Keresés

Részletes keresés

birsalmasajt71 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 585
Nekem más elenséggel van bajom! az aszalványmolyok támadnak! de tuti nem az én posvadt lisztem a bűnös , kívülről jönnek befelé. mennyi a röptávuk ezeknek a lepkeféle nyavalyásoknak? lehet hogy nem is a mi bérházunk a fő tanya, hanem több 100mről támad? amilyen marha vagyok én meg a bábolnás csapdáimmal még oda is vonzottam a hadat.....
Előzmény: Főellenség (582)
birsalmasajt71 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 584
Ilyen volt a drága?amerikai csóti
Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (565)
birsalmasajt71 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 583
Azért voltak olyan lekesek a bogarak, mert a tablettákban feromon van, ami odavonzza őket :-))    (azért csapda)
Előzmény: Főellenség (575)
Főellenség Creative Commons License 2004.07.21 0 0 582
Köszi, nem kioktatásnak vettük.    :-)
Előzmény: ARic (580)
Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.07.21 0 0 581
Nem hangzott kioktatásnak! Köszönjük a tanácsokat :-)
Előzmény: ARic (580)
ARic Creative Commons License 2004.07.21 0 0 580

Sziasztok,

 

nálunk nincsenek szerencsére ilyen bogarak (na meg nem is tömbházban lakunk), viszont egy "szakcégnél" dolgozom.

 

Ha elfogadtok 1-2 tanácsot:

1. A csapdák nem irtószerek. Ezek általában csak arra szolgálnak, h. megállapítható legyen a fertőzés mértéke, meg hogy hova koncentrálódik. Irtás után pedig jó ellenőrzésképpen. A feromon pedig vonzza az egyedeket, ezért lehet, hogyha kiteszitek, hiretlen millió jelenik meg belőlük.

2. Nagymértékű fertőzés esetén feltétlenül hívjatok szakembert. (Mi vidékiek vagyunk, úgyhogy nem beszélek haza) Van "kamaránk", ez a www.makosz.hu címen elérhető, lehetőleg innen válasszatok, ne ilyen-olyan becsöngető kóklert bízzatok meg vele.

3. Gélt általában kiegészítésként szokás alkalmazni, permetezés mellett. A legtutibb megoldás permetezés+hidegköd+gél, ezzel azonnal meghalnak az ott levő egyedek, az újonnan kikelők pedig a permetezett felülettel ill. a géllel érintkezve.

 

Bocs, ha hosszú voltam, nem kioktatás volt, csak segítségnek szántam.

micu Creative Commons License 2004.07.21 0 0 579
Az éxerteknõsnek nem igazán van esélye, a csótányok turbomeghajtással közlekednek. A papagájoknak is csak akkor van esélyük ha rendelkeznek sugárhajtással. Talán a gepárd vagy a vadászsólyom utoléri de ezek lakásban nehezen tarthatók...
Előzmény: Főellenség (577)
micu Creative Commons License 2004.07.21 0 0 578
Te ugye felmentést kaptál általános iskolában technikaórán ? :-D

Amúgy talán ez az egyetlen igazán hatékony dolog ezek ellen a jószágok ellen...
Előzmény: Főellenség (569)
Főellenség Creative Commons License 2004.07.21 0 0 577

Csótányvadász macsekok? Hmm, lehet hogy be kéne fognom a papagájokat és az ékszerteknőst a munkába?  :-)

Komoly biológiai fegyvertény...

Előzmény: emceje (576)
emceje Creative Commons License 2004.07.21 0 0 576

A kellemetlen szomszédság kellemetlen hatása.... :(

 

A tesódékat nem irigylem; én kifejezetten félek a csótányoktól, ami azért elég ciki egy hellyel-kozzel nagydarabnak szamito férfiember szempontjából...:)))) 

 

Nálam - mivel macskák is vannak - nem használok vegyi irtószert, ha nem muszáj (bár elvileg lehetne), így a ragasztós csapda volt elonyben kb. ket honappal ezelottig.

Aztan el kellett felejteni a dolgot, mert a cicak imadnak csotanyokat kajalni (meg ide-oda hurcolaszni a lakasban) es allandoan beleragadtak a csapdakba, mikozben megprobaltak kienni beloluk a foglyul ejtett csótányt.... :)

Előzmény: Főellenség (575)
Főellenség Creative Commons License 2004.07.20 0 0 575

Az a helyzet, hogy voltaképp nem nálunk van az invázió, hanem tesómék lakásában, akik 3 hétre nyaralni mentek. Ezalatt a 3 hét alatt a szomszédból szépen átözönlöttek a dögök, és ellepték a gazdátlanul álló kéglit.

A csapdákban nemcsak nagy, hanem kicsi, ivaréretlen (van ilyen szó?) példányok is vannak!

