Keresés

Részletes keresés

Gábor72Bp Creative Commons License 2021.12.22 0 0 928

Hm. Ez nagyon korai. Nekem a hűtőben egy sem kezdett még csírázni. De márnem is fog, mert elfogyott.:)

Mi a terved velük?

Előzmény: Table grape (927)
Table grape Creative Commons License 2021.12.20 0 1 927

  

Dec .15 -én készült képek , egyes szemek jelentősen elkezdtek csírázni .

Előzmény: Table grape (926)
Table grape Creative Commons License 2021.12.15 0 0 926

Ez istenien néz ki ,tényleg csorog gratula ! Még november elején levermeltem a szabadba egy csomo magot jövő évi ültetésre ,amit most egy kis ho is takar . Ma ,gondoltam megnézem őket ,hogy milyen állapotban vannak az avar és ho alatt . Nagy meglepetésemre találtam pár szemet amiknek már kb. 1 cm hosszú csírájuk van most Dec. közepén ! Majd teszek fel képet. 

Előzmény: Gábor72Bp (925)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.12.15 0 0 925

Egy kis nyálcsorgató.:)

Gábor72Bp Creative Commons License 2021.12.15 0 0 924

Nyúl ellen jó lesz törzs köré a háló. Csak nem mászik fel rajta. Orkok szerencsére nincsenek.:)

 

Most néztem a kiskert kertészet honlapján, hogy már bújtványként szaporított gesztenyéket is hirdetnek. Neked hogy vált be a kísérleted?

Előzmény: Table grape (923)
Table grape Creative Commons License 2021.12.14 0 0 923

Nagy kihívás a frissen valo tárolás , de csak a hűtő jöhet szoba viszont nem mindegy ,hogy milyen állapotban kerül a gesztenye a hűtőbe ,és ott hogyan van tartva . A vadak ellen kell a kerítés , de a nyúl a kerítés alatt is bekapar, ha nincs elég mélyen lerakva. Nekem be van kerítve a területem ,de még három kutya tartja távol a nyulakat / és persze az orkokat /.

Előzmény: Gábor72Bp (922)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.12.10 0 0 922

Sziasztok!

Téli álomra bevackoltuk magunkat.:)

Mostanában fog elfogyni az utolsó adag sütnivaló gesztenye. Sajnos már nagyon nem az igazi. Még a tárolás megoldásra vár. Eddig csak a hűtő vált be. Na de 10-20 kg gesztenyének már nincs hely. Pláne, ha még több lesz...

Nálam is van néhány idén nyár végén ültetett konténeres oltvány, aminek megbarnult levelei nem hullottak le. Csak remélni tudom, hogy nem pusztultak ki a leültetéskor. Van egy idei magoncom is, ami ugyanígy viselkedik.

Nálam most inkább a nyulak okoztak izgalmat. Itt ott megkostolgatták a fáimat. Kell az a kerítés...

Előzmény: Table grape (921)
Table grape Creative Commons License 2021.12.08 0 0 921

Hahó itt vagytok ? Írjatok , ha van valami megosztani valótok a nyugalmi időszak alatt !Szerencsére szép hosszú őszünk volt úgy látom a vesszők jól beértek ,a lombhullás természetes módon történt ,bár nálam van két magonc ahol a lomb bebarnulva még mindig fent van a fán. Én még novemberben minden fa alá érett komposztot és egy kevés kálium szulfátot forgattam be ,az eddigi esők és a téli csapadék majd bemossa. 

Tomo75 Creative Commons License 2021.11.15 0 0 920

Datolyaszilva ültetésénél ajánlják, hogy az oltás kerüljön a földbe, mert ha kifagy, akkor a nemes rész fog hajtani. Fagyásra nem hajlamos fáknál szerintem nem szabad az oltást a föld alá tenni.

Előzmény: Gábor72Bp (918)
Table grape Creative Commons License 2021.11.14 0 0 919

 Az elado aki ezt javasolta vagy valami nagyon nagy fej  vagy nem ért az oltványültetéshez . Mindenesetre elmondhatta volna, hogy mi az előnye ennek az új ültetési modszernek ! Lehet ,hogy arra gondolt ,hogy ha valaki ültet a megszokott modon frissen forgatott gödörbe akkor az ültetés és beöntözés után a talaj megülepedik és az oltás feje magasabbra kerül ? 

Előzmény: Gábor72Bp (918)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.09 0 0 918

Minap az egyik kertészetben vettem őszibarack fát. Azt mondták, hogy most az az új okosság, hogy az oltást a föld felszíne alá kell rakni. Ennek mi lehet az oka? Ne hajtson ki az alany? Vagy a törzs gyökeresedésére gondoltak? 

Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 917

Marhlac és BdeB

Előzmény: Gábor72Bp (914)
Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 916

Ezek egész szép méretek a sütésre és szaporításra.

Előzmény: Gábor72Bp (911)
Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 915

Köszönöm,igaz erős madzaggal ,de azt már megtettem.

Előzmény: Ali-bá (910)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.04 0 0 914

Ez ígéretesfejlemény. Ez melyik fajta fa? A BdB?

Előzmény: Table grape (909)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.04 0 0 913

Azért csak ki fogom próbálni a vermet is.:)

Előzmény: Table grape (908)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.04 0 0 912

Ez az átlagos mérete a nográdi gesztenyének.

Előzmény: Gábor72Bp (911)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.04 0 0 911

Előzmény: Table grape (908)
Ali-bá Creative Commons License 2021.11.04 0 0 910

A föld alatti részt kösd el rézdróttal szorosan. (Vékonyabból több tekerés.) Biztosabban képződik gyökér.

