Keresés

Részletes keresés

anonym2k Creative Commons License 2013.02.08 0 0 16482

Az elemfedél alatt van egy kis kapcsoló.

 

De azért javaslom, hogy töltsd le a Nikon-tól a manualt.

Hátha más kérdés is felmerül később.

Előzmény: tommmmmas (16480)
gye Creative Commons License 2013.02.08 0 0 16481

Érdekes ez a hozzáállás. :) Én, ha fogdosni akarok, akkor Mediamarktba megyek. De vagyok olyan korrekt, hogy ha tetszik, akkor ott is veszem meg! Nem megyek el utána megvenni egy kisboltba, ahol pont azért olcsóbb, mert nem tartanak fel készülekeket arra a célra, hogy bemenjen az ember és nyomkodja. Szerintem nem kell ezen annyira felháborodni, miért lenne bármi is ingyen? Lehet hogy pont V1 nincs a Mediamarktba (mert egyébként ők bizony hivatalos Nikon disztribútorok), de valószínűleg egyéb, drágább boltban is lehet fogdosni. 

Písz. :)

Előzmény: Giordano (16478)
tommmmmas Creative Commons License 2013.02.07 0 0 16480

sziasztok, a következő a gondom akadt: nikon d3s és su800. az su800 vakuvezérlő nem commander mode-ba áll, hanem makróba. viszont mivel a gépen nincsen beépített vaku, nem tudom a vázból vezérelni commander-re. hogyan tudnám mégis rávenni az su800 vezérlőt, h commander mode-ba álljon? 

 

köszönöm

Degeczi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16479

mert ezeken fórumokon sok olyan hozzászólást láttam már, ami ugyanerre a kettősségre épít...

 

pedig egyértelmű: ahol kicsi az árrés, ott vagy nem engedik a kibontást, vagy a tényleges vevő nem szűz készüléket kap

 

ahol megengedhetnek külön bemutatókészüléket (amit majd később olcsóbban adnak el), ott pedig drágább

Előzmény: Giordano (16478)
Giordano Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16478

:-) de jól ismersz és segített is sokat a tartalmas hozzászólásod.

 

nem kell kisarkítani a dolgot, rendes fotós boltban olyat még nem láttam, hogy nem bont ki valamit. Sőt, inkább javasolják, hogy ki is próbáljuk. Én is inkább a Atrworkhöz, Triponthoz megyek inkább. Ha tudok. Gondoltam az edigital még mindig jobb mint a posta, amit tényleg nem szeretek fotós cuccnál, de most maradt a posta.

 

 

 

ÜDV JG

Előzmény: Degeczi (16477)
Degeczi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16477

másfelől ha veszel egyet és otthon azt látod, h nem te bontottad ki először, esetleg már pár tucat kép is készült vele, akkor meg azért írsz ide felháborodottan...

Előzmény: Giordano (16473)
fejes.i Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16476

Bizonyára. De ott adnak a kezedbe gépet.

 

Előzmény: Giordano (16475)
Giordano Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16475
ja, 1etértek, csak azok 5-6 között bezárnak.
ÜDV JG
Előzmény: fejes.i (16474)
fejes.i Creative Commons License 2013.02.03 0 0 16474

Rendes fotós boltba kell menni. Még ha 3 ezerrel drágább is.

 

Előzmény: Giordano (16473)
Giordano Creative Commons License 2013.02.02 0 0 16473

tegnap viszonylag későn elmentem a pólusba, hogy vegyek egy V1-et. Az edigitalhoz. Mondtam megnézném milyen a fogása.

Megkérdezte megveszem-e. Mondtam valszeg, de előbb megnézem. Azt mondta nem bontja ki, csak ha megveszem. Mondom mi van? Azt mondja komoly. Mondom ez vicc. Nem is megyek oda többet.

Miskolcon már bontottak ki nekem hasonló cuccot, igaz, elhoztam, de nem mondtam előre, hogy megveszem.

