Keresés

Részletes keresés

Lizike83 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 62716

Szia Zsazska!

Kitti 4 éves.Mostanàban felszedett néhàny kg-ot.10 kg körül lehet a súlya.(ez egy régebbi kêp róla)

Előzmény: zsazska (62715)
zsazska Creative Commons License 2014.03.18 0 0 62715

Szia!

Nem írtad, hogy milyen korú kutyusról van szó. Idősebb korban előfordulhat, hogy ízületi panaszai vannak, és ez okozza, azonban mindenképp ajánlott volna őt megmutatni orvosnak. Ilyen szép, tavaszias időben inkább megtáltosodnak a kutyák, és még az öreg veteránok is tesznek pár örömkört, szóval ha te ennek az ellenkezőjét tapasztaltad, az lehet valamilyen betegségnek is kísérő tünete. Remélem, semmi komoly! Esetleg súlyproblémából is adódhat, mert a túlsúlyos kutyák ellustulnak. 

Előzmény: Lizike83 (62714)
Lizike83 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 62714

Sziasztok!Tanàcsot szeretnék kérni.Az egyik mopszunk

mostanàban nem akar sétàlni.Régebben olyan mozgékony volt.Most pedig csak megàll és rendesen húzni kell.Valaki tapasztalt màr hasonlót?

 

zsazska Creative Commons License 2014.03.03 0 0 62713

Nocsak! Örülök, hogy megtaláltátok a nektek megfelelő helyet, és igen, az aiglity a legcsodálatosabb módja  a kutya-gazda kapcsolat építésének. Mindketten dolgoztok, koncentráltok, és kettőtökön egyaránt múlik a siker. Van egy agilitys mondás, miszerint a pályán sosem a kutya ront, csakis a gazda irányít rosszul, szóval ez kihívás mindkét fél részére. Én nagyon szeretem. Mi anno 7 évvel ezelőtt még Cleoval kezdtünk el járni, aztán később Másával, a bullmasztiffal, és Szambával a Shar-peijel is, de egyaránt jó hatással volt mindenkire. Láttam a videót, és szerintem nyugodt szívvel benevezhettek majd Websterrel. Temperamentumosan csinálja a gyakorlatokat, látszik, hogy élvezi. Utána gondlom, hogy egyikőtöket sem kell esténként álomba ringatni :) 

Ha viszont versenyezni fogtok, szinte biztosan megfordultok majd nálunk, Gyúrón is. Itt gyakran vannak versenyek, épp ezen a hétvégén is volt. Ha majd jöttök, szóljatok feltétlenül, mert megnéznénk titeket! 

Sok sikert kívánunk! 

Előzmény: Mr. Webster (62712)
Mr. Webster Creative Commons License 2014.03.03 0 0 62712

Vegulis egy mopszos facebook csoportban is erdeklodtem ezugyben, es ajanlottak egy edzot, aki nem koveteli meg a vizsgat. Budapesten a Polus mogott van egy kutyaiskola, es magan jelleggel jarunk oda heti egyszer/ketszer.
Jar meg oda egy masik mopsz (Puki), csak sajnos duci es a megfelelo suly elereseig meg lett neki tiltva a sportolas...

Egyebkent teljesen megvaltozott a viszonyunk a kutyussal, abszolut kapcsolatepito a dolog :) Ha minden jol megy, majus-junius kornyeken nevezunk amator versenyen, aztan meglatjuk addig mit sikerul elerni :)

Előzmény: zsazska (62711)
zsazska Creative Commons License 2014.03.02 0 0 62711

Hajrá Webster!  Nagyon ügyesek vagytok! :)

Ez hol van? Ide is kellett engedelmes tanfolyam? 

Előzmény: ptahbass (62710)
ptahbass Creative Commons License 2014.03.02 0 0 62710

Sziasztok!

 

Webivel mar jarunk agilityzni, itt egy tegnapi video :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uz0-2ki3QFw&feature=youtube_gdata_player

zsazska Creative Commons License 2014.03.01 0 0 62709

Húúú, de különleges színezete van. :) Nincs róla egész alakos képed? Töltsd már fel légyszi! Úgy megnézném, hogy hogy fest teljes egészében. 

