Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1566

Győrben jártam már antikváriumban egy panelház földszintjén kb. 3 éve. Fogalmam sincs hogy létezik-e még.

 

Csorna nem túl kicsi hely ilyesmire?Sopronban van ilyesmi?Esetleg Pápán?

 

Zalaegerszegen dolgoztam  3-4 hónapig,de egyetlen ilyen üzletet találtam a McDonald's mellett kb. 40-50 méterre egy udvarban. Néhány könyvtől eltekintve gagyi holmik voltak,bár ez  már 3 éve.

 

Nagykanizsán is melóztam fél évig,de ott nem találtam antikváriumot.

 

Zalaegerszeg,Nagykanizsa nagyobb városok.Szerintem ott nagyobb üzlet egy ilyet nyitni mint Csornán.Igaz Csorna és környéke(csornai cserépgyár,Kapuváron a Ringa...stb) iparilag fejlett,van fizetőképes kereslet.

Előzmény: konyveske (1565)
konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1565

Az új bolt Győr-Moson-Sopronba lesz azon bellül Csorna vagy Győr igaz ott már van 3 vagy 4 de Csornán egy sincsen

konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1564

Igen ezt én is csinálom nagyon nagyon sokan vásárólnak 100 ft könyvet föleg az idős emberek

Előzmény: Yogi (1563)
Yogi Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1563

Itt a Múzeum körúton az egyik boltos (azt hiszem, a Mike és tsa.) ügyes fogáshoz folyamodik: kirak a bolt elé kartondobozokban egy csomó százforintos könyvet. Az ember persze hogy megáll turkálni, és persze hogy mindig talál valamit annyiért. És amikor bemegy fizetni, akkor gyakran odabent, a teljes árúak között is talál otthagyhatatlant... Sok pénzem bánja már ezt.

Előzmény: Törölt nick (1559)
konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1562

Igen a vaterán fent vagyok ugyan ezzel a felhasználó névvel

Előzmény: Törölt nick (1561)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1561

Hol lesz ez az üzlet?

 

Ami még fontos hogy egy üzlet legyen elérhető az interneten. Legalább egy honlap ahol éppen lehet vásárolni is. Sok nem kell hozzá:egy weblap és egy digitális fényképező. Magyarország egyik legnagyobb aukciós lapja a vatera.hu. Üzlet mellett nem árt a vaterán is megjelenni. Sok antikvárium csinálja ezt pl. Font,Múzeum Antikvárium,ÓbudaAntikvárium,Szőnyi....stb.

 

 

Előzmény: konyveske (1560)
konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1560

Nagyon köszönöm a hozzászólást!

A mi üzletünk vidéken van amit elmondott árakat (az olcsó árakat) mi azt fele annyiért áruljuk nálunk a könyvek átlag ára 400 ft. Az olcsóságunkat az is bizonyítja hogy egy néhány antikvárium tölem veszi a könyveket. Mivel olcsón adom a könyveket ezért nem is tudok nagy üzletet bérelni. A következő boltot Csornán szeretném nyitni,az elképzelésem az hogy legyen olvasó sarok ahól bele lehetne olvasni a könyvekbe.

Várom további ötleteket.

Nagyon köszönöm

Előzmény: Törölt nick (1559)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1559

Mivel lehet jobbá tenni egy antikváriumot?

 

1. értékes könyvek esetében aukciókat rendezni és nem lepasszolni a gyűjtőknek.

 

2. ne legyen szemét kategória a polcokon. sajnos sok antikváriumban olyan könyvekkek is találkozik az ember ami eladhatatlan,még ingyen sem kellene. Egyszer Fehérváron egy budai úti lakótelepen volt egy antikvárium,de már bezárt és nem véletlen. A könyvek 95%-a szemét kategória volt,ingyen sem kellett volna.Nagy ritkán találtam valami használhatót.Beszéltem többször az eladóval és panaszkodott hogy semmi vevő. Szinte csak én jártam oda,meg néhány könyvbarát. Végül bezárt,néhány dolgot eladott nekem áron alul.

