Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3571
Kíváncsi vagyok, mikor cseréli le a matáv a csúcstechnológia optikai kábelt rézre, hogy lehessen ADSL :-)
Arra pedig, amit írsz, megoldás a kapcsolatszakítás X adatforgalom nélküli idő után.
Tényleg, miért véded ennyire? Ottani fejes vagy, vagy a vagyonodat matáv-részvényekben tartod, vagy mi?
Előzmény: HelpDesk (3555)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3570
"És mondtam már korábban, én már nagyon régen vártam a megszüntetését!"

Jaja. Ez a Fidesz kormány tán egyetlen érdeme. Nem engedte oszt kész.

Egyébként ez a veszteség kb. olyan lehet, mint a gáz üzletág vesztesége. Miszerint az elmaradt feltételezett nyereség a veszteség.

Előzmény: HelpDesk (3565)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3569
"De hidd el, én láttam központok forgalmi statisztikáit, és te kuriózum vagy! :-)"

És a forgalmi statisztikák azt mutatták, hogy az a fránya netező nincs is a gép előtt, csak fogyasztja a sávszélességet és az áramot? :-) Netkamera, vagy mi? :-)
Azért érdekes, mert a legtöbb szolgáltató bontja a vonalat, ha nincs forgalom. Azt pedig simán el tudom képzelni, hogy nem nagy forgalmat bonyolít valaki, csak csetel.

"Amit írtál, az valóban gáz, engem érdekelne, hogy milyen forrásból származnak ezek az infok, és ennek van-e valami nyoma. (Rögzített beszélgetés, levél, stb.)"

Mint írtam, sajnos a nekem írt levelet kidobtam. Abból az derült ki, hogy lehet ADSL, addig a MATÁV szemszögéből úgy tűnhetett, hogy rajtuk keresztül akarok ADSL-t, hiszen az ő honlapján jelentkeztem. (Azóta is kaparom a falat, hogy kidobtam a levelet, de nem gondoltam, hhogy egyszer még kellhet. Én naív.)
Amikor meg más szolgáltatón keresztül próbáltam, akkor nem lehetett.

Liberálmenseviknek meg leírták. Kérd meg, hogy beszéljen neked róla.

Előzmény: HelpDesk (3564)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3568
Ismét egy "szakértő". :-)))
Előzmény: simson (3566)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3567
Előszöris a minősítéses dolog általánosságról szólt, javaslom fusd át az első ezzel kapcsolatos szösszentemet, mert abban én nem kapcsoltam a csomaghoz a minősítést, te tetted ezt a későbbiekben.
Szerintem meg nem akasztja meg. Csak visszaveti a neten töltött órák számát. Ez nem megtorpanást jelent, hanem egy értékrend-változást. Na mindegy.
Amúgy hidd el, a Matáv jobban tudja, mi a jó neki hosszútávon! :-)))
Előzmény: FatMo (3563)
simson Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3566
A Matáv-nak pedig nem veszteséges a Mindenkinek csomag. Csak akkor, ha a részben elmaradt nyereséget annak nevezzük. Mert itt erről van szó. A Matáv keresett ezen a csomagon havonta 40.000 x 4.000 Ft-ot, azaz 160.000.000 Ft-ot. Ha az vesszük, hogy minden előfizető napi 5 órát használta, akkor percdíjból ennyit szedett volna be a kedvezményes időszakban: 5 x 60 x 3,25 x 30 x 40.000 azaz 29250 Ft 1.170.000.000. Tehát kb. 8-szor akkora lett volna percdíjból a bevétele egy hőnapban, mint az átalánydíjból.
Nos, ez a nagyjából 1.000.000.000 (gy.k.: egymilliárd) Ft. a látszólagos vesztesége. Havonta ennyi pénzért én is sírnék.
Vajon mennyi lehet a tényleges költségük?
Tessék közzétenni a pontos adatokat, ez nem üzleti titok, ha állami támogatást igényelnek rá.
Miért nem korlátozzák a kedvezményt egy behívószámra?
Ezt az oldalt mindenkinek ajánlom, sok jó ötlet van a mai magyar internetvalósággal kapcsolatban!
EUROASTRA

HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3565
Az az igazság, hogy picit zavar az a kép, amelyet a legtöbb ember demagógiák, mesék, és információhiány alapján épített fel magában.

És mondtam már korábban, én már nagyon régen vártam a megszüntetését!