Előzmény: NPETY (62708)
NPETY Creative Commons License 2014.02.28 0 0 62708

Köszönjük.

NPETY Creative Commons License 2014.02.28 0 0 62707

köszönöm

Előzmény: zsazska (62705)
Orsmors Creative Commons License 2014.02.27 0 0 62706

Sziasztok!

Mopszos akció:

www.hozdamopszod.com

zsazska Creative Commons License 2014.02.26 0 0 62705

Szia! 

 

Pl. ez: http://www.vakkanto.hu/webaruhaz/trovet/kutya/kutyatapok-markak-szerint/trovet/21623-trovet-indestinal-duck-and-potato.html

 

De ha rákeresel a gluténmentes kutyatáp kifejezésre, még vagy egy tucat más márkát is találsz, így az árakban is lehetnek különbségek. 

 

Itt van egy másik alternatíva, ami legalább olyan jó, csak olcsóbb

http://www.profpetcorporation.com/hu/pro-vet/dry-dog-food/product/ultimate

 

Vagy még érdemes kipróbálni a ezt a szintén Provet terméket, ami az esetleges mozgásszervi panaszokat és az étel hiperérzékenységet egyaránt kezeli, és az ára sokkal kedvezőbb. 

http://www.profpetcorporation.com/hu/pro-vet/dry-dog-food/product/protest

 

 

NPETY Creative Commons License 2014.02.25 0 0 62704

Szia Zsazska elég régen jártam erre és egy pici segítségre lenne szükségem , a doki  glutén mentes tápot ajánlott  nekünk de nem tudom , hogy a trovet-nek melyik tápja lenne megfelelő , ha tudtok ebben segíteni azt a csöppöm és én is megköszönnénk.

rudmi Creative Commons License 2014.02.22 0 0 62703

Köszönöm szépen Zsazska! 

Előzmény: zsazska (62702)
zsazska Creative Commons License 2014.02.21 0 0 62702

Ez a jó étvágy azt hiszem, hogy a mopszokról általánosságban mind elmondható :) 

Remélem, sikerül majd megtalálni a gyógymódot, és Rudi újra a régi lesz! Sok szerencsét kívánok hozzá. 

Előzmény: rudmi (62701)
rudmi Creative Commons License 2014.02.21 0 0 62701

Nem tudom mitől roggyant meg most ennyire ez a jószág.  :) Remélem azért összekapja magát!  A lelkem megnyugtatására jó az a forrástól számított kb. 2 perces főzés.  :) Még szerencse, hogy Rudolf mindent szívesen fogyaszt nyersen, főzve és sütve egyaránt. 

Előzmény: zsazska (62700)
zsazska Creative Commons License 2014.02.21 0 0 62700

Sajnálom, hogy egyik sem használ! Nálunk az öreg Shih-tzunak voltak régen bőrgondjai. Folyton tele lett a bőre ilyen miteszer szerű elváltozásokkal, melyekből ha kinyomtuk, bűzös, avas szagú, fekete váladék távozott. Aztán a Clorexiderm sampontól minden elmúlt. Én azóta csakis azt használom. 

 

A kutyák emésztőrendszere teljesen más, mint a miénk. Nekik nem okoznak fertőzést olyan dolgok, amik minket már rég ledöntenének. Baromfit, halat és marhát nyugodtan adhatsz nyersen. Hidd el, nem lesz semmi baja sem! 

 

 

Előzmény: rudmi (62699)
rudmi Creative Commons License 2014.02.20 0 0 62699

Szabina! 

 

Nagyon szimpatikus a doktornő az elmondásod alapján.  Ha egyszer rendbe jön a bőre Rudinak fel fogjuk keresni. Képet holnap igyekszem feltenni.

Igazi BARF nem fog nálunk sem összejönni egyrészt a csont miatt, másrészt mert félek a baktériumoktól. Tápot etetni viszont soha többet nem akarok. Amivel próbálkozom: hús ami épp egyet rottyan, nyers zöldség és gyümölcs, lazac olaj, néha hal, máj és szív. Túró, kefír, néha tojás. Fűszernek gyógynövények. Ja és kapja a Vetri-dmgt. Meglátjuk....

