Keresés

Részletes keresés

dmmddm Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9565

Ez is egy tök jó válasz:), ne aggódj. Nekem időnként azt írja a drága index fórum vissza,hogy " hozzászólása nem tartalmaz szöveget", ettől tudok idegbajt kapni...

Az én munkahelyem is sokat változott ez évben,nekem se kellett ahhoz kitennem a lábam,hogy elmondhassam, a régi munkámat új keretek között kell folytatni....

Kutyaügy: olvasgatom itt az indexen a kutyanevelési topikot,még abban az időben szoktam rá,amikor volt Fánikám és ott azt irkálják a hozzáértők, hogy meg lehet nevelni az ilyen ugatós ebeket.

És igen,ma igazi őszi nap volt,de az a fajta őszi nap, amit nem szeretek, napsugár még mutatóban sem....

Előzmény: Törölt nick (9564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9564

Írtam egy tök jó választ, erre kidobott a rendszer. Egyébként már nem először csinálja ezt...

 

Szóval azt írtam, hogy néha nem kell elmenni a munkahelyről, akkor is történik változás. Nekünk olyan munka-súlyos évünk volt, hogy csomó új kollégám lett, és átrendeződtek az erőviszonyok. :) Én már 20 éve vagyok ott, de a 17 év is dícséretes. Ha 30 évvel korábban élnénk, már munkaérdemrendünk is lenne, mint kiváló dolgozó. :) Apámé még megvan valahol otthon.

A kutyikkal kapcsolatban: a szomszéd kisfiú kapott egy 1 éves szukát, olyan kicsi kutyát. Hát pár hónap múlva lett 2 kis kutyája. Még az anyuka sem szokta meg a területet, de most már hárman treniroznak a szomszédban. :) Nekem egy hosszú bekötő utam van a házig, és a kerítés mellett futnak, kísérnek be engem, meg persze ugatnak. Már fejlődés, hogy ismerősként ugatnak! :)

Ma igazi őszi nap van, a fákon még fennvan a piros-sárga-zöld levél, és már hullogat.

Előzmény: dmmddm (9563)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9563

Ez az év engem nagyon meggyötört, de én ezt nem az életkoromnak tulajdonítom,egyszerűen csak így alakult a sorsom...

Igen,én még ott dolgozom,ahol, a napokban volt 17. éve. Ebből is látszik,hogy nem vagyok a modern kor gyermeke, aki 2-3 évenként váltja a munkahelyeit. Igaz,mostmár különböző okok miatt (életkor, betegség, nyelvtudáshiány,stb.) nem is tudnám könnyedén megtenni ezt, de az is igaz,hogy én szeretem, ha ismerek mindenkit,ha tudom,hogy kihez hogyan kell szólni, kitől mit várhatok - mindez egy új munkahelyen min. fél évbe kerül,mig körvonalazódik.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9562

Sziasztok! Ja, átléptük azt a kedves korosztályt, amikor már mindenfélék történnek velünk, és sokszor nem tehetünk róla, csak át kell élnünk és fel kell dolgoznunk.

De tényleg csak úgy lehet tovább haladni - talán ez is a "tanulás" részre -, hogy pozitív dolgokra koncentrál az ember, illetve megtanulja a kikapcsolódás egyéb formáit megtalálni, legyen az egy jó előadás, vagy túra, séta, ilyesmi.

Mi most, utóbbi négyek, akik ide írtunk, négyféle úton tettük a dolgunkat, illetve küzdöttük meg a dolgokat az elmúlt 8 évben. Az akkuk merülnek és gondoskodnunk kell a feltöltéséről!

Kedves Dm-ke! Sajnálom Fánnit! Te még ott dolgozol, ahol?

Kedves A.S.! Megy még a vállalkozás?

Kedves Ananova! Elég nagy lehet a fiad, hányadikba jár már?

Előzmény: ananova (9561)
ananova Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9561

Hát nem volt minden hepi, valóban, de iunnen szép a győzelem, ahogy szoktam mondani. Vagyis... ahogy a Hugim.. ami nem öl meg, az megerősít. Tudom, elcsépelt dolgok, de igazak.

Tegnap színházban voltunk, 1x3 néha 4 a Madáchban, szerettem. :)

Szép napot nektek :)

K

Előzmény: dmmddm (9560)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.23 0 0 9560

Hát.. Nálad sem csak hepi volt az elmúlt időszakban, gondolok a válásra és a családtagjaid halálára....