Előzmény: morczogó (3562)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3564
Igen, valóban pazarló voltam, de csak azért, mert túl könnyű volt, egyébként valószínűleg most is az lennék, ha nem kábel lenne. ;-)))) De hidd el, én láttam központok forgalmi statisztikáit, és te kuriózum vagy! :-)

Engem sem vigasztalna.
Amit írtál, az valóban gáz, engem érdekelne, hogy milyen forrásból származnak ezek az infok, és ennek van-e valami nyoma. (Rögzített beszélgetés, levél, stb.)

Előzmény: morczogó (3559)
FatMo Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3563
Elöször is szögezzük le: összevissza beszélsz! Egyszer leminősíti, másszor nem! Ha nem akkor mást rángatsz elő a kalapból! Szerintem te magyarázod a bizonyítványod de ez végülis mellékes tény. Viszont! Ez az "apróság "nyilvánvalóan megakasztja az ország fejlődését! Biztos vagyok benne, hogy ez a Matávnak sem lesz jó hosszútávon. Biztos vagyok benne, hogy nem is olyan sok idő múlva megszűnik a matáv továbbra is fennálló undorító monopóliuma. Akkor majd leminősíti a Moody's. És azt már cseszhetitek!
Előzmény: HelpDesk (3557)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3562
Hát én se értem, minek véded? Persze, ha onnan kapod a "rengeteg" fizetésed, akkor talán-talán. De annyiért érdemes? :-)
Előzmény: HelpDesk (3560)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3561
Ha a koncesszió a szabadverseny része, akkor a polgári tiltakozás és ennek nyomán az állami beavatkozás még inkább. Én valójában a miniszetről elvártam volna, hogy amolyan fideszes módra fektesse le a MATÁV-ot. De úgy tűnik gyenge, mint a harmat.
Előzmény: HelpDesk (3558)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3560
Csak tudnám, hogy mit hősködök itt, ahelyett, hogy mennék már kocsmázni! :-)))))
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3559
"Én magamról tudom, hogy amíg ezt használtam, felléptem este 6-kor, majd automatikusan reggel hétkor le, még akkor is, ha épp nem neteztem csak monduk fél órát. Ez nem más, mint a rendelkezésekre álló erőforrások pazarlásának pontos közgazdaságtani definíciója.

Rendben, tudjuk már, hogy te ilyen hú de pazarló vagy, amit egyébként most elítélsz.
Én viszont éppen ellenkezőleg! Csak addig vltam fent, amíg használtam. Igaz, napközben is felmentem, így lett a telefonszámlám havi 12-13000 Ft körül. Ezért is nem lenne gond átálni ADSL-re.

"ADSL: Nincs egy éves a bevezetése. Egy új technológia elterjesztése nem két nap, lásd ISDN, nagyjából mostanra jutottunk el odáig, hogy a legtöbb helyen megy. Ennek ellenére az ADSL-nél két évre tervezik a 70%-os lefedettséget."

Sajnálom, engem nem vígasztal.
Másrészt pedig, ha az Axelerónál nyomultam volna, már lenne ADSL-em. Lásd korábbi levél.
Libermensevik aztaltárs azt is leírta, hogy neki konkrétan megmondták, hogy akkor lesz ADSL, ha az Axeleróhoz megy.

Előzmény: HelpDesk (3555)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3558
Akkor még nem nagyon voltam képben. :-))))))))))

Igen, a Matáv ezzel a szerződéssel garantálta a befektetőinek, hogy valóban érdemes idetolni a suskát. A koncesszió ugyanúgy a kapitalizmus része, mint a szabadverseny.

Előzmény: morczogó (3556)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3557
Akkor nézzük egy kicsit részleteiben a dolgokat: A Matáv profitja az nem a "Matávé", hanem egy leányvállalatokból, divíziókból, azaz önnálló gazdasági egységekből álló komplex. A Moody's ezért valóban nem fogja leminősíteni. De a divíziókkal kapcsolatban vannak elvárások a "nagymatávnak". Vannak kitűzött célok, amelyek önálló gazdálkodással kell elérni, és itt nem az maga az egésznek a profitja volt kérdéses, hanem a divízióé.
És ha én azt látom, hogy a "nagymatáv" enged egy ilyen kis "apróságnak", akkor igenis az én befektetői bizalmam fog meginogni.
Előzmény: FatMo (3554)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3556
"És ha tetszik, ha nem, kapitalizmus van, és addig ez így fog működni!"

ó, hát teccet volna ezt kiabálni akkor, amikor törvényben biztosították a MATÁV-nak a monopóliumot, mert így hiteltelen ám ez a hivatkozás! Ez még ugye akkor volt, mikor boldog boldoogtalan jött volna ide informatikába és távközlésbe fektetni.