Ma kiraktam a tablettákat is a csapdák közepére, de azt hiszem tényleg valami komolyabb megoldás fog kelleni. ez azonban már a nyaralásból visszaérkező tesómék gondja lesz... A helyükben én a szomszéd néni kiirtásával kezdeném, hátha egy tisztább és rendesebb költözik a helyére, aki nem szaporít rovarokat.  :-(

 

Egyébként kezdem azt hinni, hogy itt csak a sósav segít, esetleg egy kiadós tűz. A hideg leldesett ma, amikor átmentem tablettázni - pimaszul rohangáltak az orrom előtt mindenütt a túlélők, és úgy tűnt, mintha egyre többen lennének az irtogatás ellenére. Ezek túl fogják élni az atomháborút is.

Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.07.20 0 0 574

Ez tényleg borzasztó!!!

 

Mindenesetre ajánlom az 554-es hsz-t, abban én leírom milyen szereket használtam, eddig úgy tűnik sikerrel (üres csapdák hetek óta). Összesen talán 1500 Ft a két szer együtt, én Azúrban vettem (ajánlották, magam sosem gondoltam volna, hogy ott tartanak ilyet)

Előzmény: Főellenség (572)
emceje Creative Commons License 2004.07.20 0 0 573

Szia Foellenseg!

 

Ez valoban hihetetlen.... Nem lehet, hogy esetleg egy csótány-mentálhigiéniás központ kozeleben helyezted el a csapdakat, ahonnan egyszerre szabadsagra ment az osszes pszichoanyu?:)

 

A 100-120 csótány irgalmatlanul durva mennyiseg... en ilyen esetben mar fuggoagyban aludnek... Szerintem szerezz be valami vegyi alapu rovarirtot is... Sok sikert kivanok!

Előzmény: Főellenség (572)
Főellenség Creative Commons License 2004.07.19 0 0 572

Na ez hihetetlen...

 

 

Köszönöm a válaszokat, és jogosan néztek hülyének... De az eset érdekessége, hogy a csapdákat a tabletták nélkül raktam le, és tele vannak a megfogott dögökkel! ezek szerint merő véletlenségből sétáltak bele, ami azt az örvendetes gondolatot eredményezi, hogy sokkal többen vannak mint gondoltam.   :-(

Eddig kb. 100-120 csótány ragadt a csapdákba, tabletta nélkül.

 

 

Még 1x thx.

Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (571)
Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.07.19 0 0 571

Mert akárhogy nézem, nincs leírva a dobozon, csak a csapda használati utasítása.

 

Nem tudom mit nézel, de a nagy doboz (amiben benne vannak a csapdák) hátán nekem a következők vannak többek közt:

3. A fóliából bontsuk ki a csótánycsalogató tablettát

4. Helyezzük a tablettát a ragasztós felület közepére

 

stb.

Bár lehet, hogy Neked nincs rajta ilyen (én 4 db +1 ajándék dobozost vettem), de magán a csapdán van egy rajz-sorozat és ott is elég jól leírják mit is kell tenni.

Előzmény: Főellenség (569)
emceje Creative Commons License 2004.07.19 0 0 570

Szia!

 

Hát, a csótányok úgy maguktól csak egész kivételes esetekben sétálnak be a csótánycsapdába, merthogy alapvetoen túlélo típusok.  :)

A tabletta nem ajándék, hanem be kell ragasztani a csapda kozepebe, hogy a csotanynak legyen oka megprobalni az atkelest a ragasztoretegen.

 

De a tablettakat fel is oldhatod vizben es beleontheted peldaul egy ures akvariumba, de ne felejts el rampat epiteni hozza a csotanyoknak.

Ezzel gyakorlati ismeretekre tehetsz szert azzal kapcsolatban, hogy az esetlegesen belepottyano rovarok nem tudnak a viz alatt lelegezni.

 

Persze lehet, hogy a tabletta nem oldodik fel vizben; ekkor oda a moka es muszaj a ragasztos verzional maradni - ami ugye a hivatalos megoldas. :)

 

Udv es bocs a stilusert, kicsit le vagyok faradva es ilyenkor mindenbol viccet csinalok....:))))

 

emceje

Előzmény: Főellenség (569)
Főellenség Creative Commons License 2004.07.19 0 0 569

Sziasztok!

 

Hát végül én is idejutottam...

És kis segítségre lenne szükségem: tudja valaki, miként kell használni a Bábolna-Bio csótánycsapda mellé "ajándékba" adott csótánycsalogató tablettákat? Mert akárhogy nézem, nincs leírva a dobozon, csak a csapda használati utasítása.

Ezeket a tablettákat fel kell oldani vízben? Vagy mi?

Help!

 

Előre is köszi.

