Keresés

Részletes keresés

LPX-424 Creative Commons License 2022.09.16 0 5 410939

K.J. teljesem maga alatt,nem működik a Fiba honlap,meccs statiszkiája ,és így meg van halva...

Nincs mondanivalója,bús szegény!

Dra.Pet. Creative Commons License 2022.09.16 0 4 410938

Azt mondja Jenő, hogy ö nem emlékszik ilyenre, hogy ekkora különbség lett volna két csapat között. Pedig ő maga közvetítette amikor a franciák lesimáztak m8nket VB selejtezőn. Amikor a harmadik negyedben 3 db pontot sikerült dobnunk.

Madisonovic Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410937

Sima francia győzelmet vártam, de azt azért nem, hogy ennyire sima lesz és ilyen gyorsan eldől.

dontay Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410936

Jenő csúcsformában.

divaoni01 Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410935

Úgy tűnik a lengyelek rendesen megünnepelték a Doncicék elleni bravúrt. 

Sarq_ Creative Commons License 2022.09.16 0 0 410934

Abból még az akadémiákra elkúrt tao is kijönne.

Előzmény: JPoole (410933)
JPoole Creative Commons License 2022.09.16 0 5 410933

Akkora, hogy ha 100 forintot tennél rá és bejönne, akkor vissza tudnád fizetni az ország teljes államadósságát.

Előzmény: beetee (410932)
beetee Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410932

Ennek mennyi az oddssza?

Előzmény: Sarq_ (410931)
Sarq_ Creative Commons License 2022.09.16 0 2 410931

Majd csak nézzél, amikor jövőre feljutnak és 2025-ben légiós nélkül nyerik az A-csoportot :))

Előzmény: JPoole (410930)
JPoole Creative Commons License 2022.09.16 0 3 410930

Szinte szó szerint mindenben. :)

Pl. hozzáállásban. Hogy még a kiemelt akadémián is az akcelerált gyerekekre építenek.

Pl. technikában. Akár dobás, akár labdavezetés, akár passzkészség.

Egyben viszont kurvaerős és nincs elmaradva a Stellától a Rátgéber Akadémia (és László).

Úgy marketingeli a milliárdokból összehozott szart, mintha belga csoki lenne.

(És mielőtt bárki megtalál emiatt.

Igen, a fehérvári utánpótlás is minden évben kb. ekkora zakót kap az olaszoktól, spanyoloktól, de szerényebb anyagi lehetőségekkel (nem azt mondom rossz, de ott az EMMI minden Alba utánpótlás plakáton) és szerényebb hozzáállással, mint az "utánpótlás zászlóshajó".)

Előzmény: szhely11 (410928)
Madisonovic Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410929

A bemásolt szövegrészletet olvasva azt gondoltam, hogy a vége egy tisztességes, 8-10 pontos bukó lett, aztán most látom, hogy majdnem 20 lett közte.

Előzmény: szhely11 (410928)
szhely11 Creative Commons License 2022.09.16 -2 1 410928

"Ezt követően az NKA Pécs találkozott a Stellazzurra Rómával, s a házigazdák hatalmas szívvel és akarattal ellensúlyozták az ellenfél fizikai fölényét, ám végül felülkerekedtek a kiváló olaszok."

Mi lenne ha valaki megkérdezné, hogy elméletileg 4 év kosárlabdázás alatt, bár ugye a kenguru és gyermek korosztályt előkészítőnek tekinti mindenki (lehet ez a hiba), hogy lehet az, hogy már a kiemelt tejben vajban fürdetett akadémia is el van maradva. Nem láttam a meccset, de nem tudom miben (vagy miben nem) vagyunk elmaradva már most, de megdöbbentő hogy évről évre korosztályról korosztályra ugyanazt a hibát követjük el, nem változtatunk és meg tudunk lepődni...

Sarq_ Creative Commons License 2022.09.16 0 1 410927

Nem hiszem, hogy a németekben bármekkora lelkiismeret furdalás lenne a 93-as EB arannyal kapcsolatban :).

Amúgy összevetve a mostani EB-vel, igen érdekes jelenség, hogy 93-ban a németek negyeddöntőjét 4000, az elődöntőt 7500 néző előtt rendezték Münchenben, csak a döntőre jött össze a teltház (közel 11 ezer néző). Igaz, a mostanihoz képest nagyon underdog volt még az akkori csapat. Viszont kegyetlen küzdők voltak, a negyeddöntőt hosszabbításban, az elődöntőt 3, a döntőt 1 ponttal nyerték. És hogy mennyire más volt még a kosárlabda: a három meccs mindegyikén bőven 80 dobott pont alatt maradtak.

