Keresés

Részletes keresés

N0va Creative Commons License 2017.06.05 0 0 64380

Sziasztok!

 

Még új vagyok az orchideák világában ezért egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Az egyik lepkém levirágzott úgy 2 hónapja. 2 virágszára volt/van és a mai napig szép zöldek, de bújik a következő :)

A kérdésem az, hogy vissza kell a vágnom a 2 egészségeset vagy várjak hátha történik velük valami?!

kemorgo Creative Commons License 2017.06.05 0 0 64379

Gyönyörűségesek.

Az Anna Green csodálatos, és a Cattleya tetszik még nagyon.

 

Nálam most egy kicsit eltolódott a hangsúly a rózsaszín felé :D

 

 A rózsaszín különböző árnyalatai :D

Sajnos, nagyon rosszak a fényviszonyok, borongós idő van errefelé, de esni, sajnos nem esik.

 

Mióta ezt a tápot használom, nagyon intenzívek a színek.

 

A kis bolond csak nem akar leállni. Neveli a negyedik virágszárat, és tolja a többin ki a további bimbókat. Két hónapja egy virág nem száradt le róla.

 

Amúgy, megfigyelésem szerint a nagyobb virágúak hamarabb elvirágzanak, az apróbbak tartósabbak. Szerintetek?

 

Viszont, hogy ne csak sikertörténet legyen, vagy egy, ami valahogy nem az igazi. Hetek óta kb ugyanebben a stádiumban van, nagy változás nincs. Illetve annyi, hogy pár bimbó elkezdett száradni.

 

Amúgy általánosan jó állapotban van, szerintem kevés neki a fény.

 

Előzmény: Geobstem (64375)
Geobstem Creative Commons License 2017.06.04 0 1 64378

...es meg egy virágzó Ph. Mannii;

 

 

Geobstem Creative Commons License 2017.06.04 0 0 64377

Igen, gyonyoru ez a fehér C. Szívesen adok belőle.

 

..es egy Ph. Intermedia; most is viragzik, kb. 7-8 hónapja.

 

Előzmény: 'szti (64376)
'szti Creative Commons License 2017.06.04 0 0 64376

de szép az a cattleya! szeretem az ilyen egyszerűen elegáns virágokat

Előzmény: Geobstem (64375)
Geobstem Creative Commons License 2017.06.02 0 0 64375

 Anna Green D. Ph.

Most viragoznak.

a C. Intermedia Alba teljes viagzasban;

 

egy Cambria.

 

es egy Brassia.

 

 

 

 

kemorgo Creative Commons License 2017.06.02 0 0 64374

Sőt, ha nem viszed ki nyárra, egész későig, akkor keveset, vagy nem virágzik egyáltalán ... persze, olvasmányaim alapján, egyelőre csak kacérkodok a cymbivel.

Előzmény: Thaliavilaga (64373)
Thaliavilaga Creative Commons License 2017.06.02 0 0 64373

Tényleg? Köszönöm szépen az ötletet! Akkor ezek szerint nem olyan "megégős", mint a lepkék levelei.

Előzmény: -balu28- (64372)
-balu28- Creative Commons License 2017.06.01 0 0 64372

Két hétig árnyékolod, utána bírja a tűző napot. Teríts rá egy függönyt vagy valami vékony fényáteresztő anyagot. Jövőre meg mehet ki rögtön amikor már nincs fagy.

Előzmény: Thaliavilaga (64357)
kemorgo Creative Commons License 2017.06.01 0 0 64371

Milyen csönd lett itt!

 

Biztos mindenki gyönyörködik a saját orchideák virágaiban :D.

 

A múlt héten feltettetek egy csomó, számomra ismeretlen orchideát, azt se tudtam, hogy eszik-e vagy isszák őket.

 

De jelentem, beültettétek a hangyát a fülembe, így megszereztem a Tátrai Zsuzsa féle könyvet és átrágtam magam rajta. 

 

Így elsőre még mindig túl keveset tudok, de legalább sok-sok újdonságot ismertem meg.

 

Csak ámulok és bámulok, hogy milyen csodák birtokosai vagytok!

 

Gratulálok!

Eavit Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64370

Akkor  kihordom a dendrobiumokat, de a zygokat nem piszkalom. 