 

3. fontos hogy legyen a magazinokból is választék. Rubicon,Geo,História,National Geographic...stb. Legyenek képregények mint Pókember...stb. Sok fiatal olvas ilyet még ha rengeteg alternatíva is áll rendelkezésre.

 

4. nem árt ha van átláthatóság. Múzeum körúton van erre jó példa és rossz is.

 

Jó példa:pl. Múzeum Antikvárium,Honterus,Központi...rendezett polcok,a vevő akár maga is megtalálja amit keres.

 

rossz példa: Weöres Sándor Antikvárium (Múzeum körúton van)....össze-vissza könyvek,földön könyvkupacok,ösvényeken lehet közlekedni a kupacok között. Plafonig vannak a könyvek,ami azt jelenti hogy felső sor kb. 4 méterre van. Adnak létrát,de könyörgöm mi vagyok én..??Szobafestő? Jah és a káosz közepén az egy fő eladó mindent tud hogy van-e vagy nincs 1 másodperc alatt a kb. 10 ezer könyvből. Nekem itthon is több ezer könyvem van,de csak listából tudom a 60-70%-t hogy megvan-e avagy nincs.

 

Weöresben amúgy korábban egy kopasz,fiatal csávó volt az eladó és egyben tulaj is szerintem. Eladta az üzletet vagy nem tudom mit csinált és kb 15 méterre nyitott egy másikat. Szerintem rossz vásárt csinált,mert az új üzlete tele van eladhatatlan könyvekkel.Már jártam nála és semmi érdekeset nem találtam,persze van ez-az (1%) de nagyon drágák. Nem versenyképes,igaz a Weöres sem volt az. Ár/érték arányt még tanulnia kell. Sok könyvet még nem vettem nála,de annyit fejlődött hogy végre rend van az üzletében.

 

Ahol én ár/érték megfelelő arányát tapasztaltam: Uránia Antikvárium a Népszínház utcában a Blahától 3 perc séta. Nincs ritka könyv a polcokon,de ami a vaterán elvileg magánszemélytől 1000-1500 forint ott 600-800. Ott lehet 800-ért jó könyvet kapni,első körben regényt. Jobbára a 20 század közepétől napjainkig vannak könyvek és jó áron.

 

Újpest-Központ metrónál a Burger King után 50 méterre van egy jó antikvárium. Nem is tudom mi a neve. Ott már többször reális áron kaptam könyvet. Van a Természetkalauz sorozat például. Ott ha jól emlékszem 800 forintért,de biztos 1000 alatt szereztem meg őket. Múzeum körúton a legolcsóbb 1500. Persze a körúton nagyobb a bérleti díj. Legjobb tudomásom szerint egy üzlet havi bérleti díja 800 ezernél kezdődik a Múzeum körúton (egy ismerős könyvel ott üzleteket)

 

 

 

Előzmény: konyveske (1558)
konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1558

Én egy könyv vantikváriumot nyitottam néhány éve amit szeretnék egyedivé és jobbá tenni a többitől ehez szeretném kérni az ötleteket te miért jönnél be hozzánk és nem máshoz? Azért mert nálunk ez és ez van ........ Előre is köszönöm az ötleteket

konyveske Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1557

Én egy könyv vantikváriumot nyitottam néhány éve amit szeretnék egyedivé és jobbá tenni a többitől ehez szeretném kérni az ötleteket te miért jönnél be hozzánk és nem máshoz? Azért mert nálunk ez és ez van ........ Nagyon várom az ötleteket Előre is köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1556

Én már láttam a vatera.hu-n dedikált Vámbéry könyvet is. 91 ezer forintért ment el,de komolyabb holmik is akadnak,mint pl. John Lennon aláírás 500 ezerért,Lóczy útleírás 44 ezerért (1 db könyv).Bár kérdés ez a Lennon aláírás kinek mit ér meg.Nekem max egy ezrest.