Előzmény: káBell (410923)
Willie_3 Creative Commons License 2022.09.16 0 4 410926

Mi az, hogy fújható volt? Az egy teljesen tankönyvi fault volt, amit be kell fújni az első es az utolsó másodpercben is. Ha nem fújják be akkor a nemetek joggal panaszkodhattak volna, hogy elvettek tőlük a győzelmet.

Madisonovic Creative Commons License 2022.09.16 0 0 410925

Szörnyű, amit a franciák művelnek. Egy esélyestől nehezen elfogadhatóak azok az 5-6 perces periódusok, amikor támadásban és védekezésben is totálisan szétesnek.

Előzmény: realfan (410918)
Tropea Creative Commons License 2022.09.16 0 0 410924

Köszi, megnéztem 29 év után először. Arra jól emlékeztem, hogy két pontos hátrányuk volt a németeknek, és 3 pontot szereztek az utolsó másodpercekben. A lényegen abban a tekintetben nem változtat, hogy a 2+1 kombinációhoz is kötélidegre volt szükség.

káBell Creative Commons License 2022.09.15 -1 0 410923

Bocs, de a németek 1993-ban "utolsó másodperces" plusz eggyel nyertek.

https://youtu.be/pqkCfquJ8v4?t=226

Amiről meg az a véleményem, még ha fújható is, hazai pályán senki ne nyerjen így semmilyen tornát.

Előzmény: Tropea (410922)
Tropea Creative Commons License 2022.09.15 -1 0 410922

Úgy látom, nem értjük egymást. Az olasz sport sikerekben gazdag, de ettől még igaz, hogy többségében nehezen bírják a véghajrával járó feszültséget. Lehet hozni ellenpéldát, de a teljes statisztikát kell nézni. A németek fociban kb. 90 %-ban nyerték meg a büntetőpárbajaikat, míg az olaszok úgy 40 %-ban.A németek Stielike 1982-es hibája után, amikor egyébként győztek szétlövésben, 2016-ig nem hibáztak el egyetlen tizenegyest sem szétlövésben (ekkor is megverték éppen az olaszokat). Zsinórban több mint 20 büntetőt bevágtak.

Hogy maradjunk a kosárlabdánál, nem tudom, emlékszik-e valaki az 1993-as Eb-re, amikor a hazai pályán játszó, egyébként nem az elithez tartozó németek úgy nyertek a döntőben , hogy az utolsó másodpercekben 2 pontos hátrányban voltak az oroszokkal szemben, és a német játékos elvállalta a 3 pontos dobást, sikerrel. 

Ez nem származás, hanem szocializáció kérdése. 

Előzmény: ementálib (410917)
Marci14 Creative Commons License 2022.09.15 0 0 410921

A fenti kommenttel egyetértve, gondolom az sem túl szerencsés, hogy ezeknek az országoknak brutálisan fogy a lakosságuk, kevés gyerek születik, egyre kisebb a merítési lehetőség, miközben a többi csapatspor is szépen szívja fel a tehetségeket. Igazából az volt a szürreális, és erőn felüli ahogy eddig teljesítettek gyakorlatilag az összes csapatsportágban. 

Ugyanez a litván kosárlabádra is igaz, náluk is elég látványosan elkezdett visszaesni a teljesítmény, de nem is elvárható egy 2.7 milliós országtól, hogy a világ második legnépszerűbb labdajátékában a világ élmezőnyben legyenek tartósan. 

Előzmény: Demetrius#8 (410919)
realfan Creative Commons License 2022.09.15 0 0 410920

Szerintem eltérő okok vannak. A horvátoknál tényleg mintha látszanának egyetemes problémák, a szlovéneket igazából egy extra hátvédpáros húzza, míg a szerbeknél magával a válogatottal, mint csapattal van gond. Bőven meglenne az emberanyaguk ahhoz, hogy megnyerjék az Európa-bajnokságot: a fogadóirodáknál nagyon simán a legkisebb oddsot rájuk adták először, aztán már a rajt előtt is folyamatosan nőtt a szorzójuk. Azért náluk ilyen-olyan okok miatt olyan játékosok maradtak ki, mint Petrusev, Bogdanovics, Teodosics, Bjelica, Pokusevski... Ez az öt játékos szerintem csere nélkül lehozna egy lengyelek elleni meccset győztesen...

Ami mértékadó, hogy már egy ideje évente "csak" 2 délszlávot draftolnak az NBA-be, amiből általában 1 aztán vagy nem is kerül pályára a tengerentúlon (esetleg nem is akar) vagy epizód szereplő lesz. Ezt a számot a franciák (ha van afroamerikai jelző, erre miért nincs valami elfogadható? afroeurópai?) egyedül überelik és a következő 1/1-et is ők fogják adni.

