Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2019.01.13 0 0 527

írtam egy emailt a témában, ha nem gond.

Előzmény: Rőth Sándor (526)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.01.13 0 0 526

Ezzek rendkivul massziv nagyitok, nehez tonkretenni oket, ha nem hianyos, akkor nagy kockazatot nem vallalsz vele. 

 

Előzmény: naivkezdo (525)
naivkezdo Creative Commons License 2019.01.13 0 0 525

Ertem, koszonom.

Most eppen van egy5x7es durst elado. Irtam D94-nek, hogy esetleg vallal-e tesztelest, mert neki ilyen van/volt ahogy visszaolvastam.

De ha barki hajlando ilyesmire minden letezo eletformamban meghalalom, a mostaniban is.

Budapesten van a monstrum.

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.01.13 0 0 524

Annyiban mas a nagyitogeppel valo nagyitas, mint a satorban lakas az epitett hazhoz kepest. 
Lehet nagyitani a fenykepezogeppel is biztosan, de az csak toketlenkedes, es az sincs ingyen. Nem annyira ujkeletu dolog ez, a Linhof is gyartott nagyito feltetet a Kardan E gephez. Lehet mas tipushoz is, az E az biztos. 
Biztosan huztal mar meg csavart villas, vagy radugos kulccsal es "univarzalis" franciakulccsal. 
Arrol nem beszelve, ha belejosz a nagyitasba, es fel napot eltoltesz a laborban, a fageped megszivja magat paraval, es ugy elhangolodik a Stradivari, hogy nagykalapaccsal kell fokuszalni. 

Előzmény: naivkezdo (522)
-Minarik- Creative Commons License 2019.01.13 0 0 523

Nem jobbak. MAs. Az elv ugyanaz. Innetol toled fugg, hogy mit csinalsz. A regiek talan jobban hasznalhatoak tomegmunkahoz. Az intrepidet gondolom minden alkalommal be kell allitani, hogy azert parhuzamos legyen a munkalappal. 

Előzmény: naivkezdo (522)
naivkezdo Creative Commons License 2019.01.13 0 0 522

Szeretnék kérdezni megint egy igazán balfasz jellegűt.

Miért jobb egy bármilyen régi nagyító egy olyasmitől, mint az intrepid https://www.kickstarter.com/projects/1436129614/intrepid-4x5-enlarger-print-and-scan-35mm-120-and/description ?A régiek közül a színes szépen dob az áron, ezzel meg elvileg tudnak azt is, hogy van ez?

-Minarik- Creative Commons License 2019.01.10 0 0 521

Tegyel egy probat. 

Egy darab papirra tegyel valamit, pl egy penzermet es hagy a lampa kozeleben negyed oraig, majd hivd elo. Ha latod a lenyomatat, akkor nem jo. 

Előzmény: Sayrec (520)
Sayrec Creative Commons License 2019.01.06 0 0 520

Üdvözlet . 

Keresek szemcsenagyítót , otthoni film kidolgozáshoz . 

Az lenne még a kérdésem , hogy egy bordó üvegfólia is megteszi szinszűrőnek nagyításkor ? 

motoros68 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 519

Üdv!

Köszönöm,közben ki próbáltam pár gyújtótávolságú objektívet. Leegyszerűsítve , bizonyos mértékig egy kicsit tudom növelni a nagyítás mértékét .Meopta Opemus gépen 75/4,5 az objektív. Most egy 50/2,8 mm tettem rá. Így már tudok nagyítani A3-s méretét.

Mégegyszer köszönöm.

 

Tamás.

Előzmény: Rőth Sándor (518)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.11.09 0 0 518

Azonos magassag mellett a kep merete valtozik. 
Aznos kepmeret mellett a papir es a film tavolsaga valtozik.
Minden ugyanugy valtozik, mint fotoazas kozben.

Előzmény: motoros68 (517)
motoros68 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 517

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, és elnézést ha nekem ez nem egyértelmű. Ha a nagyító gépen más gyújtótávolságú objektívet teszek mi fog változni a vetített képen. Pl: 50mm-ről növelem vagy csökkentem.

 

 

Köszönettel várom a segítségeteket.

Tamás.

motoros68 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 516

Szia!

 

Igen van stabilizáló a kittben. Most hoztam el . Holnap megcsinálom, illetve kaptam egy V700 filmszkennert kipróbálásra. Ha hétvégén rossz idő lesz akkor elleszek velük!!!

 

Üdv ,Tamás.

Előzmény: lzs81 (515)
lzs81 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 515

Szívesen! Remélem sikerül....

A kitben egyébként ha jól emlékszem volt stabilizáló fürdő. Ha még mindig van, nem is kéne venned pluszba. Több filmre is használhatod, az nem megy tönkre olyan hamar.

Előzmény: motoros68 (514)
motoros68 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 514

Üdv! Köszönöm!

Most úgy is megyek a Syrexbe ,mert vettem egy C41-s kitett.

 

Mégegyszer köszönöm. 

Tamás.

Előzmény: lzs81 (513)
lzs81 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 513

Szia!

Veszel vagy rendelsz egy üveg ilyent:

http://www.syrex.hu/index.php?route=product/product&path=51_52_61&product_id=129

Ez a filmekhez van hívás utáni stabilizálásra. Csepptelenítő, gombaölő, stb hatása van....

 

Megfelelő mennyiségben öntesz hozzá desztillált vízhez (rajta lesz az arány), majd 10-15 percet áztatod szobahőmérsékleten a negákat benne. 