Előzmény: Table grape (909)
Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 909

Kibontottam kb. 3 hete az egyik tőzeggel bebugyolált ágat , amit a talaj szintje alá bújtattam egy pet palackban. Ahogy ovatosan kifejtetem az ágat , gyökereket még nem találtam rajta , de rizsszemnyi nagyságú gyökérkezdemények vagy dudorok vannak a a vesszőn . Ez ígéretes , az összes többit is meghagyom és átteleltetem ahogy van a jövő évre !

Előzmény: Gábor72Bp (904)
Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 908

Értékesek lehetnek a nográdi gesztenye fák amiket találtál !A belső rekeszesség hátrány ,de az pozitív,hogy könnyen pucolhato , és ami a lényeg, hogy ízletes ahogy írtad . A tárolással kapcsolatban egyedül a hűtőszekrény jöhet szoba , és amikor már akkora a termés akkor bizony venni kell külön hűtőszekrényt a termés tárolására. 

Előzmény: Gábor72Bp (903)
Tomo75 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 907

Nekem egy fám van. A termések mérete átlagos, kb. 4-5 cm átlójú. Könnyen volt bevágható, igaz beáztattam előtte. Pucolása is könnyen ment. Én egyszerre megsütöttem és 3 nap alatt elfogyott. :)

Előzmény: Gábor72Bp (905)
Table grape Creative Commons License 2021.11.04 0 0 906

Szép termésed lett !Nálam is zöldek vagy sárgászöldek még a levelek , bízzunk benne , hogy szépen beérnek majd a vesszők a kemény hidegekig . Nálam a Marron de Lyon kisebb szemű lett mint a Betizac ,igaz még fiatal a fa és lehet hogy később nagyobb méretűek lesznek . A másik különbség ,hogy nálam Marron de Lyon maghéja sütés után nehezen vagy egyáltalán nem vált le a magrol ,úgy kellett kikanalazni a magbelet vagy együtt enni a fanyar maghéjjal .De lehet ,hogy ez is előkészítés ,sütés kérdése.

Előzmény: Tomo75 (902)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.03 0 0 905

Az egész szép eredmény. Mekkorák a termések? Milyen tulajdonságai vannak? Íz, pucolhatóság, tárolhatóság?  Van mellette porzó?

Előzmény: Tomo75 (902)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.03 0 0 904

Neked hogy áll a gyökeresítő kísérleted?

Előzmény: Table grape (901)
Gábor72Bp Creative Commons License 2021.11.03 0 0 903

Nekem az idei pozitív élményem, hogy Nógrádban is vannak egészséges gesztenyések. Ráadásul a Nagymarosihoz képest egész más tulajdonságokkal. Ennek vékony a külső burkolata, ami megkönnyíti a sütés előtti bevagdalást. Cserébe hamarabb kiszárad. A belseje meglepően enyhén rekeszes. Igen könnyen pucolható és nagyon finom, erőteljes gesztenye íze van. Na és a mennyisége... rengeteg.  Nekem nagy élmény volt szedni.

A második tapasztalat a tárolás. Ez még megoldásra vár. Vászon zsákban az ablakon kilógatva pár nap alatt kiszárad. Padlásfeljáróba helyezve szintén. Egyedül a hűtőszekrény bizonyul tartósabb tárolásnak, csak az korlátozott kapacitású. Vermet még nem próbáltam. Jövőre szerkeyztek egyet.

Kísérlet: sajnos későn gondolkodtam és nem különböztettem meg a magoncaimat a gyökérformájuk szerint. Most így nem tudom mi a különbség a lefelé törö főgyökeres és  pamacsként szerteágazó hagymához hasonló között. Talán marad annyi helyem, vagy pótolni való fa, hogy jövőre újra próbáljam.

Hogy néznek ki most a fáim, nem tudom. Két hete nem láttam őket.

Előzmény: Table grape (901)
Tomo75 Creative Commons License 2021.11.03 0 0 902

Castanea Sativa Marron De Lyon fajtájú fámon még sok a zöld levél. 3 éve ültettem, konténeresen vettem. Kb. 100 szemet termett az idén.

Előzmény: Table grape (901)
Table grape Creative Commons License 2021.10.30 0 0 901

A szép hosszú ősszel lassan kezdenek nyugalomba vonulni a gesztenye fák. Kinek mi a tapasztalata ? Vannak fák amik még zöldek ,de sok fa már sárgás barnásra színeződött. Itt az ideje ,hogy átgondoljuk az idei évet,hogy mit értünk el,és mit rontottunk el a gesztenye termesztésében . De még fontosabb az ,amit a jövő évre tervezünk a gesztenyénkkel ,hogy mit szeretnénk elérni a 2022 -es évben ! Hogy milyen fajtát és egészséges növekedést ,és termést ! 

Gábor72Bp Creative Commons License 2021.10.21 0 0 900

Lemértem és meglepődtem. Nekem a 10 szem nagyjából 70 g. Pedig annyira nem kicsik. Aztán rájöttem miért. Idén nagyon kevés csapaxékot kaptak. Már most ki vannak száradva.

Az erdőben nem készítettem képet. Na majd legközelebb.

Előzmény: Table grape (899)
Table grape Creative Commons License 2021.10.21 0 0 899

De jo ! Csinálj képet és tedd fel,hogy lássuk ! 

Előzmény: Gábor72Bp (898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!