 

Ez a Renanthera igazan kulonleges! Nagyon erdekesen nez ki, es ez a pottyosseg es viragforma nagyon bájos.

 

Előzmény: Geobstem (64365)
Eavit Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64369

Koszi a tippet!

A vödrös jo lesz. :):):)

Előzmény: 'szti (64360)
Eavit Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64368

Koszi. :) 

Előzmény: kemorgo (64356)
kemorgo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64367

Nagyon köszönöm, és nagyon jól érezheti magát, ha új sarjat is hoz. Szerintem új sarj, a virágnak még korán lenne rá. 

Végre van valami fogalmam, hogy hogy néz ki gyerekként.

Előzmény: Thaliavilaga (64366)
Thaliavilaga Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64366

Megnéztem a Tieidet! Gyönyörűek, micsoda színkavalkád!

Igen, az lesz nálam is, valami állandó árnyékolást kitalálok az erkélyre, mert a szobában a nagy meleg tuti nem lesz jó neki, még ha a lepkék imádják is.

Persze, lefotóztam neked.

Épp egy hónapja ültettem el, most így néz ki, háttérben egy teljes pompájú orchival.

Ilyen:

Amióta elültettem, az egy hónap alatt ennyi történt vele ott jobboldalt (ne tudd meg, hogy örültem, amikor előbújt), tuti nem virágszár, mert ahhoz szerintem még kis növényke, inkább újabb levélre tippelek...

Előzmény: kemorgo (64364)
Geobstem Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64365

Szerintem minden orchideat ki lehet tenni a szabadba, viszont feltétlen árnyék ölni kell.

a Zygo 1-2 óra nyári naptól megeg.

 

nalam, most nagy az öröm, egy Renanthera első világa kinyílt, es egy másik bimbos;

 

 

Előzmény: Eavit (64354)
kemorgo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64364

Nálam északkeleti ablakpárkányon vannak, pár hozzászólással ezelőtt tettem fel képeket róluk és jól érzik magukat. Most nézegetem az udvaron a nap járását, hogy ki kéne őket nyárára pakolni és hol lenne jó helyük. Van egy olyan oldalam, ahol kb 9-ig éri csak a nap, utána a tető árnyékolja. Lehet, az lenne jó hely nekik. 

Vagy maradnak az ablakpárkányon és hézagosan leengedem nekik a redőnyt :D

 

Árnyékolás nem játszik az erkélyen, mondjuk fátyolfóliával vagy valami hasonlóval? Nem lehet túl nehéz rögzíteni valami árnyékolást, és akkor a cymbid is mehet ki.

 

Tennél fel fotót róla, hogy most, palántaként hogyan néz ki?

Én kacérkodom a gondolattal, hogy beszerzek, de félek, rám sóznak valami romot.

Előzmény: Thaliavilaga (64363)
Thaliavilaga Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64363

Igen, természetesen egy lepke. Ebben a környezetben nyaralnak nálam a lepkék, amikor nem a párkányon vannak. Itt van a Cymbidium is most, de tartok tőle, hogy neki nem lesz jó helye itt állandóan...:(

Előzmény: kemorgo (64362)
kemorgo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64362

De természetesen az is lehet, hogy nem is a cymbidiumot fotóztad, hanem egy lepkét, ami amúgy nagyon-nagyon szép, látszik, jól érzi magát :D

Előzmény: kemorgo (64361)
kemorgo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64361

Bocsika, de nekem ez nem cymbidiumnak tűnik...

 

De minden előfordulhat és annak az ellenkezője is, én még csekély értelmű kutyakölyök vagyok az orchideák terén :D

Előzmény: Thaliavilaga (64358)
'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64360

vandát én kétféleképp szoktam magára hagyni: az egyik lehetőség, hogy semmit nem csinálok vele, marad a lakásban. ez akkor működik, ha 20 foknál nincs több benn és nincs tűző napon. a másik, amikor már az erkélyen lakik: a ruhaszárító állványra akasztom, amit árnyékolok (van egy szétszabdalt bambuszroló, azt szoktam rátenni), a növény alá rakok egy vödör vizet úgy, hogy egy kis rész gyökér belelógjon a vízbe. nagyon fontos, hogy  ne a teljes gyökérzet, hanem csak kicsike. így nálam 10 napot is bírnak a legnagyobb kánikulában is.