Előzmény: ny63 (1555)
ny63 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1555

A ritkaságokat a gyújtőknek, ismerősöknek teszik félre, vagy aukcióra.

Kereskedők - nem a betérő vevő, hanem a türzsvevő a fontos. Habár, betérőkből lesznek a törzsvevők, ha kapnak valamit :-)

Én internetes antikváriumokban már igazi kincsekre is bukkantam. Persze ez is relativ dolok, kinek, mikor,mi a kincs.

Mondjuk dedikált József Attilát, Radnótit csak aukción találni.

Előzmény: Törölt nick (1554)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1554

Nyugat Antikvárium(3-as metró Arany János utca megállónál) úgy hallottam ilyen. Üzletben semmi extra,de úgy is fogalmazhatnék,hogy 80%-a hulladék,de egy külön szobában vannak értékek,csak nem engednek be akárkit.

 

Szombathelyen a belvárosban van egy jó antikvárium. Kirakatban számos ritkasággal.

 

Fehérváron az Országalmánál is van egy ami nagyon jó. Akad néhány ritkaság is,mint Földrajzai társaság kötetei,ez-az...jah és lehet alkudni.

Előzmény: Irbisz (1553)
Irbisz Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1553

Vannak régi, szép, értékes könyvek, csak épp a nemnyilvános emeleten v. hátsószobában - jó esetben a kirakatban. ha ilyeneket keresel, csak kérdezni érdemes, nem a polcokat fürkészni. de ehhez meg felesleges lejárni a lábad, elég a telefon ...

Előzmény: Törölt nick (1548)
Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1552

Ritkasággal is érdemes lehet antikváriumhoz fordulni, mert ők szerveznek könyvárveréseket, olyanra kell beadni.

 

Előzmény: freyya (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1551

Gyakran beszélgetek antikváriumi eladókkal és azt tapasztalom,hogy az üzletben kapható könyveken 100%-os haszon van. 1000-ért beveszi 2000-ért adja. Soha egy percig nem sajnáltam a könyvkiadókat sem. Alexandra 10 ezerért ad egy könyvet, 2 év múlva már 5000-ért,3 év múlva 4000-ért. Mínuszt termelnének? Á,dehogy. Haszon még így is van rajta.

 

Ezért soha nem veszek új könyvet.Na erre jók az antikváriumok,ott lehet új könyveket kapni,akár fóliában is jóval olcsóbban.

 

Ha új kell akkor rendelek a neten 15-20%-al olcsóbban (bizonyos összes felett ingyen házhoz hozzák) vagy megvárom a karácsonyi árzuhanást.

 

Több ezer könyvem van,de talán néhányat vettem meg teljes áron. Internet,antikvárium,itt-ott.....

Előzmény: freyya (1550)
freyya Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1550

Azok után, amit itt a vételárakról írtok, szerintem logikus, hogy ha valakinek valamilyen könyvritkasága van, az nem antikváriumokhoz fordul, hanem közvetlenül keresi meg a gyűjtőket.

Előzmény: Törölt nick (1548)
Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1549

Ti vagy másik Múzeum körútra jártok, vagy nagyon eltérő fogalmakkal dolgoztok.

Mindenesetre ott antikváriumok vannak, az antikváriumokban pedig használt könyveket lehet kapni.

Előzmény: Törölt nick (1548)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1548

Egy lenti hozzászóláshoz:

 

Múzeum körúton valóban nincsenek RÉGI,SZÉP,ÉRTÉKES könyvek. Ami van azok hiányosak vagy nincs meg a sorozat egyik kötete...stb. Az elmúlt 20-30 évből kiadott könyvek garmadával vannak,de régi értékes könyvet nem lehet kapni.

 

De vajon miért?

 

Az eladóknak vannak bejáratott vonalaik.Gazdagok vagy bármit megadni hajlandó fanatikusok.

 

Mit lehet kapni Múzeum körúton?

 

Új könyveket (gyakran fóliában) féláron, 60%-os áron. Ritkán találni egy-egy ritkább könyvet,de az csak azért van,mert éppen sem aukción,sem a bejáratott vonalaknak nem lehetett eladni.