PETYUS Creative Commons License 2004.07.15 0 0 568
Pinceászka.
http://www.sulinet.hu/tananyag/97116/on/biologia/kep1.htm
Előzmény: Geitenbeffer (566)
vapiti Creative Commons License 2004.07.15 0 0 567
Védekezzetek akkor is ha felderítők voltak, akkor is ha már többen vannak!
Előzmény: Törölt nick (563)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.07.15 0 0 566
Nalunk most van valami ujabb szorny, egy-masfel centi hosszu, lapos, folulrol ranezve ovalis alaku, es a hasan kva sok csilloszeru, atlatszo laba van.
Van tippetek, mi ez?
Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.07.15 0 0 565

Amerikai? Nehommá! Az a sötétvörös 6-8cm-es?

 

Nem, nem a sötétvörös, hanem a vöröses-világosbarna. Olyan színű volt, mint a német csótány, csak kétszer akkora. Mivel nagyobb volt a "konyhai sváb" pédányainknál, amelyek sötét színűek voltak, tehát elméletileg teljesen kifejlettek, ezért kockáztattam meg, hogy amcsi volt a jószág. Persze lehet, hogy nagyméretű, ám fejletlen, még világos konyhai csóti volt.

 

Amúgy meg 35-40 mm-t írnak az idehaza található amerikai csótányról (ha nem az amerikai óriás cs-ról van szó)

 

Na mindegy. Mivel egészségügyi kérdésről van szó, akinek van (és sok van) az próbálja meg az alábbi két cég egyikét, ők biztosan használnak zselébogyókat.

http://www.kartevomentesites.hu/ (Combi Kft)

 

A másik amit riki86 ajánlott: Insectum Bt. Tel: 06 30 961 0472 (csak hétköznap érhető el).

 

Hangsúlyozom, nem reklámozni akarom a fenti cégeket, de a csótány potenciális fertőzésveszélyt jelent, ergo jobb ha nincs, mint ha van.

 

Én egyik céget sem ismerem, és remélem nem is kell megismernem, úgy tűnik egyelőre hatásos volt a saját kezű terror, a lent használt cuccokat spréztem ki, a szellőzőnyílásokat (füri, wc, spejz) leszúnyoghálóztam. 5 csapda van kint minden éjjel és az első 4 napon fogott 2 db konyhai csótin kívül nem jelent meg újabb. Azóta talán 3 hét telt el (majd lehet, hogy frissre cserélem a csapdákat).

Előzmény: PETYUS (564)
PETYUS Creative Commons License 2004.07.14 0 0 564
Amerikai? Nehommá! Az a sötétvörös 6-8cm-es?
Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (554)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.14 0 0 563

segítséééég!!!

 

6 év lakunk belvárosi lakésunkban. eddig 2 csótánnyal hozott össze a rosszsorsunk ennyi idő alatt. a 2. kb 3 éve lehelte ki a lelkét nekünk köszönhetően. ennyivel ki is békülnék, DE! a múlt hét végén találtam egy döglöttet a szobába, illetve ma reggel megint egyet. :(((

kérdések:

 

1; felfedezők voltak vagy csótányosok lettünk?

2; miután csak a hullájukkal kellett szembe nézni, macska csinálta ki őket, vagy mérgezve jöttek ide? (tudom, hogy max tippelni lehet)

3; 1es 2es kérdések válaszainak függvényében kell-e pánikba esni illetve kell-e és hogyan védekeznünk?

 

(elolvastam minden hozzászólást, ha kell védekeznünk ellenük mostantól, akkor az a gél balhé elérhetősége kellene nekem - asszem.)

 

köszi

Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.06.25 0 0 562
még nem érkezett meg :-(
elküldenéd mégegyszer? küldtem egy mélt is (legalábbis próbáltam) egy másik emilcímről, arra is elküldheted.
Előzmény: riki86 (559)
Kükü Creative Commons License 2004.06.25 0 0 561
Hát igen.
Jön a nyár, és ilyenkor beköszönt a szezon.... :(
Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.06.25 0 0 560
Köszönöm szépen!
Előzmény: riki86 (559)
riki86 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 559
Ment...
Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (557)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.06.25 0 0 558
En vettem egy flakon Mortein Barriert ("Tunj az utambol, Loui!" :-), szetnyomtam a felet a gangon, ket nappal kesobb talaltam is egy nemetajkut. A hatan fekudt, lathatoan a legutolso stadiumban.
Lökdbeneky Kemény Farkas Creative Commons License 2004.06.25 0 0 557
Jó, belátom, hogy van hátulütője a dolognak, ha bírod ide azt a telszámot, úgyhogy bocsánat az "idétlenkedésért", de ezt a modik is elnézik, nem elsősorban reklám, hanem segítség.

Elküldöd mélben? :-)))))

Előzmény: riki86 (555)
vapiti Creative Commons License 2004.06.25 0 0 556
Ha netán megoldható hogy pár hétre távol maradjaok a lakástól, akkor a Bábolnának van egy sárga dobozos por állagú szere. Óvatosan kell vele bánni, mert kellemetlen belélegezni. Én azzal végezetem az írtást végső elkeseredésemben. Na az brutális volt.
Előzmény: Lökdbeneky Kemény Farkas (554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!