 

Zsazska!

 

Dermoscent most is van rajta, clorexydermen már túl vagyunk, sőt még az Allermyl samponon is. :( de azért köszi! 

zsazska Creative Commons License 2014.02.20 0 0 62698

Szia Szabina!

 

Örömmel olvasom, hogy már nincs gallért. Remélem, hogy már a kedve is visszatért, és élvezi a szabad létet! 

 

Ez a BARF diéta ez nekem is egy kissé macerásnak tűnik. Kész tudomány úgy összeállítani az étrendet, hogy az minden számukra szükséges alapanyagot tartalmazzon. Szerintem amit nyernél a réven, azt elbuknád a vámon. Úgy értem, hogy lehet, hogy szép lassan bevezetve eredményes lenne, azonban a fél életedet az alapanyagok beszerzésével tölthetnéd. Aztán meg nem is szólva a tárolásukról, hiszen ott nyers húsokról van szó, és olyan zöldségalapanyagokról, melyek egy részét el sem tudom képzelni, hogy hol szerezhetném be. 

Nálam a nagy létszám miatt ez amúgy is kivitelezhetetlen lenne, hiszen egy külön hűtőszekrényt kéne csak a kutyakaja tárolására fenntartanom, és naponta járhatnék piacra, ami mifelénk nincs is, legfeljebb minden 3. szombaton. 

Szóval én maradok a táppal való etetésnél. Nagyon nagy a kínálat a piacon, és a hypoallergén tápoktól biztosan nem lesznek tünetei egyik kutyának sem. 

 

Rudmi! Én inkább valamilyen bőrtápláló szert ajánlanék kipróbálásra, hátha az segítene. 

 

Ilyesmikre gondoltam: 

http://allati.com/allatgyogyaszati-termekek-/bor-es-szor/aptusz/aptus%C5%BD-biorion-tabletta-60db-os-5342-3.html

 

http://allati.com/allatgyogyaszati-termekek-/bor-es-szor/dermoscent/dermoscent-10kg-ig-4ampulla-/-doboz-2486-3.html

 

Valamint speciális samponnal fürdetném. Én ezt használom: 

http://allati.com/allatgyogyaszati-termekek-/bor-es-szor/clorexyderm/clorexyderm-forte-sampon-200-ml-kutyaknak-es-macskaknak-542-3.html

 

 

 

Előzmény: Boerdy (62697)
Boerdy Creative Commons License 2014.02.20 0 0 62697

Szia Rudmi!

 

 

Mi sem ismertük előtte Bárány Györgyit, de nagyon pozitív a véleményünk róla. Nemcsak szakmailag, de úgy emberileg is nagyon szimpatikus. Nagyon alapos, és szépen megcsinálta Borisz szemét. Kedden volt a varratszedés, sikerült bódítás nélkül kiszednie a damilokat. :)  16 napnyi gallérvilág után, ma délután hivatalosan is "szögre" akasztjuk!!!! :)

Jól látod, nem vették ki a ráncát. Nálunk is volt róla szó, de azt hiszem, erre is van valami technikájuk, hogy megmaradjon a ránc is, meg a szem is :)

Igen, Borisz szemén is jó nagy barna foltok vannak, viszont jó hír, hogy 3 hét múlva elkezdünk valami szemcseppes kúrát, ami eltünteti ezeket a foltokat. Azt hittem, hogy ez már visszafordíthatatlan, de nem :) 

Mi a XVII. kerületi Rákosligeti Állatorvosi Rendelőben csináltattuk és szerintem az ár attól is függ, hogy melyik helyen hogy van megállapodva a doktornő. Lehet, hogy máshol, ahol rendel, másak az árak. Nekünk 40 rugóba került a két szem, de ebben benne volt a gallér, a gyógyszerek, a másnapi kontroll, és a varratszedés ára is. Csodálkoztam is, mert más helyeken mondanak egy összeget a műtétre, aztán a többi járulékos cucc meg szépen megnöveli. De ez itt nagyon korrekt volt. Még meg is kérdeztük, mennyit fizetünk a gyógyszerekért, aztán mondták, hogy ők úgy adnak árajánlatot, hogy már belekalkulálnak mindent, tehát a pácienst nem éri meglepetés. :)