Előzmény: HelpDesk (3553)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3555
Nem hiszed el, pedig így van, mégha a veszteséget nem is kézzelfogható értékmérőként definiáljuk. (Pedig pénzben is az.) Én magamról tudom, hogy amíg ezt használtam, felléptem este 6-kor, majd automatikusan reggel hétkor le, még akkor is, ha épp nem neteztem csak monduk fél órát. Ez nem más, mint a rendelkezésekre álló erőforrások pazarlásának pontos közgazdaságtani definíciója.
ADSL: Nincs egy éves a bevezetése. Egy új technológia elterjesztése nem két nap, lásd ISDN, nagyjából mostanra jutottunk el odáig, hogy a legtöbb helyen megy. Ennek ellenére az ADSL-nél két évre tervezik a 70%-os lefedettséget.
Előzmény: Törölt nick (3546)
FatMo Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3554
A matáv eddig is kurva sok profitot termelt! A Moody's soha nem minősítette volna le, mert nem szünteti be a kedvezményeket! Ezt te is tudod! Ja és abban azért ne bízz, hogy ez mindig ez lesz. Én ezért még elhiszem, hogy hosszútávon az a kormány célja, hogy törvényi beavatkozással érje l
el az átalánydíjat!
Előzmény: HelpDesk (3553)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3553
Én meg nem akarok durva lenni, de szarok arra, hogy te netezni akarsz, hogyha nekem a Matáv nem produkál kellő profitot, akkor én elviszem a pénzemet más cégekbe, az részvények árfolyama csökkenni fog, a Moody's leminősíti a céget hirtelen vissza kell fizetni néhányszázmillárd forint hitelt, így csökkenteni kell az eszközállományt, és pont a szomszédotokban lévő AXE központot fogják eladni, így rávágnak PCM-re, és lesheted az internetet, márha épp van szabad kapacitás.
A Matáv nekem profitot termeljen, jótékonykodjon az állam! És ha tetszik, ha nem, kapitalizmus van, és addig ez így fog működni!
Előzmény: Törölt nick (3547)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3552
Én viszont MATÁV-val soha többet semmit. Undorító és gusztustalan üzletpolitikát folytat, ehhez nem adok egy fillért sem.
Amíg tart a telefonvonalam felmondás után, addig használom, utána könyvtár.
Vagy ha hoz ide valaki valamit a MATÁV-on kívl, akkor majd az lehet, de MATÁV nem.
Előzmény: attus (3551)
attus Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3551
Én azt mondom, nem kéne megszüntetni a telefonvonalakat. Mert szerintem rövidesen igen erősen meg fog indulni az ADSL fejlesztése (a Matáv is rá fog jönni, hogy hirtelen több tízezer internetezőt veszít el, akik jelentős részét amott visszanyerheti), ahhoz pedig előfeltétel a meglévő vezetékes telefonvonal. Én is csak ezért tartom meg. Nálunk (Törökbálint) már most reklámozzák az ADSL-t és a kábelnetet is, a Mindenkinek eltörlése nélkül tutira még néhány évig szó sem lehetne róla.
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3550
Itt és most nem az a kérdés, hogy mit kellett volna tennie a MATÁV-nak, hanem hogy a miniszternek mit kellett volna tennie.

De ha már kérdezted, elmondom.

Tavaly augusztusban a TvNet egy reklámjára reagálva kértem náluk az ADSL-t. Befizettem a telepítés díját.
MATÁV jeletkezik, megbeszéljük az időpontot, hogy jönnek szerelni. Augusztus vége felé járunk.
Az egyeztetett időpont előtt 10 perccel (közben eltelt vagy 1 hét) csörög a telefon. Sajnos nem tudják megoldani technikailag. Kérdezem, mikor lehet? Azt ők nem tudják és leráz. TvNettől pénz visszakap.
Szeptemberben elején megtudom, hogy a MATÁV honlapján van egy ADSL térkép, s mit ad Isten lehet jelentkezni előzetesen. Nosza, mél ment. Levél jött, sajnos még nem, de amikor lesz, akkor egyből jön a levél.
December.
Jön egy levél a MATÁV-tól, hogy örömmel közlik, lehet ADSL, keressem meg partner szolgáltatóját. Karácsony, user pénzből éppen kifut, levél kidob.
User internet szolgáltatója hihetetlen kedvezményt ad kedves userének és az első 20 jelentkezőnek elengedi a telepítés díját. User éppen véletelenül éjjel 1/2 3-kor nem tudott aludni, így letölti leveleit és mindjárt felébred a kínálkozó alkalom láttán. Hurrá! Levél elment, jelentkezik, gondolva, a MATÁV technikai probléma kiküszöbölésre került.
Usernek szolgáltató vissza: MATÁV aszondja nem kóser a dolog. User telefonál ide, oda, vissza, meg oda, meg nem tudja hol tart. Lényeg, szó sem lehet ADSL-ről.
Ezután user olvassa, hogy a Mindenkinek csomag megszűnik.
User elhatározza, hogy a telefonja is megszűnik, elég a mobil, netezni meg könyvtárból fog ingyen.