Majd pormentes helységben, szárítókötélre csípteted az egyik végét, másik végére is csipeszt teszel, amire akasztasz egy kis súlyt. pl: horgász fenekezőólom. Persze vehetsz gyári filmszárító csipeszt is. Egyszerre csak egy filmmel kezd, és nézd meg, nem-e sérül az emulzió (ráncosodik, leválik, stb).

 

 

Előzmény: motoros68 (512)
motoros68 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 512

Üdv, sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van pár ,az 1960-70. évben készült megatívom, amiket tekercs formában tárolták. Van valami mód, vagy vegyszer amivel ezeket ki lehetne "simítani". A szkeneléshez illetve a tárolás miatt. A negatív tartó papír lap, kunkorodik mint a fene!!!

 

Köszönettel Tamás.

Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.31 0 0 511

A papirhoz csomagolt tajekoztatoban benne vannak a kemenysegi beallitasok, igaz a Meopta fejek nem szerepelnek koztuk, de mindegy, mert tetszes szerint allithatod, ahogy a kep megkoveteli, nem kell fix beallitasokhoz ragaszkodni.
Valamelyik papirnal szerepel egy es ket szuros megoldas, a ket szurossel fixre lehet venni az idot. 
Azt is megheted, hogy a kep egyes teruleteit mas szurovel exponalod, lehet vele kiserletezni rogyasig.

Előzmény: tonycrow (510)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.31 0 0 510

Hétvégén kipróbáltam az új nagyítógépet.

Igazad volt Sándor, szeretni fogom...

Egy külföldi fórumon találtam táblázatot, hogy milyen beállítások kellenek az egyes grade-ekhez.

Most egyenlőre belőttem középre a kontrasztot (grade 2).

Reggel gyorsan lefotóztam nektek telefonnal egy nagyítást:

 

A héten lesz multigrade papírom, majd beszámolok.

Üdv.:Anti.

Előzmény: Rőth Sándor (505)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.29 0 0 509

Vannak problemak, amikre tobb jo megoldas letezik. mosoly

Előzmény: Rollei (508)
Rollei Creative Commons License 2018.07.29 0 0 508

Panel fürdőszobában nagyítgattam, már ameddig csináltam. Akármennyire is takarítottam, mindig volt szálló szösz, leginkább azért, mert folyamatosan húzta a levegőt a lakásból a szellőztető rendszer. Próbáltam a körtepumpát, meg pumpás ecsetet is, de érzésem szerint azzal inkább csak kavartam a levegőt. Végül is a nagyon puha ecsetnél maradtam, súrló fényben megnéztem a negatív felületét, néhány suhintás, és rögtön be a nagyítógépbe. A sűrített levegős úri huncutságokig már nem jutottam el.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (507)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.29 0 0 507

Nekem a palackozott suritett levegos fujkalas nagyon bevalt, mindenre, a negativtol a szenzonzoron at az objektivig, de akar a szemuvegig. A papaszemet mosogatoszeres folyovizes tisztitas utan suritett levegovel lecsapatom. 

Előzmény: Rollei (506)
Rollei Creative Commons License 2018.07.29 0 0 506

Akkor gyakorlatilag készen is vagy a laborral. Ha rám hallgatsz, akkor gyorsan kicseréled az eredeti üveges tartót valamelyik maszkosra. Nagyot lendít az ember életminőségén, ha nem hat, hanem csak két felületet kell szöszmentesíteni. Ja, és egy nagyon puha ecsetet sem árt beszerezni, sokkal praktikusabb, mint a fújkálás, ne adj' isten szájjal.

Előzmény: tonycrow (502)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.28 0 0 505

Előzmény: tonycrow (502)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.28 0 0 504

Jófogás, vatera....

Előzmény: naivkezdo (503)
naivkezdo Creative Commons License 2018.07.28 0 0 503

Hol veszel ilyesmiket?

Előzmény: tonycrow (502)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.28 0 0 502

Jelentem, megvan a gép.

Szuper állapotban, gyári talpával. Van hozzá két darab bontatlan tartalék keverődoboz, plusz üveg nélküli negatívtartók 24*36, 6*6, 6*7 és 6,5*9,5. Szintén gyári csomagolásban.

De aminek legjobban örülök, hogy sikerült megalkudni egy Jobotronic 2000 fénymérős exponálóórára is.

Üdv:Anti.

Előzmény: Rőth Sándor (501)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.25 0 0 501

Grat. Szeretni fogod. A szines fejhez tartozik egy tapegyseg, az legyen meg. Lehet kapni hozza uveg nelkuli negativtartokat, filleres, de hasznos alkatresz. A keverodoboz, vagy kamra egy hungarocell doboz, nem emlekszem, hogy cserelgettem volna, de lehet eleve a legnagyobb filmhez valo volt benne.

Előzmény: tonycrow (500)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.25 0 0 500

Megtörtént.

Hétvégén megyek érte. Color3 fej van rajta.

Még annyi, hogy a képeken nem látszik, hogy lenne hozzá többféle keverőkamra (ez a neve?).

De ezeket úgy látom lehet még találni bontatlan dobozban is sok helyen.

 

Üdv.:Anti.

 

Előzmény: Rőth Sándor (499)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.25 0 0 499

Vedd meg! A szorot meg mondd le. Hasznaltam Magnifax 3a-t, es negyest szines fejjel, mindketto jo, de a negyes kulonosen. 

Előzmény: tonycrow (498)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.25 0 0 498

Rendeltem szűrőkészletet és multigrade papírt.

Jövőhéten jelentkezem az eredménnyel.

Köszönöm az eddigi segítségeteket.

 

UI:most találtam Magnifax 4-et szines fejjel a szűrők árának feléért.....

 

Üdv.:Anti.

Előzmény: Rőth Sándor (497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!