A BARF diétán régebben én is gondolkodtam, de a rendszeres csont nálam nem jön be. Meg Borisznak már nincs bűzmirigye, és akkor a csont meg nem tudom, hogy jönne ki. De ez lehet, hogy csak az én parám. Meg azt igen fokozatosan kell elkezdeni. Nálunk, korábban Borisznak mindig a füle volt begyulladva. Most lekopogom, de az Orijen úgy tűnik, bevált. Persze semmi jutalomfalat, amiben bármifajta, cukor, színezék vagy ilyesmi van (Pedigree és társai). Egyszer mi is nekikezdtünk az eliminációs diétának, de sajnos nem sikerült a 6 hetet végigvinnünk.

Nem teszel fel néhány képet Rudiról? Azt írtad korábban, hogy nem is biztos, hogy kajára allergiás. Nálunk a kutyák gyakran nyalinkolják a lábaikat, meg egymást is, én éppen ezért ecetes vízzel szoktam felmosni. Nem lehet, hogy valami hasonló dolog okozza ezt nála?

 

Üdv.

 

 

Szabina

 

 

Előzmény: rudmi (62696)
rudmi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 62696

Szia Szabina!

 

Mikor be akartam jelentkezni a Kisgergely doktornőhöz nekem is őt ajánlották helyette.

Meg vagy elégedve a munkájával? És (persze, ha nem akarsz ne válaszolj) mennyiért csinálta?

Borisznak is pigmentált volt a szaruhártyája?

Jól látom, hogy nem vették ki a teljes orráncát? (ez az, ami nekem nem volt szimpatikus).

Nálunk még mindig háttérbe szorul a szeme sajnos, mert olyan beteg a bőre még mindig, hogy soha nem fog rendbe jönni. Annyi előrelépés van csupán szem ügyben, hogy voltunk egy másik szemdokinál aki azt mondja, hogy mégis kevés a könnye is. Most 2 MÉREGDRÁGA szemcseppel próbáljuk megakadályozni a romlást. :-(

A bőrével kapcsolatban viszont szinte semmi javulás továbbra sem. Nagyon sz...ul néz ki szegény.

Most játszom a gondolattal, hogy kipróbáljuk a BARF etetést.

Bocs a sok kérdésért! Cukik a kutyik!

Előzmény: Boerdy (62692)
zsazska Creative Commons License 2014.02.10 0 0 62695

Egyem meg! Hogy ül ott? Lassan csak eltelik a 2 hét, és akkor aztán felszabadultan rohangálhat a feje után :) 

Előzmény: Boerdy (62694)
Boerdy Creative Commons License 2014.02.10 0 0 62694

Két hétig kell a gallért hordania. Kicsit befordult tőle, csak a jutalomfalatok és a kinti séták dobják fel. Mondjuk tegnap már hozta a patkányát, úgyhogy játszottunk is kicsit :) Vettünk neki ilyen újfajta gallért is, de a bika nyaka miatt e tudja szedni magáról. Azt csak szigorú felügyelet mellett hordhatja. Viszont tényleg szabadabban mozog benne. És annyi esze van, hogy a sima gallér alá is tud már nyúlni! Csak kamilláztam, amikor megláttam, min ügyködik. :)

Előzmény: zsazska (62693)
zsazska Creative Commons License 2014.02.07 0 0 62693

Szia Szabina! 

 

ÓÓÓÓ édesem! Tényleg nagyon bágyadt ezen a fotón, de remélem, azóta már jobb a kedve, és hamar eljön majd a varratszedés ideje, amikor lekerülhet az a fránya gallér is. Érdekes, hogy Cleót mennyire nem zavarta a gallér. Nem mondom, hogy nem próbálta meg elhúzni a fejét, amikor ráadtam, de mikor már fenn volt, szépen tűrte. Csókoltatom mindhármat! Puszi

Előzmény: Boerdy (62692)
Boerdy Creative Commons License 2014.02.07 0 0 62692

Szia Rudmi!