 

na jó, ennek nem sok köze volt a fotózáshoz :-)

 

ON,

 

ÜDV JG

Előzmény: Giordano (16459)
[Goon] Creative Commons License 2013.02.02 0 0 16472

A D3100 fényképező gép és nem videókamera! Az egyszerre felvehető videó hossza (azt hiszem) max. 29 perc - ez egy idióta jogszabály miat van így.

Erre a célra szerintem egy olcsó videókamera + külső mikrofon is megfelelhet,  a mikrofont az előadó közelében elhelyezve.

Előzmény: laszlovecsei (16469)
blg Creative Commons License 2013.02.02 0 0 16471

az infrás Nikon ML-L3-ra gondolsz? eBayen már 1,05 GBP-től kapható ingyenes szállítással Kínából. egy próbát megér...

pár éve én is az eBayen vettem, bár akkor talán még többe került ott is, de az is lehet, hogy eredeti. hibátlanul működik (amúgy nem egy csúcstechnika, egy gomb van rajta)

Előzmény: s_titánia (16467)
Karmaresz Creative Commons License 2013.02.01 0 0 16470

Javaslom, mielőtt tovább gondolod, beszélj minden érintett oktatóval. Ha kellő mennyiségű biztatás jön össze, akkor vágj bele a technikai háttér tervezésébe. Gondold végig azt is, hogy a hangot milyen minőségben tudod az egyes termekben, előadókban rögzíteni. Van-e mindenhol olyan hely, ahol nem rúgják fel a gépet, jól látszik a tanár és a prezentációs eszköz? Nem vagyok nagy filmes, de a felvételekhez gondolom elég lenne max 720p, így nem kell óriási kártya a tároláshoz. Szerintem hamarabb lesz gondod az akksi lemerülésével, mint a kártyacserével. A többit majd valaki, e téren nálam okosabb megválaszolja.

Előzmény: laszlovecsei (16469)
laszlovecsei Creative Commons License 2013.02.01 0 0 16469

Sziasztok!

 

Mint ötletelő egyetemista, egy problémával fordulnék hozzátok. Egy Nikon D3100-assal dolgozom. A napokban az a probléma/ötlet mindenki döntse el maga hogy mi, fogalmazódott meg bennem, hogy oktatóim előzetes beleegyezésével, az előadásokat fel lehetne venni. Egy ilyen előadás ugya 1,5 óra, ami szűkös SD kártya keretek miatt, nem kivitelezhető. Létezik-e olyan program, akármi hogy egy HDMI kábellel összekötni a fényképezőgépet és a laptopot, és az előadást egyből a bekapcsolt laptopra menteni? Vagy tankoljak be SD kártyákból?

 

Üdvözlettel: Vécsei László

Sarkany Creative Commons License 2013.02.01 0 0 16468

Használok egyet, amit a neten vásároltam évekkel ezelőtt.

A D50-eshez úgyanúgy alkalmas, mint a a D7000-hez...

Előzmény: s_titánia (16467)
s_titánia Creative Commons License 2013.02.01 0 0 16467

Sziasztok!

 

Az infrás, vezeték nélküli távkioldókról lenne egy kérdésem: aukciós oldalakon nagyon alacsony áron (2000 Ft alatt) vannak ilyenek, nyilván nem eredeti darabok, hanem valamilyen utángyártás ("for Nikon" van ráírva csak "Nikon" helyett, már ez is gyanússá teszi, hogy nem a boltban kapható cuccról van szó)

 

A kérdésem, hogy ezek ugyanolyan jók, mint a több ezer Ft-os eredeti termékek? Van valakinek ebben tapasztalata?

 

Köszönöm előre is!