Én láttam az említett filmet, ugyan magyar szinkronnal,de igy is tetszett! :-)

Egy megátalkodott iwiw- és facebook-kerülő.

Előzmény: ananova (9559)
ananova Creative Commons License 2012.10.23 0 0 9559

sziasztok, húúú... tényleg mióta nem írtunk... ám előbb az iwiw és utána fb..... nagy konkurencia.. lassan az emilcímemet sem használom, ami itt volt. Nagyon ritkán néztem csak be ide, de nálam is itt figyelt mndig a kedvencek között..

5 éve volt a találkozó??? rohan az idő... már negyvenhárom vagyok... de egy perccel sem érzem többnek magam 35-nél :)

kicsit felpörgethetnénk az életet... hátha... velem is annyi minden történt... új meló, gyerek, válás, Nagyim és Nagybátyám halála... szóval, zajlik az élet.

Addig is, ajánlom,hogy nézzzétek meg eredeti nyelven -- A boldogság sosem jár egyedül c. filmet. Én ma láttam másodszor. És olvassatok... és menjetek színházba... és éljetek :)

tsók és puszi,

még jövök, remélem, Ti is,

K

 

A.Schindler Creative Commons License 2012.10.20 0 0 9558

Sajnálom, hogy ennyi baj, probléma ért benneteket.

Szívből kívánom, hogy mielőbb jussatok ki a hullámvölgyből.

dmmddm Creative Commons License 2012.10.19 0 0 9557

Fánikám már az égi patakparton sétálgat.

Én viszont megtartottam a jó szokásomat,kutya nélkül is járok sétálni.

Sajnálom a civilizációs kórságaidat... (Viszont ha nem lennének ezek a mostani /újkori/ egészségügyi lehetőségek, és mondjuk a középkorban születek,valszeg már rég meghaltam volna.)

.

Előzmény: Törölt nick (9556)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 9556

Szia! Sajnálom, hogy nem volt könnyű éved. :(

Látogatok én, de főképp olvasok, és csak egy-két helyet nézek állandóan, ami a kedvencek között van. Más fórumokon vagyok jobban jelen, csak szakmain.

Az évem nekem is rettenet volt, állandóan beteg voltam, kivizsgálásokon, kórházon vagyok túl, de minden negatív lett, kivéve a civilizációs betegségeket, gyomor betegség, meg ilyenek.

Kutyusoddal jártok még sétálni?

 

 

Előzmény: dmmddm (9555)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.19 0 0 9555

Hát,ez az év borzalmas számomra,sok halálesettel. Többet erről nem is írnék.

Remélem,te jól vagy,bár ahogy elnézem,ritkán látogatsz a fórumra.

.

Előzmény: Törölt nick (9554)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 9554

Szia DM-ke! Hogy vagy?

Hogy vagytok?

Előzmény: dmmddm (9553)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.18 0 0 9553

Nekem is, bár éppen mostanában gondolkodtam azon,hogy ki kellene venni, amikor a kedves A. Schindler ideírt:) Szervusz Anna!

.

Előzmény: Törölt nick (9552)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 9552

Még a kedvencek között van e téma! :)

dmmddm Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9551

Közben rájöttem,hogy milyen liba vagyok.... Hogy miért e-mailben akartad megírni,hogy ki vagy... Ne válaszolj rá! :-))

(E-mailem csak azért nem nyilvános,mert amióta ilyenné tettem,nagyságrendekkel kevesebb levélszemetet kapok.)

.

Előzmény: A.Schindler (9550)
A.Schindler Creative Commons License 2012.10.15 0 0 9550

Nagy kár, hogy nem tudtam neked előbb írni. :(((

mindegy, én voltam a hülye.

dmmddm Creative Commons License 2012.10.15 0 0 9549

Akkor már tudom, ki vagy - Snakeins!

A tali 2007-ben volt....

SZoktam néha beleolvasgatni ebbe a topikba és nosztalgiám van iránta, jó volt ide irogatni,de kissé szétszéledtünk.

Ha te vagy Snakeins, el kell mondanom,hogy nagyon megijesztett,amikor a nicknevedre rákattintva kiszürkülést láttam....

.

Előzmény: A.Schindler (9548)
A.Schindler Creative Commons License 2012.10.15 0 0 9548

Igen. :)

 

Talán találkoztunk is, amikor a tali volt - hajj, hány éve is?? Nem is merek utánaszámolni.