Yogi Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1547

Ja, nem azért kérdeztem, Karinthyból úgy-ahogy el vagyok látva.

Bár igaz, hogy a Karinthy-állományom nemrég súlyos károkat szenvedett, szóval végül is van mit pótolni.

Előzmény: freyya (1546)
freyya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1546

Megvan, de azt nem adom! :)

Azért is nem írtam listát, mert a lepasszolandó könyveim mind az utóbbi években megjelent bestsellerek, amiket vagy ajándékba kaptam, vagy annyi jó ajánlást olvastam róluk, hogy bedőltem nekik. Szóval nem hiszem, hogy bárkit érdekelnének itt.

Előzmény: Yogi (1545)
Yogi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1545
Előzmény: freyya (1543)
Esteban2010 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1544

Sziasztok!

 

A következő könyveket keresem:

 

Fridtjof Nansen: Éjben és jégben. Bpest, 1970, Gondolat. /Klasszikus útleírások, 12./

F. Nansen: Az eszkimók között. Bpest, 1923, Világirodalom.

 

Ha valaki rendelkezik szép, sérülés- és beírásmentes példánnyal és eladná, kérem jelentkezzen!

 

Köszönöm!

freyya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1543

Nekem ezek a vételi árak azért meglepőek, mert pl. a bookline-nál az utóbbi években kiadott könyveket új áron árulják. Azt hittem, ha egy 3000 Ft-os könyvet használtan is 3000Ft-ért árulnak, akkor legalább 1000 Ft-ot kapok belőle. Nem akarok mindenáron túladni a könyveimen, neten árulgatni, postázgatni egészen biztosan nem fogom, csak egy kósza ötlet volt, hogy amikor amúgy is Pestre megyek, akkor viszek magammal 2-3 olyan könyvet, ami nem tetszett, beszaladok vele valamelyik antikváriumba, és máris megvan az útiköltségem. De ezek szerint ez nem így működik.

Előzmény: jimbo67 (1540)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1542

Még te pofázol becsületről??? Nyilván nem ér annyit smi sem, ha már ki van állítva... Szimpla kereslet-kínálat...

Előzmény: jimbo67 (1540)
Yogi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1541

Azért azt nem mondanám, hogy a Múzeum körúton silány az árukészlet. Legalábbis eddig még sosem okozott gondot elverni a pénzemet.

Előzmény: jimbo67 (1540)
jimbo67 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1540

A Múzeum körúton és környékén sajnos már nincsenek antikváriumok. Kizárólag könyvkupecek vannak. Többször kipróbáltam. Előzetesen bementem, összeírtam a bevinni szándékozott könyvek ( az adott antikváriumban kiállított példányok)

árát , ezután jámbor arcot vágva bevittem a könyveimet. 10000 ft-ért kirakott könyvre a legjobb ajánlat 1500 volt de egyik antikváriumban ajánlottak 700 ft-ot is.

A piaci cigány lókupecek becsületesebbek.

Az árukészlet is silány. Az antikváriumok az igazán szép példányokat az interneten és az aukciókon árulják.

Úgyhogy, ha pénzt akarsz kapni a könyveidért marad az internet vagy a bolhapiac.

Előzmény: freyya (1532)
emporium Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1539

Keresem:

Mátray Gyula: Vadásztárcék és vadásztörténetek.

Thurn-Rumbach István: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában.

Mindkét kötet a Dénes Natúr Műhely kiadása.

czanklaszlone Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1538

Szép napot!

Nekem megvan az általad keresett könyv-előbb hírdettem meg a fórumon. Ha még keresed, írjál , árajánlattal együtt!

Üdvözlet:Czank Lászlóné

Előzmény: jverocska (1473)
czanklaszlone Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1537

 

Szép napot!

Eladnám Marlo Morgan Vidd hírét az Igazaknak c. könyvét! Egyszer olvasott. Árajánlatot kérek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!