 

Degeczi Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16466

persze, h saját szempontokról írunk, csak arra próbáltam rávilágítani, h egy érzékelőmozgatásos vázra (Oly) még tehetsz stabilizátoros (Pana) obit, míg fordítva lekorlátozod magad az utóbbira, ami a régi manuális obiknál nem ad előnyt (márpedig a m43 vázakra gyakran kerülnek idegen obik a kis bázistávolság és jó EVF miatt)

 

a kitobi pedig manapság már szerintem mindenütt műanyag bajonettes, a Panánál is

Előzmény: NJani (16464)
NJani Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16465

Ahogy az előző hsz-ben is írtam, ez szigorúan csak az én véleményem az én szempontjaim szerint és semmi köze nincs a gépek minőségéhez vagy műszaki tartalmához.

Előzmény: Degeczi (16463)
NJani Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16464

Oly-ból már kettőt eladtam. :-) Valahogy nem voltunk egymásnak szimpatikusak, inkább nem próbálkozom újra. Ezzel együtt nagyon jó gépek, csak valahogy nekem tetszettek. Pl. én zsigerből nem kedvelem vázba szerelt stabilizátort és a kitobi műanyag bajonettje is elég kiábrándító volt. Nekem tényleg csak másod/harmad gépnek kellene, nem tennék rá manuál pl. Zuiko obikat, szóval masok a szempontjaim. Ha m43, akkor inkább Pana. Valahogy szimpibb.

De ez szigorúan az én véleményem az én szempontjaim alapján és semmi köze nincs a gépek minőségéhez, műszaki tartalmához.

Előzmény: fejes.i (16460)
Degeczi Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16463

megértem, bár magam ezt még tudnám tolerálni (amikor vaku kell, akkor nekem többnyire nem fontos az EVF), de a plafon felé irányítható beépített vaku sokszor hasznos, arról nem szívesen mondanék le, ezért szerintem jó darabig maradok az E-PL2-nél

Előzmény: NJani (16462)
NJani Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16462

Jópár típusnál ha EVF, akkor nuku vaku. Ez pl nem tetszik. Legalább egy kis beépített volna ...

Előzmény: Degeczi (16461)
Degeczi Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16461

Ezek a szempontok könnyen változhatnak ám utólag is!

 

Eredetileg én is így voltam vele, ezért tartottam kicsit az Olympus Pen családtól, merthogy csak külön lehet rátenni EVF-et - de aztán a kedvező ár miatt végül csak beszereztem, és idővel kimondottan megkedveltem ezt a megoldást: az esetek nagyrészében uis nekem nem kell, komponáláshoz napfényben is jó a hátsó kijelző, cserébe pedig jobban hordozható marad az eszköz, és EVF-et csak akkor pakolok, ha tudom, h szükség lesz rá (mert pl. manuális obit is viszek)

Ezt ráadásul csak egyszer kell kifizetni (és használtan is gyakran van, kedvező áron), utána több vázhoz is használható

 

Más kérdés, h sajnos az E-PL1, E-PL2 után az Oly Pen-ek rossz irányba kezdtek elmenni: egy 4:3 képarányú vázon idióta dolog hatalmas 16:9 kijelzővel rontani a helykihasználást, és a beépített vaku megszüntetése is komoly hiba, mert hiába mellékelnek pici rendszervakut, ha az már nem irányítható a plafon felé, mint a beépített volt

 

Az objektívbe épített stabilizátor valóban hatékonyabb tud lenni, azonban ez nem feltétlenül azt jelenti, amit írsz: ha uis érzékelőmozgatásos vázat veszel, akkor régi, manuális objektívek is kaphatnak így stabilizálást, de (m43 esetén) ettől még tehetsz rá stabilizátoros obit is!

Előzmény: NJani (16458)
fejes.i Creative Commons License 2013.01.31 0 0 16460

mikro 4:3 ?

Előzmény: NJani (16458)
Giordano Creative Commons License 2013.01.30 0 0 16459
Nagyon koszonom a valaszod!!!

Most sok minden mulik azon, milyen javitasi ktget mond a szerviz a d70re. Ha erdemes javitani, akkor v1 most masodik gepnek, nem kell telezoom obi. Ha nem erdemes javitani, akkor a dilemma az dx tukros vagy v2 telezoomal egyutt.