Előzmény: Eavit (64352)
'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64359

csodaszépek!

ez egyik kapottam készült valamire, majd mutatom :-)

Előzmény: Geobstem (64343)
Thaliavilaga Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64358

Előzmény: Thaliavilaga (64357)
Thaliavilaga Creative Commons License 2017.05.27 0 0 64357

Sziasztok!

 

Cymbidiummal kapcsolatban lenne kérdésem, korábban soha nem volt ilyen orchideám. Madeiráról hoztam egy palántát, szépen elültettem és egyelőre láthatóan jól érzi magát a környezetében a többiek (lepkék) között. (Keleti fekvésű ablakunk van, így ilyenkor, tavaszi-nyári időszakban beköltöztetem őket a párkányról egy kisasztalra, ahol nagyon világos helyen vannak, de nem a tűző napon, ahogy itt a képen is látjátok.)

Mindenütt azt olvasom, hogy a Cymbiket tavasszal érdemes kitenni a kertbe vagy a teraszra a virágzás érdekében. Nálunk ez esélytelen, mert az erkélyünkre 11 órától folyamatosan odatűz a nap, viszont tartok is attól, hogyha nem kapja meg az esti-éjszakai hűvösebbeket, akkor nem fog virágozni. Mit tanácsoltok? Már arra is gondoltam, hogy éjszakára pakolom ki az erkélyre, de a helyét sem akarom állandóan változtatni...

Köszönöm a tanácsaitokat.

 

 

 

 

kemorgo Creative Commons License 2017.05.26 0 0 64356

Hú, de szépséges! Gyönyörű!

Előzmény: Eavit (64355)
Eavit Creative Commons License 2017.05.26 0 0 64355

a phalaim most gyonyoruek. Iden nagyon elhalmoztak. Ez a giga is egy mentveny, elso viragzasa nalam, gyonyoru hatalmas viragfuzert nevelt ki, tokeltes viragokkal. Nehez ezt a gyonyoru ciklamen szint megorokiteni foton, sose ugy nez ki, mint valojaban. 

Eavit Creative Commons License 2017.05.26 0 0 64354

Lehet megprobalom anyamra bizni, de anyam még a phalakat is kepes megnyuvasztani. :) 

Van most 2 cymbidiumom is, ezeket is turiztam, nagyon olcson. Most kint vannak a teraszon, es vadul hajtanak. De nagyon elbizonytalanodtam, mikor irtad, hogy nalad nem erzik jol magukat. Nyilvanvaloan a teleltetes lesz a nagy megmerettetes.

 

Egyebkent melyik orchideakat lehet kitenni a teraszra? Zygok szeretik? Arnyekos terasz, de nem mely arnyek, kora reggel kozvetlen napot kapnak kb 10-11-ig. A tetvektol es egyeb kartevoktol mondjuk tartok. De ha mar a Cymbik es a Vanda is kint van a teraszon...

 

 

Előzmény: Geobstem (64353)
Geobstem Creative Commons License 2017.05.26 0 0 64353

Egyáltalán nincs Vandam, így tapasztalatom sincs. Úgy hiszem, hogy időjárástól függően akar ki -bírhatnak egy hetet. Viszont ha kanikulla lesz..... akkor baj lehet. Biztonságos az volna, ha egy megbízható szomszéd legalább egyszer megittna őket.

Előzmény: Eavit (64352)
Eavit Creative Commons License 2017.05.26 0 0 64352

En eddig 3 miltoniat nyuvasztottam meg. :( pedig ezek tetszenek a legjobban.

Hetvegen szereztem egy vandat is. Persze a leertekelt novenyek kozott talaltam, nagyon jutanyos aron volt. De jo allapotban van, hajt, ugy nezem eppen probal viragszarat is kinevelni. Remelem menni fog a tartasa. Viszont augusztusban megyunk egy hetre nyaralni, na azt nem tudom, hogy fogja kibirni, arra is gondoltam, hogy magammal viszem. 

Magara lehet hagyni egy vandat egy hetre?

 

Előzmény: Geobstem (64351)
Geobstem Creative Commons License 2017.05.25 0 0 64351

Gratulalok, nemcsak Te szereted őket, de ok is szeretnek Téged. Nagyon szép a sötét rózsaszín.

nalam ismét nyílik a nagy kedvenc, egy Miltonia hybrid;

 

 

 

Előzmény: kemorgo (64350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!