Szóval, hogy mit kellett volna? Idehozni az ADSL-t.

Előzmény: HelpDesk (3545)
FatMo Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3549
Ezt komolyan kérdezed? A matávnak, mint a legnagyobb profitot termelő Közép-Európai cégnek meg kellett volna hagyni a mindenkineket és a 150 Ft-os kedvezményt (esetleg az ésszerűség határain belül meg is emelhette volna)! Ezzel hozzájárulhatott volna (ahogy ezt megtette amikor bevezette a kedvezményeket!) ahhoz, hogy ne visszafelé robogjunk az időben. Igenis egy ekkora cégnek ezt meg kellett volna tennie. Nem pedig, aljas módon a kormányváltas köztes időszaka körüli zűrzavart kihasználva bejelentenie a kedvezmények megszünését. Kiváncsi lennék, hogy magyarázná meg ezt György Péter, Simó és Nádori. Biztos vagyok benne, ha ők nem lennének Matáv közeliek, akkor felháborodottan írnák a publicisztikáikat. Abban is biztos vagyok, hogy van egy jól kitalált magyarázatuk.
Egyébként az is minősiti a matávot és anna vezérét, hogy annak idején letiltották az RTL hiradójából (aminek ugye résztulajdonosa), hogy beszámoljanak a Netért tüntetésről.
A matáv elmehet a picsába!

Én egyébként chellos vagyok, tehát nem függök a matávtól, ennek ellenére felháborít a dolog!

Előzmény: HelpDesk (3545)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3546
Melyiket? Az 5000 Ft-ot, vagy a 8-at, MELYIKET?
Valaki végzett egy reprezentatív piackutatást? Mondjuk a matáv????? Vagy csak dobálózik az adatokkal?
A "miért nem lehet elfogadni..." kérdésedre meg az a válasz, hogy egyrészt nem hisszük el, hogy a Mindenkienk csomag veszteséges (a cinikus értelmezés szerint az, persze), másrészt meg, mint azt már írtam, valaminek a megvonása sokkal nagyobb felháborodást vált ki, mint a meg sem léte. Gondold csak el a történelem nagyobb forradalmait, miért törtek ki.
És undorító, ahogy a matáv az ADSL-lel dobálózik. Csak egy példa Angyalföld, ami Bpest közepe, nem a préri, mégse lehet ADSL-t kiépíteni. De ilyen példa sok van. Mégis arcátlanul hivatkoznak rá.
Tudod, egyik dolog a kedvezmények visszavonása. Azt még lenyelné az ember, ha muszáj... De a mellé adott, az embereket abszolút hülyének néző körítés, az rátesz egy akkora lapáttal, hogy a kettő együtt már sok.
Előzmény: HelpDesk (3543)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3545
Tehát akkor szerinted mit kellett volna tennie a Matávnak?
Előzmény: morczogó (3544)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3544
Ki a fene állította, hogy nem a piaci viszonyok diktálták? A piaci helyzet a MATÁV monopóliuma és a Deutsche Telekom veszteségei.

Hogy ki mit fizetne meg az 1 dolog. Hogy pedig nekem mibe kerülne, ha akkor akarnék internetezni, mint eddig megtehettem bármikor átalánydíjban egy másik. Én azt számoltam.

Előzmény: HelpDesk (3543)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3543
Józan paraszti ésszel végiggondolva, vajon hányan fizetnék meg közülünk azt a havi öszeget, amit itt számoltatok? Kétlem, hogy a kétharmad. :-)
Amúgy pedig úgy szeretem, hogy mindenki bennfektes és szakértő a témában. Egyszerre jogász, közgazdász és matematikus.
Vajon miért nem lehet azt elfogadni, hogy ezt a lépést a piaci viszonyok diktálták, és már nem most, hanem kb. másfél éve!
Előzmény: Törölt nick (3539)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3542
Nem tudom menyire lenne etikus azután, hogy jeleztem a címzetteknek, hova küldöm még el.
Előzmény: FatMo (3541)
FatMo Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3541
Többieknek nem küldöd el?
Előzmény: morczogó (3540)
morczogó Creative Commons License 2002.06.29 0 0 3540
Igaz, de reggel olvastam cikket és felháborodtam. Így Szabó Brigitta lett a címzett.
Előzmény: FatMo (3538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!