A fuji nem kerult be eddig a latokorombe, utananezek.

koszonom,

JG
Előzmény: NJani (16458)
NJani Creative Commons License 2013.01.30 0 0 16458

Végigolvastam a dilemmádat. A különböző lapkaméretekhez tartozó képszög/mélységélesség/látószög/stb tárgykörben a többiek majd kiigazítanak, én inkább a MILC vásárláshoz próbálnék valamiféle tanácsot adni. Minden évben elfog nyár elején a harci láz, hogy kell egy kis méretű de jó minőséget produkáló gép nyaralásra, kirándulásra, mindennapokra. Aztán jön a csalódás és nyár végén az eladás. Így adtam el Canon G11-et (najó ez nem MILC), Oly E-PL1-et, Oly E-PL3-at, Nikon 1 V1-et. Ne gondold, hogy ezek rossz gépek voltak, de nem DSLR-ek. Minden esetre eddigi tapasztalataim alaján, ha MILC, akkor:

 

  • Mindenképp legyen elektronikus keresője. Beépített és nem olyan, amit majd rá lehet biggyeszteni mert azt úgyse veszi meg az ember, ráadásul macerás le-föl pakolni. A hátsó LCD szart sem ér, egy rendes nyári napon semmire sem alkalmas.
  • Nem árt ha van beépített vakuja. A mellécsomagolt, gép tápját használó vakuk használata macerás és a teljesítményük sem nagyobb, mint egy beépítetté. Ha már külső vaku, akkor legyen a gépen rendszervaku saru.
  • Örök igazszág, hogy az optikai stabilizátor jóval hatékonyabb annáll, mint ami a CCD-t rángatja. Érdemes ilyen gépet venni.
  • A kihajtható hátsó LCD  sokat segíthet bizonyos szituációkban.
  • Az autofókusza legyen hibrid (kontraszt és fázis alapú egyben). Ha fény van legalább akkor fókuszáljon gyorsan. A mozgó gyerek a legnehezebb téma. :-)

Hát ezeknek a feltételeknek nem sok gép felel meg pillanatnyilag. Leírom azokat, amiket én megvennék és miért (vagy miért nem):

 

Sony NEX-6

Pro: minden tekintetben kiváló gép. Bazi nagy felbontású EVF. Hibrid AF. Kihajtható LCD. 16 mpixeles APS-C méretű lapka (!!!). Ennek köszönhetően remek magas ISO. Fókuszálása viszonylag gyors és pontos. Szép részletes képek.

Kontra: Bazi drága. Mivel APS-C a lapka így az obik nagyok és maga a gép sem kicsi.

 

Fujifilm X-E1

Pro: gyönyörű retro design. Remek kezelőszervek. Ölni lehet vele. Hibrid AF. Kihajtható LCD. 16 mpixeles APS-C méretű lapka (!!!). Ennek köszönhetően remek magas ISO. Fókuszálása viszonylag gyors és pontos. Mese jó Fuji optikák. Gyönyörű, részletgazdag, színgazdag képek.

Kontra: Bazi drága. Nagyon nagy a gép. AF csak kontraszt alapú.

 

Nikon 1 V1

Pro: remek felépítés. Ölni lehet vele. Hibrid AF. Láthatólag a Nikon komolyan gondolja, így várható az optika park gyors bővítése.  Ez eddigi optikák között akad egy-két gyöngyszem. Gyors autofókusz. Óriási sorozat sebesség (elektromos zár módban) követő fókusszal (!!!). Mozgó gyerekre kiváló. :-) Nagyon kedvező ár. Szép képalkotás és színek ISO800-ig.

Kontra: ISO800 felett nem jó. Nincs beépített vakuja. A saját vakuja nem Nikon rendszervaku. Nem kapcsolaható ki a "picture review" funkció mehanikus zár használatánál, szóval másfél másodprecig eszed nem eszed a legutolsó kept látod mindenhol. Ez a funkció elektronikus zárnál nincs is.