 

Küldtem volna mélt, mi volt a régi nick, de a tiéd nem publikus.

 

 

Előzmény: dmmddm (9547)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.15 0 0 9547

Te ki vagy:) ?

Valaki a régi társaságból új néven?

.

Előzmény: A.Schindler (9546)
A.Schindler Creative Commons License 2012.10.15 0 0 9546

Hajj... milyen jó kis társaság gyűlt itt össze anno...

Most meg 10 hónapja ide se írt senki.... Persze, érthető, de azért kár. :)

dmmddm Creative Commons License 2011.12.25 0 0 9545

Szép Ernő: Karácsonyfák

 

Némely karácsonyfa

Magos mint a pálma

Rajta ragyog a gazdagság

Valóra vált álma

 

Vatta felhőzetben

Gyémánt Hold, arany Nap,

S ezüstszál-Tejúton

Gyöngy csillagok vannak.

 

Némely karácsonyfa

Olyan apró-cseprő,

Annyi mint a hitvány virgács

Vagy mint a tollseprő.

 

Pénzt se adtál érte

Ugy szedték fel, félve

Amint a szél elsodorta

A piac szélére.

 

Pirinyó gyertyácskák

Gyulladnak ki rajta,

Egypár cukor csüng az ágán

Az is olcsó fajta.

 

Ez a szegénységnek a karácsonyfája,

Álmodó kis gyermekarcok

Tekintenek rája.

 

Csoda fénybe fürdik

Arc meg szív meg elme,

Oda tűz a mennyországból

A Jézus szerelme!

 

 

Kedves 69-esek!

Szép karácsonyt kívánok és egy sokkal jobb évet! :-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.21 0 0 9544

 

KELLEMES ÜNNEPEKET MINDEN 69-ESNEK!

ananova Creative Commons License 2011.12.18 0 0 9543

én meg több mint fél éve, újra dolgozom, igaziból.. és baromi kevés az időm...

ám megragadom a lehetőséget,

 

és boldog ünnepeket kívánok nektek, szeretettel :)

 

Snakeins Creative Commons License 2011.12.04 0 0 9542

Miket meg nem tud az ember! :)

Előzmény: dmmddm (9541)
dmmddm Creative Commons License 2011.12.04 0 0 9541

Én meg Honfoglalózom újabban és azt tudtam meg,hogy az orvosi egyetem 1969-ben vette fel Semmelweis Ignác nevét:)

 

Előzmény: Snakeins (9540)
Snakeins Creative Commons License 2011.12.04 0 0 9540

No mi van vazze, úgy járt a 69-es korosztály, mint a dinoszauruszok, vagy mija lótüdő??? :)

 

 

Minap tudtam meg, hogy a Monty Pythonék (vagy hogy írják, de mindegy, mindenki tudja, miről van szó) 69-ben forgatták a sorozat nagyrészét.

Ahoz képest ma is elég nézhető... :) (nem minha olyan régen lett volna, ugye...)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9539

:)) Az UCCU gombot?

Ha ész nélkül nyomják, akkor nincs gond. :)

Előzmény: Törölt nick (9538)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9537

A motiváció hiányát én is látom, kollégákon, ismerősökön. Akit lehet, biztatok tanulásra, nem sok eredménnyel. Én állandóan tanulok valamit, most végeztem el egy tb-bérügyit, most vizsgáztam júliusban, tavaly novemberben kezdtem.

Hogy ne térjünk el a topik témájától, úgy gondolom, hogy a '69 körüli korosztálynak muszály tanulnia, mert hamar le fogja lépni a 20 évvel fiatalabb korosztály... Aztán pillogunk majd, hogy nem találjuk a helyünk.

Előzmény: Törölt nick (9536)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9535

Akkor Te főnyeremény vagy! A munkahelyednek. Meg a munkahelyed is, hogy tudod gyakorolni a nyelveket.

A padlásról előkerültek középiskolai orosz könyveim, nézegettem, nézegettem, ha több időm lenne, biztosan gyorsan fel tudnám eleveníteni. Nekem is olyan a munkahelyem, ahol ha három vagy több nyelven beszélnék, az szuper lenne...

De nincs időm sose, meg energiám, illetve kedvem.

Előzmény: Törölt nick (9534)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 9533

De jó neked, hogy könnyen a fejedbe megy az idegen nyelv! Oszt fel is tudod használni?

Előzmény: Törölt nick (9532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!