Előzmény: Demetrius#8 (410919)
Demetrius#8 Creative Commons License 2022.09.15 0 0 410919

Nekem meg az jutott eszembe, hogy a 8 közé egy kosárlabda EB-n csak egy ex-Jugoszláv csapat jutott be. Nyilván egyesével végig lehetne nézni ennek az okait, de azért halkan felmerül, hogy komoly pénzek nélkül meddig lehet ezt olyan magas szinten űzni, ahogy az az elmúlt 30 évben működött. Persze az utánpótlás-nevelésük biztos továbbra is jó, de Európa szépen elmenni látszik mellettük (is). És mit ad isten, a 8 közé pont a gazdaságilag legerősebb Szlovénia verekedte be magát.

Nyilván örülnék neki, ha "csak" olyan erős válogatottunk lenne, mint a szerb vagy a horvát, de ettől még kíváncsi vagyok, ez mennyire lehet tendencia a jövőben.

Előzmény: realfan (410918)
realfan Creative Commons License 2022.09.15 0 2 410918

Egyértelmű, hogy meglepetés a lengyelek szereplése, de azért a Slaughter - Sokolowski - Ponitka trió eléggé rendben van. Illetve talán beszédes az is, hogy van egy (fiba honlapján 208-nak, más forrásoknál 213-nak írt) centerük, aki a francia bajnokságban (Benke csapatánál) 18 percet, 6.7 pontot és 4.3 pattanót átlagolt - és az eddigi 7 meccsen összesen küldték be 48 percre, amiből 17 az előre feladott szerbek elleni meccsen volt, tegnap másodpercek jutottak neki. A magyar válogatottban 25 percet kapna.

Ugyanakkor a meglepetések kapcsán szerintem inkább a vert seregek a "felelősek". A szerbek az elmúlt években nagyon sokszor bukdácsoltak, úgy, hogy náluk azért a második vonal se kutya és évek óta balhé van náluk a válogatott aktuális szereplései miatt. A szlovének rohadtul hullámoznak, a júliusi svédországi vagy az augusztusi müncheni vb-selejtezők már mutattak valamit abból, hogy nincsenek elegen ahhoz, hogy tolják végig padlógázzal, ráadásul ők konzekvensen pihennek hátul a nagy tornákon is, most ezt nem tudták elől kellően kompenzálni; az erő- és koncentráció beosztás a "halálcsoportban" végül működött, de talán a belga - lengyel párost se vették komolyabban a bosnyákoknál. A görögöknél azért volt pár sérülés, így még inkább elmentek a Jannisz one man show felé, eddig még egy tornán se jött be. Nálam a keretek alapján amúgy abszolút a franciák voltak az Eb legnagyobb esélyesei, de annak ellenére, hogy még életben vannak, szerintem az ő szereplésük is csalódás, irtózatos szerencséjük volt eddig. A németek hozzák a kellemes meglepetést, ott is volt pár sérülés, de nagyon rendben vannak, miközben gondolom Spanyolországban csitulnak a honosítást ellenző hangok meccsről meccsre.

Előzmény: Pick and Roll (410916)
ementálib Creative Commons License 2022.09.15 0 1 410917

nem tisztem meg érdekem a digókat védeni,de ez azért ez kissé sztereotipra  sikeredett.

2006 ugrott be kapásból ellenpéldaként,ahol az elődöntőben hosszabbításban gyűrték a németeket,majd emlékezhetünk a döntőre.

Vagy egy futball vébé cím hibahatáron belül van,és csak a szabályodat erősíti?:D 

Előzmény: Tropea (410903)
Pick and Roll Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410916

Megvan a legnagyobb meglepetés.

A lengyelek kétszer is megnyerték ezt a meccset. Nem semmi. Tobeyt nem nagyon tudták kihasználni a szlovénok, kíváncsi vagyok, hogy Gobert is erre a sorsa jut-e legközelebb.

Mi a lengyelek titka? Úgy látom ők még annyira sem játszanak komoly csapatokban, mint a belgák például.

Madisonovic Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410915

Ennyi.

Előzmény: peli_w (410910)
Feffo Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410914

Itt a végén a lengyel direkt beütötte a faultot, hogy ne legyen tripla, erre elengedték. Megérdemelték a szlovének, kétszer kényelmeskedték el a meccset. Doncic sem a jobbik arcát mutatta meg ma.

beetee Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410913

jv-k nagyon haza akartak menni.

szerintem elég sokáig pihenni fognak.

beetee Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410912

kosár után az egész alapvonalról bárhonnan be lehet dobni... alig használják ki..

Madisonovic Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410911

Ponitka nagy gyilkos.

peli_w Creative Commons License 2022.09.14 0 0 410910

Szlovenoknak szurkoltam, de aki ennyire lenezi az ellenfelet az megerdemli..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!