 

Nikon 1 V2

Pro: Előzőnel nagyobb felbontás (14 mpix). Nagyon jól elhelyezett és elegendő kezelőszerv. Jó fogású. Van beépatett vaku. +Minden igaz rá, ami a V1-re.

Kontra: Az EVF svenkelésnél szaggat, ugrál. Ugyanez igaz a hátsó LCD-re, ami gyengébb fényviszonyoknál ezen felül borzalmasan be is zajosodik. Nagyon vártam ezt a gépet, de komoly csalódás volt.

 

Canon EOS-M

Pro: Nagy felbontású (18 mpix) APS-C lapka. Hibrid fókuszálás. Kiváló felépítés. Hátsó LCD érintőképernyős. Rendszervaku saru van rajta.

Kontra: Drága. Nincs beépített vaku. Egyelőre csak két optika. Nincs EVF.

 

Nos én ezek közül a Nikon 1 V1-et venném, azzal együtt, hogy egyet már eladtam hirtelen felindulásból. Úgy tűnik a Nikon teljes rendszert épít ki, szóval az eszközök száma folyamatosan bűvül majd. Az optika sor már most egész jó. 10 mpix gyakorlatilag mindenre elég, A3-as méret szégyen nélkül nagyítható belőle. És az ára is verhetetlen.

Előzmény: Giordano (16448)
breki08 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 16457

Üdv! Már írtam egyszer: grafivideo@citromail.hu 30 6490006

Előzmény: Giordano (16456)
Giordano Creative Commons License 2013.01.29 0 0 16456

nem publikus az emailed, az enyém igen, kérlek dobj egy levelet a számoddal.

 

Kösz,

JG

Előzmény: breki08 (16436)
fejes.i Creative Commons License 2013.01.29 0 0 16455

Biztos így van. Egy jó MILC ma már sok mindenre elég.

 

Más kérdés, hogy nekem pl. a nagyobb vázakhoz-obikhoz való szokottságból kifolyólag egy D5000 + 18-105VR már "komkakt" gép ;-)

 

Előzmény: Törölt nick (16454)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.29 0 0 16454

Nem a lapkára vetített fény mennyisége változik. Általánosságban a minőségkülönbség (egyik fő) oka az, hogy a kisebb szenzor uakkora vagy nagyobb felbontásban kisebb méretű "pixeleket" tartalmaz, tehát egy-egy egyedi pixelre kevesbb fény (foton, hasznos jel) jut, így a szenzor alapzajához viszonyítva rosszabb lesz a jel-zaj viszony. Kölönösen , ha eleve kevés foton áramlik a gépbe (roszz fényviszonyok).

 

Az általad összehasonlított gépeknél viszont erősen bejátszik, hogy az újabb generációjú szenzoroknak sokkal kevesebb a zaja, a szenzortechnológia iszonyú sebességgel fejlődik.

 

Nehéz elméleti síkon összehasonlítani különböző formátumú és generációjú digit gépeket.

Ott a szubjektív faktor is, pl kinek melyik esik kézre.

Ha úgyis jársz az artwork-ban, vigyél memóriakártyát és mindegyikkel készíts néhány képet. Otthon nézd meg olyan formában, ahogy a képeidet általában nézni/prezentálni  szoktad (tehát ne csak 100%-on).

 

A képminőség és a praktikum általában valamelyest fordított arányban áll egymással. Én  a Te felhasználási területeidet nézve a praktikum felé súlyoznék, hiszen (szerintem) egy jó MILC gép képe már általános, otthoni felhasználásra több, mint elég. De ez csak 1 vélemény.

 

 

Előzmény: Giordano (16448)
pater68 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 16453

Mondjuk: 

http://www.soosfoto.hu/

 

Esetleg:

http://opticam.hu/

 

Persze vannak más cégek is.

Előzmény: Giordano (16452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!