 

 

Nekünk most kedden volt Borisz szemhéjkorrekciós műtétje. A műtétet Bárány Györgyi végezte; úgy tudom, Kisgergely Judit neki adta át a szemészeti feladatokat. Előtte én is utána kérdeztem, mivel Kisgergely Judit lett volna nálunk is a favorit, de Bárány Györgyiről is csak jókat hallottam. Lényeg, hogy túl vagyunk rajta, habár nem is volt egyszerű a műtét (volt vmi komplikáció a harmadik szemhéjjal), de most már lassan a gyógyulás útjára lépünk... Habár a gallér miatt enyhén depis, ahogy az a képeken is látszik. Mondjuk ezek a képek közvetlenül a műtét után készültek, szegény, azt sem tudta, hol van.

A többiek jól vannak :) Róluk is biggyesztek képet :)

 

Szép napot mindenkinek! :)

 

 

 

Előzmény: rudmi (62669)
zsazska Creative Commons License 2014.01.29 0 0 62691

Szia!

A megfázásnak a kutyáknál is éppen olyan, kifejezett tünetei vannak, mint nálunk. 

Amiket felsoroltál, az nem erre utal. Bármi egyébtől lehet egy kutya kedvtelen. Nincs esetleg elhizlalva? 

Egy megfázott kutya köhög, tüsszög, folyik az orra, és torokfájás miatt az étvágya is alábbhagy. 

Ami nem árthat, az immunerősítő: Lehet az Vetri-DMG, Immunovet, de jó a  közönséges c-vitamin 100 is. 

 

Előzmény: sir mopi (62690)
sir mopi Creative Commons License 2014.01.29 0 0 62690

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

A mopszim aki 4 éves mostanában nagyon kedvetlen sokat alszik és nem akar sétálni annyit amennyit szokott.

Étvágya van és itthon is játszik velünk.

Arra tippelek hogy megfázott de nem akarom egyből orvoshoz vinni.Mit adhatok neki amitől esetleg elmúlik a megfázás vagy ilyenkor mi a jó neki?

Előre is köszönöm a válaszokat

zsazska Creative Commons License 2014.01.28 0 0 62689

Kedves Léna!

Mint az összes kutyafajtának, a mopszoknak is meg vannak a fajtára jellemző betegségei. A mopsznál, mint a többi, dülledt szemű fajtánál is érzékeny pont a szem, ami sajnos könnyebben sérül. A szőrhullás pedig valós félelem. Van azonban egy remek találmány, amit úgy hívnak, furminátor, és amivel ez nagyon jól karbantartható. Ezen felül a megfelelő táplálás, vitamindús étrend is segít orvosolni a bajt. 

Én azt tanácsolnám neked, hogy nézelődj a tenyészetek közt, és lehetőleg személyesen keress fel néhányat. Akkor saját szemeddel láthatod, milyenek a mopszok, hogyan viselkednek, és hogy ez neked tetszik, vagy sem. Érdemes a vásárláskor nagy hangsúlyt fektetni egy minőségi kiskutya megvételére, és akkor a későbbiekben is kevesebb problémával találhatod magad szemben. A lényeg, hogy tenyésztőt keress, és ne szaporítót! Sok szerencsét a választáshoz! 

Előzmény: Léna06 (62688)
Léna06 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 62688

Sziasztok.Szeretnék mopsz tulajdonos lenni..:) csak nagyon félek a fajtától.Segítenétek nekem,nagyon betegesek?Mennyire nagyon hullik a szőrük?Imádnivaló teremtések,de sajnos többen le akartak beszélni róla..:(

zsazska Creative Commons License 2014.01.24 0 0 62687

Nem semmi. Megértem, ha eleged lett, és remélem, hogy találsz végre olyan orvost, akiben maradéktalanul megbízhatsz! 

Előzmény: rudmi (62686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!