ez természetesen a tipikus panelos beépítésnél fából vaskarika, mivel 360 fokban közterület és utca, de mind az építésügyi osztályon, mind a főépítészi hivatalban ezt a választ kaptam nyáron. De ha eléraksz egy pl. apácarácsot, akkor sztük szabályos, de erről is be kell nyújtani hozzájuk egy papírt, látványrajzot stb., aminek a sablonpapírját leszedheted a netről. A rács színe olyan kell legyen, hogy illeszkedjen a panel színéhez.

 

S persze elmondják, hogy hát igen, hiába háborogsz náluk, ők csak jogalkalmazók, reklamáljak a képviselőknél, ők fogadták el.

 

Mivel az eddigi összes klímás fogta a fejét ettől az egésztől és nem vállalták, elment rá az egész nyár ..., számomra az marad, már csak jövőre, hogy a panelépület legtetejéről szilvafogyasztás után pottyantsak egy vaskosat a rendelkezésre és mindenféle takaróbiszb.sz nélkül felrakassak egyet. Majd kifizetem a bírságot vagy akkor összehozok egy apácarácsot, akármi szirszart, nem érdekel.

Előzmény: Sinbicajos (7186)
manhattani Creative Commons License 2013.08.07 0 0 7187

Kinézek az ablakomon és három, falból kiálló klímát látok.

Beszélj a közös képviselővel, vagy a gondnokkal. Úgy látszik, falra is lehet.

 

A Csiki 6 tetejére ma felpakoltak vagy 2 tonna építőanyagot. Emeletráépítés lesz?

Sinbicajos Creative Commons License 2013.08.07 0 0 7186

Tudtommal, ha az erkélyre szereled, akkor nem. Különben meg nem is lehet.

Előzmény: judit56 (7185)
judit56 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 7185

Klímához kell engedély szerintetek?

 

KÖszi

Adam.Clayton Creative Commons License 2013.08.07 0 0 7184

az nem baj hogy az egy másik kerület? :)

 

Előzmény: Domberka (7183)
Domberka Creative Commons License 2013.07.21 0 0 7183

Sziasztok, azért remélem a Hotel Molnárra büszkék vagytok hogy a kerület részét díszíti, mert szerintem szép kis ékköve a hegyoldalnak. Nekem legalábbis tetszik és éppen ezért ajánlanám is mindenkinek, hogy terjedjen szájrólszájra, ha már itt vagyok. :) Üdv, Domberka

lildiko Creative Commons License 2013.07.19 0 0 7182
manhattani Creative Commons License 2013.07.15 0 0 7181

Nekem ez meg még nem aktuális, de néha olvassa nyugdíjas korú is a topikot, talán ő.

Előzmény: csnemarika (7180)
csnemarika Creative Commons License 2013.07.15 0 0 7180

Azért megsúgom, simán tudok ingyen és bérmentbe nyugdíjas klubnak is helyet adni, ott is lenne kávé, ásványvíz, sőt egy pici verpeléti bor is, de valakinek ide kellene szerveznie és egy  folyamatos, előre egyeztetett időpontokban lehetne jönni:-)

Előzmény: manhattani (7179)
manhattani Creative Commons License 2013.07.14 0 0 7179

Esetleg csinálok egyet.

Előzmény: csnemarika (7178)
csnemarika Creative Commons License 2013.07.14 0 0 7178

De ha szólsz, közvetítesz az ismeretségi kötödben esetleg fellelhető kismamáknak, .... :-D

Előzmény: manhattani (7177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!